Кухни във Варна- от къде?

  • 51 487
  • 176
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 865
Абе някой нещо бърка тука. Бъдещата притежателка на червена кухня май още не е такава и не е публикувала снимки на кухнята си, а само на плочките, за които тя поиска съвет с какви цветове да съчетае. Не съм ли права?
Принципно: Ако някой търси съвет и мнение и губи времето на хората да му отговарят поне да приеме мненията без да се обижда, противоречи и спори а просто като материал за размисъл. Никой нищо не налага.

# 106
  • Мнения: 5 178
По-точно дамата е решила, че на тези плочки ще сложи МДФ червен лак, а питаше какъв плот да и сложи Simple Smile
Аз обаче откровено си казах, че на тези плочки кухня лак не виждам, та камо ли червена.. Но моята фантазия е ограничена, аз съм програмист човек, разбирам само от дизайн и функционалност на приложения Simple Smile
Спирам да следя темата, защото явно Зорница си е взела решението и чуждото мнение, което търси реално не го иска.. Явно тук всички трябваше да викаме "Бравооооо!!! ", а не да критикуваме идеите и.. Сори Зори, но аз не мога

# 107
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
[. Отношението на Malenna към червения цвят за кухня е породено от професионалните и познания. Навремето в часовете по вътрешна архитектура ( завършила съм ТГСД Варна ) ни учиха да избягваме ярки натрапчиви цветове (червено, оранжево, ярко наситено жълто) за кухни ,защото както каза някой по-горе изморяват погледа , предизвикват апетит.

Съжалявам,че се намесвам във Варненската тема,защото съм от София,но този коментар силно ме заинтригува. При нас се получи точно обратното.Преди месец ни направиха проект в една фирма и проектантката(не знам дали правилно я наричам) успя да наложи в крайна сметка с много аргументи своето виждане относно цвета на кухнята.Е тя залагаше точно на оранжевото.Моите идеи бяха по-скоро за бяла кухня,но всичко тя обясняваше с цвета на стените.Което за мен е нещо временно и лесно променяемо в сравнение с шкафовете.Очаквайки новата си кухня се чудя дали няма да съжалявам,че не устоявах на моето непрофесионално виждане за така мечтаната кухня в бяло.
А може би трябваше да се заинтересувам дали има нужното образование,защото нейната позиция беше противоположна на тези на Малена и eta,чиито мнения ценя.

# 108
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
По-точно дамата е решила, че на тези плочки ще сложи МДФ червен лак, а питаше какъв плот да и сложи Simple Smile
Аз обаче откровено си казах, че на тези плочки кухня лак не виждам, та камо ли червена.. Но моята фантазия е ограничена, аз съм програмист човек, разбирам само от дизайн и функционалност на приложения Simple Smile
Спирам да следя темата, защото явно Зорница си е взела решението и чуждото мнение, което търси реално не го иска.. Явно тук всички трябваше да викаме "Бравооооо!!! ", а не да критикуваме идеите и.. Сори Зори, но аз не мога

Не съм очаквала, някой да ръкопляска и да вика Браво, очевидно е че не харесвате плочките, който съм сложила преди 3 години,смятайки да ползвам стаята за друго, но това аз лично не смятам да влияе на избора ми на кухня, защото както стените, така и плочките са неща които могат да се сменят за един ден - а ламината се поставя точно за половин ден.
Да решението си го взех и не съм ви питала за съвет относно цвят за кухнята, а по -скоро за плота и гърба. Цвета на кухнята си го избрахме с мъжа ми и щом на него също му харесва, не мисля да го променям.

# 109
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Коте, ти кога ще имаш кухня и ще можем да я видим, като изпълнение и избор на цветовете ти и съчетание с интериора? Доколкото си спомням беше в процес на изпълнение.

# 110
  • Мнения: 7 821
Минах с метлата.
Спрете да се дърляте за глупости!

# 111
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен тези плочки не ми се връзват с червена кухня, особено лак. Не съм професионалист (в тази област  Mr. Green), но бих ти препоръчала да ги смените или да сложите ламинат отгоре - помещението ще придобие изчистения вид, който би се връзвал с лака. На мен червена кухня ми харесва, по принцип обичам ярките цветове. Нашата я направихме в оранжево и просто грее, много ми е уютно в нея.
За цвета на плота и гърба - мисля, че бялото е добра идея, но трябва да се съчетае и с пода.

# 112
кухня естествен фурнир зебрано и лак
кухня фурнир fine line тик и лак

така изглежда естествен фурнир маслина

за сега мога да покажа само тези, понеделник, като отида на работа ще потърся още!


Ета мога ли да те помоля да покажеш и други кухни с този материал.Интересуват ме главно кухни с материал като на тази първата.С каква настилка според вас би се получило добре?

# 113
  • Мнения: 6 039
интересуваш се от естественото зебрано ли? кухнята в общо помещение с трапезария и хол ли е или отделно?

# 114
интересуваш се от естественото зебрано ли? кухнята в общо помещение с трапезария и хол ли е или отделно?

Да харесва ми това естествен фурнир зебрано и лак.Кухнята е в отделно помещение,но мисля да вземем и за там една маса за хранене,когато сме си само семейството-помещението е доста просторно.Отделно имаме трапезария и хол.

# 115
  • Мнения: 2 768
търсих още снимани мебели с естествен фурнир зебрано, но нямаме
преобладават лакираните кухни (особено червено или жълто - всяка трета е такава)

По мое виждане, на такава мебел ще подхожда нещо едноцветно, гланцово като теракот (по-скоро гранитогрес), тъй като фладерът на дървото е много силно изразен.
Зебрано стои еднакво добре както на светъл, така и на много тъмен под, въпросът е да е изчистен от всякакви шарки и релефи.

нещо подобно:



това не е точно зебрано, но може да ти даде представа за което писах

# 116
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
mimi_, внимавай с тона и прочети Правила и указания, ако обичаш.
Можеш да смяташ това за официално предупреждение.

# 117
  • Мнения: 7 821
mimi_, внимавай с тона и прочети Правила и указания, ако обичаш.
Можеш да смяташ това за официално предупреждение.
За секунда ме изпревари  Wink.

# 118
търсих още снимани мебели с естествен фурнир зебрано, но нямаме
преобладават лакираните кухни (особено червено или жълто - всяка трета е такава)

По мое виждане, на такава мебел ще подхожда нещо едноцветно, гланцово като теракот (по-скоро гранитогрес), тъй като фладерът на дървото е много силно изразен.
Зебрано стои еднакво добре както на светъл, така и на много тъмен под, въпросът е да е изчистен от всякакви шарки и релефи.

нещо подобно:



това не е точно зебрано, но може да ти даде представа за което писах

Леле Eta това е разкошно,ако знаеш само от 10 минути седя и го гледам и не мога да откъсна очи от него.Мисля,че нещо такова ще стане идеално в моята кухня.На тези кухни шкафчетата и чекмеджетата скрити ли са по някакъв начин или няма такива-поне така ми изглежда на снимката?Ако имаш възможност моля те покажи ми кухни с удобни и практични шкафове.
Много,много ти благодаря!

# 119
  • Мнения: 2 768
Чекмеджетата са на острова, отварят се от другата страна. А шкафове има достатъчно на колоната в черно, още повече 4 фурни никак не са наложителни  Mr. Green Хладилник, фурна и микровълнова са напълно достатъчни.

Мивката и плота също са там, на острова.Супер е красиво, ама трябва предварително ВиК да са изкарани на средата на стаята, аспирацията също.

И още нещо - да има много пространство, иначе става доста трудно за изпълнение.





Общи условия

Активация на акаунт