Турски сериали по българската телевизия

  • 37 654
  • 548
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 726
Цитат
Защо в течение на 18 години никой не се оплака от безкрайните Касандри, Марии, Росалинди и прочее

За сега се сещам за поне 3 причини поради които турските сериали нямат място в нашия ефир:

1.Защото там всяко второ изречение не е "Да пази Господ", "Благодаря на Господ", "Да ти върви по вода", "Да не му е уруки" и т.н.
2.Защото не ми харесва да гледам в 21  век, в европейска държава  родителите да избират за кого да се оженят децата им.
3.Защото не ми харесва да гледам в 21 век в Европа за обрязвания, хора със забрадки и т.н.

# 46
  • Мнения: 76
Аз ги харесвам, скоро не бяха давали нещо стойностно. Всеки народ си има неговата култура и традиции и прави киното си според това.  Радвам се, както и други хора, че в тези сериали за някои неща само се загатва. Колкото до "Мехмедовците", ние си имаме нашия Иван и Георги, американците си имат техния Джордж и Джон а турците си имат техния Ахмет и Мехмед. В крайна сметка на който не му харесва да не гледа. Не ми се гледат сериали в които за 10 серии се случва едно нещо и една серия е 20 минути спомени и 20 евентуално филм. Другото, което харесвам в турските сериали е, че актьорите играят перфектно, те могат да не водят диалог на глас а само с очите си, това го няма в нито един сериал досега. Поздравявам Нова ТВ, че купиха 1001 нощ за да покажат на зрителите класа в киното, в момента дават Аси, който пък е с конкурентно силна на 1001 нощ актьорска игра. Предубежденията към традициите на народите не са ми в характера, и ако продължават да се излъчват такива филми, смятам да ги следя с интерес  Peace  Много бих се радвала да видя такава актьорска игра и от нашите артисти, но уви нещо не се получава, макар че следя и нашата Забранена любов  Peace
Другото важно нещо, което ми прави голямо впечатление е детската актьорска игра, която също не е за подценяване, досега не бях виждала толкова малки деца да играят така  Peace

# 47
  • Мнения: 1 666
Защо в течение на 18 години никой не се оплака от безкрайните Касандри, Марии, Росалинди и прочее  Crossing Arms
С един и същ сюжет на бедна нещастна глупачка, богат красавец, злобна съперница, изгубено дете и разбира се амнезия...   newsm78
Единствен кусур в момента че ни засипаха с множество турски сериали. Това е щото двете телевизии се оптиват да се конкурират за зрителя в едни и същи часови пояси.
В крайна сметка за всеки влак си има пътници.  Peace

Отговорът е в поста преди твоя, ако си го прочела!
Никога не е имало Касандра или Росалинда в праймтайма по национална ефирна телевизия.
Така че, всичко с мярка, моля!

# 48
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Защо в течение на 18 години никой не се оплака от безкрайните Касандри, Марии, Росалинди и прочее  Crossing Arms
С един и същ сюжет на бедна нещастна глупачка, богат красавец, злобна съперница, изгубено дете и разбира се амнезия...   newsm78
Единствен кусур в момента че ни засипаха с множество турски сериали. Това е щото двете телевизии се оптиват да се конкурират за зрителя в едни и същи часови пояси.
В крайна сметка за всеки влак си има пътници.  Peace

Отговорът е в поста преди твоя, ако си го прочела!
Никога не е имало Касандра или Росалинда в праймтайма по национална ефирна телевизия.
Така че, всичко с мярка, моля!


Прочела съм. Това за прайм тайма ми интересно, защо всички толково остро реагират??? За прайм тайма ли е Цената на истината?
Много добре си спомням че напримерв Русия  с години вървяха бразилски сапунки и никой не реагираше остро... Който не иска да не гледа.  Peace

# 49
  • Мнения: 1 666
Kordelia, принципен въпрос е като сравняваш нещата, те да са равностойни. Затова ти отговаряме за праймтайма. Ама ти пък сега намесваш Русия.... а, бе, скоро ще се разберем..... Laughing

# 50
  • Мнения: 251
Брей, много националисти!Ама само на думи!
Направете български филм от категорията на изброените по-горе турски сериали, пък завладявайте и вие света и  продавайте като съседите ориенталци,ама не!
Само думи!

Последна редакция: пт, 11 сеп 2009, 16:03 от Beceтo

# 51
  • Мнения: 1 666
Ама защо сте толкова наострени, да не кажа по-силна дума, феновете? newsm78

Beceтo, това, че съм режисьор/продуцент и не мога да си направя съответен български филм, не ми отнема правото като зрител да преценя кое ми харесва и кое не.

# 52
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Kordelia, принципен въпрос е като сравняваш нещата, те да са равностойни. Затова ти отговаряме за праймтайма. Ама ти пък сега намесваш Русия.... а, бе, скоро ще се разберем..... Laughing
не става въпрос за намесване, сравнявам това за прайм тайма, защото мнозина се засягат с това че в национален ефир в прайм тайма  върви сапунка при това турска...
Казвам това за Русия с мисълта че там например никой не се е засягал...  newsm78
Има още национални канали...
Всяка телевизия сама решава как да си справи с проблема със зрителски интерес.  Peace

# 53
  • Мнения: 1 558
Това всъщност коя поред тема е за турските сериали в Бг ефира? Thinking Щом се харесват ще ги дават.Както каза Ани  Цолова: „Няма друг такъв рейтинг!„ Дори Александър Морфов призна,че филмите са с много високо качество и актьорите играят много добре.

# 54
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Това е втора или трета подобна тема.  Peace

# 55
  • Мнения: 1 726
Цитат
Много добре си спомням че напримерв Русия  с години вървяха бразилски сапунки

Да имаш да вземаш! Тези бразилски филми нямат друго общо със сапунките освен , че са по 100 серии. Те бяха много скъпи продукции по книги или по действителни случаи! Naughty

# 56
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Цитат
Много добре си спомням че напримерв Русия  с години вървяха бразилски сапунки

Да имаш да вземаш! Тези бразилски филми нямат друго общо със сапунките освен , че са по 100 серии. Те бяха много скъпи продукции по книги или по действителни случаи! Naughty

Mr. Green Mr. Green Mr. Green
кое е по действителен случай?? Вавилонска кула ли??? Или пък Клонинг???
А и не бяха само бразилски, също даваха и аржентински сапунки... Девушка по имени судьба това какво е???   bouquet

# 57
  • Мнения: 5 647
Брей, много националисти!Ама само на думи!
Направете български филм от категорията на изброените по-горе турски сериали, пък да завладявайте и вие света и  продавайте като съседите ориенталци,ама не!
Само думи!

Че кой свят за завладели? Май само тук ги гледаме или се лъжа? Thinking

# 58
  • Мнения: 1 558
Лъжеш се.Отдавна ги дават с голям успех в Румъния и Германия,а за арабските страни изобщо няма да говоря Peace

# 59
  • Мнения: 5 647
За арабските страни е ясно, ама голям интерес в Германия...хм

Общи условия

Активация на акаунт