Машина за хляб-36 част

  • 60 509
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 172
Аз да се похваля,че вчера направих най-добрия си хляб по моя рецепта.Импровизирах.Много бухнал,мек,шуплест,просто перфектен.А вътре миришеше на типичния топъл хляб от хлебопекарна.И най-важното-днес можах да нарежа съвършени и тънки филийки ,а кората му не се виждаше направо.
Ето и рецептата:
300 мл вода
1/4 кубче жива мая
2 яйца
1/2 суп.л. захар
1 суп.л. сол
40 мл олио
Брашно-около 500 гр.

Водата се затопля,добавя се маята и захарта и се оставя да шупне за 15-тина минутки.
В контейнера се изсипва първо олиото,след това сместа с маята,отгоре леко разбитите яйца,солта и накрая брашното.
Специфичното е,че топката трябва да е мека,еластична и леко лепкава на пипане,а не брашняна.Тъй като аз нямам везна,а и нямам точна представа колко брашно е отишло ,слагах по малко,докато получа желаното тесто,за да не се сбие някаква твърда топка.А и забелязвам,че като се добавя постепенно се замесва по-добре.
След звуковия сигнал добавих ронена чубрица.
ПРавих го на основната програма,която е 3ч. Всичко си вървеше по програма,с изключение на това,че изключих 10 минути преди края на печеното.
Извадих веднага,напръсках хубаво с вода корите,завих в хавлиена кърпа и сложих в найлонова торба.
Явно това е рецептата за хляб с меки и едва забележими кори  Laughing
Стана фантастичен.
Ето разрез от вчера даже,докато беше топъл:
http://picasaweb.google.com/elenasarafova/cSDKqG#5549026423327492866
http://picasaweb.google.com/elenasarafova/cSDKqG#5549026427552931586

За себе си установих,че хлябове с млека не ми допадат.Миришат ми на питка  Confused .А така само с вода и яйца има аромат на типичен хляб  Peace

# 751
  • Мнения: 3 695
Моля помагайте!
Как беше рецептата за хляб само с ръжено брашно?
Знам, че сте коментирали, че ще стане на тухличка, но ми трябва за бебето - да го захраня с ръж; а с пшеница - малко по-късно.

# 752
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Защо няма нова тема?

# 753
  • Мнения: 1 934
Тини-мини, ти сигурна ли си, че точно с ръж трябва да се захрани бебе и то на такава възраст?  Thinking
   Ръженото брашно има толкова трици, фибри-не е ли крайно неподходящо за бебешко стомахче?
   Ако правиш ръжен хляб, по-добре го печи като плосък във фурна.

# 754
  • Мнения: 383
Тини-мини, ти сигурна ли си, че точно с ръж трябва да се захрани бебе и то на такава възраст?  Thinking
   Ръженото брашно има толкова трици, фибри-не е ли крайно неподходящо за бебешко стомахче?
   Ако правиш ръжен хляб, по-добре го печи като плосък във фурна.

мисля че ще е тъкмо обратното, подходящо  newsm78 но нека се изкажат специалистите в тази област  Hug

бях пуснал рецепта тука, но моля да се съобразите със забележката на Clivia

# 755
  • Мнения: 3 695
Тини-мини, ти сигурна ли си, че точно с ръж трябва да се захрани бебе и то на такава възраст?  Thinking
   Ръженото брашно има толкова трици, фибри-не е ли крайно неподходящо за бебешко стомахче?
   Ако правиш ръжен хляб, по-добре го печи като плосък във фурна.
Благодаря за мненията.   bouquet
Вече препоръчват захранването с глутен да става 6-7-ми месец, не по-късно /не както преди - след 10 месец/. Глутенът се въвежда от нискоглутенови към такива с по-високо съдържание на глутен, а именно: овес-ръж-ечемик-пшеница. Та затова при нас дойде ред на ръжта, поне така си мисля, след доста четене.  Thinking
Ердинч, прясното мляко и лим. сок в рецептата не са подходящи за бебето ми все още, ще търся по-изчистена рецепта, благодаря все пак.   bouquet
П.С. май няма по-изчистена рецепта, може би тази, но не е за машина: http://vkuhniata.wordpress.com/2010/01/15/flat-rye-bread/  както е писала и Clivia.  Peace

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 17:10 от tini-mini

# 756
  • София
  • Мнения: 7 911

МОЛЯ НЕ ПИШЕТЕ ПОВЕЧЕ ТУК !!!

Общи условия

Активация на акаунт