Хистеректомията - въпроси,отговори,коментари. тема 5

  • 56 363
  • 745
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 76
Здравейте! Имам хистеректомия със запазен един яйчник след второ секцио..Причината не ми е много ясна, но е било животоспасяващо,поне така казват. Имам леки бодежи от време на време и доктор ми каза, че може би са се получили сраствания.Въпросът ми е дали тези сраствания могат да бъдат опасни и има ли някакви мерки,които мога да взема? Упражнения може би...минаха се почти три месеца от случката. Благодаря!

# 391
  • Мнения: 54 347
Здравейте момичета!
Бихте ли ми казали колко струва тотална хистеректомия с аднекси, отворена операция, по касата?
Моя колежка ще се подложи на такава, в Св. Марина, но не при Горчев, не запомних името на лекаря. Казали са ѝ сума над 2000 лв. Най-напред беше 2800, после намалиха, но на мен ми се струва много.
Братовчедка ми има същата операция, лапароскопска, при Горчев и плати 900 лв. за избор на екип, преди 3 години.
Затова се усъмних в тази цена?

# 392
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
По каса в болница Вита - 1900 лв. преди два месеца. Само махане на матка без яйчниците и  шийката,  отворена операция.

# 393
  • Благоевград
  • Мнения: 154
В Майчин дом София,  900лв. за избор на екип, отворена операция трахелектомия, но мисля че цената беше същата и за хистетектомия (дано не греша, но не съм 100% сигурна) .

# 394
  • Мнения: 4 986
2018г. около 2500 лева доплащане.В частните болници се плаща не само избор на екип,а и за придружител,кетъринг по диета,кръвопреливане и др.,но вече забравих всичко.

# 395
  • Мнения: 54 347
Благодаря ви!
Значи за 3 години много са се променили нещата.

# 396
  • Мнения: 2 344
С престоя 8 дни при проф. Томов, това е другият най-добър в Св. Марина - Плевен, беше около 3 000 лв. при мен преди две години. Тази операция е по-тежка от лапароскопската, има по-тежка реанимация, повече медикаменти, повече грижи.

# 397
  • Sofia
  • Мнения: 310
Аз в Света Марина в Плевен при проф. Горчев, хистеректомия с робота - 2400лв преди 4г. Майка ми - този месец в 1ва АГ в София вагинална хистеректомия - 860лв по каса. Преди това проверихме в Щерев - 1600лв.

# 398
  • Мнения: 4 986
Някой лекувал ли е лимфедем в клиника Тракия Стара Загора?Или другаде от където дават епикриза?

# 399
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте,на 37 съм,с тотална хистеректомия може би преди 8-9 години.Не съм на хзт.
Имам си приятел от 4 години,но рядко правим секс,заради негови проблеми.
Преди него нямах никакви проблеми със секса въпреки хистеректомията.Преди две години обаче бях на гинеколог-каза начална атрофия на лигавицата.
Онзи ден правихме секс с любовта и ползвахме Глайтгелен(а преди не ми се налагаше лубрикант да ползвам).Буквално съм претрита,почти ми мина,но първия ден беше ужас.
Въпросът ми е какво да правя,не искам на 37 да приключвам със секса.Ще отида на гинеколог,ясно е,но не очаквам да ми каже нещо различно от това да ползвам лубрикант.Нямам течение,сърбежи и никакви признаци на бактериална инфекция,а и имам доверие на партньора.

# 400
  • Мнения: 74
След хистеректомия може ли да се пие масло от вечерна иглика. Имам някои симптоми вече - нощно изпотяване около датата на цикъла, сърцебиене с прималяване пак тогава, понякога сухота....Четох добри отзиви за нея.

# 401
  • Мнения: 1 796
Здравейте дами майка ми е оперирана преди една година от рак на ендометриума. стадий T1ANOMO G2. Умерено диференциран ендометриален аденокарцином.Направи 25 курса лъчетерапия.Искам да ви попитам някой от вас минавала ли е такава операция или да има информация.Благодаря ви лек ден на всички

Здравейте, майка ми е оперирана точно от рак на ендометриума - махнали са всичко - матка и яйчници. Минаха  9 години след еперацията. Чувства се добре. Не поня точно стадия, но беше само с 10 курса лъчетерапия, като дори беше под въпрос дали да й я правят, но все пак я направиха за по-голяма сигурност. Ако имате въпроси - може да я питам подробно- дано да помни.


Аз влязох с друг въпрос - два пъти й се е случвало зацапване - кръв - колкото монета - без да е провокирано от нещо - секс или някакво друго дразнение. Това 9 години след операцията. Много е притеснена и ходи на лекар, но там й следят  кръв, маркери, преглед с ехограф и казват - всичко ти е наред - нямаш причина за притеснение. Просто изтъняла лигавица. Това наистина ли е така или да потърси друг лекар за по сериозен преглед? За съжаление нейната лекарка вече почина и сега не може да си намери лекар, на който да има доверие. Може ли да има гъбички или някаква друга инфекция, която не виждат?

# 402
  • Мнения: 663
Цитонамазка взимана ли е? След като всичко друго е направено да и вземат цитонамазка и на самият преглед би трябвало да се види ако има раничка...Аз поне за друго не се сещам. А нещо свързано със пикучните канали?

# 403
  • Мнения: 1 796
Благодаря - не е взимано и аз натам се насочвам. Но тя няма шийка - даже не бях сигурна дали се взима в такъв случай

# 404
  • Мнения: 7 899
Взема се от влагалището в такъв случай, да.
Аз да питам какво е усещането, ако има сраствания след операция - болка, тежест, придърпване? Постоянно ли се усеща или само при натоварване?
Ще трябва да ида на лекар, то е ясно...

Общи условия

Активация на акаунт