Машина за хляб-36 част

  • 60 510
  • 756
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 911
МАШИНА ЗА ХЛЯБ
36 част






В него ще намерите, съвети на майсторите, съвети за козунаците, упътване и инструкции за работа с машините, и други.



РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:














ЕРДИНЧ ВИ СЪВЕТВА КАК ДА ИЗГЛЕЖДА ТЕСТОТО:

 
     прекалено сухо         прекалено мокро                 OK

                                  


Вертикален контейнер

       


Хоризонтален контейнер

 

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 10
Да ви се похваля какво стана днес Simple Smile
Дружно се помъкнахме цялото семейство на лов в метро за промоцията на аляска и горди и щастливи си тръгнахме от там собственици на три машинки общо (едната за свекъра и свекървата, другата за брата и снахата и третата за комшиите - ние си имаме от около седмица reno). Аз веднага се впуснах да обеснявам на свекито как да работи с машината и всичко беше наред докато хубавият хляб, който се виждаше отвътре не започна да се пече, а машината като изпищя и изписа error и ни напред ни назад с нашият хляб Simple Smile Изключихме я от контакта изчакахме да си "забрави" програмата и после евентуално да превключим само на печене, но неби и се почна одисеята. В края накраищата от днес към десет часа сутринта, чак сега преди около 20-на минути в метро много любезно се съгласиха да ни я сменят. Разказвам ви това за да споделя и това, което каза служителката, а именно - добре, че е станало сега, защото политиката ни е ако е възникнал проблем с електроуред в рамките на същия ден и в някои по-специални случаи до третия ден да заменяме продукта с друг от същия артикул иначе на сервиз и така по трудния път на каръците Simple Smile Та смениха ни я и всичко приключи благополучно.

# 2
  • Мнения: 383
Хляб Капама


още Горещ Shocked


 Hug Ердинч съветва: н-е-п-р-е-м-е-н-н-о да се опита, гарантирам друг ляб нема ви са яде  Crossing Arms


скоро ще се пробва и късата версия

Последна редакция: сб, 13 ное 2010, 20:11 от Ердинч

# 3
  • Мнения: 0
Ремонт на "Аляска" : София - ул."Козлодуй" 113, тел: 833 41 70, 931 50 62, фирмата е "Сотиров Н" ООД.

# 4
  • Мнения: 0
Ердинч, страхотно изглежда!  newsm10

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 00:05 от bg-momyk

# 5
  • Мнения: 3 804
Записвам се и аз,тъкмо преди малко направих питки с пълнеж от пилешки дроб,гъби и кисели краставички,обаче мног ще трябва да достигна майсторството на Ердинч.

# 6
  • Мнения: 431
Pipitu ,страхотен изглежда козунакът !  newsm22
Коя програма използва ?

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 795
Благодаря,използвах основната програма за хляб 3:28 h. Следващия път ще се постарая повече,но съм доволна и от този. Искаше ми се да е по-сладък.

# 8
  • Мнения: 4 358
Поли мерси за съметите Peace
При мен като умувахме с мъж ми явно проблема е разбит лагер на адната бъркалка и от там нещо се търка метал в метал ли де да знам newsm78
Ще пробвам да пусна една тесто само месене и да наблюдавам какви ги върши машината.
То купения хляб много знам какъв е  #Crazy ама тука щото виждам се притеснявам.

# 9
  • Мнения: 383
Бъни сменяй казанчето, не е кой знае колко пари  Hug

щото ако се блокира внезапно по време на месенето, има опастност да счупиш някоя запчатка или да скъсаш ремък

Последна редакция: сб, 13 ное 2010, 20:31 от Ердинч

# 10
  • София
  • Мнения: 7 911

Комшу от къде му иде името КАПАМА ?

# 11
  • Мнения: 7 779
Комшу от къде му иде името КАПАМА ?
сигурно от съставките му - от всичко по малко  Laughing

# 12
  • Мнения: 905
Аз пък предполагам, че хлябът носи това име, защото е печен в иенска тендежара. Laughing

# 13
  • Мнения: 383
Аз пък предполагам, че хлябът носи това име, защото е печен в иенска тендежара. Laughing

 Peace

Комшу от къде му иде името КАПАМА ?



азе го кръстих така, защото го пекох в затворен съд  Mr. Green

Всъщност, знам че капамата е гозба от най-старите видове. Приготвя се само напролет с агнешко месо, пресни зеленчуци (лук, чесън) и масло, като се вари с малко вода в затворен съд на слаб огън.

истинското му име е YoYa, нещо от рода на без месене и с забавено втясване (БмЗв)

 newsm78  бях публикувал рецептата по рано


Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 09:06 от Ердинч

# 14
  • USA
  • Мнения: 675
Благодаря за темата  bouquet!
Ердинч, страхотно изглежда Heart Eyes!
Уго Чавес, моля те, дай рецепта за тези питки с пилешки дроб, че го обожавам Heart Eyes!

Общи условия

Активация на акаунт