Керамичен плот или обикновени котлони?!

  • 51 094
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 640
такааа, да пиша за сензорните плотове.
РЕНИ, оказа се, че твоята позната има право. Вчера съм хвърлила в бързината опаковка върху копчетата.
Бре чувам аз от съседната стая, че нещо пиука, ама докато отида- спре. На четвъртия тегел установих, че това бил плота ooooh!.
Значи- ключето е много важна функция, може да стане беля страшно лесно.

# 76
  • Мнения: 1 212
добре, хайде аз да споделя пак...
- ако не е със сензорни бутони кер. плот, при прекипяване на манджата, много бързо тя "влиза" във врътките и ги поврежда.

=======================================================================
Точно затова си взех със сензорни бутони.Керамичните се загряват много по-бързо от обикновените. Peace
Съжалявам за спама и може да звуча глупаво, но  при вас бутоните върху плота ли са? При мен врътките са както при обикновените печки отпред и до сега не съм имала проблем с тях.

АБСОЛЮТНО НА СЪЩОТО МНЕНИЕ СЪМ !  Peace Peace Peace
Освен това, по моите си критерии не съм ултра домакиня food002, ама такова прекипяване, че да се разтече манджата навсякъде..... е хайде , хайде !! / Да не чува дявола де   Wink /

# 77
  • Мнения: 1 212
...Иначе съм супер доволна от керамиката и относно печенето и филийки и чушки пека...остава после една лъскавина, но като оставя за 2-3 мин да постои отгоре един  синичък препарат на frosh....всичко блести отново !
Аз гласувам за ARISTON  Peace

# 78
  • Мнения: 3 835
такааа, да пиша за сензорните плотове.
РЕНИ, оказа се, че твоята позната има право. Вчера съм хвърлила в бързината опаковка върху копчетата.
Бре чувам аз от съседната стая, че нещо пиука, ама докато отида- спре. На четвъртия тегел установих, че това бил плота ooooh!.
Значи- ключето е много важна функция, може да стане беля страшно лесно.

И каква беля, ще стане,  newsm78  просто ти сигнализира, че си покрила сензорните бутони, и дава грешка, (F), поне така пише на моят плот, нищо повече не се случва, пиука, пиука и спира. А, ако толкова те е страх да не се случи нещо, си включвай, опцията за заключване. Обаче, те уверявам, че нееднократно съм ги покривала сензорите, с какво ли не, и никога не се е включвал котлон. Само си пиука и толкоз.

# 79
  • Мнения: 7 640
ами опаковката беше картонена и според мен си има риск от пожар, ако котлонът не беше заключен, не съм сигурна дали няма да се пусне, при положение, че е покрито сало едното копче, примерно.

# 80
  • Мнения: 3 835
Няма да се включи, пробвай, сложи каквото искаш отгоре (кърпа, картон, тенджера, тиган и т.н.) и ще видиш. За да включищ котлон, е необходимо първо да включиш целия плот, и след това един конкретен котлон. Ти като закриеш сензорите, ти дава грешка, защото не се спазва необходимата последователност, и освен това е много трудно да закриеш само едно единствено сензорче. При всички положения закриваш повече от един сензор, и системата дава грешка, вследствие, на която нищо не се включва. В предишният ни апартамент имахме керамичен плот с изпъкнали врътки (абе как се казваха тия работи  newsm78), както и да е, и един ден, точно на вратата, преди да излезем, виждаме, че всичките котлони включени, нажежени до червено. Ами щерката, минала и ги врътнала.....!!!!!!!!!! ooooh! С този плот нямам никакви проблеми, въобще не му обръща внимание, защото той е наравно с останалата повърхност, нищо не стърчи, и няма какво да привлече вниманието й.

# 81
  • Мнения: 7 640
ммда, има логика Peace
Затова взехме сензорни- една от причините е, че няма дразнещи окото стърчащи елементи Laughing

# 82
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сега гледах на Стройкото на Конелиано нови модели фурни много джазови, ама нещо тази марка newsm78
Ох, недейте Конелиано...личен опит #2gunfireтова е за тях Laughing

Защо, Жана? Точно на техен модел плот с 2 газови и 2 керамични котлона сме се спрели.

# 83
  • Мнения: 5 362
Керамичен плот Peace

# 84
  • Мнения: 2 641
http://www.aeg-electrolux.de/node146.asp?ProdID=2285

ето това е моята печка - бутоните са прибиращи се, не са сензорни и съм супер доволна от нея

# 85
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Аз съм с керамичен плот и сензорни бутони. Предимствата са: по-естетично е- нищо не стърчи и керамичния плот е като естествено продължение на кухненския плот; не загаря и се чисти лесно; самоизключва се когато го забравиш; загрява за отрицателно време... това за мен е достатъчно.

Рени покажи ми моля те каква е опцията за самоизключване.
Нашата печка също е с керамичен плот, аз бях полудяла за такава Simple Smile и съм много доволна от нея с изключение на едно: един ден мъжа ми хапнал за обяд, като оставил капака на тенджерата върху единия котлон и излязъл. Вечерта се връщам аз - котлона включен, капака върху него, а по всички врътки (копчета) личи, че нищо не е включвано. Беше лято, а аз бях готвила супа, която не топлим, така че котлона не е бил включван през деня ... Ох че объркано стана, дано ме разберете.
Тааа така де - когато видях какво става избързах и махнах капака от котлона, при което той се пукна и се разцепи по целия диагонал Sad
Когато отидохме в магазина ни казаха, че гаранцията не включва плота (а за това че не ние сме включили котлона и вероятно той се е повредил и се е самовключил нищо не казаха).

Затова питам и за самоизключващите котлони, че ще искам следващата да е такава, т.к. ще правим кухнята и ще искам да сложим вече вградени уреди (а старите - на майките да се радват) Simple Smile

Иначе за чистенето аз ползвам един препарат Meglio - прекрасен е и не само за печката - впръсквам и след по-малко от минута минавам с домакинска хартия

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 13:25 от maznislava

# 86

[/quote]

за 'морална остарялост' на бялото още е рано да се говори. за мен това е МОДА. като инокса.
никой не може да ме убеди,че един хладилник от инокс е по-хубав от един голям бял хладилник.
който почиства повърхността натакива хладилници знае как всеки пръст се вижда ясно.

та, мързелива съм за тия моди аз...
[/quote]

На същия принцип съм и аз с "ретро" бяла техника. Хич няма да им слугувам на едни кухненски уреди, вместо да си легна с книжка Wink. По същата причина не искам да имам и стъклени маси и масички, че да ги лъскам като луда; слугиня в къщи за сега няма  Naughty

# 87
  • Мнения: 891
Моята печка е с керамичен плот, но не е със сензорни бутони.
Доволна съм ! Вече доста време я ползвам и нямам проблеми.  Peace

# 88
И аз си взех керамичен плот със сензори. Има сензор за заключване, но се замислих...Имам котка, която когато не сме в къщи най-вероятно се разхожда по плота, защото половината от апартамента е с преходни стаи и няма как да затворя самата кухня. Дали има някаква вероятност котката, така както разсеяно се разхожда, да изключи защитата и да включи някой котлон?

# 89
аз искам да попитам дали готвите с газов котлон и не ви ли е страх от газ?Ние имаме газов котлон и едно че ми опушва тенджерите и ги захабява,а и ме е страх при наличието на газова бутилка? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт