Муковисцидоза

  • 88 690
  • 187
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Здравейте, пишите че вземате фребини, но аз никъде не мога да намеря по аптеките - дали аз нещо бъркам името или не мога да обясня в аптеките не знам. Вземам фрезубин, но исках да опитам и фребинито. И още нещо - говорих с джи пи-то и ми каза, че за да се явим на ТЕЛК трябва да ми дадат някакъв документ от Варна/понеже там ходим за протокола/ и след това тя щяла да ни даде етапна епикриза и след това на ТЕЛК - така ли е наистина и какъв документ трябва да ни дадат от Варна?

# 31
  • Мнения: 1
Здравейте,
Днес гледах предаването "На кафе", с него започва всеки мой ден. В днешното предаване на гости на Гала беше Таня Боева. Тя разказа за турнето си в САЩ, както и за свои приятели - българи, живеещи в Америка, които помагат на българско дете с муковисцидоза. Тези българи желаят да помогнат на всички дечица от България с тази диагноза и призоваха всички страдащи да се свържат с предаването "На кафе". Разбрах, че болеста е лоша и още по-лошо е, че има лекарства, които не за всички са достъпни, а това е шанс на всеки с тази диагноза да живее нормален и дълъг живот. Не знаех какво е муковисцидоза, потърсих от интернет и от вас разбрах. Реших да ви пиша за да ви помогна. Ако смятате, че тази помощ, която хората от Америка искат да ви дадат е истинска - не губете време и се свържете с предаването, ако не - също го направете защото нищо не губите. Напротив - печелите едно незабравимо детство за вашите деца. Те са всичко за нас. Успех!

http://play.novatv.bg/program/nakafe   ===> започва от 1,07,00

# 32
  • Мнения: 489
Страхотна новина, нямам думи, много съм щастлива. Аз веднага писах до предаването.
Мноого,много благодаря,че сподели с нас мила Hug Hug Hug Hug Pitoncheto

Много хубав първоюнски подарък от надежда  Heart Eyes !

# 33
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Момичета нахлувам в темата ви, но попаднах на нещо интересно за вас. Peace
Купуват апарат за дишане за хора с муковисцидоза от благотворителни акции  http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1095078

# 34
  • Мнения: 43
Прекрасно предаване!Много силна Камелия!

http://tv7.bg/terminal7/grad-na-angeli/article/?id=9762056#

# 35
  • Мнения: 3
Здравей те , имам нужда от вашата помощ.
Детето ми е на 1 год и 4 мес с поставени диагнози асма,АБКМ,АД алергия към картофи ,ябълки ,соя и тн. Боледуваме почти всеки месец.
Днес ни излезнаха резултати те от потният тест -37 до колкото разбрах  от лабораторията за нашата възраст трябва да е под 30.
Какви бяха симптомите при вас ,колко потни теста правихте ,някои правил ли е днк тест.
Много съм объркана.
 

# 36
  • Мнения: 43
от 30 до 60 е граничен потният тест-трябва да повторите изследването.Над 60 е критерий за поставяне на диагноза.т.е. 37 е почти на долна граница,което не знам защо ви притеснява.
Генетичният тест е най-сигурния критерий,въпреки че той покрива едва 37 мутации,при наличие на около 2000 такива.Тези 37 мутации,обаче ,покриват най-честите / около 85-90 %/ при нашата популация.
Как са изхожданията на детенце?Колко често,каква е консистенцията,има ли мазни петна,миришат ли много и неприятно,има ли несмлени частици?

# 37
  • Мнения: 3
От раждането сме на ам
нан рядко по 12 пъти
аптамил запек
аптамил адц нормални по един ден
от скоро някои ден въобще  някой път по 4 ,5 пъти
Мазно му е акото едва го измивам.
ако не е акал няколко дни мирише ,но ако е акал днес не мирише  въобще.

# 38
  • Мнения: 489
  HugЗдравей Тоника, виждам, че кашата в главата ти е голяма и има защо.
Не пиша, за да те успокоя и да ти кажа, че скоро ще намериш решение. За жалост дори и в цивилизования свят- западна Европа, Щатите, Канада има случаи на поставена диагноза муковисцидоза на 7, 18, 20 години. Трудно е както  на докторите, така и на генетиците понякога да се произнесат на 100% дадено дете има или няма муковисцидоза. Има случаи на деца с нисък потен тест, които имат муковисцидоза, на други пък не е открита никаква мутация и т.н. Въпреки това трябва да се обгрижи и лекува всяко дете, което има проблем. Хубаво е да се направи генетична консултация, консултация със специалист гастроентериолог,който да назначи изследвания свързани със съдържание на акото- копроцитограма и други,  с детски пулмолог и да се види какъв ще е подхода за лечение на вашето дете- видно е, че има проблем.
Лично на мен Астма и мазни изпражнения и хранителна непоносимост много ми напомнят за муковисцидоза, но това пък, че има нисък потен тест ме връща в обратната позиция, така, че нужно е да се направят още много изследвания, за да се разбере какво му е и какво не му е на детето.
Пожелавам ти кураж и дано Praynig предположенията, накарали те да пишеш точно в тази тема да се окажат неоснователни Hug

# 39
  • Мнения: 489
Не можах да въздържа да не споделя с вас  Party

# 40
  • Мнения: 489
http://play.novatv.bg/play/312511/  информацията е на 1ч. и 9 мин.

Тъй като се оказа, че доста хора не знаят искам да споделя, че на 31 май в предаването "На кафе" на Гала- Таня Боева сподели, че добри българи доста успешни и богати в USA имат желание да помогнат на българските болни с муковисцидоза. Таня Боева ми писа, че даренията ще бъдат от дренажни жилетки, витамини и други лекарства. Таня се е свързала със Светлана Атанасова, дарението ще мине през асоциацията, за да бъдат улеснени дарителите.

# 41
  • Мнения: 1
33–годишният Антон Алексиев говори в “Искам думата” на "Шоуто на Слави" на 3 юни 2013 г. за проблемите на болните от муковисцидоза.

Слави Трифонов се ангажира лично да подпомогне страдащите от муковисцидоза и да се подпише под писмо на Антон Алексиев, адресирано до новия здравен министър.

Вчера (11 юни) д-р Таня Андреева говори за муковисцидозата в "Шоуто на Слави".

# 42
  • Мнения: 489
СПЕШНА СРЕЩА на 06.07.2013г. (6 юли събота)

Ръководството на Асоциация „Муковисцидоза“ свиква на спешна среща всички пациенти, родители и хора ангажирани с нашите проблеми.

Срещата ще бъде на 6 юли 2013г. в аудиторията на Детска клиника „Александровска“ град София.

На срещата ще бъдат обсъждани всички наболели въпроси и главно - къде, как и кой ще организира, следи, и реализира приемане и разпределяне на бъдещи дарения постъпили в организацията.

На срещата ще бъдат обсъдени и всички въпроси свързани с дейността на АМ.

Подробности относно организирането на пътуването на хората от отдалечени райони очаквайте съвсем скоро.

Представители на АМ:

Атанаска Георгиева, регион Варна – телефон: 0878 944 688

Мирослава Млечкова, София - телефон: 0898 455 014

Светлана Атанасова - телефон: 0899 850 441

Румяна Михова – телефон: 0898 490 441

# 43
  • Мнения: 1 351
Много моля , ако някой от Варна е правил потен тест и ДНК тест във Варна - нека сподели къде се прави - адрес , телефон , предварително ли се записват часове , заплаща ли се ........и може ли директно да се направи ДНК тест и къде ...
Благодаря ви и ме извинете ако има информация по въпроса , а не я виждам - в болница сме със пневмония и немога да се спра да плача ..... Днес лекарите и това ми сервираха.

# 44
  • Мнения: 43
за Варна-потния тест ще го направят в Терапията/ "Св.Марина"/.Там ли лежите или в Окр.болница?
ДНК се прави само в София в Нац.генетична лаборатория.Кръвта ще я вземат пак в Терапия,през генетиците там и ще се изпрати в София.
ДНК тестът се бави,я дали ще го направят/изпратят/  преди да са направили потен тест.Потният тест става за 1 час/събирането му /,резултатът ще е готов най-късно на следващия ден.
Успокойте се,нищо не е сигурно...Така няма да можете да сте полезна на детенце. Hug

Общи условия

Активация на акаунт