Машина за хляб-36 част

  • 60 506
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 224
Здравейте! Искам да направя хляб със сладникав вкус от типа на меките бъздушни питки за сандвичи. Накой има ли рецепта за такъв хляб?

# 32
  • Мнения: 9 776
Здравейте! Искам да направя хляб със сладникав вкус от типа на меките бъздушни питки за сандвичи. Накой има ли рецепта за такъв хляб?

http://smenvkuhniata.blogspot.com/2009/11/2-350-1-140-2.html Peace

# 33
  • Мнения: 734
Откакто мъжът ми се научи да прави хляб с машината, почти не мога да се вредя. Mr. Green
Ползва само рецептата на Полин за хляб с айран и слага разни добавки или смесва брашната.
Остава да го придумам да се регистрира в бгмама. Thinking за да види, че има и други рецепти.

# 34
  • Добрич
  • Мнения: 795
Да попитам за Тутманика на Ердинч:какво количество е и там пише яйце...100-има се предвид грама ли или 1 яйце?

# 35
  • Мнения: 572
От утре започват постите.. дали има някоя рецепта за постен хляб в машинката? Party

# 36
  • София
  • Мнения: 7 911
От утре започват постите.. дали има някоя рецепта за постен хляб в машинката? Party

Всеки хляб без животински продукти минава за постен.

# 37
  • Мнения: 383
Да попитам за Тутманика на Ердинч:какво количество е и там пише яйце...100-има се предвид грама ли или 1 яйце?


в грамове,  две яйца без половината жълтък на едното е равно горе долу на 100г (зависи много от големината на яйцата)

 Hug

Всеки хляб без животински продукти минава за постен.

комшу, значи само хляб със вода, брашно, сол и непременно без мая, така ли да го разбираме  newsm78

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 21:21 от Ердинч

# 38
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
ПИПИТУ радвам се че ти е допаднал не вярвах да не ти хареса защото аз го правя през ден а относно захарта можеш да си я увеличиш без проблем

# 39
  • София
  • Мнения: 7 911
...
комшу, значи само хляб със вода, брашно, сол и непременно без мая, така ли да го разбираме  newsm78

Маята прави изключение. Нея не я водят за кръвно животно, а да не кажа даже и за живо същество - то и навремето хората не са знаели за дрождите та камо сали са за живо същество. Впрочем по време на постите (с изключение на строгите) е позволено да се ядат например миди, октоподи, раци и други подобни морски дарове (без рибата).

Специално коледните пости са по леки и с изключение на сряда и петък е разрешено да се яде и олио, така че спокойно към горепосочените продукти може да се добавят олиото и маята. А пък за привържениците на експериментите нахутено и соево брашно, които могат да заместят млякото и яйцата.

# 40
  • Мнения: 383

newsm78 тогава, последната ми рецепта (хляб капама) може спокойно да се използва като постен хляб (една стара руска рецепта за Постный хлеб)

# 41
  • Плевен
  • Мнения: 10
Ердинч при хляба капама намазваш ли тенджерата от йенско стъкло с мазнина преди да го поставиш вътре  newsm78

# 42
  • Мнения: 931
Да се запиша в новата тема и да кажа че нямах време да изпробвам багетките но показаното видео ми е мн от полза.
Аз да попитам дали тези тавички за хлебопекарните за багетите не се продават като резервни , да си купя а да ги пека  в обикновенна фурна.
Аз също миналата година разпитвах за маята и знам че се води за постна.

# 43
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
  bouquet

# 44
  • Мнения: 383
Ердинч при хляба капама намазваш ли тенджерата от йенско стъкло с мазнина преди да го поставиш вътре  newsm78

препоръчвам, щото хляба дет е на снимката доста трудно го извадих, беше полепнал отстрани(но снощи при втория опит със друга рецепта, намазах  със 2,5мл олио съвсееем леко дъното на тенджерата и от страни до средата, и хляба си излезе доста нормално)

между другото аз вече трудно ще правя хляб във хлебопекарната, май доде времето да се разделя от хубавото си хоби  newsm78 , щото това е върха, дечурлигата само такъв приготвен хляб искат  Thinking , и жената навита  smile3508 , остава само да пробвам някой друг пълнозърнест, да предам инструментите и ок  Mr. Green

време е да си намеря друго хоби  newsm78

 Hug

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 13:38 от Ердинч

Общи условия

Активация на акаунт