Керамичен плот или обикновени котлони?!

  • 51 065
  • 109
  •   1
Отговори
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Моля някой да сподели впечатленията си, защото ми е трудно да избера. Какви са предимствата и недостатъците?!

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 17:32 от Муцуна

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако е керамичен, то нека е със сензорни бутони. Инак - не.

# 2
  • София
  • Мнения: 718
Моята печка е с керамичен плот, но не е със сензорни бутони. Не се оплаквам, супер е и няма недостатъци.

# 3
  • Мнения: 7 640
най-малкото керамичният плот е от настоящето и бъдещето, котлоните са вече стара алтирнатива.

Би ли си купила видео в момента или ще вземеш ДВД? Laughing

# 4
  • Мнения: 122
Аз също съм с печка с керамичен плот. За мен предимствата и недостатъците са:
Предимства:
По- лесна за почистване
Мога да поставям на котлоните и правоъгълна тава
Ако поставя мокър съд не се пука керамиката /отбелязвам го отделно, защото ме предупредиха да не слагам мокри съдове по тази причина. Да ама не - до сега не съм имала проблем - 4 години откакто я имам./
Недостатъци:
Да не се изпускат предмети върху плота, както и да не се облягаш върху него- може да се счупи /сигурно звучи тъпо и малко по американски, но техника ми сподели, че зет му се е облегнал на плота и ... прас/.
Друго за сега не се сещам.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
добре, хайде аз да споделя пак...
- ако не е със сензорни бутони кер. плот, при прекипяване на манджата, много бързо тя "влиза" във врътките и ги поврежда.

# 6
  • Мнения: 1 564
добре, хайде аз да споделя пак...
- ако не е със сензорни бутони кер. плот, при прекипяване на манджата, много бързо тя "влиза" във врътките и ги поврежда.

=======================================================================
Точно затова си взех със сензорни бутони.Керамичните се загряват много по-бързо от обикновените. Peace

# 7
  • Мнения: 122
добре, хайде аз да споделя пак...
- ако не е със сензорни бутони кер. плот, при прекипяване на манджата, много бързо тя "влиза" във врътките и ги поврежда.

=======================================================================
Точно затова си взех със сензорни бутони.Керамичните се загряват много по-бързо от обикновените. Peace
Съжалявам за спама и може да звуча глупаво, но  при вас бутоните върху плота ли са? При мен врътките са както при обикновените печки отпред и до сега не съм имала проблем с тях.

# 8
  • Мнения: 1 558
Лошото на керамичния плот е, че при работа със захар трябва много да се внимава!

# 9
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
най-малкото керамичният плот е от настоящето и бъдещето, котлоните са вече стара алтирнатива.

Би ли си купила видео в момента или ще вземеш ДВД? Laughing
Това според мен не беше сериозен отговор ooooh!. Питах за предимства и недостатъци, а не за модни тенденции и напредък в технологиите Crossing Arms.
Въпросът, който много ме вълнува е - чупи ли се наистина толкова лесно керамичния плот?! Причината да питам, е че съм малко непохватничка ooooh!.
Благодаря ви много за отговорите досега.

# 10
  • Мнения: 3 447
Аз съм с керамичен, с обикновени бутони, върху плота. Определено съм по-доволна - по-бързо загрява, по-лесно се чисти... е, внимавам да не разсипя захар, но не е кой знае какво усилие Simple Smile Дали се чупи лесно - не знам, не съм се облягала на него и не съм изпускала предмети... ама това общо взето трудно може да стане. При нормална експлоатация (без да му трепериш като на яйце и без да мяташ чук по него Simple Smile) си е екстра. И, както е казала Шани, по-добре със сензорни бутони, че другите наистина се зацапват.

# 11
  • Мнения: 6 167
аз не пея в хора в полза на керамичния плот Naughty
при всяка удобна възможност го казвам.
просто чистя като малоумна. моята е керамична, с газови котлони.
една капка да пръсне и е в/у огледалната повърхност.
това е най-големия недостатък. в началото я чистех доста , сега просто ми писна.
но  много ме дразни.
иначе - не се чупи, моята не е издраскана , внимавам.

просто не винаги новите неща , модерни и скъпи са по-добри.

# 12
  • Мнения: 7 640
напротив Муцунке, съвсем сериозно говоря.
Просто обикновените котлони са морално остарели, едва ле се купуваш печка всеки 2-3 години, хубаво е да вземеш по-съвременния вариант на каквото и да е.

# 13
  • Spain
  • Мнения: 3 750
  а какво е това със захарта . поврежда плота ли ?

# 14
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
напротив Муцунке, съвсем сериозно говоря.
Просто обикновените котлони са морално остарели, едва ле се купуваш печка всеки 2-3 години, хубаво е да вземеш по-съвременния вариант на каквото и да е.

Ама какво значи "морално остарели"....?! Изумена съм... #Crazy! За какъв морал говорим, когато става дума за печка м**** му ooooh!.  Вече казах, че не ме вълнува модата и не се съобразявам с това какво е "съвременно". Аз искам да ми върши работа, а факта, че все още масово се продават от "морално остарелите" котлони, сам по себе си говори, че може пък и да имат добри характеристики Peace.
Няма да го обръщаме на спор Naughty. Lennie горе вече го каза "просто не винаги новите неща , модерни и скъпи са по-добри".
И аз нещо не схващам това със захарта защо е?! newsm78

# 15
  • Мнения: 3 447
Захарта повреждала плота, като загори... и аз не знам защо точно, така съм чувала newsm78 Но ако ръснеш върху студен плот, нищо няма да му стане, де.

# 16
  • Мнения: 7 640
морално остарял е идиоматичен израз, сега ти ли се гъбаркаш Thinking

Кристалчетата захар могат да спукат плота, з-то много се нагряват върху много малка площ. Макар че тук преди време майки споделиха, че не се е случило нищо с разсипана захар по котлоните.

# 17
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Захарта повреждала плота, като загори...
Логично е, ама кой да се сети Blush

# 18
  • Мнения: 122
Оф това не го знаех  bouquet
До сега нищо не и е станало на печката ми. Все пак ще внимавам.
една капка да пръсне и е в/у огледалната повърхност.
това е най-големия недостатък. в началото я чистех доста , сега просто ми писна.
но  много ме дразни.

За това си много права!

# 19
  • Мнения: 6 167
Оф това не го знаех  bouquet
До сега нищо не и е станало на печката ми. Все пак ще внимавам.
една капка да пръсне и е в/у огледалната повърхност.
това е най-големия недостатък. в началото я чистех доста , сега просто ми писна.
но  много ме дразни.

За това си много права!

ами не знам, може аз да съм сбъркана, но откакто съм с тази печка, приемам, че чистотата на цялата кухня някакси зависи от това огледалната повърхност да е огледална.
мога да ви я снимам в момента, не е чистена от 3 дни.
отвратително е.
ми няма такова нещо при белите печки!
пръсне някъде, забършеш мястото и бягаш.
няма го тоя стремеж да се 'оглеждаш' в печката.тук ако един см. се замърси бършеш цялата печка. не можеш да тръкнеш малко място, защото се замазва ииииии.
да не говорим за препаратите. не винаги улучвам препарат, който наистина да чисти и веднага да изсушава, сега съм взела един, който маже.  #2gunfire

иначе - красиво е, модерно е, дава друг вид, за бързината на котлоните няма да говоря ( газова е), но и бели печки има с бързи котлони. едно 'бяло' горение как да няма бързи котлони - има, разбира се.

та, .. да. не съм категорично против, но за 'морална остарялост' на бялото още е рано да се говори. за мен това е МОДА. като инокса.
никой не може да ме убеди,че един хладилник от инокс е по-хубав от един голям бял хладилник.
който почиства повърхността натакива хладилници знае как всеки пръст се вижда ясно.

та, мързелива съм за тия моди аз...

# 20
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
А с какви препарати почиствате керамичните плотове?! Някакви специални или просто такива, които да не надраскват?
И още нещо - много ли загаря, ако нещо се разлее (нещо различно от захар Blush)?!

# 21
  • Мнения: 7 640
та, .. да. не съм категорично против, но за 'морална остарялост' на бялото още е рано да се говори. за мен това е МОДА. като инокса.
никой не може да ме убеди,че един хладилник от инокс е по-хубав от един голям бял хладилник.

не е точно сравнението- при хладилниците има разлика само в покритието, а тук в типа уред. Simple Smile

Минусът на старите котлони според мен е, че се раздуват и раждясват с времето. Котнактът с дъното на теждерата не е на цялата му повърхност, което води до загуба на енергия, също и за нагряването на самата метална плоча.

# 22
  • Мнения: 3 447
А с какви препарати почиствате керамичните плотове?! Някакви специални или просто такива, които да не надраскват?
И още нещо - много ли загаря, ако нещо се разлее (нещо различно от захар Blush)?!
Мъжът ми беше донесъл някаква специална паста, но в момента карам на Циф... върши работа. А загорялото се изстъргва с една специална шпатулка Peace

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм с керамичен плот и сензорни бутони. Предимствата са: по-естетично е- нищо не стърчи и керамичния плот е като естествено продължение на кухненския плот; не загаря и се чисти лесно; самоизключва се когато го забравиш; загрява за отрицателно време... това за мен е достатъчно.

# 24
  • Мнения: 1 448
Да, бе да като загори отстрани на обикновения котлон ходи си търкай ако нямаш друга работа  Crossing Arms Правилно е казала Дона, има си шпатулка за чистене + Циф става чудесно и лесно  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 547
В мига, в който видях за първи път керамичен плот, рязко се влюбих и реших, че ще го имам  Laughing

Вече 3-4 години съм с такъв и наистина мога да кажа, че поддържането му в идеален вид не е лесно. Обаче е красив и много, много бърз - аз съм непретенциозна и това ми е достатъчно  Mr. Green

Сензорните ми харесват повече, но в една приятелка въпросното чудо се включваше всеки път, щом някой застанеше на мивката и лакътя му минаваше над копчето - заради нея се отказах. Инак смених два модела с копчалък, като последния е с дебел иноксов кант, върху който са и копчетата, та опасност при разливане и кипване няма за тях.

И да не ми обиждате инокса! Как тъй ще се сравнява един обикновен и семпъл бял хладилник със снажен иноксов хубавец?!? Аааа, приемам го лично, моля ви се  Joy

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сензорните ми харесват повече, но в една приятелка въпросното чудо се включваше всеки път, щом някой застанеше на мивката и лакътя му минаваше над копчето - заради нея се отказах. Инак смених два модела с копчалък, като последния е с дебел иноксов кант, върху който са и копчетата, та опасност при разливане и кипване няма за тях.
Има едно копче, което "заключва" котлоните и тогава включване няма по никакъв начин.

