Машина за хляб-36 част

  • 60 502
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 743
Аз продължавам борбата с хлебопекарната в къщи,един с един хляб няма.Надявам се накрая, аз да я преборя.

# 46
  • Мнения: 3 410
Eрдинч, какво означава - че тоя хляб във фурната е по вкусен от в хлебопекарна, или че ти омръзна да хлебопекарстваш/

# 47
  • Мнения: 383
Eрдинч, какво означава - че тоя хляб във фурната е по вкусен от в хлебопекарна, или че ти омръзна да хлебопекарстваш/

mama Tin опитайте рецептата и ше ме разберете по правилно,  Hug  

# 48
  • Мнения: 69
Ердинч   smile3501 за рецептата ти за хляба "Капама" Преди малко го извадих от фурната.

Направих го по първата ти рецепта /само с пшенично брашно/. Иска ми се да беше по-голям, но и на този като за проба съм доволна. Може и аз да не съм го втасала читаво,въпреки че следвах съветите ти. Ти ще кажеш. На вкус не съм го опитала още защото е горещ. Завила съм го в една кърпа да поомекне/така ли трябва или съм направила грешка/.
 По този повод да ви питам всички вие като извадите хлябовете си от хлебопекарните завивате ли ги в кърпа да поизстинат?
 Ето и още снимки на новия ми красавец:
http://bolqrka64.snimka.bg/cooking/i-az-moga.498997.21439745
http://bolqrka64.snimka.bg/cooking/i-az-moga.498997.21439747
http://bolqrka64.snimka.bg/cooking/i-az-moga.498997.21439748


# 49
  • Мнения: 383
Преди малко го извадих от фурната.

Hug  smile3501

Цитат
Направих го по първата ти рецепта /само с пшенично брашно/. Иска ми се да беше по-голям, но и на този като за проба съм доволна.

само с бяло брашно следваше да е много по  бухнал newsm78

Цитат
Може и аз да не съм го втасала читаво,въпреки че следвах съветите ти. Ти ще кажеш. На вкус не съм го опитала още защото е горещ.

дай разрез снимка от вътре, за да видим как е втасало, а най важното на вкус как е, ти ще кажеш?

Цитат
Завила съм го в една кърпа да поомекне/така ли трябва или съм направила грешка/.
 По този повод да ви питам всички вие като извадите хлябовете си от хлебопекарните завивате ли ги в кърпа да поизстинат?


когато е горещ хляба тука го оставят напълно да изстине, а после го увиват в кърпа

аз също изчаквам да изстине(да се по-разкара до нивата) и го завивам в кърпа,

ние на ден консумираме средно по 200г(азе 170г) хляб на човек, значи за моето семейство дневната нужда за хляб е близо 800г,

също така не ядеме много пресен хляб, в нас днеска правения хляб се консумира най малко след 12ч  и т.н.

това не значи че не обичаме пресен хляб  Hug #Crazy Hug

 Hug  

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 18:07 от Ердинч

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 326
Записвам се в темата като горд собственик на Аляска 2600 от вчера. Още не съм пекла и ще попрочета из темите преди да се захвана Grinning Исках да попитам каква мая е добре да използвам? Виждала съм само суха на д-р Йоткер, ама май не е много подходяща newsm78

# 51
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
аз имам същата машинка и съм много доволна ползвам само суха мая на Доктора ако имаш някакви въпроси питай

# 52
  • София
  • Мнения: 102
Ердинч,  извинявай, но аз, като бавно загряваща и неразбрала, да попитам: този тъй красив хляб "капама" трябва ли да се пече под капак? Този начин на печене на времето баба ми наричаше "под връшник" .. ех,спомени .. Simple Smile благодаря

# 53
  • Мнения: 383
Ердинч,  извинявай, но аз, като бавно загряваща и неразбрала, да попитам: този тъй красив хляб "капама" трябва ли да се пече под капак? ) благодаря

редактирах си поста, извинявай Hug

пече се общо 45 мин, в първите 30 мин със затворен капак на 230Ц, последните 15мин със отворен на 210Ц

Цитат
Този начин на печене на времето баба ми наричаше "под връшник" .. ех,спомени ..

сподели рецептата ако я имаш   Hug

 Hug

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 19:37 от Ердинч

# 54
  • София
  • Мнения: 2 658
Ердинч, страхотен е този хляб  #Crazy Ще го правя в скоро време, но нямам пълнозърнесто. Дано да стане хубав и само с бяло брашно.

От утре скъпата ми машинка влиза в цикъл коледни сладки.  bowuu Утре ще меси щолени, следващите седмици меденки и други сладки. Много съм доволна, че тези работи ги върши вместо мен.  Wink

# 55
  • Мнения: 3 804
petia_tag може ли рецепта за сладките . Praynig

# 56
  • USA
  • Мнения: 675
Уго Чавес, благодаря за рецептата за питките с пил. дроб  bouquet!
Ердинч, ох, и този хляб ще трябва да пробвам Laughing, но половин доза, че не ядем много вкъщи. Изглежда супер!

# 57
  • Мнения: 383
Ердинч, страхотен е този хляб  #Crazy Ще го правя в скоро време, но нямам пълнозърнесто. Дано да стане хубав и само с бяло брашно.

ако ще правите само със бяло брашно, препоръчвам варианта за 750г хляб  

всъщност оригиналната рецепта е със бяло брашно(по здравословни причини аз отбягвам да ползвам бял хляб)

# 58
  • Мнения: 0
Здравейте! И аз съм от сдобилите се с Аляска 2600. Засега имам 1 провал (използвах готова смес за хлебопекарна на София мел) и 2 може да се каже успешни опита (с обикновено брашно). Но май ще имам нужда и да питам това-онова.

# 59
  • Мнения: 5 790
Уф, мъжо разглобява машината.
Някаква гадинка влязла в дисплея и полудях.

Общи условия

Активация на акаунт