Керамичен плот или обикновени котлони?!

  • 51 087
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 565
Значи, моята печка е с керамичен плот и наскоро й причиних следното: оставих върху плота едни пластмасови части от сокоизстисквачката. В един момент сложих вода за чай на детето и отидох в банята. След около 10 мин. влизам в кухнята и гледам- всичко в дим! Тичам при печката- сетете се- объркала съм копчетата и съм включила котлона ,върху който съм оставила пластмасовите части... Ужас, почти всичко се беше разтопило! Когато изстина пластмасата се отлепи без проблеми и си изчистих плота - сега няма и помен от това .
ЗА керамичния плот с две ръце!!!  newsm10

# 61
  • Мнения: 686
Керамичен плот! Супер е дори и без сензорни бутони!

# 62
  • Мнения: 7 640
Сензорните ми харесват повече, но в една приятелка въпросното чудо се включваше всеки път, щом някой застанеше на мивката и лакътя му минаваше над копчето - заради нея се отказах. Инак смених два модела с копчалък, като последния е с дебел иноксов кант, върху който са и копчетата, та опасност при разливане и кипване няма за тях.
Има едно копче, което "заключва" котлоните и тогава включване няма по никакъв начин.

аз пробвах на моя плот- такова нещо няма Shocked

# 63
  • в къщи
  • Мнения: 467
Керамичен плот! Супер е дори и без сензорни бутони!
  PeaceЗнам,че повтарям по-горните мнения,но:бързо загрява и лесно се чисти newsm10

# 64
  • Мнения: 90
Определено съм "за" керамичен плот. Много по-икономичен е и е по-лесен за работа. Нагрява се само кръгчето на котлона и няма опасност да се опариш, ако пипнеш наоколо. Мляко сварявам за 4 минути, броено от момента на сипване на студеното мляко в тенджерата. Въпреки че е много мощно нагряването, не загаря.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 358
И аз съм твърдо ЗА, керамичен със сензори. Втора печка ми е такава и никакви проблеми нямам. Сега ми предстой да купувам нова, поради преместване и се чуда между два(или един) керамични и два газови. Има ли някой такава комбинация? Всички около мен се хвалят за икономичното готвене на газ.... Thinking

# 66
  • Мнения: 7 640
И аз съм твърдо ЗА, керамичен със сензори. Втора печка ми е такава и никакви проблеми нямам. Сега ми предстой да купувам нова, поради преместване и се чуда между два(или един) керамични и два газови. Има ли някой такава комбинация? Всички около мен се хвалят за икономичното готвене на газ.... Thinking
само на Горенье

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 358
Оооо, да. Те и сега всичките неща са ми на Горение. Много съм доволно. Сега гледах на Стройкото на Конелиано нови модели фурни много джазови, ама нещо тази марка newsm78

# 68
  • Мнения: 3 835
.Те и сега всичките неща са ми на Горение.
И на мен всички уреди са ми на Горение и съм доволна, с изключение на миялната. Дава ми много неприятни дефекти. На всеки месец и половина някъде, вече от две години, спира да работи за два дена и на третия тръгва. Абсолютно едно и също всеки път. Знам, че звучи странно, но е факт. На някой, някога да му се е случвало подобно нещо?

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 488
Сега ми предстой да купувам нова, поради преместване и се чуда между два(или един) керамични и два газови. Има ли някой такава комбинация? Всички около мен се хвалят за икономичното готвене на газ.... Thinking







Защо са ти 4 котлона ?Според мен е излишно реши си ток или газ така ще ти е по лесно.
Кога ще ти се случи да ползваш и 4-те пък и са на различна топлина  newsm78

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... аз пробвах на моя плот- такова нещо няма Shocked
Shocked Всички сензорни плотове, които съм виждала са имали newsm78

# 71
  • Мнения: 7 640
... аз пробвах на моя плот- такова нещо няма Shocked
Shocked Всички сензорни плотове, които съм виждала са имали newsm78

ключе ли- не всички, води се защита от деца. Ама как се включвали сами като се движи нещо над тях не схванах newsm78

# 72
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Не трябваше да чета тази тема  Crossing Arms Повече от 2 години ползвам печка с керамичен плот, наследство ни е от предишните собственици на къщата. Нито съм мислила, че не трябва да се почиства с абразивни препарати, нито какви съдове слагам  ooooh! Ужасно лесно и просто беше ползването и поддържането й  Laughing
Като чистя плота на кухнята, минавам и по плота на печката. Обикновено е просто с влажна абсорбираща кърпа. Само ако съм готвила нещо по-мазно, преди това изтърквам със сапунисана гъба. Пека чушки за шопска салата, проблемът ми е, че като ги пека алармата за пушек винаги се включва  Crazy
Преди това съм ползвала обикновена електрическа, газова и за кратко време друга печка с керамичен плот. Никога не бих задала въпроса керамичен плот или обикновени котлони! Но бих се замислила, газова или електрическа печка  newsm78 Ако е комбинирана най-добре, но за съжаление тук такива не продават  Crossing Arms А четирите котлона се случва да ги ползвам едновременно, днес само 3 ползвах заедно Flutter

# 73
  • Мнения: 6 620
керамечен Peace

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Сега гледах на Стройкото на Конелиано нови модели фурни много джазови, ама нещо тази марка newsm78
Ох, недейте Конелиано...личен опит #2gunfireтова е за тях Laughing

Общи условия

Активация на акаунт