# 27
  • Мнения: 240
Че си личи всяка капка е вярно,но определено предпочитам да "изстържа" плота, отколкото да търкам като луда около котлоните Crazy!
Малко встрани от темата искам да попитам, всякакви съдове ли слагате в/у плота? Като го купувахме ни казаха да ползваме само такива, които имат обозначение че може да се ползват за керамичен плот, та сега не смея да сложа други/повреждала се керамиката Thinking/. А тези са значително по-скъпи. Tired

# 28
  • София
  • Мнения: 1 355
Относно почистването-последните дни ми казха за едни микрофибърни кърпи по 2 лв парчето, с които може да се чисти и без препарати и не драскат. Лъскат супер!

# 29
  • Popovo
  • Мнения: 571
С две ръце за керамичен плот.


Малко встрани от темата искам да попитам, всякакви съдове ли слагате в/у плота? Като го купувахме ни казаха да ползваме само такива, които имат обозначение че може да се ползват за керамичен плот, та сега не смея да сложа други/повреждала се керамиката Thinking/. А тези са значително по-скъпи. Tired


Ползвам всякакви съдове, дори не знаех, че има специални за керамичен плот.

# 30
  • София
  • Мнения: 718
И аз ползвам абсолютно всякакви съдове, а го почиствам с bINGOSIL .

# 31
  • Мнения: 14 489
Малко встрани от темата искам да попитам, всякакви съдове ли слагате в/у плота? Като го купувахме ни казаха да ползваме само такива, които имат обозначение че може да се ползват за керамичен плот, та сега не смея да сложа други/повреждала се керамиката Thinking/. А тези са значително по-скъпи. Tired

аз имам такъв тиган на тефал - специален за керамични котлони - имаше означение на опаковката му. самият тиган отдолу там където би следвало да е кръгчето дето показва дали е загрят достатъчно има нещо като метална мрежа, доста плътна.
предполагам че има и такива тенджери ама аз си ползвам обикновени.
колкото до чистенето - мисля че ако се прави редовно - поне два пъти седмично, а ако има изкипяло веднага след изстиването на котлоните не би имало проблем. определено е по-голям зор да чистиш когато се е натрупало много мръсотия и загорели пръски.
аз ползвам Frocsh /май тъй се пише/ за по упоритите загаряния  и обезмазнител, когато има само пръски от пържене.

# 32
  • Мнения: 1 564


Има едно копче, което "заключва" котлоните и тогава включване няма по никакъв начин.
=======================================================================
 Peace

# 33
  • Мнения: 3 447
И аз не знаех, че имало специални съдове Thinking
Льонеберя, а какви са тези микрофибърни кърпи и къде могат да се намерят?

# 34
  • Мнения: 4 621
Аз съм за керамичния плот Peace

# 35
  • Мнения: 525
Не търкам и не стържа.Открих един препарат-пръскам,изчаквам и забърсвам.Оказа се много добър и за филтрите на абсорбатора.

# 36
  • Мнения: 745
Предстой ми да обзавеждам кухня, така че с интерес следя темата за котлоните. Доколкото съм чувала керамичните котлони изразходват по-малко ел.енергия(защото веднага загряват) - вярно ли е това?

# 37
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз съм за керамичния плот Peace
АБСОЛЮТНО  Peace Peace Peace

# 38
  • Мнения: 766
Отскоро съм с керамичен плот и доста време се чудихме преди да купим печката.
Но сега съм абсолютно ЗА керамичните плотове - загряват много бързо, поради това и пестят енергия; почисват се лесно /въпреки че моята не е със сензорни бутони  Wink/; слагам на плота всякакви съдове, а не само специални за керамичен плот Wink; действително трябва да се внимава да не падне захар на горещия плот, че като се карамелизира един вид разяжда плота /ама  как го обясних само  Embarassed/ и от удар по плота  и аз съм слагала мокри съдове на плота но досега не съм имала проблеми с това.
Абсолютно ЗА керамичен плот Peace

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз съм с керамичен плот и сензорни бутони. Предимствата са: по-естетично е- нищо не стърчи и керамичния плот е като естествено продължение на кухненския плот; не загаря и се чисти лесно; самоизключва се когато го забравиш; загрява за отрицателно време... това за мен е достатъчно.
И аз съм на същото мнение... Имали сме керамичен с обикновени бутони-чисти се много трудно около тях. Сега със сензорни е много по-добре.
 Единствено това със захарта е кофти-много внимавам/изпитано е, че поврежда Laughing/. Освен това имаме малко поражение от препарат за отпушване на канали. Беше залепнало малко от препарата върху дъното на една тенджера и не можа да се изчисти. Просто трявба да се внимава наистина повече от обикновен плот. Но пък положителните неща са много повече!!!
 Забравих-не могат да се използват йенски/така ли се пише Laughing/ съдове-или поне не за дълго време...В къщи сме пръскали 2 бр. на котлона. Но иначе на самия плот нищо не му е станало от стъклата.

# 40
  • Мнения: 3 334
а какви са тези микрофибърни кърпи и къде могат да се намерят?
наистина тези кърпи са страхотни,не само за плота,а и за стъкла,за прах,за под ...... всичко.Купувала съм ги от магазини за препарати и от тези ..Всичко по 1 лев.....въпреки,че не струват 1лв. незнам защо ги продават и в такива магазини.Малки са 20х20см. /поне тези,които съм купувала аз/.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 355
За кърпите - има различни размери и едрина на текстурата ли какво там се нарича, всяка едрина е за различни неща, аз си купувам едни средни, дето се водят универсални. Аз си я купих от магазина "3 4 5 ", има ги и в Била. Тези по 2 лв. са уж някви по-ефтини, но пак лъскат. Истинските са по 5-6-7лв. едната. Не съм вземала от тях.

Пише, че се слагат 7-8 мин. във вряща вода преди първото позлване, подобрявало качеството. Чисти само с вода, без препрарати или с минимално препарати.

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 12:37 от Льонеберя

# 42
  • Мнения: 3 268
Много съм доволна от моята печка с керамичен плот.Много бързо става яденето,иначе докато ми загрееха котлоните,направо ...Лесно я поддържам,ама и не и придирям много.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 241
напротив Муцунке, съвсем сериозно говоря.
Просто обикновените котлони са морално остарели, едва ле се купуваш печка всеки 2-3 години, хубаво е да вземеш по-съвременния вариант на каквото и да е.


Да, ама само в случай че по-съвременният вариант е и по-добър, иначе просто се оказва, че робуваш на модни тенденции. Колкото до обикновените котлони, вече ги правят и бързонагряващи, така че загряват също толкова бързо като другите.
А ако тенджерата ти не е с идеално равно дъно, не можеш да я използваш върху керамичен плот. Именно поради тази причина сестра ми подари на майка ми по-голямата част от старите си съдове, когато се сдоби с керамични котлони. За мен това си е минус. Че хващат окото, вярно е, но други плюсове не виждам  Peace

# 44
  • Мнения: 2 498
И аз съм за котлоните с керамичен плот....при мен е със сензорни бутони-лесно се чисти и бързо загрява...

# 45
  • Мнения: 1 215
Аз съм за керамичните. Имам такъв от 4 години и съм мноооого доволна

# 46
  • Мнения: 2 197
Категорично за керамичните плотове. Почистват се за отрицателно време, независимо от зацапването (аз чистя всичко със ЦИФ, ако ми се занимава иноксовата повърхност я почиствам с препарат за инокс). От 8 години ползвам керамичен плот , изпускала съм върху него доста неща, засега всичко си му е здраво. Даже се учудих, че белите кръгове около котлоните не изчезнаха от толкова много търкане.

# 47
  • София
  • Мнения: 293
Аз също съм за керамичен плот Simple Smile

А когато са включени котлоните нагрява ли ви се плота извън очертанията?
Моят пари на разстояние 2-3 см от очертанията. Това нормално ли е?
/Муцунка извинявай, че ти използвам темата/  Hug

# 48
  • Мнения: 6 167
А с какви препарати почиствате керамичните плотове?! Някакви специални или просто такива, които да не надраскват?
И още нещо - много ли загаря, ако нещо се разлее (нещо различно от захар Blush)?!

аз чистя с препарат, в който има лимон.
и е специален за керамични повърхости.
имам лош опит с циф, замазва ми, не изсушава добре.

загаряне, както при бяла печка няма. но и аз нищо не съм разливала, де.

за микрофибърните кърпи - хубави са, да.
но не ги използвам за чистене на плота, за него използвам
обикновени кухненски салфетки от руло.

някой попита за икономичността - зависи с какви съдове си.
ако си с тенджери с леко извито от времето дъно и не прилягат плътно  се хаби повече ток. и при нормалните печки е така.



Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 16:15 от Lennie

# 49
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Категорично за керамичните плотове. Почистват се за отрицателно време, независимо от зацапването (аз чистя всичко със ЦИФ, ако ми се занимава иноксовата повърхност я почиствам с препарат за инокс). От 8 години ползвам керамичен плот , изпускала съм върху него доста неща, засега всичко си му е здраво. Даже се учудих, че белите кръгове около котлоните не изчезнаха от толкова много търкане.
Керамичен задължително! Никакви ядове досега нямам!

# 50
  • Мнения: 982
С керамичен плот съм от 2 години.Преимущество е,че бързо нагрява,не се огъва с времето,красив е.недостатък-поддържа се трудно,според мен!Освен за захар,трябва да се внимава за алуминиеви съдове или с такова дъно!Предишния плот го окепазихме с тиган,върху който се пече,с ребра,дъното му беше алуминиево #Cussing out

# 51
  • Мнения: 3 835
С две ръце за керамичен плот, със сензорни бутони. Естетично, красиво, лесно за почистване.

# 52
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И аз съм за. Единственият гаден проблем е, че не мога една чушка или патладжан да си изпека / нямам друг уред, където бих могла....Във фурната става, ама не е същото, като вкус./

# 53
  • Мнения: 1 630

Просто обикновените котлони са морално остарели, едва ле се купуваш печка всеки 2-3 години, хубаво е да вземеш по-съвременния вариант на каквото и да е.

Ама какво значи "морално остарели"....?!

За мен морално остаряло, в случая е това, че нормалните загряват много много много  по-бавно.
Страшно съм доволна от керамичните
Не виждам никакви недостатъци в тях.

Аз също сам малко непохватна. Изпускала съм неща отгоре без да се счупят - тигани, чаши. Пълна теджера не съм и не съм седяла върху него  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 630
И аз съм за. Единственият гаден проблем е, че не мога една чушка или патладжан да си изпека /

Що  newsm78  Аз съм пекла и не съм забелязала нещо да е станало?

# 55
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И аз съм за. Единственият гаден проблем е, че не мога една чушка или патладжан да си изпека /

Що  newsm78  Аз съм пекла и не съм забелязала нещо да е станало?

След това пада едно чистене, като за световно. А и ме е страх да не остана черно....Някой друг пекъл ли е? newsm78

# 56
  • Мнения: 7 640
С керамичен плот съм от 2 години.Преимущество е,че бързо нагрява,не се огъва с времето,красив е.недостатък-поддържа се трудно,според мен!Освен за захар,трябва да се внимава за алуминиеви съдове или с такова дъно!Предишния плот го окепазихме с тиган,върху който се пече,с ребра,дъното му беше алуминиево #Cussing out

що, кво стана?

# 57
  • Мнения: 3 835
Единственият гаден проблем е, че не мога една чушка или патладжан да си изпека
Печа си чушки най-редовно. Е, изцапва се, ама не ми е чак такъв проблем да го изчистя. От много години ползвам керамичен плот и съм се специализирала в почистването му. Според мен е безсмислено да се ползват скъпи препарати, защото и по-евтините вършат работа. Важното е да нямат абразивни частици. Натърквам плота с препарата, след това със специалното ножче поизтъргвам това-онова, после с една кърпа (струваше 15 лв., ама незнам каква е) забърсвам и накрая с домакинска хартия. Цялата тази операция ми отнема максимум 2мин. Резултатът е - плота блести.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 488
Аз съм с керамичен и мисля че е много по добре от обикновен.Нямам никакви забележки

# 59
  • Мнения: 3 164
С керамичен плот съм от 2 години.Преимущество е,че бързо нагрява,не се огъва с времето,красив е.недостатък-поддържа се трудно,според мен!Освен за захар,трябва да се внимава за алуминиеви съдове или с такова дъно!Предишния плот го окепазихме с тиган,върху който се пече,с ребра,дъното му беше алуминиево #Cussing out

що, кво стана?

 newsm78 и аз това се питам.
а относно тигана, понеже имам такъв(може би като твоя Thinking) и само в него ми стават страхотни хрупкави месца Grinning и не ми се ще да се отказавам от тези вкусотий.
аз за сега съм с обикновени котлони , но искам да си купя с керамичен плот.ще продължа с мисленето Grinning

# 60
  • София
  • Мнения: 565
Значи, моята печка е с керамичен плот и наскоро й причиних следното: оставих върху плота едни пластмасови части от сокоизстисквачката. В един момент сложих вода за чай на детето и отидох в банята. След около 10 мин. влизам в кухнята и гледам- всичко в дим! Тичам при печката- сетете се- объркала съм копчетата и съм включила котлона ,върху който съм оставила пластмасовите части... Ужас, почти всичко се беше разтопило! Когато изстина пластмасата се отлепи без проблеми и си изчистих плота - сега няма и помен от това .
ЗА керамичния плот с две ръце!!!  newsm10

# 61
  • Мнения: 686
Керамичен плот! Супер е дори и без сензорни бутони!

# 62
  • Мнения: 7 640
Сензорните ми харесват повече, но в една приятелка въпросното чудо се включваше всеки път, щом някой застанеше на мивката и лакътя му минаваше над копчето - заради нея се отказах. Инак смених два модела с копчалък, като последния е с дебел иноксов кант, върху който са и копчетата, та опасност при разливане и кипване няма за тях.
Има едно копче, което "заключва" котлоните и тогава включване няма по никакъв начин.

аз пробвах на моя плот- такова нещо няма Shocked

# 63
  • в къщи
  • Мнения: 467
Керамичен плот! Супер е дори и без сензорни бутони!
  PeaceЗнам,че повтарям по-горните мнения,но:бързо загрява и лесно се чисти newsm10

# 64
  • Мнения: 90
Определено съм "за" керамичен плот. Много по-икономичен е и е по-лесен за работа. Нагрява се само кръгчето на котлона и няма опасност да се опариш, ако пипнеш наоколо. Мляко сварявам за 4 минути, броено от момента на сипване на студеното мляко в тенджерата. Въпреки че е много мощно нагряването, не загаря.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 358
И аз съм твърдо ЗА, керамичен със сензори. Втора печка ми е такава и никакви проблеми нямам. Сега ми предстой да купувам нова, поради преместване и се чуда между два(или един) керамични и два газови. Има ли някой такава комбинация? Всички около мен се хвалят за икономичното готвене на газ.... Thinking

# 66
  • Мнения: 7 640
И аз съм твърдо ЗА, керамичен със сензори. Втора печка ми е такава и никакви проблеми нямам. Сега ми предстой да купувам нова, поради преместване и се чуда между два(или един) керамични и два газови. Има ли някой такава комбинация? Всички около мен се хвалят за икономичното готвене на газ.... Thinking
само на Горенье

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 358
Оооо, да. Те и сега всичките неща са ми на Горение. Много съм доволно. Сега гледах на Стройкото на Конелиано нови модели фурни много джазови, ама нещо тази марка newsm78

# 68
  • Мнения: 3 835
.Те и сега всичките неща са ми на Горение.
И на мен всички уреди са ми на Горение и съм доволна, с изключение на миялната. Дава ми много неприятни дефекти. На всеки месец и половина някъде, вече от две години, спира да работи за два дена и на третия тръгва. Абсолютно едно и също всеки път. Знам, че звучи странно, но е факт. На някой, някога да му се е случвало подобно нещо?

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 488
Сега ми предстой да купувам нова, поради преместване и се чуда между два(или един) керамични и два газови. Има ли някой такава комбинация? Всички около мен се хвалят за икономичното готвене на газ.... Thinking







Защо са ти 4 котлона ?Според мен е излишно реши си ток или газ така ще ти е по лесно.
Кога ще ти се случи да ползваш и 4-те пък и са на различна топлина  newsm78

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... аз пробвах на моя плот- такова нещо няма Shocked
Shocked Всички сензорни плотове, които съм виждала са имали newsm78

# 71
  • Мнения: 7 640
... аз пробвах на моя плот- такова нещо няма Shocked
Shocked Всички сензорни плотове, които съм виждала са имали newsm78

ключе ли- не всички, води се защита от деца. Ама как се включвали сами като се движи нещо над тях не схванах newsm78

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Не трябваше да чета тази тема  Crossing Arms Повече от 2 години ползвам печка с керамичен плот, наследство ни е от предишните собственици на къщата. Нито съм мислила, че не трябва да се почиства с абразивни препарати, нито какви съдове слагам  ooooh! Ужасно лесно и просто беше ползването и поддържането й  Laughing
Като чистя плота на кухнята, минавам и по плота на печката. Обикновено е просто с влажна абсорбираща кърпа. Само ако съм готвила нещо по-мазно, преди това изтърквам със сапунисана гъба. Пека чушки за шопска салата, проблемът ми е, че като ги пека алармата за пушек винаги се включва  Crazy
Преди това съм ползвала обикновена електрическа, газова и за кратко време друга печка с керамичен плот. Никога не бих задала въпроса керамичен плот или обикновени котлони! Но бих се замислила, газова или електрическа печка  newsm78 Ако е комбинирана най-добре, но за съжаление тук такива не продават  Crossing Arms А четирите котлона се случва да ги ползвам едновременно, днес само 3 ползвах заедно Flutter

# 73
  • Мнения: 6 618
керамечен Peace

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Сега гледах на Стройкото на Конелиано нови модели фурни много джазови, ама нещо тази марка newsm78
Ох, недейте Конелиано...личен опит #2gunfireтова е за тях Laughing

# 75
  • Мнения: 7 640
такааа, да пиша за сензорните плотове.
РЕНИ, оказа се, че твоята позната има право. Вчера съм хвърлила в бързината опаковка върху копчетата.
Бре чувам аз от съседната стая, че нещо пиука, ама докато отида- спре. На четвъртия тегел установих, че това бил плота ooooh!.
Значи- ключето е много важна функция, може да стане беля страшно лесно.

# 76
  • Мнения: 1 212
добре, хайде аз да споделя пак...
- ако не е със сензорни бутони кер. плот, при прекипяване на манджата, много бързо тя "влиза" във врътките и ги поврежда.

=======================================================================
Точно затова си взех със сензорни бутони.Керамичните се загряват много по-бързо от обикновените. Peace
Съжалявам за спама и може да звуча глупаво, но  при вас бутоните върху плота ли са? При мен врътките са както при обикновените печки отпред и до сега не съм имала проблем с тях.

АБСОЛЮТНО НА СЪЩОТО МНЕНИЕ СЪМ !  Peace Peace Peace
Освен това, по моите си критерии не съм ултра домакиня food002, ама такова прекипяване, че да се разтече манджата навсякъде..... е хайде , хайде !! / Да не чува дявола де   Wink /

# 77
  • Мнения: 1 212
...Иначе съм супер доволна от керамиката и относно печенето и филийки и чушки пека...остава после една лъскавина, но като оставя за 2-3 мин да постои отгоре един  синичък препарат на frosh....всичко блести отново !
Аз гласувам за ARISTON  Peace

# 78
  • Мнения: 3 835
такааа, да пиша за сензорните плотове.
РЕНИ, оказа се, че твоята позната има право. Вчера съм хвърлила в бързината опаковка върху копчетата.
Бре чувам аз от съседната стая, че нещо пиука, ама докато отида- спре. На четвъртия тегел установих, че това бил плота ooooh!.
Значи- ключето е много важна функция, може да стане беля страшно лесно.

И каква беля, ще стане,  newsm78  просто ти сигнализира, че си покрила сензорните бутони, и дава грешка, (F), поне така пише на моят плот, нищо повече не се случва, пиука, пиука и спира. А, ако толкова те е страх да не се случи нещо, си включвай, опцията за заключване. Обаче, те уверявам, че нееднократно съм ги покривала сензорите, с какво ли не, и никога не се е включвал котлон. Само си пиука и толкоз.

# 79
  • Мнения: 7 640
ами опаковката беше картонена и според мен си има риск от пожар, ако котлонът не беше заключен, не съм сигурна дали няма да се пусне, при положение, че е покрито сало едното копче, примерно.

# 80
  • Мнения: 3 835
Няма да се включи, пробвай, сложи каквото искаш отгоре (кърпа, картон, тенджера, тиган и т.н.) и ще видиш. За да включищ котлон, е необходимо първо да включиш целия плот, и след това един конкретен котлон. Ти като закриеш сензорите, ти дава грешка, защото не се спазва необходимата последователност, и освен това е много трудно да закриеш само едно единствено сензорче. При всички положения закриваш повече от един сензор, и системата дава грешка, вследствие, на която нищо не се включва. В предишният ни апартамент имахме керамичен плот с изпъкнали врътки (абе как се казваха тия работи  newsm78), както и да е, и един ден, точно на вратата, преди да излезем, виждаме, че всичките котлони включени, нажежени до червено. Ами щерката, минала и ги врътнала.....!!!!!!!!!! ooooh! С този плот нямам никакви проблеми, въобще не му обръща внимание, защото той е наравно с останалата повърхност, нищо не стърчи, и няма какво да привлече вниманието й.

# 81
  • Мнения: 7 640
ммда, има логика Peace
Затова взехме сензорни- една от причините е, че няма дразнещи окото стърчащи елементи Laughing

# 82
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сега гледах на Стройкото на Конелиано нови модели фурни много джазови, ама нещо тази марка newsm78
Ох, недейте Конелиано...личен опит #2gunfireтова е за тях Laughing

Защо, Жана? Точно на техен модел плот с 2 газови и 2 керамични котлона сме се спрели.

# 83
  • Мнения: 5 362
Керамичен плот Peace

# 84
  • Мнения: 2 641
http://www.aeg-electrolux.de/node146.asp?ProdID=2285

ето това е моята печка - бутоните са прибиращи се, не са сензорни и съм супер доволна от нея

# 85
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Аз съм с керамичен плот и сензорни бутони. Предимствата са: по-естетично е- нищо не стърчи и керамичния плот е като естествено продължение на кухненския плот; не загаря и се чисти лесно; самоизключва се когато го забравиш; загрява за отрицателно време... това за мен е достатъчно.

Рени покажи ми моля те каква е опцията за самоизключване.
Нашата печка също е с керамичен плот, аз бях полудяла за такава Simple Smile и съм много доволна от нея с изключение на едно: един ден мъжа ми хапнал за обяд, като оставил капака на тенджерата върху единия котлон и излязъл. Вечерта се връщам аз - котлона включен, капака върху него, а по всички врътки (копчета) личи, че нищо не е включвано. Беше лято, а аз бях готвила супа, която не топлим, така че котлона не е бил включван през деня ... Ох че объркано стана, дано ме разберете.
Тааа така де - когато видях какво става избързах и махнах капака от котлона, при което той се пукна и се разцепи по целия диагонал Sad
Когато отидохме в магазина ни казаха, че гаранцията не включва плота (а за това че не ние сме включили котлона и вероятно той се е повредил и се е самовключил нищо не казаха).

Затова питам и за самоизключващите котлони, че ще искам следващата да е такава, т.к. ще правим кухнята и ще искам да сложим вече вградени уреди (а старите - на майките да се радват) Simple Smile

Иначе за чистенето аз ползвам един препарат Meglio - прекрасен е и не само за печката - впръсквам и след по-малко от минута минавам с домакинска хартия

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 13:25 от maznislava

# 86

[/quote]

за 'морална остарялост' на бялото още е рано да се говори. за мен това е МОДА. като инокса.
никой не може да ме убеди,че един хладилник от инокс е по-хубав от един голям бял хладилник.
който почиства повърхността натакива хладилници знае как всеки пръст се вижда ясно.

та, мързелива съм за тия моди аз...
[/quote]

На същия принцип съм и аз с "ретро" бяла техника. Хич няма да им слугувам на едни кухненски уреди, вместо да си легна с книжка Wink. По същата причина не искам да имам и стъклени маси и масички, че да ги лъскам като луда; слугиня в къщи за сега няма  Naughty

# 87
  • Мнения: 891
Моята печка е с керамичен плот, но не е със сензорни бутони.
Доволна съм ! Вече доста време я ползвам и нямам проблеми.  Peace

# 88
И аз си взех керамичен плот със сензори. Има сензор за заключване, но се замислих...Имам котка, която когато не сме в къщи най-вероятно се разхожда по плота, защото половината от апартамента е с преходни стаи и няма как да затворя самата кухня. Дали има някаква вероятност котката, така както разсеяно се разхожда, да изключи защитата и да включи някой котлон?

# 89
аз искам да попитам дали готвите с газов котлон и не ви ли е страх от газ?Ние имаме газов котлон и едно че ми опушва тенджерите и ги захабява,а и ме е страх при наличието на газова бутилка? newsm78

# 90
  • София
  • Мнения: 971
Как искам керамичен плот! Но..... в следващото жилище.
Сега съм с печка Терма - българска, с обикновени котлони. Смея да твърдя че я почиствам веднага когато има разливане или изгаряне, обаче въпреки всичко около котлоните има няколко петънца които не мога да махна, отделно че котлоните са започнали да ръждясват. Да смениш един такъв котлон е евтино и за ремонт на обикновена печка ще отидат много по-малко пари, освен това се разваля мнооого по-рядко от техника, в която има електроника.
Въпреки всичко обаче аз бих избрала печка с керамични котлони.

# 91
  • Мнения: 2 591
ако аз съм пред тази дилема, бих избрала керамичния плот!

# 92
  • Мнения: 534
Държа си на обикновения котлон,щото
не съм от най-сръчните домакини  Blush
я ще го намокря,я ще шибна отгоре някой тиган,
не е за мене керамичен плот  Naughty

# 93
  • Мнения: 6 958
керамичен  Peace

# 94
  • Мнения: 3 835
И аз си взех керамичен плот със сензори. Има сензор за заключване, но се замислих...Имам котка, която когато не сме в къщи най-вероятно се разхожда по плота, защото половината от апартамента е с преходни стаи и няма как да затворя самата кухня. Дали има някаква вероятност котката, така както разсеяно се разхожда, да изключи защитата и да включи някой котлон?

Вероятността е много малка. Първо, защото трябва дълго време да задържи сензора, за да изключи защитата, освен това лапичката й трябва да е само в/у този сензор, което е много малко вероятно. Ако настъпи два сензора едновременно, се включва сигнал за грешка. Това се отнася и за всички други сензори.

