Керамичен плот или обикновени котлони?!

  • 51 093
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 215
Аз съм за керамичните. Имам такъв от 4 години и съм мноооого доволна

# 46
  • Мнения: 2 197
Категорично за керамичните плотове. Почистват се за отрицателно време, независимо от зацапването (аз чистя всичко със ЦИФ, ако ми се занимава иноксовата повърхност я почиствам с препарат за инокс). От 8 години ползвам керамичен плот , изпускала съм върху него доста неща, засега всичко си му е здраво. Даже се учудих, че белите кръгове около котлоните не изчезнаха от толкова много търкане.

# 47
  • София
  • Мнения: 293
Аз също съм за керамичен плот Simple Smile

А когато са включени котлоните нагрява ли ви се плота извън очертанията?
Моят пари на разстояние 2-3 см от очертанията. Това нормално ли е?
/Муцунка извинявай, че ти използвам темата/  Hug

# 48
  • Мнения: 6 167
А с какви препарати почиствате керамичните плотове?! Някакви специални или просто такива, които да не надраскват?
И още нещо - много ли загаря, ако нещо се разлее (нещо различно от захар Blush)?!

аз чистя с препарат, в който има лимон.
и е специален за керамични повърхости.
имам лош опит с циф, замазва ми, не изсушава добре.

загаряне, както при бяла печка няма. но и аз нищо не съм разливала, де.

за микрофибърните кърпи - хубави са, да.
но не ги използвам за чистене на плота, за него използвам
обикновени кухненски салфетки от руло.

някой попита за икономичността - зависи с какви съдове си.
ако си с тенджери с леко извито от времето дъно и не прилягат плътно  се хаби повече ток. и при нормалните печки е така.



Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 16:15 от Lennie

# 49
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Категорично за керамичните плотове. Почистват се за отрицателно време, независимо от зацапването (аз чистя всичко със ЦИФ, ако ми се занимава иноксовата повърхност я почиствам с препарат за инокс). От 8 години ползвам керамичен плот , изпускала съм върху него доста неща, засега всичко си му е здраво. Даже се учудих, че белите кръгове около котлоните не изчезнаха от толкова много търкане.
Керамичен задължително! Никакви ядове досега нямам!

# 50
  • Мнения: 982
С керамичен плот съм от 2 години.Преимущество е,че бързо нагрява,не се огъва с времето,красив е.недостатък-поддържа се трудно,според мен!Освен за захар,трябва да се внимава за алуминиеви съдове или с такова дъно!Предишния плот го окепазихме с тиган,върху който се пече,с ребра,дъното му беше алуминиево #Cussing out

# 51
  • Мнения: 3 835
С две ръце за керамичен плот, със сензорни бутони. Естетично, красиво, лесно за почистване.

# 52
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И аз съм за. Единственият гаден проблем е, че не мога една чушка или патладжан да си изпека / нямам друг уред, където бих могла....Във фурната става, ама не е същото, като вкус./

# 53
  • Мнения: 1 630

Просто обикновените котлони са морално остарели, едва ле се купуваш печка всеки 2-3 години, хубаво е да вземеш по-съвременния вариант на каквото и да е.

Ама какво значи "морално остарели"....?!

За мен морално остаряло, в случая е това, че нормалните загряват много много много  по-бавно.
Страшно съм доволна от керамичните
Не виждам никакви недостатъци в тях.

Аз също сам малко непохватна. Изпускала съм неща отгоре без да се счупят - тигани, чаши. Пълна теджера не съм и не съм седяла върху него  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 630
И аз съм за. Единственият гаден проблем е, че не мога една чушка или патладжан да си изпека /

Що  newsm78  Аз съм пекла и не съм забелязала нещо да е станало?

# 55
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И аз съм за. Единственият гаден проблем е, че не мога една чушка или патладжан да си изпека /

Що  newsm78  Аз съм пекла и не съм забелязала нещо да е станало?

След това пада едно чистене, като за световно. А и ме е страх да не остана черно....Някой друг пекъл ли е? newsm78

# 56
  • Мнения: 7 640
С керамичен плот съм от 2 години.Преимущество е,че бързо нагрява,не се огъва с времето,красив е.недостатък-поддържа се трудно,според мен!Освен за захар,трябва да се внимава за алуминиеви съдове или с такова дъно!Предишния плот го окепазихме с тиган,върху който се пече,с ребра,дъното му беше алуминиево #Cussing out

що, кво стана?

# 57
  • Мнения: 3 835
Единственият гаден проблем е, че не мога една чушка или патладжан да си изпека
Печа си чушки най-редовно. Е, изцапва се, ама не ми е чак такъв проблем да го изчистя. От много години ползвам керамичен плот и съм се специализирала в почистването му. Според мен е безсмислено да се ползват скъпи препарати, защото и по-евтините вършат работа. Важното е да нямат абразивни частици. Натърквам плота с препарата, след това със специалното ножче поизтъргвам това-онова, после с една кърпа (струваше 15 лв., ама незнам каква е) забърсвам и накрая с домакинска хартия. Цялата тази операция ми отнема максимум 2мин. Резултатът е - плота блести.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 488
Аз съм с керамичен и мисля че е много по добре от обикновен.Нямам никакви забележки

# 59
  • Мнения: 3 164
С керамичен плот съм от 2 години.Преимущество е,че бързо нагрява,не се огъва с времето,красив е.недостатък-поддържа се трудно,според мен!Освен за захар,трябва да се внимава за алуминиеви съдове или с такова дъно!Предишния плот го окепазихме с тиган,върху който се пече,с ребра,дъното му беше алуминиево #Cussing out

що, кво стана?

 newsm78 и аз това се питам.
а относно тигана, понеже имам такъв(може би като твоя Thinking) и само в него ми стават страхотни хрупкави месца Grinning и не ми се ще да се отказавам от тези вкусотий.
аз за сега съм с обикновени котлони , но искам да си купя с керамичен плот.ще продължа с мисленето Grinning

Общи условия

Активация на акаунт