Керамичен плот или обикновени котлони?!

  • 51 081
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 718
И аз ползвам абсолютно всякакви съдове, а го почиствам с bINGOSIL .

# 31
  • Мнения: 14 494
Малко встрани от темата искам да попитам, всякакви съдове ли слагате в/у плота? Като го купувахме ни казаха да ползваме само такива, които имат обозначение че може да се ползват за керамичен плот, та сега не смея да сложа други/повреждала се керамиката Thinking/. А тези са значително по-скъпи. Tired

аз имам такъв тиган на тефал - специален за керамични котлони - имаше означение на опаковката му. самият тиган отдолу там където би следвало да е кръгчето дето показва дали е загрят достатъчно има нещо като метална мрежа, доста плътна.
предполагам че има и такива тенджери ама аз си ползвам обикновени.
колкото до чистенето - мисля че ако се прави редовно - поне два пъти седмично, а ако има изкипяло веднага след изстиването на котлоните не би имало проблем. определено е по-голям зор да чистиш когато се е натрупало много мръсотия и загорели пръски.
аз ползвам Frocsh /май тъй се пише/ за по упоритите загаряния  и обезмазнител, когато има само пръски от пържене.

# 32
  • Мнения: 1 564


Има едно копче, което "заключва" котлоните и тогава включване няма по никакъв начин.
=======================================================================
 Peace

# 33
  • Мнения: 3 447
И аз не знаех, че имало специални съдове Thinking
Льонеберя, а какви са тези микрофибърни кърпи и къде могат да се намерят?

# 34
  • Мнения: 4 621
Аз съм за керамичния плот Peace

# 35
  • Мнения: 525
Не търкам и не стържа.Открих един препарат-пръскам,изчаквам и забърсвам.Оказа се много добър и за филтрите на абсорбатора.

# 36
  • Мнения: 745
Предстой ми да обзавеждам кухня, така че с интерес следя темата за котлоните. Доколкото съм чувала керамичните котлони изразходват по-малко ел.енергия(защото веднага загряват) - вярно ли е това?

# 37
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз съм за керамичния плот Peace
АБСОЛЮТНО  Peace Peace Peace

# 38
  • Мнения: 766
Отскоро съм с керамичен плот и доста време се чудихме преди да купим печката.
Но сега съм абсолютно ЗА керамичните плотове - загряват много бързо, поради това и пестят енергия; почисват се лесно /въпреки че моята не е със сензорни бутони  Wink/; слагам на плота всякакви съдове, а не само специални за керамичен плот Wink; действително трябва да се внимава да не падне захар на горещия плот, че като се карамелизира един вид разяжда плота /ама  как го обясних само  Embarassed/ и от удар по плота  и аз съм слагала мокри съдове на плота но досега не съм имала проблеми с това.
Абсолютно ЗА керамичен плот Peace

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз съм с керамичен плот и сензорни бутони. Предимствата са: по-естетично е- нищо не стърчи и керамичния плот е като естествено продължение на кухненския плот; не загаря и се чисти лесно; самоизключва се когато го забравиш; загрява за отрицателно време... това за мен е достатъчно.
И аз съм на същото мнение... Имали сме керамичен с обикновени бутони-чисти се много трудно около тях. Сега със сензорни е много по-добре.
 Единствено това със захарта е кофти-много внимавам/изпитано е, че поврежда Laughing/. Освен това имаме малко поражение от препарат за отпушване на канали. Беше залепнало малко от препарата върху дъното на една тенджера и не можа да се изчисти. Просто трявба да се внимава наистина повече от обикновен плот. Но пък положителните неща са много повече!!!
 Забравих-не могат да се използват йенски/така ли се пише Laughing/ съдове-или поне не за дълго време...В къщи сме пръскали 2 бр. на котлона. Но иначе на самия плот нищо не му е станало от стъклата.

# 40
  • Мнения: 3 334
а какви са тези микрофибърни кърпи и къде могат да се намерят?
наистина тези кърпи са страхотни,не само за плота,а и за стъкла,за прах,за под ...... всичко.Купувала съм ги от магазини за препарати и от тези ..Всичко по 1 лев.....въпреки,че не струват 1лв. незнам защо ги продават и в такива магазини.Малки са 20х20см. /поне тези,които съм купувала аз/.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 363
За кърпите - има различни размери и едрина на текстурата ли какво там се нарича, всяка едрина е за различни неща, аз си купувам едни средни, дето се водят универсални. Аз си я купих от магазина "3 4 5 ", има ги и в Била. Тези по 2 лв. са уж някви по-ефтини, но пак лъскат. Истинските са по 5-6-7лв. едната. Не съм вземала от тях.

Пише, че се слагат 7-8 мин. във вряща вода преди първото позлване, подобрявало качеството. Чисти само с вода, без препрарати или с минимално препарати.

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 12:37 от Льонеберя

# 42
  • Мнения: 3 268
Много съм доволна от моята печка с керамичен плот.Много бързо става яденето,иначе докато ми загрееха котлоните,направо ...Лесно я поддържам,ама и не и придирям много.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 259
напротив Муцунке, съвсем сериозно говоря.
Просто обикновените котлони са морално остарели, едва ле се купуваш печка всеки 2-3 години, хубаво е да вземеш по-съвременния вариант на каквото и да е.


Да, ама само в случай че по-съвременният вариант е и по-добър, иначе просто се оказва, че робуваш на модни тенденции. Колкото до обикновените котлони, вече ги правят и бързонагряващи, така че загряват също толкова бързо като другите.
А ако тенджерата ти не е с идеално равно дъно, не можеш да я използваш върху керамичен плот. Именно поради тази причина сестра ми подари на майка ми по-голямата част от старите си съдове, когато се сдоби с керамични котлони. За мен това си е минус. Че хващат окото, вярно е, но други плюсове не виждам  Peace

# 44
  • Мнения: 2 498
И аз съм за котлоните с керамичен плот....при мен е със сензорни бутони-лесно се чисти и бързо загрява...

Общи условия

Активация на акаунт