# 95
  • Мнения: 8 999
С ДВЕ РЪЦЕ - ЗА КЕРАМЕЧЕН!!! Но със сензорно управление на котлоните. Първо се родих, като сдобих керамичен, а втори път се родих - като го смених със сензорно управление. Няма сравнение със старите котлони.

# 96
# 97
Вероятността е много малка. Първо, защото трябва дълго време да задържи сензора, за да изключи защитата, освен това лапичката й трябва да е само в/у този сензор, което е много малко вероятно. Ако настъпи два сензора едновременно, се включва сигнал за грешка. Това се отнася и за всички други сензори.

Благодаря, от известно време насам, само си представям кухнята в пламъци... Simple Smile

# 98
  • Мнения: 3 835
Благодаря, от известно време насам, само си представям кухнята в пламъци... Simple Smile

Няма за какво. Hug Мързеше ме да пиша повече преди, но за да се включат котлоните, първо трябва да се изключи защитата, после да се включи плота и чак тогава да се натисне конкретен сензор, за някой котлон. Всичко това трябва да стане в тази последователност, без да се натискат едновременно два сензора. Когато не се спазва последователността, или не се прави нещо както трябва, се включва сигнала за грешка, и се блокира уреда. Дано съм ти била полезна с разсъжденията си. Grinning

# 99
  • Мнения: 576
С ДВЕ РЪЦЕ - ЗА КЕРАМЕЧЕН!!! Но със сензорно управление на котлоните. Първо се родих, като сдобих керамичен, а втори път се родих - като го смених със сензорно управление. Няма сравнение със старите котлони.
И аз мисля така, нашата е на Тека с 2 котлона, повече не ми трябват!

# 100
  • Русе
  • Мнения: 511
Няма място за сравнение! Освен в цената, разбира се! Все едно да сравняваш телефон с шайба и безжичен!
Разбира се, че керамичният плот е по-добър във всяко отношение! Най-малкото загрява за секунди!

# 101
  • Мнения: 1 152
Изобщо защо има питанка за това? Няма база за сравнение, ако не са проблем парите. Но вече и българските печки имат керамични котлони, които не са безбожно скъпи.

# 102
  • Мнения: 4 916
Май аз съм от малкото, които са с бели печки. Имам GE - с четири бързонагряващи котлона, голяма фурна, шкаф за съдове, корпус с бутони, който е отделен от плота с котлоните и няма пряк контакт с кипналото мляко.
Да не й е уроки, обаче НЯМА РАЗВАЛЯНЕ. По данни на мъжа ми (тя си е негова, де) от както тази печка е в България, не е виждала техник.
Котлоните (които са метални спирали) загряват за секунди, според него точно толкова бързо, колкото един газов котлон. Фурната е страхотна, ние непрекъснато печем разни гювечета и кексове и сме много доволни. Въпреки, че е произведена по време, когато от ток не се е пестяло, изобщо не харчи много.

Така че аз съм си доволна от бялата печка  Peace

# 103
  • Мнения: 2 013
Удобен ми е керамичният плот. Преди имах котлони, също ми беше ОК.

# 104
  • Мнения: 2 467
Аз пък ги мразя гадните керамични. Все с парцала да им висиш.
Нямаше ме 5 месеца и съпруг и свекърва са ги ползвали без почистване  ooooh! Сега се чудя с какво да махна загорялото по тях /приемам идеи всякакви/. Няма стъргане и това е. Особенно кипналото мляко многократно на единия  Cry
Та сменям ли печката, другата ще ми е с котлоните на спирала.

# 105
  • Мнения: 77
такааа, значи намерих си най-накрая темата  Laughing

искам да ви попитам най-напред, от къде мога да се снабдя с такава специална шпатулка за почистване на керамичния плот? по принцип очаквах да пристигне заедно с цялата конфигурация плот + фурна, но не би. та сега се налааг да си я набавя отделно.

другото нещо... да разбирам ли, че мога да ползвам всякакви обикновени препарати за почистване, стига да не са абразивни?

как изглежда този знак за съдове, подходящи за керамичен плот? за щастие все още нямам никакви тигани и тенджери, та ще мога направо да си взема такива  Mr. Green

мога ли да ползвам канче от алпака на котлоните?

моля ако на някой му се пише, да ме светне по лаишките въпроси и благодаря предварително!

--сат

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Шпатулки има в Технополис, виждала съм и по домашните потреби.
Да, хубаво е препаратите да не са абразивни. На плота нищо няма да му стане, но ще се изтъркат надписите. Най-добре си купи някой специален препарат.
Не знам за какъв знак говориш. Аз ползвам всякакви съдове.

# 107
  • Мнения: 204
Аз също ползвам абсолютно всякакви съдове, има един препарат на Метро, KR2, мисля че беше, като пяна, чисти перфектно, за да не захабиш плота го почиствай като изстине, шпатулката обикновено идва с котлона, моят е Горение и имаше, но старият ми- Канди- нямаше

# 108
  • Мнения: 127
 И моята печка е с керамичен плот,много съм доволна!По-лесно се почиства,ако случайно изкипиш нещо.Аз я чистя почти след всяко готвене със Циф,не оставям да се наслоява мазнина и загоряло.

# 109
  • Мнения: 504
Аз имам с керамичен плод и съм много доволна, освен че бързо нагрява и бързо се чисти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт