Турски сериали по българската телевизия

  • 37 650
  • 548
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 31
А и да бяха хубави серяли поне!УЖАС!
А кои са серЯли и  според теб кои са хубави? Дай пример? Joy

Е малко съм сбъркала  Embarassed!А иначе под хубави сериали  имам предвид Отчаяни съпруги, Грозната Бети, шепот от отвъдното и всички други американски сериали!Но и латиноамериканските сапунки по стават от турските !Аз нямам нито против турците като нация, вяра или каквото и да е но по цял ден да им гледам сериалите не желая!И нямам голям избор защото са натъпкали с тях ефира!А и не смятам че изобщо са близко до нас като манталитет или пък бит!Сори ако някои се е обидил но всеки може да гледа каквото си иска,аз само изказвам гневното си мнение!

# 31
  • Мнения: 521
Няма смисъл от чешене на езици.Дават ги на 3 канала - има още толкова много различни канали.
Както беше казано защо никой не мрънка,че БТВ и НоваТВ повтарят игрални филми от преди 10 и повече години по два три пъти годишно?
А дали има политеческа умисъл е друг въпрос - поскоро наистина показват европейски манталитет - няма и помен от ислямизъм и каквото и да било.
А дали виждаме себе си там - ами сигурно - доста ни е омешана кръвта с тяхната, като се замисля и колко техни думи използваме в ежедневието си.
Нима нашите пра-баби не ходеха до преди 15 год със забратки и престилки??
Откакто съм родила започнах да гледам сапунки - от нямане какво друго, но наистина на който му е в повече да не гледа  Peace

# 32
  • Мнения: 0
Харесват ми и ги гледам, е не всички де. Качествени сериали, няма го ужасяващото насилие, което се представя в едни други филми, няма и следа от някой герой- наркоман, няма ги секс- сцените, заради които децата ни днес се учат да бъдат едва ли не "сексуално образовани", ако това е възможно за 7 годишно дете например (даже е смешно- плачевно, ако трябва да сме точни като описваме любовните подвизи на малчуганите), в тези турски сериали се показва нещо, което ние отдавна сме забравили как се прави- учат ни на почит към семейството и по- възрастните. Това са смислени филми, заложили на морални ценности.
Вярно е, че попрекалиха с излъчването на 6 сериала наведнъж, но никой не ви задължава да ги гледате. Телевизиите не са само Нова ТВ и БТВ.  Peace

# 33
  • Мнения: 267
И между тях има хубави и лоши филми.Не съм на мненеието ,че щом е турско е супер.Наистина в сериалите е вкарана голяма доза морал,патриархални ценности,както и чисто човешки взаимоотношения,които не са чужди никому-независимо турчин,българин американец и т.н.Харесва ми това ,че в тях няма насилие,няма секс(само се загатва за него) както и нецензурни думи.И най-вече до сега не съм попадала на турски филм с гей сцени.
Темата вече се разисква за незнам кой си път...Моля,просто ползвайте търсачката  Peace ясно е,че няма да спрат излъчването на филмите.Който иска гледа ,който не превключва.А иначе и на мен вече ми дойдоха в множко 6 наведнъж...,и няма да ги гледам

# 34
  • София
  • Мнения: 15 466


Цитат
.А иначе и на мен вече ми дойдоха в множко 6 наведнъж...,и няма да ги гледам
geradost, не ти вярвам  Peace!Аз само сутрешния не гледам, от другите хващам по малко от всеки, защото гледам и един австралийски сериал по същото време.

# 35
  • Мнения: 267


Цитат
.А иначе и на мен вече ми дойдоха в множко 6 наведнъж...,и няма да ги гледам
geradost, не ти вярвам  Peace!Аз само сутрешния не гледам, от другите хващам по малко от всеки, защото гледам и един австралийски сериал по същото време.
Тайна ,опитвам се да следя Аси,но нещо не ми се получава-тоя сутрешния по-скоро го слушам  Wink
Перлата вече нещо взе да ми омръзва,мелодията свърши,незнам кой да захвана...
По темата да допълня-хиляди пъти повече предпочитам да гледам турски сериал,отколкото тази простотия снощи-цената на истината  Sick

# 36
  • Мнения: 972
Първите филми бяха готини. Но сега ми идват в повече. Която и програма да пуснеш,само турски сериали!
Ако бяха два-три,щяхме да ги помним с добро! Но сега са противни...

# 37
  • Мнения: 12 665
И най-вече до сега не съм попадала на турски филм с гей сцени.


Е, те това ме утрепА. Не се бях замисляла от този аспект.

# 38
  • Мнения: 5
А мен пък ме дразнят!
Съвсем откровено смятам, че телевизиите просто се оляха. То бива, то може, ама по всяко време на деня да те облъчват с разни Мехмедовци .... което и копче на дистанционното да натиснеш, все едно и също върви.
Казват, а и вчера в някой вестник го четох, "драгият зрител" предпочитал да разпознае себе си в лицата и съдбите от екрана, затова турските сериали се радвали на небивал успех. Е, аз лично пък не ща да разпознавам себе си или комшийката. Предпочитам поне "сериално" да се пренеса в малко по-друг свят. Изключение правя за "Забранена любов", но там има и доза гледане от патриотизъм  Wink.

И аз споделям твоето мнение. Някак е доста тъпо бтв в най-гледаното време да ни облъчва с турски сапунки.
Ти къде живееш, та гледате само БТВ? Просто превключи на друг канал. Не е сложно. По същото време Нова ТВ ни залива с трупове (нищо против "От местопрестъплението"), така че на който каквото му харесва.  Peace

# 39
  • Мнения: 479
Ужас, потресена съм, при това в прайм тайма  Rolling Eyes
Същата боза като латиноамериканските, но не мога да разбера защо ни изглеждат "по-близки" или това е просто оправдание от хора, които досега не се гледали сериали да ги зяпат със зейнала уста.
Вчера ми трябваше точно 5 сек. да предположа какво ще се случи в поредната драма.

Единственото разумно обяснение за цялата тази лудост е, че животът на хората е труден, а тези сериали са лесен начин да се отдалечат от грижите.

# 40
  • Мнения: 251
Харесват ми и ги гледам, е не всички де. Качествени сериали, няма го ужасяващото насилие, което се представя в едни други филми, няма и следа от някой герой- наркоман, няма ги секс- сцените, заради които децата ни днес се учат да бъдат едва ли не "сексуално образовани", ако това е възможно за 7 годишно дете например (даже е смешно- плачевно, ако трябва да сме точни като описваме любовните подвизи на малчуганите), в тези турски сериали се показва нещо, което ние отдавна сме забравили как се прави- учат ни на почит към семейството и по- възрастните. Това са смислени филми, заложили на морални ценности.
Вярно е, че попрекалиха с излъчването на 6 сериала наведнъж, но никой не ви задължава да ги гледате. Телевизиите не са само Нова ТВ и БТВ.  Peace
Правилно!
Има и нещо много характерно за тези сериали, няма само положителни и само отрицателни герои, така типично за сапунки от запад.Героите търпят развитие в хода на сериала, и ако някой ти се е струвал антипатичен в началото, накрая може да ти е любимец!Това много ми харесва!Някак по-достоверно е!В живота хората не са само добри и лоши!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Много съм против турските сапунки, потурчиха ни,  тъкмо се отървахме от Доган  Mr. Green
1001 стигаше  Peace

# 42
  • Мнения: 212
Дразнят ме много и затова не ги гледам. Лошото е, че те са навсякъде. Ще ми дават "Перла" по Бтв точно в 20 часа!!! Направо ги натрапват. Защо никога не са давали "Касандра" или "Трима братя, три сестри" или някой друг подобен латиноамерикански сериал в това ефирно време?
Гадно Sick

# 43
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Защо в течение на 18 години никой не се оплака от безкрайните Касандри, Марии, Росалинди и прочее  Crossing Arms
С един и същ сюжет на бедна нещастна глупачка, богат красавец, злобна съперница, изгубено дете и разбира се амнезия...   newsm78
Единствен кусур в момента че ни засипаха с множество турски сериали. Това е щото двете телевизии се оптиват да се конкурират за зрителя в едни и същи часови пояси.
В крайна сметка за всеки влак си има пътници.  Peace

# 44
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Дразнят ме много и затова не ги гледам. Лошото е, че те са навсякъде. Ще ми дават "Перла" по Бтв точно в 20 часа!!! Направо ги натрапват. Защо никога не са давали "Касандра" или "Трима братя, три сестри" или някой друг подобен латиноамерикански сериал в това ефирно време?
Гадно Sick
Спокойно след някой ден в ще гледаш сървайвър в 20 00.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт