Каква фурна да избера?

  • 731
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 327
Здравейте на всички.
Предстои ми покупка на фурна, понеже старата за отрицателно време се повреди.
Ще търсим свободно стояща с вградени керамични котлони.
Не ни е нужно нещо по последен писък на технологиите.
Търсим просто фурна, която да пече добре, да е с добро качество и на приемлива цена.

Моля да споделите вашият опит и от кои марки фурни сте доволни. Благодаря! Hug

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 3 075
Присъединявам се в търсенето. И аз искам свободно стояща.

Чудех се за Бош, но признавам, че не ми се дават 1000 лв минимум.

Гледах Беко, изглеждат добре. Сигурно не са нищо особено.

# 2
  • София
  • Мнения: 313
На Беко ламарината е много слаба, прогоря малко след гаранцията. Смених гаранционно 2 реотана на плота. За капак имат много тънък бушон отзад за фурната, облечен в шлаух. Като изгоря едва открих причината. Приключи за около 5 години Grinning
Обаче признавам тази за печка №1, понеже е на тъщата и почти не изстива от години Grinning

# 3
  • Melmak
  • Мнения: 3 075
Екстър, благодаря за инфото. Аз даже на бекото му бях определила 2 г живот. До тогава я камилата, я камиларя. Сигурно ще ремонтираме цялостно кухнята след време и ще мислим за вградена фурна и котлони. Обаче това, което описваш ми звучи мега дразнещо с бекото. Реално да не знаеш кога ще се предаде и какво ще й има. Знам, че е по-добре да дам 1000 лв и да купя печка като хората. Не обичам евтини неща, които излизат скъпо накрая, но сега ми е труден период.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 148
Gorenje

# 5
  • Мнения: 795
С Беко сме 3-та година, по времето, когато я купихме беше най-новият модел, не си спомням точно колко струваше, но беше в диапазона 800-900 лв. Много съм доволна, не е давала грешка, а се ползва ежедневно. Почиствам обаче често и старателно, не оставям да има загаряща храна никъде.

# 6
  • Мнения: 6 327
Преди години бяха много читава марка, ама последните години чувам че много са я развалили.
Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 44 148
Аз съм доволна от моята, но моята е за вграждане.

# 8
  • Мнения: 6 327
От колко години я ползвате?

# 9
  • София
  • Мнения: 44 148
От пролетта, нали говорим за новите им уреди😉
Майка ми има една 10 годишна ок й е също.

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 19:53 от Angel_Dust

# 10
  • Мнения: 6 327
Ами сложно става.
Хем говорим за нови уреди, хем ако още на втората година се наложат ремонти...
Старата е Беко. Фурната рядко е ползвана (предимно котлоните), ама точно на фурната ѝ изгоря терморегулатора.
     Еххх, къде са онези фурни дето работеха по 40 години. Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 313
... Старата е Беко. Фурната рядко е ползвана (предимно котлоните), ама точно на фурната ѝ изгоря терморегулатора...
Поне лесно се сменят, а частите ги има навсякъде Blush

# 12
  • Мнения: 6 327
Да, ама докато се усетим за терморегулатора и оплътнението се скапа от високите температури и горния реотан се изкриви... Накрая ремонта е излезе колкото цената на самата фурна.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 148
А защо трябва да се разваля?

# 14
  • София
  • Мнения: 313
Аа, да, забравих за гадното уплътнение, което падна почти веднага и разлепеното вътрешно стъкло на вратата Blush

Общи условия

Активация на акаунт