Кухни във Варна- от къде?

  • 51 493
  • 176
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 768
Вчера тъкмо ходих да си избирам цветове за кухнята и аз нещо се запалих по тези фурнири. Това, което ми хареса беше fine line светъл и тъмен /така пишеше на мострата/, но от това, което чета fine line май не е точно цвят, а тип фурнир, така ли newsm78
Иначе имаше страхотни фурнири и доста се затруднявам в избора си. А какъв плот и гръб би подхождал на кухня от подобни плоскости? Едноцветен или пак с дървесна шарка?

Най-общо казано, fineline (инженерен) фурнир е направен от слоеве естествен фурнир, нарязан по специфичен начин за да се получи определена шарка.

ето тук е обяснено и онагледено

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 14:32 от eta

# 151
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
не са от карабулев, но имам този проблем с две от вратите и това много ме дразни.
засега са само те, дано не се получи никъде другаде.
незнам как ще ги оправят, но ще трябва да ги викам

# 152
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Днес реших да погледна ПДЧ плоскостите в по-голям размер, а не на малки мострички и се разходих до склада за разкрой на ПДЧ - ОПТИМА на околовръстното и познайте какво забелязах - там се кантираха и режеха плоскости за фирма " СТИЛ - М" - така прехвалената, е та къде е разликата дали ще отидеш в склада на Оптима или в Стил М, дали клиентите им го знаят?

# 153
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Мдааа, доста от фирмитя нямат собствени машини и работят по този начин. Разликата е в това, че във фирмата ще ти направят проект, и ще се занимават те с разкроя, монтажа и т.н. а в склада трябва да си поръчаш конкретни размери на плоскостите и после сам да си ги сглобяваш. Мой колега си направи по този начин сам кухня и никак не е лоша.
А да, основната разлика е в цената Wink

# 154
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Мдааа, доста от фирмитя нямат собствени машини и работят по този начин. Разликата е в това, че във фирмата ще ти направят проект, и ще се занимават те с разкроя, монтажа и т.н. а в склада трябва да си поръчаш конкретни размери на плоскостите и после сам да си ги сглобяваш. Мой колега си направи по този начин сам кухня и никак не е лоша.
А да, основната разлика е в цената Wink

Даа, трябва се пак да си в час, за да си поръчаш плоскостите. И моят мъж смяташе, че ще е лесно да направи секция за детската, ама като не може да направи разкройката...

А всъщност това зебрано на мен не ми харесва. Искам моята кухня в тъмно червено и бежево... Tired

# 155
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
На мен ми харесва зебраното - незнам дали се лъжа, но май има повече  негови разновидности - може би не се казва точно зебрано, но определено грабват окото - още не съм свършила с кухнята, а вече имам идея точно какъв цвят да е композицията във всекидневната.
Мисля да заложа на някоя от тези разновидности с комбинация на вратичките - лак венге.
Черпах идеи от Ета и тяхната продукция, да ме извинят  bouquet Харесаха ми.

# 156
  • Мнения: 5 178
Zornitsa, само ако позволиш един съвет.. усещам че започваш да се чудиш как точно да бъде кухнята ти. За да не си биеш после главата или помоли някой да ти начертае проект на компютъра, или сама си начертай, Препоръчвам ти ALNO, сравнително лесна програма и богата на гами

# 157
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Zornitsa, само ако позволиш един съвет.. усещам че започваш да се чудиш как точно да бъде кухнята ти. За да не си биеш после главата или помоли някой да ти начертае проект на компютъра, или сама си начертай, Препоръчвам ти ALNO, сравнително лесна програма и богата на гами

Проекта за кухнята вече е готов, мъжа ми го начерта - той е проектант, но още не е реализиран. Но тъй като е много зает и постоянно го няма, а мен ме човърка от вътре, се опитвам сама да направя нещо, посля му представям какво точно съм решила и ако има одобрение- влиза в реализация, но немога да работя на неговите програми. Опитвах с Ално, но нещо не можах да я подкарам на моя компютър, ако имаш идея за някаква друга програма кажи. Та сега съм на тема - обзавеждане за всекидневна- ако имате идеи пак ги споделете.
Кво стана - ще имаш ли кухня днес?

# 158
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Zornitsa, само ако позволиш един съвет.. усещам че започваш да се чудиш как точно да бъде кухнята ти. За да не си биеш после главата или помоли някой да ти начертае проект на компютъра, или сама си начертай, Препоръчвам ти ALNO, сравнително лесна програма и богата на гами

Един средностатистически компютърно-грамотен би ли могъл да се справи с това? newsm78

# 159
  • Варна
  • Мнения: 1 571
sea woman, ако питаш за ALNO - да достатъчно лесна е newsm10

# 160
  • Мнения: 5 178
sea woman, ако питаш за ALNO - да достатъчно лесна е newsm10
Ахъм само малко познания по английски и си готова

# 161
  • Мнения: 104
Днес реших да погледна ПДЧ плоскостите в по-голям размер, а не на малки мострички и се разходих до склада за разкрой на ПДЧ - ОПТИМА на околовръстното и познайте какво забелязах - там се кантираха и режеха плоскости за фирма " СТИЛ - М" - така прехвалената, е та къде е разликата дали ще отидеш в склада на Оптима или в Стил М, дали клиентите им го знаят?

Аз си поръчах детската стая от тях. Peace
Дори да знам, къде режат и кантират, какво мога да направя? И да си измисля детската стая, кой ще ми направи разкрой, кой ще я сглоби, кой ще монтира панти, дръжки и всякакви аксесоари? А и моята техническа мисъл, едва ли ще предвиди конструктивно проекта.
Мен това не би ме притеснявало.  Laughing Аз лично, не се наемам сама да проектирам и  режа, да не говорим за сглобяване. За всичко си има хора.
Сега се сещам, че имах съученик, който работеше в известна мебелна фирма. Всички мебели бяха само от Италия и ми е казвал, че много често, при монтаж на кухни им се налагат да правят корекции и режат и кантират в Айсберг. bowuu bowuu bowuu

# 162
  • Мнения: 104
Мисля да заложа на някоя от тези разновидности с комбинация на вратичките - лак венге.

Зебрано с лак венге newsm78 newsm78
Венге е вид дърво, а не цвят, а лак венге не можах да си го представя Rolling Eyes
Иска да кажеш лакирано, лъскаво венге ли? Ако е така, не съм сигурна, че ще стои добре със зебрано? Но не знам, ако искаш пробвай Thinking

# 163
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Смятам,че ще стой чудесно даже - като го направя ще го покажа.

# 164
  • Мнения: 2 768
Лак венге сандък-майстор не може да ти докара, търси сериозен производител.

Общи условия

Активация на акаунт