Машина за хляб-36 част

  • 60 501
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
Благодаря,използвах основната програма за хляб 3:28 h. Следващия път ще се постарая повече,но съм доволна и от този. Искаше ми се да е по-сладък.
Pipitu радвам се че се в получил козунакът. Изглежда доста добре от вътре

# 16
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
mm32 Hug мерси за рецептата, ще се изпробва и ще оповсетя как е хляба.

# 17
  • София
  • Мнения: 587
Аз все още не съм си купила машина, но не пропускам и един пост в темата... Та за това ЗАПИС  Embarassed, че да не ви изпускам!

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 10
алтеа благодаря за инфото, звъннахме веднага на същите телефони посочени в гаранционната карта и познай днес в събота никой не отговори и на двата телефона, българска ни работа  ooooh! добре, че всичко се оправи и сега тече втори опит с новата машинка, мама свекърва няма да спи докато не си получи първото хлебче Joy

Baby* днес в книжката на новата машина на свекърва ми прочетох, че содените теста не втасват и не трябва да се чака да удвоят обема си, защото действието на содата започвало едва след като се подложи на температурна обработка т.е. иска се направо месене и веднага след това печене, затова действаш както ти описах - замесваш на програма тесто и след като се оформи хубава и гладка топка тесто изключваш машината, оформяш с ръка тестото да се разстели в казанчето и веднага след това преминаваш на програма печене и наблюдаваш процеса thumbsup
Виж и това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317289

Последна редакция: сб, 13 ное 2010, 23:19 от mm32

# 19
  • Мнения: 99
Ще ме извините, че само шпионирам и нищо не пиша за Хляба ама нищо не съм направила още и имам нужда още да чета!

 Hug

# 20
  • Мнения: 7 779
Ще ме извините, че само шпионирам и нищо не пиша за Хляба ама нищо не съм направила още и имам нужда още да чета!
 Hug
с гледане и четене нищо не става  Grinning
действие му е майката.
мятай в контейнера малко вода и брашно   chef

# 21
  • Мнения: 3 804
maimun77 първо изпенвам дроба,след това го задушавам с лук,чесън и губи или моркови.Когато е готов,го нарязвам на ситно и добавям кисели краставички.За питките използвам форумска рецепта,но не помня на кого беше  Embarassed ,който си я познае да каже.
Цитат
60 гр. разтопено масло
2 яйца (разбиват се с вилица преди да се сложат)
2 с.л. захар
2 ч.л. сол
500 гр. брашно
2 ч.л. суха мая

Програма:месене с втасване. След това тестото се вади и се оформят питчици, които се оставят да се понадигнат още 20-30 мин. на топло и се пекат на 180 гр. Когато са опечени се наръсват със студена вода и се загърват с дебела кърпа за 10-15 мин.
Пълня ги със сместа и пека.

# 22
  • Мнения: 3 410
И аз само да се запиша, че съм в Немско при щерката, а мъжо пече хляб у нас, ама не го знам какви ги върши. Детето казва че хляба му се получавал уж.
Ердинч, този хляб изглежда прелестно и непременно ще го пробвам Peace

# 23
  • Мнения: 101
 Успях рано рано вчера да си купя хлебопекарната на промоция от Метро. Беше 6 :10 сутринта и там бяхме само не търпеливите клиенти да се сдобият с мечтаният уред и то на супер цена!
Естествено че ,веднага започнах да правя хляб и първият ми беше сладък с канела ,орехи и стафиди  .Стана,  а как ухаеше цяляата къща......... мммммммммм отивам да си отрежа мъничко  Grinning
Сега приготвям пълно зърнест .Има още един час докато стане но, ровя тук за селския хляб. Иска ми се да го направя.  Някой ако има линк  ще  е прекрасно Laughing
Честита придобивка на всички новички като мен!

# 24
  • Мнения: 3 804
Цитат
Селския Хляб на Ердинч
was invented by Erdinc, all rights reserved

                                за 1кг хляб                              за 750г хляб
вода...............................400ml....................................310ml
пресен лимонов сок.......3/4 teaspoon..........................1/2 teaspoon
сол..................................1+1/2 teaspoon......................1 teaspoon
брашно...........................650g ..................................... 500g
мая(instant)....................1+1/2 teaspoon......................1 teaspoon



програма: основна / френска
3. включете машината на основна/ френска програма, 1kg/750g хляб, средна кора.


svetul4eto честита придобивка !  bouquet

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 10
нещо забавно от мен за да не се чудите как пра пра баба ви е правила хляб newsm62

http://www.youtube.com/watch?v=_fMWRs_NgIo&feature=related

и нещо по въпроса за багетите и нарязването на хляба отгоре преди печене

http://www.youtube.com/watch?v=GYJU2CzdOGA&feature=related

започвам да се замислям дали не може да се изработи подобна кошничка от някой сръчен заварчик и за моята машинка Simple Smile

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 10:35 от mm32

# 26
  • Мнения: 7 779
започвам да се замислям дали не може да се изработи подобна кошничка от някой сръчен заварчик и за моята машинка Simple Smile
[/quote]
а каква е твоята машинка ?
заварчик , и по-точно аргончик (заваряване с аргон), ще се намери.
незнам с каква мощност е машината ти ,но е възможно да е с по-малка от тези,които са предназначени за багети. ще ти трябва и електротехник да ти постави по-мощен реотан.
може да се наложи и програмист да потърсиш - за да пригоди някоя програма за багетите.
..... абе я по-добре си карай със старата си машинка или си купи такава за багети  hahaha

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 10

..... абе я по-добре си карай със старата си машинка или си купи такава за багети  hahaha[/color]

аааа и дума да не става за нова, на реното вече съм и хванала цаката пък една хартия за печене нагъната на голяма хармоника в тавата на стандартната ми фурна и малко фантазия ми вършат прекрасна работа за пет шест багетки щом съм на зор ама пусто само се каня

# 28
  • Мнения: 7 779
аааа и дума да не става за нова, на реното вече съм и хванала цаката пък една хартия за печене нагъната на голяма хармоника в тавата на стандартната ми фурна и малко фантазия ми вършат прекрасна работа за пет шест багетки щом съм на зор ама пусто само се каня
помислих си че искаш кошничка която да се пригоди към твоята машинка  newsm78 успешен ден на всички майсторки и майстори   bouquet

# 29
  • Мнения: 0
 Само да вметна, че в магазини "Европа" продават брашно "Добруджа", което е тип 700, на цена 74 ст. Пише: произвежда се и се опакова от София мел. Жълти пакети.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт