Ягоди, малини или боровинки - нещо лесно и ароматно!

  • 75 112
  • 200
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 858
А, полезно уточнение, благодаря! Аз освен захар 1 кг сложих и две чаши череши и още две чаши захар. Значи имам още 5 чаши плод към които не тр. да добавям захар, ясно!
Мерси пак че сподели рецептата!

# 46
  • Мнения: 460
Leo, аз да попитам само нещо, какво става с капачките, на варените хлътват, а тука какво да очаквам от  тях. Незнам, ама ме гони някаква параноя, че щом не е хлътнала капачката ще се развали.
Между другото направих 20 шишенца и масово се одобри, сърдечни благодарности за рецептата  bouquet

# 47
  • Мнения: 7 474
Leo, аз да попитам само нещо, какво става с капачките, на варените хлътват, а тука какво да очаквам от  тях. Незнам, ама ме гони някаква параноя, че щом не е хлътнала капачката ще се развали.
Между другото направих 20 шишенца и масово се одобри, сърдечни благодарности за рецептата  bouquet

Нищо  особенно не става с капачката, както си я завила така си стои. Имам от преди две год. и нищо им няма.

# 48
  • Мнения: 460
Супер, защото планирам до няколко дена да направя още една голяма доза. Благодаря Grinning

# 49
  • Мнения: 3 927
Leo, много тенкс за идеята - не бях я чувала до сега Simple Smile Hug
Спретнах една малак доза с ягоди с надеждата моето диване да пропие поне сок, защото живи натурални ягоди не ще и да погледне, но уви - не се оцени подобаващо от нейна страна. Но поне ние с татенцето ще пийваме прохладен ароматен сок. Само от време на време ще си правим и лимонадата на tedi_b - тя също е страхотна!

Само че нямаше нужда сместта да се пасира повече от веднъж. Още на първото пасиране всичко се разби чудесно, след това в рамките на 2-3 часа само разбърквах хубаво да се стопи цялата захар.

Обаче наистина количеството захар е убийствено.....дали няма да се получи пак трайна смес, ако маааалко се намали захарта. Например на 1 кг плод да се сложи 1,5 кг захар? Как мислиш?

# 50
  • Мнения: 7 474

Обаче наистина количеството захар е убийствено.....дали няма да се получи пак трайна смес, ако маааалко се намали захарта. Например на 1 кг плод да се сложи 1,5 кг захар? Как мислиш?

Нямам идея, ако искаш пробвай с малко количество  newsm78

# 51
  • Мнения: 7 474
Да ви дам една идейка за торта(сладкиш) с това.

Разбърквате го с кисело мляко (пробвате да е сладко) , добавяте желатин и изсипвате в тавичка застлана с напоени бисквити, после в хладилника.   chef

# 52
  • София
  • Мнения: 10 858
Браво Лео, браво! Ще се пробва!
На мен пък ми хрумва, че би могло да се пробва и нещо подобно на тирамису - върху бисквити - извара с малко сметана, и отгоре заливаме със сладкото, дали ще стане?

# 53
  • Мнения: 7 474
Аз правя с извара това (слагам от ягодите в заливката)

Кюфтета от извара със заливка

500гр. извара (да не е солена)
1 яйце
1 пак. ванилия
стафиди
2 суп. лъж. брашно

Всичко се разбърква и се пържат кюфтетата до зачервяване.
Поднасят се заляти , топли или студени. Аз ги предпочитам топли.

за заливката - кисело мляко разбито със сладко


# 54
  • София
  • Мнения: 10 858
Оф, Лео, ще ме умориш! На диета съм бе жена...не мога повече да чета тия работи Naughty

# 55
  • Мнения: 7 474
Оф, Лео, ще ме умориш! На диета съм бе жена...не мога повече да чета тия работи Naughty

 Praynig Купи се обезмаслена извара  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 10 858
Е, не мога, ще си разбъркам малко сладко в половин мляко #2gunfire
Оспамихме темата Embarassed

# 57
  • Мнения: 7 474
Време е пак  за това  Laughing

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Лео, благодаря  bouquet Ще стане идеална заливка за еклеровата ми торта, която иначе правя със сладко от боровинки Laughing

# 59
  • London, baby
  • Мнения: 800
Майка ми прави отдавна такива компоти, защото тя слага всичките малини в един голям съд и слага  повечко захар. Остава ги едно денонощие, за да си пуснат сока, после ги мята на котлона, за 5 мин и след това стават супер. Казвала ми е, че без да се варят не стават!

Общи условия

Активация на акаунт