Ягоди, малини или боровинки - нещо лесно и ароматно!

  • 75 117
  • 200
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Много се извинявам за глупавия въпрос, но плодовете слагат ли се в бурканчето или само сока?

Пасираш всичко-плод и захар и слагаш в буркан,шише ,каквото искаш.
Само с малините като ги правя на сок го прецеждам заради семките, но ако е за детето!

# 16
  • Мнения: 256
Благодаря ти за бързия отговор.Със сигурност ще си направя от тези вкусотийки за детенце. Joy

# 17
  • Мнения: 22 867
labrex разкажи за рецептата с рома, ако ти е възможно Praynig

Аз го правя така: в трилитров буркан изливам една бутилка ром, /правила съм и с ракия, но с ром е по хубаво/ и изсипвам кг захар. Това пролетта, и от там нататък каквито плодове излязат слагаш по една чаена чаша и още толкова захар. Така до есента. Държи се на хладно място, но не в хладилник. Може и по-бързо да стане - като си купиш от пазара различни плодове и напълниш набързо буркана. Сокчето е като ликьор, леко и много ароматно, а плодовете стават за ядене директно, за украса на сладкиши и най-вече на сладолед, за коктейли. Плодове съм слагала всякакви: ябълки, череши, вишни, кайсии, зарзали, праскови, грозде /добре е да е без семки/,пъпеш, портокал, банан, киви...............и сигурно пропускам някои. Ябълките , кайсиите и др. си ги нарязваш на дребни парченца. Знам го от майка ми, тя го нарича боле.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 858
Звучи страхотно!
Ще го приготвя задължително! Много ти благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Лео, днес ще правя или с ягоди или с череши, но ми възниква въпроса дали трябва да затегна с всичка сила бурканчетата нужно ли е да са много затегнати?

# 20
  • Мнения: 7 474
Не, само колкото да се затвори, може и  с въртящи капачки. Аз имам ягоди от миналата година в пластмасово шише и си ги пийвам по-малко.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
Лео, мерси за бързия отговор  bouquet  bouquet  bouquet
както и за рецептата! Като стане детето я почвам Hug

# 22
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
а има ли някакво по-специално изискване за съхранение, например да е на тъмно, на хладно, в хладилник....такива неща

# 23
  • Мнения: 7 474
а има ли някакво по-специално изискване за съхранение, например да е на тъмно, на хладно, в хладилник....такива неща

Аз ги държа в кухненски шкаф

# 24
  • София
  • Мнения: 10 858
Докладвам -  Mr. Greenнаправих 1 кг ягоди, стана страхотно! Последното бурканче ми се напълни до половината, и си седнах и си го изядох... Embarassed...теглих майната и на лунната и на всичко Twisted Evil
Лео - благодаря за рецептата!

# 25
  • Мнения: 7 474
 Twisted Evil Много е гадно, знам!  Twisted Evil   bowuu

Можеш да си го разреждаш с вода като сок, или в кис. мляко и хубавото е ,че след една год. пак ще има същия аромат на пресни плодове! Heart Eyes

А да видиш с малини какво става........ Blush

# 26
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
ЕЕЕЕЕЕЕЕ,супер рецепти,това с рома също,ще пробвам.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Ще пробвам и с малини, а и с вишни ми е интересно как ще стане, защото много обичам сладко от вишни.
Правила ли си с вишни?

# 28
  • Мнения: 7 474
Не съм правила с вишни, но не ти пречи да пробваш с 200гр. да опиташ.  Правила съм с боровинки и също е вкусно!

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
да, ще взема по 200 гр от подходящите плодове за проба, но предполагам, че ще стане.
Само не знам къде ще държа продукцията, защото кухнята ми е малка и нямам достатъчно шкафове... newsm78...ще мисля нещо Hug

Общи условия

Активация на акаунт