Кухни във Варна- от къде?

  • 51 430
  • 176
  •   1
Отговори
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Къде във Варна поръчахте изработка на вашите кухни? Доволни ли сте, бихте ли ми препоръчали фирма за изработка. На какъв материал се спряхте и каква беше ориентировъчната ви цена?

# 1
Николови мебел 3 метра мдф ипдч 1700 с мифка и поставяне 2000

# 2
  • Мнения: 5 178
Това е много общ въпрос, цената на кухнята не зависи само от материали и метри. Зависи и от механизмите и дръжките и тн.
Моята все още се прави 3м само долни шкафове ПДЧ Wodego, бар плот от стъкло - 1.5м. На големи чекмеджета= скъпи механизми (60 лв на чекмедже), майсторите казаха 1000 лв с монтажа, мивката си я купуваме ние 140 лв (полимер мрамор). Дръжките ми са от евтините по 3-4 лв бройката, защото има и много красиви по 10-12

При мен не е фирма, а майстори

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Може ли координати на тези майстори, какво производство са тези Wodego?
Къде се намират тези Николови мебел?
Може ли снимки, какви цветове избрахте?

# 4
  • Мнения: 5 178
a za snimki rano o6te

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Механизмите могат да оскъпят доста кухнята. Ако смяташ да похарчиш повече средства, потърси хубави механизми.
В Бурлекс правят хубава кухня. От там взехме и уредите. Много доволен от консултацията в тамошния магазин.

# 6
мебели Николови има в Владиславово Вьзраждане и Аспарухово а тел са 510 819    522 660   а  в Аспарухово е 370147  аз  там е порьчах  и сьм доволна в момента там си правя  детската

# 7
  • Мнения: 5 178
Като дойдат да монтират ще ги питам искат ли още поръчки, защото са взели да обзавеждат хотел и спа център..
Wodego са немски плоскости, тяхния плот е най-хубав Дурапал покритие

# 8
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
мебели Николови има в Владиславово Вьзраждане и Аспарухово а тел са 510 819    522 660   а  в Аспарухово е 370147  аз  там е порьчах  и сьм доволна в момента там си правя  детската


Сетих се кои са Николови, аз ходих в магазина във Владиславово и не останах никак впечатлена.Честно казано ми се стори, че има само боклуци, с малки изключения, да не говорим, че даже не могат да си изложат стоката - така че да грабва поглед, а всичко е нахвърлено където има място.Незнам за качеството им, но както видях и две лелки да се карат пред клиентите, направо си излязох.Нямам добро мнение за тях, предвид голямата конкуренция и чак съжалих, че се разкарвах толкова път да бия до Владиславово.

# 9
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Бурлекс правят хубави неща, но са много заети и честно казано цените са малко надути, то всеки иска да работи само с богати клиенти, ама все пак, търся нещо средно като цена и качество. За една кухня да дам 12000 без уреди ми се струва страшно много.
Даже и на Паприков кухните ми се струват скъпи.

# 10
  • Мнения: 251
Здравей!
Вчера ми монтираха кухнята и съм изключително доволна. Взехме я от мебели Инкомсис. Намира се на улица Васил Друмев 3, зад ВИНСА е. Ако искаш се разходи и до там.

# 11
  • Мнения: 2 768
Бурлекс правят хубави неща, но са много заети и честно казано цените са малко надути, то всеки иска да работи само с богати клиенти, ама все пак, търся нещо средно като цена и качество. За една кухня да дам 12000 без уреди ми се струва страшно много.
Даже и на Паприков кухните ми се струват скъпи.


за надути цени може да говориш, само ако си запозната с ценообразуването на даден производител  Wink при нас от Wodego правим не кухнята а само касите на мебелите...

"средно качество" за Бурлекс не съществува като понятие, а е логично това да води и до висока цена

# 12
  • Мнения: 5 178
E aз не съм казала, че ще е супер лукс с плоскостите на Wodego.. но се надявам да изкара 5-6 години и после да сменяме апартамента. Пък и модата се мени

# 13
  • Мнения: 2 768
Разбира се, KOTE, всеки действа според плановете и средствата си!

Но да се дават оценки като "надути цени" предполага малко познаване на материята, това исках да кажа с поста си.

# 14
  • Мнения: 5 178
  Разбрах !!! от какво се засегна.., но има и един момент с киселото грозде Simple Smile

Аз бях писала за недоволни приятели, но от преди 2 години и го разисквахме.. В момента отзивите за Бурлекс са отлични.
Аз се интересувам обаче от едни легла детски на релси. Малка ми е  детската, а и в плановете влиза звяр номер 2 та искам 2 легла, които да се прибират едно под друго и през деня да има място за беснеене. Варианта 2 етажно легло в класическия вид отпада, не ми харесва едното да спи на 1, 6 от земята

Може ли малко инфо, на каква височина са леглата.

 

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 10:51 от KOTE

# 15
  • Мнения: 2 768
Относително е, зависи от общият проект на детската.

Във варианта 2-те легла да се прибират едно в друго, горното трябва да е на височина max 90-100см.

# 16
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Здравей!
Вчера ми монтираха кухнята и съм изключително доволна. Взехме я от мебели Инкомсис. Намира се на улица Васил Друмев 3, зад ВИНСА е. Ако искаш се разходи и до там.

и нашата кухня е от там и съм много доволна Simple Smile съотношението цена: качество беше добро. Ние се чудехме между Бурлекс и Инкомсис, но момичето от Бурлекс не се постара изобщо в проекта.

# 17
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Хайде покажете ми снимки на вашите кухни, да мога да преценя.Две добри мнения за Инкомсис вече ме заинтересува.
Относно цените - и най-скъпото нещо се разваля, няма вечни неща и аз смятам, че омръзват - как ще гледаш 10 че и повече години една и съща кухня- ужасно е, затова лично аз смятам че такава цена не си струва.
Очевидно е че КОТЕ е свързана с Бурлекс по-някакъв начин, да  не се засяга- все пак ние сме масови потребители с средно статистически заплати за България, а и повечето хора тук са такива, така че нормално е да ни се виждат високи.

# 18
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
А някой правил ли си е нещо в "Грудев мебели"?

# 19
  • Мнения: 924
От къде?- не знам....
Знам обаче "Откъде- не!" и това е Бурлекс. Не от там, ако искаш кухнята ти да бъде изпълнена в срок, не от там ако искаш добро отошение към клиента, не от там ако очакваш да получиш каквото си поръчал и не от там ако очакваш коректност...

# 20
  • Мнения: 109
Цитат
А някой правил ли си е нещо в "Грудев мебели"?
Да , моята кухня е от тях и не само кухнята ,всичката корпусна мебел във вкъщи (без масите)  ( ако става въпрос за фирмата чийто офис се намира на ул."Битоля"). Мога да кажа само добри думи за тях .

# 21
  • Мнения: 2 768
Очевидно е че КОТЕ е свързана с Бурлекс по-някакъв начин, да  не се засяга- все пак ние сме масови потребители с средно статистически заплати за България, а и повечето хора тук са такива, така че нормално е да ни се виждат високи.

 Joy
не е КОТЕ, аз съм свързана с Бурлекс!

виж сега, едно е да кажеш "продават скъпо", съвсем различно е "цените им са надути"
и никъде не твърдя, че продукцията е насочена към средно-статистическият потребиел

От къде?- не знам....
Знам обаче "Откъде- не!" и това е Бурлекс. Не от там, ако искаш кухнята ти да бъде изпълнена в срок, не от там ако искаш добро отошение към клиента, не от там ако очакваш да получиш каквото си поръчал и не от там ако очакваш коректност...

rosito_m_m,  какво провокира този твой пост?

# 22
посети николови в аспарухово за другите незнам но тук сам доволна много еподредено и момичето е много любезно проекта за детската 3 пьти го сменя без проблем и ми излезе колкото полските мебел а качеството е друго

# 23
  • Мнения: 924

От къде?- не знам....
Знам обаче "Откъде- не!" и това е Бурлекс. Не от там, ако искаш кухнята ти да бъде изпълнена в срок, не от там ако искаш добро отошение към клиента, не от там ако очакваш да получиш каквото си поръчал и не от там ако очакваш коректност...

rosito_m_m,  какво провокира този твой пост?

"Удоволствието" да чакам търпеливо кухнята ми да бъде довършена след 4 месечно закъснение, многократното "ще ви се обадим след малко, след 5 мин, до края на деня и т.н." от персонала без последващо обаждане, същевременно да се сблъсквам с лъжи, обяснения от типа на "не си спомням", "аз така си мислех" и дребнаво отношение що се отнася до дължимите неустойки.
Не знам по какъв начин си свързана с магазина, но ако имаш личен интерес най-чистосърдечно те съветвам да обърнеш внимание върху мениджмънта...
За цените не казвам нито добро, нито лошо. Исках кухня от лак и бях подготвена, че цената ще е в този диапазон. За съжаление обаче в проекта има елементарни пропуски, които ще ми струват много нерви.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 00:25 от rosito_m_m

# 24
  • Мнения: 2 768
Благодаря за забележките, ще ги имам предвид! Май персонала освен премии ще търпи и глоби  Twisted Evil

Ако има нещо, което може да бъде поправено и мога да съм полезна, пиши ми на лични!

# 25
  • Мнения: 18
И при мен обещаното обаждане от Бурлекс така и не идва...  Искам само като си отворя съдомиялна,  цокълът да не пада върху крака ми. Мисля, че след като съм платила  не малка сума за КАЧЕСТВО го заслужавам.  Очевидно Бурлекс не мислят така. Вие как мислите?

# 26
  • Мнения: 2 768
изглежда имаме сериозни проблеми с персонала, обслужващ клиентите...

ivdrag, пиши ми на чие име е поръчката ти и какъв точно е проблема, ще се постарая да реагирам възможно най-бързо!

# 27
  • Мнения: 5 178
Ааа моля, моля аз нямам нищо общо с Бурлекс, та даже и кухня нямам все още, не просто от Бурлекс, ами изобще..
Моята ще е простичка с плоскости на Wodego, ако монтират тази седмица ще показвам

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз не мога да кажа нещо неприятно за обслужването в Бурлекс. Трябваше да спомена тоз факт.
Монтажът почти приключи и останах с една забележка, но кривината се случила поради всички останали кривини в бедната ми куфня. Гипскартон, комин - всичко със собствено мнение и сега имам една очебийна "красота", за промяната на която нямам достатъчно сили и време, пък и след няколко дни няма да й обръщам внимание. Тъй че, всичко е съвсем наред.
Направи ми впечатление, че всички кадри в тая фирма  си държат на името и качеството.  Peace

# 29
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Извинявам се на Коте и ETa, затова че ги сбърках, но те си разбраха какво съм мислила.
Няма нешо което да ме дразни повече от това да платиш за качество, а да се започне с увъртания и днес, утре, сега ще ви се обадим и така нататък.... В крайна сметка и потребителите са заети хора, не само Вие, ако персонала не ви стига, наемете още или просто не бъдете лакоми за повече пари, ами когато сте натоварени, просто отказвайте, клиента би ви разбрал по-добре, отколкото да го мотате - това вече ви губи не само този клиент, но и другите.
Затова предпочитам да се обърна към по-малка и не толкова нашумяла фирма, но да се обърне достатъчно внимание, за да си доволен от това което поръчаш.Всеки клиент трябва да ви е скъп, защото той ще доведе друг и обратното.

# 30
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Обръщам се с молба към тези, който са си правили кухните в " Грудев мебели" и " Инкомсис", моля за снимки.Аз също съм виждала неща на " Грудев мебели" на Битоля и мога да кажа, че по-нищо не отстъпват на тези в Бурлекс. Те също работят със скъпи материали, но имат и по- обикновенни, каквото клиента пожелае.

# 31
  • Мнения: 6 039
http://mebeligrudev.hit.bg/ -

Инкомсис, виж, с тази съм запозната и то от доста време - те разчитат повече на продажба на уреди, отколкото на производството на кухни. никак не съм доволна, по-скоро посредствени, без как да го кажа....  newsm78 без много усет
качеството е задоволително
поръчвала съм само ламинатни кухни, на едната няколко пъти бъркаха, рязаха и поправяха

след време съм получавала оферти за 1:1 проект /аз си го правя/ материали и механизми с 30% по-ниска цена, тогава ги смених с другата фирма
говоря за кухни среден клас
ако искам фурнир и мдф без да се замислям съм поръчвала повече от 15 кухни от бурлекс. със срока не съм имала проблем, защото когато правя проекти на цели жилища предвиждам срокове, слагам резерви и в повечето случааи отлагам монтаж на кухня, защото има други забавяния
незаменими са в нещо, което е много важно за мен - правят неща, които няма друга фирма в града, която да ги направи. Разполагат с невероятни материали и най-вече фурнири, които не се срещат никъде и това прави и най-простата кухня - уникална!
и като не я виждам на витрината на всеки гараж за мебели и как да ми омръзне, дълго време ще ми харесва.

преди години работех много с булдекор /това преди да открия бурлекс/ но те са претоварени с хотели и не им остават сили за индивидуални клиенти, особено ако са без проекти. Там цените са доста високи. ама доста. Това може би е и за да те откажат по-деликатно.


само да вметна, че е смешно да се сравнявт " Грудев мебели" и бурлекс
но да не превръщам темата в спор
защото съм 1000% сигурна, че в този форум няма човек , който да е направил повече кухни от мен ! С различни производители......

# 32
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Нали за това е темата, не да се превръща в спор, а за да се изказват мнения, когато мненията са на хора, който са поръчвали не една и две кухни, това вече е нещо с което не можеш да не се съобразиш или поне да го вземеш под внимание.
След като работиш с тях, нормално е и отношението им към теб да е друго, различно, отколкото към обикновенния потребител, който няма цяла къща за обзавеждане или повече.
Не сравнявам двете фирми, но съм видяла доста хубави неща.последното което видях беше кухня от мдф лак червен, кухнята изглеждаше чудесно.
Факт е обаче, че нямат изложени като Бурлекс хубави неща на витрините си с които да привличат клиентите.
Малена- коя фирма ти би препоръчала, която работи качествено, в срок, не мотае клиенти, и на не много високи цени, като Бурлекс, защото Бурлекс не ме устройва като цена, а и са много натоварени.

# 33
  • Мнения: 6 039
аууууу, сега как ми свали акциите
аз с бурлекс много се карам за мострите им в магазина. Ама не ме слушат, не ме чуват. викам им - незабавно ги сменяйте. Тези неща които са изложени в момента са доста стари, на мен специално са ми правили разкошни модели и много ме е яд, че снимките са на другия компютър. но как да ги убедя - ръка трябва да пипне

за препоръки - избягвам да препоръчвам, защото после винаги става фал. Когато работя с някой клиент, той ми се доверява на мен, и освен за цена, за друго не говорим, и тогава отговорността а избора на фирма си е мой. А не на клиента.

щом ти харесва това, което си видяла в Грудев, защо не пуснеш едно офериране на проект. така ще имаш база за сравнение. виждаш качество, харесваш го и настояваш за него.

тук и да ти пускат снимки ,едва ли ще прецениш нещо повече, освен стила и модела. Няма да чуеш скърцане, няма да видиш провиснали вратички, надигнат плот, засечен материал, некачествено фурнироване или пръскане....

иди на място, пипай, питай и говори.

# 34
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
В офиса където работи  мъжа ми , Грудев са правили кухня- работна за служителите да я ползват, трябва да ти кажа че кухнята е на повече от 5 години от мдф лак - заоблена и толкова много хора са я ползвали, че освен дето малко са и се обелени дръжчиците на вратичките, нищо друго и няма. Същия собственик е поръчал още 4 кухни и обзавеждане за две големи къщи и за два офиса, явно са доволни хората.
Очаквам по-скоро да изкажеш мнение, а вече сам всеки преценява при кого да отиде, какви механизми да сложи и т.нат.

# 35
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз например нямам добро мнение за фирма " Нимфа".Мен лично ме "изгониха "от офиса си, почнаха да ме убеждават в какво ли не, дори ми се изсмяха за това което искам, все пак всеки има свое виждане, не може да правят това което на тях им харесва.Освен това имам съседи поръчвали от тях, е ами честно казано не ми хареса това което са направили.
Също лошо мнение имам и за " Стил- М" мисля че бяха на " Нептун" -искаха ми 15 лв за проект, който аз си носех, защото мъжа ми е проектант и ми го начерта, за да ми дадат цена, ами ако не ме устройва и много груги неща.
Имаш ли мнение за " Перфект дизайн" и някои други, явно е че Бурлекс и Паприков ги знаем всички.

# 36
  • Мнения: 1 174
преди години работех много с булдекор /това преди да открия бурлекс/ но те са претоварени с хотели и не им остават сили за индивидуални клиенти, особено ако са без проекти. Там цените са доста високи. ама доста. Това може би е и за да те откажат по-деликатно.


Малена, караш ме да се замисля... Rolling Eyes

Ние избрахме Булдекор да ни направи кухнята, като преди това пообикаляхме доста (до Бурлекс не сме стигали), но те ни предложиха най-сносна цена...Зная, че ще съм доволна от качеството, понеже съм виждала техни изпълнения, макар и преди доста години.А а и сега също ползваме тяхна кухня, от която изобщо не мога да се оплача...
Притеснявам се, че още не сме стигнали до поръчката, а времето си върви - минаха повече от два месеца "изчисления".Да не би и това да е "деликатен начин..."?
Проблемът ми е в това, че постоянно ги търся, за да ги побутвам и питам "как и докъде", а отсреща има постоянна заетост, дори забравяне...
Не знам какво да си мисля...

# 37
  • Мнения: 6 039
ммм, какво да ти кажа
1. работила съм с тази фирма и съм в чудесни отношения с персонала.
Не бих обсъждала във форум качествата им и недостатъците им, Особено недостатъците бих спестила на повечето от фирмите с които съм работила. В крайна сметка, ако има недоволен това е клиента, който плаща и той може да плюе и хвали колкото ще.
Аз гледам малко по-иначе на нещата. Мога да имам претенции само за това, доколко е изпълнен моя проект.

За мен най-добрите фирми в града са
1. бурлекс
2. хиперион
3. булдекор

колкото и да не се харесва на някои, пак ще кажа, че
като качеството при първитее е много, ама много пред останалите
верно, има недоволни от срокове и т.н. но в крайна сметка това се забравя, и когато в годините дадена мебел ти служи качествено, това е най- важното



споделям опита си от 2002година, от не един и 2 проекта, бих могла да направя реална селекция и процентно да преценя накъде клонят везните.
мисля, че почти 6 години не е малко

аз за себе си съм избрала фирма. В повечето случаи проектите ми са претенциозни и ми харесва това, че претенциите ми се изпълняват /докога ще ме търпят е друг въпрос/

малко се отплеснах от темата
извинявам се на авторката   bouquet, тя няколко пъти каза, че е готова да плати средно висока цена и обсъжданите от мен в този пост фирми, не биха я устройвали



# 38
  • Мнения: 1 174
Не, Малена, не ме разбирай погрешно - не искам да оплювам фирмата, ами се притесних, но това е мое притеснение само и го споделих тук (може би не е мястото и темата, за което също се извинявам на авторката).Нали все пак всички обменяме мнения, впечатления, мисли разни?...Simple Smile
От това, което беше написала, си помислих, че е възможно не толкова на нас да откажат, а да ни забавят повече, отколкото ни се иска.Все пак ние избрахме тази фирма и нищо по-сигурно и добро от нея.
Положителни отзиви за Булдекор мога да напиша много, просто се надявам да не се  забавим с поръчката и изпълнението дотолкова, че да ни бъде спряна и другата работа около обзавеждането на жилището.Може би трябва да бъдем по-настоятелни от наша страна.

Благодаря ти, Малена, информацията, която даваш ще ми бъде полезна, все пак Simple Smile Надявам се и не само на мен! Simple Smile

Извинявам се и ако съм прозвучала като антиреклама - не съм искала.Simple Smile
 

# 39
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Съгласна съм с повечето неща, който Маленна сподели, харесвам нещата който съм видяла и в Бурлекс и в Паприков,за Булдекор нищо не мога да кажа, но мисля че масовия потребител не може да си го позволи.
Самия факт, че много, ама много от съседите ми се доверяват на дърводелци - майстори, които са им направили кухните, а не на фирми - не е факт който можете да пренебрегнете.И в интерес на истината - са по-добри от тези неща който съм видала направени от някои фирми, които вече критикувах.
Масово хората се доверяват на такива дърводелци и те изпипват нещата колкото могат, дават най-доброто от себе си, за да ги препоръчат пак, а не ги претупват.
И така дават много по-малко пари и когато кухнята след 5 години вече не е същата, я сменят с нова - по-модерна, защото знаем че модата се мени, и така те всъщност за парите които биха дали в Бурлекс например ( без да се обиждат) имат 2 кухни.
Аз също съм много претенциозна и държа да е направено  и да изглежда перфектно.

# 40
  • Мнения: 6 039
ive, не сме се разбрали

не останах с впечатление, че си негативно настроена

аз ти пожелавам успех, да имаш кухня, която много да ти харесва. Не се настройвай за драми, така или иначе всеки е с късмета си и не си застрахован 100% в която и фирма да отидеш.

# 41
  • Мнения: 109
Виждам ,че тук се е разразил малък спор относно "Грудев мебел". Моята кухня е правена през 2001г. Материала е обикновено ПДЧ ( просто тогава бяхме новодомци и трябваше да свием разходите до минимум) Въпреки не толкова "качествения" материал който НИЕ си избрахме кухнята ми стана хубава и вече 6 години не е мръднала. Няма увиснали вратички , скърцаме или надуваме. Миналата година си купихме нов хладилник ,който се оказа по-висок от колкото е предвидено, обадихме се във фирмата и без никакъв проблем за една седмица ни направиха корекция на горния шкаф. Хората работят добре (смея да го твърдя защото имам нужното образование за да различа добра работа) , спазват си сроковете, коректни са.

 Виждала съм доста  кухни на Бурлекс и ако трябва да им търся забележки относно  изработката и  монтажа ще открия .То всъщност при всеки производител ще го направя ако въпроса е да ги гледаме под лупа. Даже и при  Булдекор въпреки че те са  друго измерение , и не са по всеки джоб все пак класата струва пари ,и както каза някой по-горе вече гледат да отбиват индивидуални клиенти.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 23:19 от koral4e

# 42
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моята кухня е правена от малка фирмичка на име "Прогресо".Страшно съм доволна и от проектантката и от момчетата които я монтираха.Въпреки че беше голяма лудница по нова година ми влязоха в положение,че съм с малко дете и ми я направиха един месец по-рано от уговорения срок.Нямам никакви забележки
Пробвах да сложа няколко снимки,но нещо не става

# 43
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Глухарче, снимките трябва да са качени в интернет в някой сайт за снимки, -snimki, bgfoto i други и от там да ни прехвърлиш линк, но албума да е достъпен до всички ,без парола.
Опитай, предварително благодаря.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,имам албуми в http://www.snimka.bg/,но какво става.До сега не съм имала проблеми
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100959
Тоя път стана

# 45
  • Мнения: 6 039
Да,имам албуми в http://www.snimka.bg/,но какво става.До сега не съм имала проблеми
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100959
Тоя път стана

радвам се, че си доволна

но ми прави впечатление, външните сглобки на бара
недопустимо е да има винтове и тапи...... извинявам се
http://images13.snimka.bg/002096971.jpg

както и тази подложена дъска под ширма за какво служи? и тя с винтове?

не се заяждам, просто провокирам тези, които ще поръчват в бъдеще , да са по-наблюдателни в детайла

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Malenna10293948309 ти си професионалистка,виждала си много кухни,забелязваш такива неща.На мен лично не ми пречат,а пък и не съм толкова взискателна Hug

# 47
  • Мнения: 2 018
Нашата  кухня е от "НИПО" в Аспарухово е централният им офис и цеха. Имат офис и на Чаталджа. Доволни сме! Цените са по-нормални от на Паприков.

# 48
  • Мнения: 6 039
Malenna10293948309 ти си професионалистка,виждала си много кухни,забелязваш такива неща.На мен лично не ми пречат,а пък и не съм толкова взискателна Hug

а трябва  Laughing

# 49
  • Варна
  • Мнения: 107
Malenna, какво ще кажеш за Паприкови, навремето знам че бяха много добри,ама сега не знам каква е ситуацията.

# 50
  • Мнения: 6 039
до тази фирма никога не съм опирала
честно да си призная  името ме отблъсква

# 51
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз имам познати, собственици на голяма и много известна фирма за мека мебел във Варна - те си поръчаха кухня от Паприков и знам, че са много доволни, а все пак имат достатъчно представа за необходимото качество и изработка, но цените в Паприков също са високи.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 107
Аз имам приятелки,които са си поръчвали там но преди 2-3 години и бяха много доволни.Но бях чула че и те са се взели хотели да правят и не обръщат внимание на по-дребните поръчки. Много е относително да се говори кои са добри - зависи много какво предпочиташ и най-вече колко пари имаш. Малките фирми нямат големи възможности и ресурси и не могат да ти направят кухня като от италианските списания...

# 53
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз имам приятелки,които са си поръчвали там но преди 2-3 години и бяха много доволни.Но бях чула че и те са се взели хотели да правят и не обръщат внимание на по-дребните поръчки. Много е относително да се говори кои са добри - зависи много какво предпочиташ и най-вече колко пари имаш. Малките фирми нямат големи възможности и ресурси и не могат да ти направят кухня като от италианските списания...
Защо да не могат,така или иначе ти си я плащаш.Повечето фирми предварително ти вземат процент от цената.Грубо сметнато този процент е цената на материалите.Така че те разполагат с парите предварително

# 54
Здравейте!Искам да ви помоля да ми помогнете със сайтове за обзавеждане на кухня.Кухнята ни е доста голяма.Харесват ми кухни с островче или някакав тио барплот.Събирам идеи за модел.Интересуват ме сайтове не само на Bg фирми,но и на чужди.сега събирам идеи за модел след това ще търся фирма за изработване на кухнята.

# 55
  • Мнения: 6 039
 google

kitchen
cuccini

.......

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Но бях чула че и те са се взели хотели да правят и не обръщат внимание на по-дребните поръчки.

Не съм останала с такова впечатление. Поръчали сме кухня при тях, надявам се до месец да успеем да я монтираме Praynig.

Отношението беше много добро, професионално/за разлика от това, в някои други фирми, които посетих/, дизайнерката ни даде много ценни съвети. Пък и цените им не ми се струват прекалено високи, както прочетох някъде по-нагоре.
Остава и от изпълнението да съм доволна...

# 57
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Но бях чула че и те са се взели хотели да правят и не обръщат внимание на по-дребните поръчки.

Не съм останала с такова впечатление. Поръчали сме кухня при тях, надявам се до месец да успеем да я монтираме Praynig.

Отношението беше много добро, професионално/за разлика от това, в някои други фирми, които посетих/, дизайнерката ни даде много ценни съвети. Пък и цените им не ми се струват прекалено високи, както прочетох някъде по-нагоре.
Остава и от изпълнението да съм доволна...


Сподели повече подробности ако е възможно. От кои фирми остана с лошо впечатление?

# 58
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Моля за съвет -
Вкрайна сметка се спрях на МДФ лак - червен, мечтая си за червена кухня, но не мога да реша какъв цвят да са плота и бърба, за да се впише добре в интериора ми.
Теракота ми е кремав с кафеникави отенъци, а стените са облицовани с бук.
Знам, че повечето червени кухни ги правят със сив плот и гръб, но аз не харесвам сивото и тази комбинация, а й не смятам че ще стой добре на фона на другото.
Мисля или да е нещо в бялата гама или бук, имате ли представа как стой и кое бихте препоръчали вие.

# 59
  • Мнения: 2 018
Мисля, че сивкаво бяло/има плотове имитация на мрамор, скъвсем леко сивеят/ или направо бяло би стояло добре.

# 60
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Пускам снимка на теракота:

# 61
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=145451
Надявам се вече да се вижда.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 12:47 от zornitsa

# 62
  • Мнения: 5 178
Аз на тия плочки червена кухня МДФ лак не мога да си представя newsm78

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 133


Сподели повече подробности ако е възможно. От кои фирми остана с лошо впечатление?

Мебел Класик на Цар Освободител - имаше някаква "дизайнерка", която, както се изрази е "от скоро". Освен, че явно разбирах от кухни повече от нея, изобщо не благоволи да ми се обади с проект.
Мебел Стил, пак на Цар Освободител, Стил - М на Нептун и още една фирма пак на Нептун, май беше Солус, но не съм съвсем сигурна за името - за 10-15 минути вземат размерите, разпитват за уреди,евентуално разположение,  материали и казват "Ще ви се обадим".
Естествено, аз съм отишла с някакви идеи в главата си, но смятам, че е тяхна работа да ги "дооформят", да преценят кое е възможно и кое не, да предложат нещо по-добро. Ами аз бях "подредила" по абсолютно неподходящ начин уредите, и те ми направиха точно такива проекти...
Корината ги чакахме две седмици за проект, но там и цената не ми хареса.
В крайна сметка, двоумяхме се между Корина и Паприков, защото единствено те/от тези, които обиколих/ предлагаха МДФ лак.

# 64
  • Мнения: 2 018
Polly N. Пробва ли в "Нипо" ? Там бяха доста любезни и с идеи, и при поставянето също си изпипаха работата, съобразиха се със всички мои изисквания.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Polly N. Пробва ли в "Нипо" ? Там бяха доста любезни и с идеи, и при поставянето също си изпипаха работата, съобразиха се със всички мои изисквания.

Не, пропуснах ги. Нямах възможност да обикалям и изчаквам много, защото бързахме със сроковете. Или поне така си мислехме. Оказа се, че строителят не бърза толкова и сега кухнята ни е готова, а не можем да я монтираме.

# 66
  • Мнения: 2 018
Ужас...

# 67
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Първоначално мислехме помещението да го използваме с друга цел, но в последствие решихме - там да е кухнята, затова теракота е такъв.

# 68
Здравейте,
знае ли някой къде във Варна предлагат и разкрояват ПДЧ и МДФ плоскости?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 268
ПДЧ продават и разкрояват в "Айсберг". Това ми е инфо от преди година и половина може би. Намират се на пътя за Каменар. Там също и кантят и с двата вида кант. МДФ не се крои. Детайлите се изработват по определени размери.

# 70
  • Мнения: 6 039
Аз на тия плочки червена кухня МДФ лак не мога да си представя newsm78

и аз

абе червена кухня избщо не ми я хвали

# 71
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Всеки с вкуса си, аз пък харесвам червени кухни и смятам че има много хубави модели, изпълнени в тази гама.
Аз например пък бяла кухня не харесвам, имам чувство че съм в болница, или пък черна, въпрос на вкус е.

# 72
  • Мнения: 6 039
ами той от друга страна вкуса се формира от други обстоятелства

не можеш просто да кажеш - въпрос на вкус
защото в някои случаи просто липсва вкус


цветът на болниците е зелен, а не бял

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 20:02 от Malenna

# 73
Благодаря Северина:)
Малена:)остави хората да се радват на това което са си избрали по собствен вкус:)
Аз мн бих се радвала ако някой е доволен от това което си е избрал.

# 74
  • Мнения: 5 178
Здравейте,
знае ли някой къде във Варна предлагат и разкрояват ПДЧ и МДФ плоскости?
И в Стилекс кроят охх ама как да ти го обясня ???? от затвора тръгваш посока Цветния и там в ляво една сива сграда ..
Там имат по-малко работа и става по-бързо, но по-некачествено

# 75
  • Мнения: 6 039
Благодаря Северина:)
Малена:)остави хората да се радват на това което са си избрали по собствен вкус:)
Аз мн бих се радвала ако някой е доволен от това което си е избрал.

ти защо си мислиш, че мен ме интересува кой какво си избира. тук не познавам хората и все ми е едно кой какво си монтира.

просто исках, да кажа, че това не е въпрос на вкус
ако се образоваш малко от най-добрите в тази област, ще видиш, че предпочитания цвят е бяло, а червеното изобщо не фигурира





# 76
  • Мнения: 1 174
Първоначално мислехме помещението да го използваме с друга цел...
newsm78 Тераса?Градина...или фоайе?

Прощавай, Зорница, че ти се намесвам така, ама наистина червено и лак...недей.Пак си имай вкус, но не чак такова разностилие в един дом! Naughty А там, където си гледала хубаво изпълнените кухни, обръщала ли си внимание на настилката до тях - нищо подобно на това, което си избрала, сигурна съм.Simple Smile

# 77
  • Мнения: 5 178
ако си ходил само по Бг изложенията - основно трите ключа ще си мислиш, че върха на модата е червено-лилава или  турско синя кухня лак. Аз като ги видя и ми призлява..
Признавам си съм друга крайност, много обичам дървесните шарки . Да кажем дървото, но тъй като по ред причини натурално дърво няма у нас, го докарвам от ламинирани плоскости.
За много хора, моята кухня е супер демоде, но аз си я харесвам - плот и цокъл бук, а вратички и гръб магнолия ( колкото да не е съвсем бяло, пък по-топло ми звучеше)

И аз щях да питам, защо с такива плочки имитация на тротоарните, точно реши да бъдат ?

# 78
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Хайде да не спорим за цвета на болниците, първо че имам повече впечатления - кой цвят е натрапващ се в  една болница и второ лично аз  белия цвят го асоциирам с това, но не е там въпроса. Исках само да спомена- че хората имат различно цветоусещане и всеки възприема отделния цвят по различен начин и той създава за него различно усещане.
 
Липсата на вкус- не смятам че можеш да я определяш за хората, по това какво харесваш ти или не харесваш. На  мен златисто в комбинация с черно също не ми харесва.
Хората са различни, с различни интереси и мироглед.
Убедена съм, че с насмешка подлеждаш на хората който ходят да си разкроят плоскости в някой цех и си ги сглобяват сами, но повярвай ми и те са щастливи и имат за какво и те да те погледнат така. - "с  насмешка".
Ако темата ти е неприятна , моля напусни я.

# 79
  • Мнения: 2 768
Да кажем дървото, но тъй като по ред причини натурално дърво няма у нас, го докарвам от ламинирани плоскости.


Има още по-добър вариант на натуралното дърво - естествен фурнир върху МДФ. Това е страхотно красиво, качествено и... скъпо  Mr. Green

Но е върхът на сладоледа!

# 80
  • Мнения: 5 178
Кухнята ще е ПДЧ сега, след време на новото къща живот и здраве ще му мислим Simple Smile
Това , което предлагаш, предполагам е достатъчно твърдо, защото кухня масив нещо не ми е по вкуса, ако ще внимавам да не я натисна да омекне някъде. 

# 81
Да кажем дървото, но тъй като по ред причини натурално дърво няма у нас, го докарвам от ламинирани плоскости.


Има още по-добър вариант на натуралното дърво - естествен фурнир върху МДФ. Това е страхотно красиво, качествено и... скъпо  Mr. Green

Но е върхът на сладоледа!

eta дай моля те снимки на кухни направени от този материал   Praynig

# 82
  • Мнения: 2 768
кухня естествен фурнир зебрано и лак
кухня фурнир fine line тик и лак

така изглежда естествен фурнир маслина

за сега мога да покажа само тези, понеделник, като отида на работа ще потърся още!

# 83
кухня естествен фурнир зебрано и лак
кухня фурнир fine line тик и лак

така изглежда естествен фурнир маслина

за сега мога да покажа само тези, понеделник, като отида на работа ще потърся още!

Харесала съм си модел на кухня като това на първата снимка.От такъв материал,но казваш че е скъпичко   newsm78

# 84
Къде мога да разгледам целия каталог на Бурлекс?

# 85
  • Мнения: 2 768
Да, все пак е фурнир от естествено екзотично дърво, който се слага върху суров МДФ и накрая се обработва с лак.

Все пак по-добре провери каква цена ще се калкулира, все пак понятията евтино-скъпо са относителни  Wink

ето един образователен филм как се изработва фурнир

# 86
  • Мнения: 5 178
Aaa eta няма да ми разбутваш мислите с тези куфни , втората ми е присърце определено..
Айде тия майстори да я домонтират моята и да свършва одисеята куФня Simple Smile, няма даже и да ви чета  smile3534

# 87
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Като ви чета и аз се размечтавам .... Simple Smile  Обаче гледам все едни такива, претенциозни кухни. Верно, красиви са, но...
Едно време работех в "Радоп" и се нагледах на скъпарски италиански кухни, но нито една не си харесах за вкъщи. Та много относително е това с вкуса, но все пак си има граници някакви, както казва Малена. Най-важното е да се чувстваш комфортно в нея и да знаеш, че си си я избрала защото на теб така ти харесва, а не защото е модерно.
Тази мода с венге и бяло и минималистичния стил е най- малко от преди 6-7г. на италианския пазар. При нас тогава масово се ширеше черешата. Simple Smile Т.е. искам да кажа, че така и така едва ли ще сме съвсем в крак с новите тенденци, нека поне ни харесва истински.
Каквато и да я направим след 5-6 години няма да можем да я гледаме. Laughing
Една идейка... потърсете в гугъла за "Snaidero" (дано така да се пишеше) Може да си харесате нещо от моделите им. Те поне наистнина правят дизайнерски серии, а не са копирачи н-та ръка.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 15:13 от Северина

# 88
  • Мнения: 6 039
все пак има неща, които остават актуални за повече от 5 години, има и такива, които на втората ти се иска да разкараш

# 89
# 90
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
аз не бих дала на Нипо да ми правят каквото и да било. Не че имам нещо.
В офиса имаме разни шкафове - елементарни, за документи  /в смисъл нищо повече от шкаф + надстройка/. Мисля че в момента им тече трета година - ами на нищо не приличат, един няма дето да е наред,
Но пък може да сме поръчали 4то качество, щото изпълнението е точно като в част по трудово.
Да ме прощават хората от Нипо, ама аз на такава мебел /като тия в офиса/ не бих си лепнала етикета.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Малеее,ако знаете колко трудно се чисти и поддържа лак.Навсякъде пръстенца,пръстенца от дребния шетач ooooh!
Лично аз много харесвам червена кухня,независимо от всеобщото мнение

# 92
  • Мнения: 5 178
Глухарче, то след малките шетачи всичко е за основно почистване..
Вчера моите по мъжки ходиха на разходка, а аз готвих и чистих.. Е резултата беше 30 мин ред и чистота, след това имаше пак играчки и биберони из целия хол..Simple Smile

# 93
  • Мнения: 314
Някой може ли да ми даде координати на 1  семейна фирмичка до Нептун,изработваща освен кухни и цялостно обзавеждане? newsm78Някой ги беше похвалил тук във форума,май в темата за кухни преди време беше,ама да бях си записала. ooooh!Много ще съм ви благодарна. Hug

# 94
И аз не харесвам червени кухни,тоест харесват ми но си мисля,че ако си сложа такава в нас точно след 2 седмици ще ми избоде очите и ще искам да я махна.
Malenna ти какъв цвят препоръчваш,гледам че си срещу всеобщото мнение та ми стана интересно?

# 95
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
червеното и оранжевото възбуждат много апетита  Simple Smile
При злояди деца се препоръчва да им се сервира в чинии в ярки цветове.

# 96
  • Мнения: 2 018
Хееее  Joy Katq_varna започвам да се съмнявам  newsm78 и да си задавам въпроси...ама хайде ще почакам, че да се убедя...

И все пак:
Аз съм срещу всеобщото мнение, защото обичам да нося килотите като на баба си, които ги шия и ти ги препоръчвам.  Hug Ще се вслушаш ли в моя съвет?!?!?!

# 97
bo_slavova  не те разбирам.На кой в съвета съм казала,че ще се вслушам?Не разбирам защо трябва да се заяждаме.

# 98
  • Мнения: 950
Според мен кухня се избира ,така че да се подържа лесно ,да ти харесва на теб , а не да е демоде след 2 год. и по-малко , после ако не е отделно помещение да се вързва с целия интериор , а за цвета наистина е сложно- хем да ти допада хем да не ти омръзне .
Първата ми кухня  е от една малка фирма  "Мебели ЕОН"- близо до колхозния пазар,добро съотношение между цена и качество , а втората директно я поръчах на майстори в Айсберг ,също съм доволна .

# 99
  • Варна
  • Мнения: 107
Arllina,тези на Нептун мисля че се казваха Solus, имат и интернет сайт.Имам познати,които са я ползвали и са доволни.А и доста мебели са изложили,така че може да видиш с очите си.

# 100
  • Мнения: 5 178
Aз само да се намеся за червените кухни,
видях червена кухня  (бордо) със сиви плотове и гръб .. Ами светлото помещение преди изглеждаше като дупка

# 101
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Точно по тези списания съм виждала,че някой дизайнери са заложили на червеното дори в спалнята, чак до там мисля че лично аз няма да стигна. Кухнята ми е отделно помещение от всекидневната, ще има само кухня и кът за хранене- така че ще рискувам.
Смятам,че няма нищо по-хубаво сам да подредиш своя дом - да изразиш собственото си виждане за това какви цветове, какви мебели - е ако сбъркаш с нещо и не се получи сполучливо, е какво допуснал си грешка и какво от това, хората всеки ден грешат за нещо -- следващия път ще се получи по-добре , но честно казано не искам и не мога да оставя някой друг да греши вместо мен.

Ако си наема дизайнер и оставя нещата в негови ръце и после не ми харесва резултата, мислите ли че ще му го кажа, едва ли- мога ли да обвиня човека,че е направил това което е сметнал за добре, не мога, ще обвиня себе си,че съм му се доверила.
Маленна един страничен въпрос, понякога получавала ли си упреци за това което си направила и имала ли си недоволни клиенти?Съмнява ме,че дори и да си имала, някой си го е спестил - все пак научихме се да бъдем лицемери.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Aз само да се намеся за червените кухни,
видях червена кухня  (бордо) със сиви плотове и гръб .. Ами светлото помещение преди изглеждаше като дупка
Май ще го приема лично и вече няма да си показвам кухнята.
Най-важното е че аз лично много си я харесвам и се чувствам комфортно в нея докато си готвя.
Стените на стаята ми са съвсем бледо жълти и не мисля,че прилича на дупка,а си е светличко

# 103
  • Мнения: 5 178
Глухарче, аз твоята не съм я виждала. и нищо лично няма в поста ми
Специално тези познати сега се опитват да го докарат от изкуствено осветление.. Кухнята, за която писах съм я виждала на живо и влизала дори в нея. У вас май не съм идвала  newsm78
Те и пода са направили със сив ламинат, стените са леееко кремави

# 104
  • Мнения: 4 300
Хайде де, не разваляйте темата. На мен ми беше много приятно да гледам кухните, които най вероятно няма да си купя.
Освен това ми беше приятно и да чета аргументирани мнения ( а не " това не ми харесва"). То е ясно че харесваме различни неща, ама ако се обяснява логиката може и някой друг да се научи на нещо практично.

# 105
  • Мнения: 2 865
Абе някой нещо бърка тука. Бъдещата притежателка на червена кухня май още не е такава и не е публикувала снимки на кухнята си, а само на плочките, за които тя поиска съвет с какви цветове да съчетае. Не съм ли права?
Принципно: Ако някой търси съвет и мнение и губи времето на хората да му отговарят поне да приеме мненията без да се обижда, противоречи и спори а просто като материал за размисъл. Никой нищо не налага.

# 106
  • Мнения: 5 178
По-точно дамата е решила, че на тези плочки ще сложи МДФ червен лак, а питаше какъв плот да и сложи Simple Smile
Аз обаче откровено си казах, че на тези плочки кухня лак не виждам, та камо ли червена.. Но моята фантазия е ограничена, аз съм програмист човек, разбирам само от дизайн и функционалност на приложения Simple Smile
Спирам да следя темата, защото явно Зорница си е взела решението и чуждото мнение, което търси реално не го иска.. Явно тук всички трябваше да викаме "Бравооооо!!! ", а не да критикуваме идеите и.. Сори Зори, но аз не мога

# 107
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
[. Отношението на Malenna към червения цвят за кухня е породено от професионалните и познания. Навремето в часовете по вътрешна архитектура ( завършила съм ТГСД Варна ) ни учиха да избягваме ярки натрапчиви цветове (червено, оранжево, ярко наситено жълто) за кухни ,защото както каза някой по-горе изморяват погледа , предизвикват апетит.

Съжалявам,че се намесвам във Варненската тема,защото съм от София,но този коментар силно ме заинтригува. При нас се получи точно обратното.Преди месец ни направиха проект в една фирма и проектантката(не знам дали правилно я наричам) успя да наложи в крайна сметка с много аргументи своето виждане относно цвета на кухнята.Е тя залагаше точно на оранжевото.Моите идеи бяха по-скоро за бяла кухня,но всичко тя обясняваше с цвета на стените.Което за мен е нещо временно и лесно променяемо в сравнение с шкафовете.Очаквайки новата си кухня се чудя дали няма да съжалявам,че не устоявах на моето непрофесионално виждане за така мечтаната кухня в бяло.
А може би трябваше да се заинтересувам дали има нужното образование,защото нейната позиция беше противоположна на тези на Малена и eta,чиито мнения ценя.

# 108
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
По-точно дамата е решила, че на тези плочки ще сложи МДФ червен лак, а питаше какъв плот да и сложи Simple Smile
Аз обаче откровено си казах, че на тези плочки кухня лак не виждам, та камо ли червена.. Но моята фантазия е ограничена, аз съм програмист човек, разбирам само от дизайн и функционалност на приложения Simple Smile
Спирам да следя темата, защото явно Зорница си е взела решението и чуждото мнение, което търси реално не го иска.. Явно тук всички трябваше да викаме "Бравооооо!!! ", а не да критикуваме идеите и.. Сори Зори, но аз не мога

Не съм очаквала, някой да ръкопляска и да вика Браво, очевидно е че не харесвате плочките, който съм сложила преди 3 години,смятайки да ползвам стаята за друго, но това аз лично не смятам да влияе на избора ми на кухня, защото както стените, така и плочките са неща които могат да се сменят за един ден - а ламината се поставя точно за половин ден.
Да решението си го взех и не съм ви питала за съвет относно цвят за кухнята, а по -скоро за плота и гърба. Цвета на кухнята си го избрахме с мъжа ми и щом на него също му харесва, не мисля да го променям.

# 109
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Коте, ти кога ще имаш кухня и ще можем да я видим, като изпълнение и избор на цветовете ти и съчетание с интериора? Доколкото си спомням беше в процес на изпълнение.

# 110
  • Мнения: 7 821
Минах с метлата.
Спрете да се дърляте за глупости!

# 111
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен тези плочки не ми се връзват с червена кухня, особено лак. Не съм професионалист (в тази област  Mr. Green), но бих ти препоръчала да ги смените или да сложите ламинат отгоре - помещението ще придобие изчистения вид, който би се връзвал с лака. На мен червена кухня ми харесва, по принцип обичам ярките цветове. Нашата я направихме в оранжево и просто грее, много ми е уютно в нея.
За цвета на плота и гърба - мисля, че бялото е добра идея, но трябва да се съчетае и с пода.

# 112
кухня естествен фурнир зебрано и лак
кухня фурнир fine line тик и лак

така изглежда естествен фурнир маслина

за сега мога да покажа само тези, понеделник, като отида на работа ще потърся още!


Ета мога ли да те помоля да покажеш и други кухни с този материал.Интересуват ме главно кухни с материал като на тази първата.С каква настилка според вас би се получило добре?

# 113
  • Мнения: 6 039
интересуваш се от естественото зебрано ли? кухнята в общо помещение с трапезария и хол ли е или отделно?

# 114
интересуваш се от естественото зебрано ли? кухнята в общо помещение с трапезария и хол ли е или отделно?

Да харесва ми това естествен фурнир зебрано и лак.Кухнята е в отделно помещение,но мисля да вземем и за там една маса за хранене,когато сме си само семейството-помещението е доста просторно.Отделно имаме трапезария и хол.

# 115
  • Мнения: 2 768
търсих още снимани мебели с естествен фурнир зебрано, но нямаме
преобладават лакираните кухни (особено червено или жълто - всяка трета е такава)

По мое виждане, на такава мебел ще подхожда нещо едноцветно, гланцово като теракот (по-скоро гранитогрес), тъй като фладерът на дървото е много силно изразен.
Зебрано стои еднакво добре както на светъл, така и на много тъмен под, въпросът е да е изчистен от всякакви шарки и релефи.

нещо подобно:



това не е точно зебрано, но може да ти даде представа за което писах

# 116
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
mimi_, внимавай с тона и прочети Правила и указания, ако обичаш.
Можеш да смяташ това за официално предупреждение.

# 117
  • Мнения: 7 821
mimi_, внимавай с тона и прочети Правила и указания, ако обичаш.
Можеш да смяташ това за официално предупреждение.
За секунда ме изпревари  Wink.

# 118
търсих още снимани мебели с естествен фурнир зебрано, но нямаме
преобладават лакираните кухни (особено червено или жълто - всяка трета е такава)

По мое виждане, на такава мебел ще подхожда нещо едноцветно, гланцово като теракот (по-скоро гранитогрес), тъй като фладерът на дървото е много силно изразен.
Зебрано стои еднакво добре както на светъл, така и на много тъмен под, въпросът е да е изчистен от всякакви шарки и релефи.

нещо подобно:



това не е точно зебрано, но може да ти даде представа за което писах

Леле Eta това е разкошно,ако знаеш само от 10 минути седя и го гледам и не мога да откъсна очи от него.Мисля,че нещо такова ще стане идеално в моята кухня.На тези кухни шкафчетата и чекмеджетата скрити ли са по някакъв начин или няма такива-поне така ми изглежда на снимката?Ако имаш възможност моля те покажи ми кухни с удобни и практични шкафове.
Много,много ти благодаря!

# 119
  • Мнения: 2 768
Чекмеджетата са на острова, отварят се от другата страна. А шкафове има достатъчно на колоната в черно, още повече 4 фурни никак не са наложителни  Mr. Green Хладилник, фурна и микровълнова са напълно достатъчни.

Мивката и плота също са там, на острова.Супер е красиво, ама трябва предварително ВиК да са изкарани на средата на стаята, аспирацията също.

И още нещо - да има много пространство, иначе става доста трудно за изпълнение.





# 120
Нещо невярно ли казах? Simple Smile
Малена се опитва да налага мнението си и не оставя хората сами да решат и изберат кое за тях е хубаво.
Това според вас правилно ли е?
Ако сте честни и безпристрастни няма да изтривате всеки път това което напиша.

# 121
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
mimi_, запри се. Нямам никакво отношение към темата, Варна или участниците. Изчетох внимателно изписаното и ти не си правата в случая. Нападаш необосновано и неприятно. Затова й беше изтрито.

# 122
Нещо невярно ли казах? Simple Smile
Малена се опитва да налага мнението си и не оставя хората сами да решат и изберат кое за тях е хубаво.
Това според вас правилно ли е?
Ако сте честни и безпристрастни няма да изтривате всеки път това което напиша.

Защо злобееш  newsm78
Разваляш хубавата тема.Малена опря ли ти ножа до гърлото и каза ли ти направи това,направи онова.Тя ти казва кое и харесва на нея,кое не и кое е хубаво или не според нея,с което по никакъв начин мисля не те насилва да постъпиш по какъвто и да било начин.Всеки си решава сам.единствения човек,който по някакъв начин се опитва да наложи мнението си си ТИ.Този форум си има някакви правила и след като ти всеки път убиждаш някой нормално е да изтрият мненията ти.

# 123
Чекмеджетата са на острова, отварят се от другата страна. А шкафове има достатъчно на колоната в черно, още повече 4 фурни никак не са наложителни  Mr. Green Хладилник, фурна и микровълнова са напълно достатъчни.

Мивката и плота също са там, на острова.Супер е красиво, ама трябва предварително ВиК да са изкарани на средата на стаята, аспирацията също.

И още нещо - да има много пространство, иначе става доста трудно за изпълнение.







Благодаря много   bouquet

# 124
  • Мнения: 6 039
още повече, че аз не съм адресирала мненията си към някого, логично е, че щом пиша в темата на zornitsa единствената засегната от мен да е тя. Изведнъж ме напада и директно обижда в 3 поредни поста някакъв човек, който няма никакво отношение между мен и авторката на темата. Освен ако се лъжа, никога не мога да съм сигурна, кой се крие зад този ник, но модераторите виждат.

# 125
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
търсих още снимани мебели с естествен фурнир зебрано, но нямаме
преобладават лакираните кухни (особено червено или жълто - всяка трета е такава)

По мое виждане, на такава мебел ще подхожда нещо едноцветно, гланцово като теракот (по-скоро гранитогрес), тъй като фладерът на дървото е много силно изразен.
Зебрано стои еднакво добре както на светъл, така и на много тъмен под, въпросът е да е изчистен от всякакви шарки и релефи.

нещо подобно:


това не е точно зебрано, но може да ти даде представа за което писах
eta, накара ме да се замисля наистина, понеже и аз съм си харесала Зебрано като вариант за кухнята и мислех да си купя теракот, имитиращ бамбук. Не се бях замисляла за това, че красотата на шарките на зебрано-то биха изпъкнали на едноцветен под.
Благодаря за разяснението   bouquet

# 126
# 127
Никога не бих нападнала необосновано.
Момичето си е харесало и направило червена кухня, направило си е труда да я заснеме и качи на сайта и искаше да сподели радостта си с останалите.
Малена я сряза с това, че червеното не било модерно и се виждали някакви болтове, започна да натрапва мнението си и да се хвали.
Изключително нетолерантно.
Лично мен простите хора ме дразнят.

# 128
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ти също не се отличи с толерантност. Освен това - да изкажеш мнение, дори негативно, е едно, а да нападаш лично - съвсем друго. Прекрати.

# 129
  • Мнения: 6 039
тук единствено и само коментирах кухня червен лак, която възнамерява потребителката   zornitsa да си направи

момичето с болтовете изобщо не го помня и изобщо не съм го визирала, нито съм влизала в конфликт с нея. Поседно си рамених усмивка с нея.

ПРЕСТАНИ ДА МЕ ОБИЖДАШ !!!

като не ти харесват правилата във форума, отиди на пазара и обиждай на воля.
Тук не е място за изява на подобно поведение!

# 130
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Мими и аз не сме едно и също лице и модераторите го знаят,но съм съгласна с нея за някои неща.
Стига сте пускали снимки на кухни, който не са ваше производство - дайте да видим нещо което вие сте направили и имате във вашите домове или на ваши клиенти.

# 131
  • Мнения: 2 768
E, хубава работа!
Попита ме Силви за подова настилка, как да се обоснова, без снимка или картинка?
В нашите клиенти не винаги мебелите са върху подходящ под или на идеалните стени  Wink

А продукцията ни може да я видиш и на много обществени места - фризьорски салони, хотели.... 
Публикувала съм не малко снимки, има и сайт.

# 132
  • Мнения: 6 039
мисля, че темата на авторката е абсолютно изчерпана.
А обкръжението й бълва коментари, нито един от които  досега не е бил в полза на темата, която четат много хора и разчитат, че ще поучат  съвет, насока, опит наготово.

отказвам да участвам в този сеир повече.
отписвам се с най-голямо удоволствие!!!

# 133
  • Мнения: 3 211
Ета, много благодаря за последната снимка
харесали сме си един апартамент, в който е изведен предварително извод за вода и канал по средата на стаята, а пък аз не се бях сетила, че това е точно за остров doh мислехме да го махаме
сега ми светна и така си го представих като кухнята-мечта
а и до тази тама не бях разбрала къде работиш Blush
според вас дали още дълго ще е модерно зебраното? все пак кухня не се прави всеки ден, дали ще втръсне? и изобщо кои са най-подходящите цветове за кухня, имам предвид да е нещо, което по-дълго време да не ми втръсне
нашата в момента е МДФ цвят орех и си мислех за новия нещо подобно, но сякаш ми се иска повече бяла, а пък сега ми останаха очите в тази  ooooh!

а по темата: нашата кухня (има снимка в темата за кухните и доста ме питаха на лични) е правена в малка частна фирма на наш приятел, който си е купил много професионални машини и работи много добре, изпратила съм доста познати, които са харесали нашата и всички са много доволни от качеството. всички болтове са му скрити  Wink
ето снимка: http://images19.snimka.bg/003675984.jpg

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 16:53 от very nice

# 134
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
мисля, че темата на авторката е абсолютно изчерпана.
А обкръжението й бълва коментари, нито един от които  досега не е бил в полза на темата, която четат много хора и разчитат, че ще поучат  съвет, насока, опит наготово.

отказвам да участвам в този сеир повече.
отписвам се с най-голямо удоволствие!!!

Не мисля,че темата е изчерпана, защото ние вобще не сме обсъдили, най-важния въпрос за мен, а именно производителя, това беше основното нещо което ме вълнуваше. А вие с Ета не спряхте да хвалите Бурлекс и да се подкрепяте, нали сте едно обкръжение и за вас малките фирми не струват и не могат да правят хубави неща.
Относно обкръжението ми, благодаря, но нямаш право да се изказваш след като не го познаваш. Не познавам и не поддържам отношения с никой от форума, но се радвам че има хора - които мислят различно от вас.

# 135
Malenna благодаря   bouquet  Съжалявам,че напусна темата по този неприятен начин.
very nice и ние имаме канал.Аз така го исках бях решила отдавна,че кухнята ми ще е с остров.Аз мисля,че зебраното ще е модерно поне още няколко години,а погледнато реално вида му е като на дърво,а то никога не е демоде.Само как го написах  ooooh!

# 136
  • Мнения: 2 768
Оф,  zornitsa не мога да разбера от къде тая злоба?!
Виж в началото на темата ти кой споменава името на фирмата ни и защо се намесих! Самата ти, пак с известна доза жлъч!
Малките фирми когато направят щанда на ITV във ФК или салона Студио К или пък хотел mOdus, ела ми се обади!  Stop


Аз предлагам всички, които имат някакви въпроси по повод кухни или други мебели да го направят в друга тема, нека оставим  zornitsa и mimi_ да търсят фирми за разкрой на ПДЧ плоскости...

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 19:42 от eta

# 137
  • Мнения: 5 178
ooo aз мислех да се махам, но то много интересно било тука бе ...
Зорница, аз на моята кухня съм пускала проекта още.. Примирила съм се с факта, че няма да е МДФ, а ще е  ПДЧ  Wodego. Направила съм си труда да си нарисувам идеите и да мога да си дам сама оценка
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=137310&photo=4 Реалното изпълнение обаче, ще се различава, стъкления плот ще е на мястото на плътния, а на мястото на стъклата няма да има нищо, само работен плот..
(сори нямам време да качвам последни версии на проекта)

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 193
Ние поръчахме кухня от Мебелни къщи Ралица. Дойдоха, взеха размери, едно от момичетата които работят там ни направи проекта. Ще бъде в черно и бяло с лакирана повърхност, само дето не можах точно да схвана дали ще е МДФ или ПДЧ newsm78.
Още не са я сметнали като цена, но май ще отидат доста пари Rolling Eyes

# 139
  • Мнения: 22 879



Леле Eta това е разкошно,ако знаеш само от 10 минути седя и го гледам и не мога да откъсна очи от него.Мисля,че нещо такова ще стане идеално в моята кухня.На тези кухни шкафчетата и чекмеджетата скрити ли са по някакъв начин или няма такива-поне така ми изглежда на снимката?Ако имаш възможност моля те покажи ми кухни с удобни и практични шкафове.
Много,много ти благодаря!
Разгледай целият раздел за тази кухня,уникална е и аз не можах да откъсна очи от нея като я видях за първи път.
http://www.team7.at/index.php?id=209&L=1&E2=&mh=
http://www.team7.at/211.0.html?&L=1&mh=&E2=
Виж също и това:

http://kitchen.ernestomeda.com/Kitchen-Production.htm

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 00:46 от ДесиХ2

# 140
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Наистина много са красиви кухните,които сте пуснали.И аз нещо подобно си представях,но се получи малко по-различно.Но все пак това са снимки и е подредено,а може и фотошоп да има пръст.
Срещу Метро наскоро направиха един голям магазин за мебели,там се разпростират няколко фирми производители на мебели.Едната фирма беше изложила точно такива кухни с остров,добре изглеждаха.

# 141
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ета, много се заблуждаваш,че не съм наясно как стоят въпросите с поръчките на големите хотели и т.н- имам наблюдения от повече от 10 години с меката мебел, а и не само такива наблюдения.
Споменах вашата фирма, защото не мога да си изкривя душата, но правите хубави неща, друг е въпроса към какви потребители сте ориентирани предимно.
Относно разкроя на Пдч - не виждам нищо лошо в това - трябва да ти кажа, че ставят разкошни кухни за съвестни домакини- има много такива складове и хората прибягват до тях,виждала съм изпълнения - не приличат на вашите картинки, но хората си ги харесват. което е най-важното.
Естестения фурнир - е много хубаво нещо, но вече се опарих от него- дадох луди пари за едни врати от ваши колеги, много известни и прехвалени, защото не исках да правя компромис с вратите си и ела ги виж, страхотни са, само дето на третия месец се напукаха от страни.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 2 268
А бе момичета, много е хубаво това зебрано (скоро го видях за пръв път), но не изисква ли голяма площ с вратички? Някак не ми се връзва за малка кухничка. Всъщност... вашите може и да са големи, аз пък защо ли реших че моята като е малка  и вашите са?! Laughing

# 143
да северина стои по-добре на големи кухни с хоризонтално издължени врати4ки

# 144
  • Мнения: 104
А бе момичета, много е хубаво това зебрано (скоро го видях за пръв път), но не изисква ли голяма площ с вратички? Някак не ми се връзва за малка кухничка. Всъщност... вашите може и да са големи, аз пък защо ли реших че моята като е малка  и вашите са?! Laughing

Аз съм виждала Зебрано преди поне 3-4 години. Дори сега се сещам, че барът в Детския кът на Гранд хотела е със Зебрано. Има едно заведение до Барби зад Медицинския, и то е направено със Зебрано.

да северина стои по-добре на големи кухни с хоризонтално издължени врати4ки

Защо? То така или иначе издължава, защо трябва да са удължени вратичките?

# 145
  • Мнения: 2 768


E, този пост вече е съвсем нормален, сега мога да се съглася с теб.

Не съм имала цел да пропагандирам фирмата ни, както виждаш има много теми за мебели и кухни, но не съм се намесвала в тях - ясно ми е, че работим в определен пазарен сегмент. Все пак се занимаваме с производство на мебели вече 10 години и сме минали през всички нива, запозната съм с пазара.

И аз имам fine-line фурнировани интериорни врати, две години вече не са мръднали.
Кухнята ми също е с фурнир (снимката на фурнира маслина е от нея) - без никакви забележки.
Но са наше производство.



Кухнята с фурнир зебрано, която пуснах по-нагоре не е никак голяма: http://www.burlex.bg/picpop.php?file=pics/catalog/P1320381s.jpg

Относно това, дали ще се задържи още модерно - предполагам фурнирите няма да излязат скоро от мода.
Дори излизат нови вариации като fine-line фурнири зебрано:









very nice , silvi27, ако имам изводи в средата на стаята, хич няма да се замисля за кухня-остров!  smile3521

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 10:49 от eta

# 146
  • Мнения: 90
Вчера тъкмо ходих да си избирам цветове за кухнята и аз нещо се запалих по тези фурнири. Това, което ми хареса беше fine line светъл и тъмен /така пишеше на мострата/, но от това, което чета fine line май не е точно цвят, а тип фурнир, така ли newsm78
Иначе имаше страхотни фурнири и доста се затруднявам в избора си. А какъв плот и гръб би подхождал на кухня от подобни плоскости? Едноцветен или пак с дървесна шарка?

# 147
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Вратите ми са подобни на втория цвят, не мога и аз да си обясня защо се е получило така с моите врати, още не съм ги викала да си видят производството- на страничните части  на вратата са се получили напуквания, иначе лицево са си добре.

# 148
  • Мнения: 204
Зори, вратите ти да не са от Карабулев, защото ми се струва, че и нашите ще се нацепят

# 149
  • Мнения: 22 879
Зори, вратите ти да не са от Карабулев, защото ми се струва, че и нашите ще се нацепят
И аз имам проблем с една врата от Карабулев,дано е инцидентно,защото имам цели 9 врати с фурнир от тях.

# 150
  • Мнения: 2 768
Вчера тъкмо ходих да си избирам цветове за кухнята и аз нещо се запалих по тези фурнири. Това, което ми хареса беше fine line светъл и тъмен /така пишеше на мострата/, но от това, което чета fine line май не е точно цвят, а тип фурнир, така ли newsm78
Иначе имаше страхотни фурнири и доста се затруднявам в избора си. А какъв плот и гръб би подхождал на кухня от подобни плоскости? Едноцветен или пак с дървесна шарка?

Най-общо казано, fineline (инженерен) фурнир е направен от слоеве естествен фурнир, нарязан по специфичен начин за да се получи определена шарка.

ето тук е обяснено и онагледено

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 14:32 от eta

# 151
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
не са от карабулев, но имам този проблем с две от вратите и това много ме дразни.
засега са само те, дано не се получи никъде другаде.
незнам как ще ги оправят, но ще трябва да ги викам

# 152
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Днес реших да погледна ПДЧ плоскостите в по-голям размер, а не на малки мострички и се разходих до склада за разкрой на ПДЧ - ОПТИМА на околовръстното и познайте какво забелязах - там се кантираха и режеха плоскости за фирма " СТИЛ - М" - така прехвалената, е та къде е разликата дали ще отидеш в склада на Оптима или в Стил М, дали клиентите им го знаят?

# 153
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Мдааа, доста от фирмитя нямат собствени машини и работят по този начин. Разликата е в това, че във фирмата ще ти направят проект, и ще се занимават те с разкроя, монтажа и т.н. а в склада трябва да си поръчаш конкретни размери на плоскостите и после сам да си ги сглобяваш. Мой колега си направи по този начин сам кухня и никак не е лоша.
А да, основната разлика е в цената Wink

# 154
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Мдааа, доста от фирмитя нямат собствени машини и работят по този начин. Разликата е в това, че във фирмата ще ти направят проект, и ще се занимават те с разкроя, монтажа и т.н. а в склада трябва да си поръчаш конкретни размери на плоскостите и после сам да си ги сглобяваш. Мой колега си направи по този начин сам кухня и никак не е лоша.
А да, основната разлика е в цената Wink

Даа, трябва се пак да си в час, за да си поръчаш плоскостите. И моят мъж смяташе, че ще е лесно да направи секция за детската, ама като не може да направи разкройката...

А всъщност това зебрано на мен не ми харесва. Искам моята кухня в тъмно червено и бежево... Tired

# 155
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
На мен ми харесва зебраното - незнам дали се лъжа, но май има повече  негови разновидности - може би не се казва точно зебрано, но определено грабват окото - още не съм свършила с кухнята, а вече имам идея точно какъв цвят да е композицията във всекидневната.
Мисля да заложа на някоя от тези разновидности с комбинация на вратичките - лак венге.
Черпах идеи от Ета и тяхната продукция, да ме извинят  bouquet Харесаха ми.

# 156
  • Мнения: 5 178
Zornitsa, само ако позволиш един съвет.. усещам че започваш да се чудиш как точно да бъде кухнята ти. За да не си биеш после главата или помоли някой да ти начертае проект на компютъра, или сама си начертай, Препоръчвам ти ALNO, сравнително лесна програма и богата на гами

# 157
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Zornitsa, само ако позволиш един съвет.. усещам че започваш да се чудиш как точно да бъде кухнята ти. За да не си биеш после главата или помоли някой да ти начертае проект на компютъра, или сама си начертай, Препоръчвам ти ALNO, сравнително лесна програма и богата на гами

Проекта за кухнята вече е готов, мъжа ми го начерта - той е проектант, но още не е реализиран. Но тъй като е много зает и постоянно го няма, а мен ме човърка от вътре, се опитвам сама да направя нещо, посля му представям какво точно съм решила и ако има одобрение- влиза в реализация, но немога да работя на неговите програми. Опитвах с Ално, но нещо не можах да я подкарам на моя компютър, ако имаш идея за някаква друга програма кажи. Та сега съм на тема - обзавеждане за всекидневна- ако имате идеи пак ги споделете.
Кво стана - ще имаш ли кухня днес?

# 158
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Zornitsa, само ако позволиш един съвет.. усещам че започваш да се чудиш как точно да бъде кухнята ти. За да не си биеш после главата или помоли някой да ти начертае проект на компютъра, или сама си начертай, Препоръчвам ти ALNO, сравнително лесна програма и богата на гами

Един средностатистически компютърно-грамотен би ли могъл да се справи с това? newsm78

# 159
  • Варна
  • Мнения: 1 571
sea woman, ако питаш за ALNO - да достатъчно лесна е newsm10

# 160
  • Мнения: 5 178
sea woman, ако питаш за ALNO - да достатъчно лесна е newsm10
Ахъм само малко познания по английски и си готова

# 161
  • Мнения: 104
Днес реших да погледна ПДЧ плоскостите в по-голям размер, а не на малки мострички и се разходих до склада за разкрой на ПДЧ - ОПТИМА на околовръстното и познайте какво забелязах - там се кантираха и режеха плоскости за фирма " СТИЛ - М" - така прехвалената, е та къде е разликата дали ще отидеш в склада на Оптима или в Стил М, дали клиентите им го знаят?

Аз си поръчах детската стая от тях. Peace
Дори да знам, къде режат и кантират, какво мога да направя? И да си измисля детската стая, кой ще ми направи разкрой, кой ще я сглоби, кой ще монтира панти, дръжки и всякакви аксесоари? А и моята техническа мисъл, едва ли ще предвиди конструктивно проекта.
Мен това не би ме притеснявало.  Laughing Аз лично, не се наемам сама да проектирам и  режа, да не говорим за сглобяване. За всичко си има хора.
Сега се сещам, че имах съученик, който работеше в известна мебелна фирма. Всички мебели бяха само от Италия и ми е казвал, че много често, при монтаж на кухни им се налагат да правят корекции и режат и кантират в Айсберг. bowuu bowuu bowuu

# 162
  • Мнения: 104
Мисля да заложа на някоя от тези разновидности с комбинация на вратичките - лак венге.

Зебрано с лак венге newsm78 newsm78
Венге е вид дърво, а не цвят, а лак венге не можах да си го представя Rolling Eyes
Иска да кажеш лакирано, лъскаво венге ли? Ако е така, не съм сигурна, че ще стои добре със зебрано? Но не знам, ако искаш пробвай Thinking

# 163
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Смятам,че ще стой чудесно даже - като го направя ще го покажа.

# 164
  • Мнения: 2 768
Лак венге сандък-майстор не може да ти докара, търси сериозен производител.

# 165
# 166
  • Мнения: 104
Лак венге сандък-майстор не може да ти докара, търси сериозен производител.

какво е сандък-майстор? newsm78

# 167
  • Мнения: 2 768
Сандък-майстор на мебелен жаргон е частник (абсолютно нелегален), който реже и кантира по складовете, сам сглобява и монтира. Laughing

# 168
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Лак венге сандък-майстор не може да ти докара, търси сериозен производител.

А разбира се, не съм си го и помисляла даже- за съндък майстора, имам предвид за венгето.
Те и тези майстори - не работят с лак МДФ.

Да нещо такова като показаната спалня,само че венгето лак, може и някоя друга разновидност, ако има по-светли на зебраното.

# 169
Моите кухня и хол са от магазин Инкомсис. Много съм доволна от качеството, обслужването и цените. Това е техния сайт: http://www.triadaconsult.bg/

# 170
  • Мнения: 64
Интересна тема. Аз съвсем скоро мисля да си поръчам кухня от Бурлекс. Кажете си мнението.Поръчвали ли сте си кухня от там?На мен много ми допаднаха нещата,които видях на сайта им. Доволни ли сте от качеството? Честно казано понеже скоро ще ходя до Варна и специално и до Бурлекс поради тази причина изобщо не съм разглеждала по други фирми.Интересно ми е да чуя мнение на човек,който си е поръчвал мебели от там.

# 171
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
На мен ми харесват нещата им, имат много хубави идеи и изглеждат чудесно, но за съжаление не са по джоба на всеки, а и те самите признават че не са  ориентирани към средностатистическия потребител - въпрос на политика на фирмата. За качество не мога да коментирам, защото нищо не съм поръчвала при тях и незнам, но иначе дизайна им ми хваща окото.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Момичета,все още моята кухня е само в мечтите ми и то червена на цвят Embarassed,знам че не е много редно ,но рано или късно такава ще е.
Докато разглеждах разни сайтове попаднах на един много интересен,във Варна се предлагат в Мебелната палата-http://www.interior46.com/index.html?p=d&l=bg

# 173
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Интересна тема. Аз съвсем скоро мисля да си поръчам кухня от Бурлекс. Кажете си мнението.Поръчвали ли сте си кухня от там?На мен много ми допаднаха нещата,които видях на сайта им. Доволни ли сте от качеството? Честно казано понеже скоро ще ходя до Варна и специално и до Бурлекс поради тази причина изобщо не съм разглеждала по други фирми.Интересно ми е да чуя мнение на човек,който си е поръчвал мебели от там.

Можеш да разчиташ на Бурлекс, че работят с качествени материали и изработват добре мебелите си.  Хубаво е, докато обсъждаш проекта на кухнята, да обмислиш всяка подробност, за да знаеш какво ще ти изготвят и дали е това, което желаеш. Разгледай всякакви разни механизми, попитай, поискай - препоръчително е. Peace

# 174
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Момичета,все още моята кухня е само в мечтите ми и то червена на цвят Embarassed,знам че не е много редно ,но рано или късно такава ще е.
Докато разглеждах разни сайтове попаднах на един много интересен,във Варна се предлагат в Мебелната палата-http://www.interior46.com/index.html?p=d&l=bg
Сакън,недей от Мебелна палата.Уж работят с индивидуални проекти,а какъвто и размер да кажеш все не било по стандарт и не можело.Ходих там да ми направят проект-барплота не можело да е 30 см. стандарта бил 60 см. и т.н. и какво му е индивидуалното тогава когато работят със стандартни по размер мебели Thinking

# 175
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Точно така, в Мебелна палата работят с модули. Не можеш да си поръчаш, примерно шкаф широк 77см и дълбок 55см. Мисля че ширините им са през 5 см. Напасват различни модули според мястото и ако останат 17см примерно, запълват с етажерка. Разбира се ако този вариант те устройва, няма нищо лошо.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Точно така, в Мебелна палата работят с модули. Не можеш да си поръчаш, примерно шкаф широк 77см и дълбок 55см. Мисля че ширините им са през 5 см. Напасват различни модули според мястото и ако останат 17см примерно, запълват с етажерка. Разбира се ако този вариант те устройва, няма нищо лошо.
Изобщо не ме устройва.Благодаря за ценната информация. Peace

Общи условия

Активация на акаунт