Муковисцидоза

  • 88 686
  • 187
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 134
Здравейте !Моето дете е на 3 г. и преди един месец забелязах,че има мазнина в изпражненията ,беше яла няколко парченца калмари и шепа ядки преди няколко дни и като казах на личната каза ,че според нея е от тази храна ,изписа ми пробиотик и се оправиха .Сега днес пак забелязах мазно и пак се сетих ,че мъжа ми и беше дал няколко лешника и хляба ни беше със семки и семена .Прочетох за муковисцидозата и се замислих дали да не и пусна този потен тест за който пишете .Не е боледувала често , но като бебе имаше желязодефицитна анемия .Винаги ли са мазни изпражненията при муковисцидоза?

# 181
  • Мнения: 4
Здравейте,
Дали в тази тема има родители на деца с Първична цилиарна дискинезия?

# 182
  • Мнения: 1 102
Здравейте, някой има ли актуална информация къде е най-добре да се направи потен тест? Гледам, че и в Токуда се прави, но дали е добре там да се прави или къде?
Дъщеря ми е на 4г. като бебе беше диагностицирана с абкм, от 9месеца има неспирна непродуктивна кашлица и акитата й винаги са кашави но пък не са по-често от 1 на ден, най-често са през ден но често с несмляна храна. Не изостава на ръст, даже е едра, но винаги с подут корем. През лятото е доста солена направо лепкава кожата й и желязото винаги е под долна граница въпреки, че яде яйца и месо. Пулмоложката каза, че дробовете й са чисти и има секрет в носа и че муковисцидоза било нещо съвсем различно, но аз съм доста притеснена. Предстои да се консултираме и с УНГ но ми се иска да направим и теста за да сме наясно.

# 183
  • Мнения: 1
Здравейте, нова съм тук ще се радвам някоя майка която има дете с муковицидоза и е запозната добре с болестта да ми пише.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Здравейте, нова съм тук ще се радвам някоя майка която има дете с муковицидоза и е запозната добре с болестта да ми пише.
Може да се свържете с родители във Фейсбук група

# 185
  • Мнения: 4 306
Здравейте,  има ли фейсбук група или въобще място, на което да контактуват по-възрастни пациенти?
Съпругът ми го диагностицираха наскоро. Изследванията са добри, храносмилателния тракт не е засегнат, но дих. капацитет е нисък. Пулмозим прави около месец и му се отразява добре. Спортува и прави кардио.

# 186
  • Мнения: 93
В горния коментар е качена групата.Там е за всички,не само за деца.
Здравейте,  има ли фейсбук група или въобще място, на което да контактуват по-възрастни пациенти?
Съпругът ми го диагностицираха наскоро. Изследванията са добри, храносмилателния тракт не е засегнат, но дих. капацитет е нисък. Пулмозим прави около месец и му се отразява добре. Спортува и прави кардио.

# 187
  • Мнения: 4 306
Благодаря! Вчера опитвах, но през друг браузър и не успявах да я отворя.

Общи условия

Активация на акаунт