Какъв тип сушилня?

  • 50 086
  • 133
  •   1
Отговори
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
PraynigМоля за помощ - ще си купуваме сушилня и не мога още да реша какъв тип да е - на принципа на конденза или на изпарението? Ако е от първия тип, трябва ли да е свързана с канала? А изпарението през комина ли става? Коя е за предпочитане? Много съм боса на тази тема, а трябва да изберем, за да си направим сметка на кое място в кухнята трябва да я сложим. Една моя приятелка твърди, че тяхната сушилня е включена само в контакта и няма никакви други връзки с канал или комин - възможно ли е?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз имам кондензационен тип. Не е задължително да е свързана с канала, има резервоар, който трябва да се изпразва след едно-две сушенета (странна дума?! така ли става мн.ч.?). Обаче ако е свързана с канал си сушиш и не пипаш резервоара, много мързелива работа. Обаче кондензационния тип са и по-скъпи. От друга страна, ако нямаш комин където ще слагаш сушилнята не можеш да си сложиш от типа с изпарение. Комина е задължителен за изпарителните.

# 2
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Спряхме се на кондензационна, защото не можем да я вместим в близост до канала и ще е с резервоар. Някой има ли опит с такава сушилня или забележки? Харесала съм си GORENJE

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на принципа - всичко във възд. пространство.

На кондензната и трябва вода.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
На кондензната и трябва вода.
А? Shocked Що? Thinking

# 5
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414

Мисля, че взема по малко студена вида за да може да охлади пАрата и да кондензира.
Ако съм в грешка Шани ще ме поправи  Wink Peace

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Мисля, че взема по малко студена вида за да може да охлади пАрата и да кондензира.
Ако съм в грешка Шани ще ме поправи  Wink Peace

ми да. Точно така си е. Инак как да кондензира?

Мерси вилиандар   bouquet

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Айде сега да обясните откъде взема студената вода. Щото аз имам от година и половина такъв тип сушилня и от никъде вода не взимам. И суши даже, представете си. newsm78 Никъде в инструкцията няма такова нещо. Само има възможност за свързване към канала, за д ане се излива водата ръчно. newsm78

# 8
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Моята е пералня+сушилня (Siemens)  и на упътването пише като се пуска само сушилнята да се отваря крана за водата, защо ползва малко количество студена вода по време на сушенето. Като я пусна се чува как пълни. Когато пускам пране+сушене, то е ясно, че крана е ортворен  Wink

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, какво сега щ=е стане с моята сушилня тогава ? И защо работи без вода?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Може да си пази водата от предишното сушене примерно  Joy Joy и като изстине с нея да кондензира  hahaha
Джемма, теб съм те признала за спец по ел уредите покрай фурната, предполагам че и сега не си в грешка.

# 11
  • Мнения: 5 178
ЕЕЕ утрешаме Шани. Приятелката ми имат и са я монтирали в спалнята, а там вода няма.. МММ да суши си без проблем
Нашата ще е вързана в отдушника. Кондензационните много увлажнават въздуха, а не искам проблеми с влагата

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
на принципа - всичко във възд. пространство.

На кондензната и трябва вода.
Ъ?!?!?! Shocked Що, моята как работи? Няма вода, няма комин, има само мръсен канал и дрехите излизат сухи. Не знам как става.

Забравих - имам Ariston ASD70C. Сега пак рових и четох упътването - никъде не пише да свързвам с вода. Пише за канал.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 21:56 от Янтра

# 13
  • Мнения: 4 300
Искрено се надявам Джемма и Янтра да са прави. Поради цялата одисея на нашето преместване се налага сушилнята временно да стои в спалнята или в коридора ( както се досещате и на двете места няма ни вода, ни канал). Днес ще доставят машинката - Електролукс- и горещо се надявам да мога да я използвам веднага, че това простиране и съхнене по 3 дни ми взема здраввето Twisted Evil.
Ще споделя довечера резултата.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, и аз се надявам искрено Шани да е в грешка, защото планирам да сложа сушилня в килера, другаде място просто няма. И сега като прочетох, че й трябва вода, направо ми призля ooooh! Може би зависи от конкретната сушилня? Може би някои кондензират по друг начин newsm78

# 15
  • Мнения: 753
Спряхме се на кондензационна, защото не можем да я вместим в близост до канала и ще е с резервоар. Някой има ли опит с такава сушилня или забележки? Харесала съм си GORENJE
ние използваме точно тази, лично мнение  - перфектна е....само малко повече ток употребява, мъжа ми така казва Mr. Green, аз съм страшно доволна

# 16
  • Мнения: 201
В никакъв случай не и трябва на кондензационната сушилня вода - това е нечия измислица. Аз съм с Bosh WTL 5400 - суши без проблем а е просто включена в контакта Peace

# 17
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Цитирам от упътването, но пак с уточнението, че става въпрос за комбиниран уред:

"Спирателния кран трябва да бъде отворен по време на сушенето, защото уредът ползва определено количество студена вода и при процеса на сушене"

За отделните сушилни, незнам....

# 18
  • Мнения: 2 037
Както споделих и в темата за пералните, извинявам се, но чак сега видях, че има и отделна за сушилните, от Горение съм много доволна. Отнема повече време от обичайното, защото пералнята не е с много високи обороти, но това при покупката въобще не го бях предвидила. Дрехите са готови за прибиране в гардероба. Нашата е на принципа на конденза, свързана е с канала, а не с водата. Изобщо не овлажнява въздуха, напротив, става много горещ сух въздух.

# 19
  • Мнения: 7 263
Моята е кондензираща, на Електролукс. Има резервоарче, което се изпразва след всяко сушене. Още по-хубавото е че водата от резервоарчето може да се ползва за ютията примерно защото е един вид преварена. Но естествено никога не се сещам да я ползвам по тази линия.
Доволна съм много от машинката, има програматор за видове режим има и времеви интервали на стартиране може дая пуснеш веднага, след 3, 6 или 9 часа.

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз пък точно за ютията си я ползвам водата. Peace

# 21
  • Мнения: 7 263
Аз пък точно за ютията си я ползвам водата. Peace

Браво на теб, просто трябва явно да придобия навик. Сушилнята ми е сравнително нова и още не съм свикнала много с нея, но от време на време поливам цветята с тази вода  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 685
И моята Gorenje e на принципа на конденза! Много съм доволна !!! Peace
А остатъчната вода наистина може да се използва за ютията, в инструкциите го бях прочела още в началото...

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичета,
оказва се, че и кондензните са няколко вида.
Принципно не всяка "иска" вода.
Та не се шашкайте... нови технологии.  Flutter
Понеже все още не се поправяли от тези, новите съм ви подвела неумишлено.
Моля за извинение.   bouquet

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Да използвам темата да попитам, дали някой може да ми препоръча от къде мога да купя сушилня с по-малки размери, че нямам достатъчно място за стандартна. 

# 25
  • Мнения: 1 172
Нашата е на принципа на конденза. Включена е само в контакт. Не й е нужна никаква вода.


Има си резервоар, в който се събира водата. Почти след всяко сушене се налага да се излива водата от резервоара. Също така след всяко сушене трябва да се мият 2 филтъра.

# 26
  • София
  • Мнения: 461
Моята е пералня+сушилня (Siemens)  и на упътването пише като се пуска само сушилнята да се отваря крана за водата, защо ползва малко количество студена вода по време на сушенето. Като я пусна се чува как пълни. Когато пускам пране+сушене, то е ясно, че крана е ортворен  Wink

Може ли да ми кажеш от къде я взехте и дали сте доволни от нея? Аз никак не им разбирам на тези машинки, а поради липса на място в новия апартамент мисля да си взема такава.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Момичета,
оказва се, че и кондензните са няколко вида.
Принципно не всяка "иска" вода.
Та не се шашкайте... нови технологии.  Flutter
Понеже все още не се поправяли от тези, новите съм ви подвела неумишлено.
Моля за извинение.   bouquet
Тъкмо си викам, че я ползвам неефективно цяла зима. И ако ще се свързва с вода докато е време, че пак идва зима. Simple Smile Успокои ме Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 858
Я, някой да каже горе долу цената на хубава сушилня и по колко време суши дрехите. Много съм боса по темата.

# 29
  • Мнения: 685
Качествена сушилня около и над 700 лв.
Сушенето не отнеме повече от 2 часа  Peace
Поне с моята е така.

# 30
  • Мнения: 4 300
Нашето чудо на техниката е монтирано и си работи. Без канал и вода. Обаче поради организационни проблеми Mr. Green засега седи в кухнята- когато работи температурата в помещението се повишава с 1-2 градуса.
Много съм доволна.
За протокола машинката е Електролукс.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Качествена сушилня около и над 700 лв.
Сушенето не отнеме повече от 2 часа  Peace
Поне с моята е така.
Зависи колко е пълна все пак. Моята пералня е голяма 7кг и като я наримбя добре, после сушилнята суши по 2ч и 20-30мин. Иначе при нормално пълнене съхнат за около 1,40мин. Много дебели хавлии - 2ч 10мин. Има и друга хватка - материята. Ако са от една материя съхнат по-добре, ама това вече е в сферата на научната фантастика за мен. Чисто памучни перални имам когато пера двата хавлиени халата за баня и когато пера чаршафи и кърпи. Всичко друго ми е смесено и го суша на по-деликатни програми.

# 32
  • Мнения: 3 576
Искам да се включа в тази тема с питане: много ли мачкат сушилните и задължително ли да гледам да имат функция против намачкване???

Днес гледах в Технополис и се ориентирах към следните марки - Electrolux, Ariston и Candy.

Ariston беше единствената, която имаше подобна функция, откъм дизайн не е върха, с 3г гаранция е, произведена във Великоритания, пералнята ми е такава и съм доволна от нея.

Candy - една приятелка ще си взима такава и може би затова си насочих вниманието към нея, нямам наблюдение дали са добри.

Electrolux ги препоръчват навсякъде, но пък нито един от моделите нямаше финкции против намачкване.
Всичко друго, но не и това...
Да не би под някакво друго название да е при тях??
Има за лесно гладене, но на мен идеята ми е да не гладя, т.к дори в момента не си гладя дрехите - простирам ги така, че да не се намачкват....

Като цена гледам да е до 700лв, така че ако може да ми препоръчате нещо...  Hug

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Искам да се включа в тази тема с питане: много ли мачкат сушилните и задължително ли да гледам да имат функция против намачкване???
Ами.... как да ти кажа.... за една сушилня това е много необходима функция. Поне за мен. Старая се да пускам сушилня нощем, заради цената на тока. Тръгва в 11, и аз си лягам. Като изсъхне ако няма тази функция до сутринта дрехите ще приличат на хармоника.
Но пък може да компенсираш с отложения старт, да тръгва два часа преди да свърши нощната тарифа и да ги вадиш веднага след ставане.
Всъщност тази функция не знам какво добавя към цената, като е просто да се завърта барабана на всеки 10-15 минути след като е изсушила. И ако си вадиш дрехите веднага след като са изсъхнали не се мачкат.
Моята е Аристон (по-горе писах) и съм доволна. В началото дрехите излизаха понякога мокри, но и хванах цаката и сега нямам проблеми.

# 34
  • Мнения: 1 172
Искам да се включа в тази тема с питане: много ли мачкат сушилните и задължително ли да гледам да имат функция против намачкване???

Днес гледах в Технополис и се ориентирах към следните марки - Electrolux, Ariston и Candy.

Ariston беше единствената, която имаше подобна функция, откъм дизайн не е върха, с 3г гаранция е, произведена във Великоритания, пералнята ми е такава и съм доволна от нея.

...

Моята има такава функция. AEG e. Около 1000 лв струваше преди няколко месеца (някой по-горе беше питал за цени).
Тази функция е особено полезна - голяма част от дрехите можеш просто да сгънеш и да прибереш, без да гладиш. Останалите не излизат като на хармоника Wink Препоръчвам ти да избереш модел с такава функция. 

# 35
  • Мнения: 3 576
Да, но се учудих, че само най-ефтиния модел на Electrolux, който беше дори с отвеждане на парата, имаше функция против намачкване.....
На никой друг не видях, не беше написано на табелката и аз не го разпознах на бутон..... което някак си не ми се вярва такава добра марка да е пропуснала да включи функцията.

Разбира се, консултанта веднага ме насочи към сушилнята, която глади сама за 2000лв  Whistling

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ммм погледни им и консумацията на ток. Моята е енергиен клас Б, имаше енергиен клас А на АЕГ, обаче беше доОоООооста по-скъп от моето Аристонче.

# 37
  • Мнения: 685
На никой друг не видях, не беше написано на табелката и аз не го разпознах на бутон..... което някак си не ми се вярва такава добра марка да е пропуснала да включи функцията.

Не е възможно да нямат, особено ако цената си  я бива  Grinning
Тази функция е включена по подразбиране, ако не искам тогава се изключва (поне с моето Gorenje e така)...
А колкото до консумацията сушилните гълтат множко ток - няма начин, не са енергоспестяващи.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Гълтат, ама има разлика межди 3, 6 киловата (енергиен клас А, специално гледах АЕГ с цена 1400лв) и 4, 5 киловата (моята, енергиен клас Б, Аристон 700лв). Един киловат си е прилично голяма разлика в консумацията. Смяташ ги по 2часа за едно сушене, по еди си колко стотинки киловата и си преценяваш дали ти е изгодно и за колко време си избиваш разликата. Или ако си много екологичен и енергоспестяващ тип и можеш да си позволиш цената на енергиен клас А.

# 39
  • София
  • Мнения: 752
А много ли са шумни сушилните ви...че нашата е в килер, който пък е до спалнята на съседите и те се сърдят като я пускам нощем Cry

# 40
  • Мнения: 1 172
А много ли са шумни сушилните ви...че нашата е в килер, който пък е до спалнята на съседите и те се сърдят като я пускам нощем Cry
Особено нощем си се чува, когато всичко друго е утихнало. Чува се въртенето на барабана, както и ако има някоя дреха с цип, който се удря в барабана или копчета...

Най-добре я пусни някоя вечер и иди у комшиите ви да чуеш как е. Няма да се лъжете, я Wink

# 41
  • Мнения: 4 300
То си зависи и от блока. Щото някои казват че се чували и пералните и прахосмукачките. При нас не се чува със сигурност. Даже и бебето като реве не се чува - поне така твърдят съседите Mr. Green
Но е факт, че аз не чувам на никой пералнята или прахосмукачката.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Каквато и сушилня да имате циповете и копчетата няма да ги махате преди сушене, нали? Следователно пак ще се чува. Кажи на съседите да повикат ХЕИ да мерят шум дали е в допустимите граници (а той ще е според мен) и ако нарушаваш закона ще спреш да сушуш нощем. Аз например живея на главна улица, може да е в Сопот, но целия трафик минава пред у нас, включително и голяма част от София- Бургас и Южна България- Беклемето и просто няма начин да си простра зимата дрехите. Лятото съхнат за един час и ги прибирам и не се цапат толкова, но зимата за един ден посивяват. Засега до нас на калкан е строеж, но ако дойде някой и ми каже да не суша нощем ще кажа да ми плаща тока. Аз лично не чувам и спя добре. Сушилнята е в другия край на апартамента. Обаче пък имам само една врата - тази на спалнята.

# 43
  • Мнения: 1 172
То си зависи и от блока. Щото някои казват че се чували и пералните и прахосмукачките. При нас не се чува със сигурност. Даже и бебето като реве не се чува - поне така твърдят съседите Mr. Green
Но е факт, че аз не чувам на никой пералнята или прахосмукачката.

О, да, и това е вярно. В интерес на истината аз чувам само уредите в нашия апартамент. Но през нощта мен ме дразни да ми шуми сушилнята (то и тик-такането на стенни часовници също ме дразни нощем). Разположението на апартамента ни е такова, че няма никакъв шанс съседите да я чуват Wink
П.П. И аз не чувам бебето на съседите. Това според мен е най-тихото бебе на света, а според тях не било точно така  Grinning
А като бяхме в панелка, чувах и кафемелачките на съседите, и пералните им, и прахосмукачките, и бебетата от съседните апартаменти.

# 44
  • Мнения: 4 300
Леко оф-топик, ама зверски ме дразни климатика на тея над нас, който капе върху външните ни алуминиеви щори. На драго сърце бих го сменила за сушилня или пералня.

# 45
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Искам и аз сушилня  Sad

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
При мен се получава супер тъпотия - нямам никакво място за сушилня, а искам ... Sad

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Върху пералнята не може ли? Или на остъклен балкон?

# 48
  • Мнения: 46 518
То си зависи и от блока. Щото някои казват че се чували и пералните и прахосмукачките. При нас не се чува със сигурност. Даже и бебето като реве не се чува - поне така твърдят съседите Mr. Green
Но е факт, че аз не чувам на никой пералнята или прахосмукачката.

И аз не чувам прахосмукачката на съседите, но като започне да я тряска в парното, разбирам много добре, че какво прави  ooooh!
Пералните не ги чувам, освен центрофугата на едно бабе, ап. й даже не е директно до нас, смятай за каква машина става дума  Joy

При мен се получава супер тъпотия - нямам никакво място за сушилня, а искам ... Sad

И при мен е същото, ще взимаме комбиниран уред за сега.

# 49
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Гълтат, ама има разлика межди 3, 6 киловата (енергиен клас А, специално гледах АЕГ с цена 1400лв) и 4, 5 киловата (моята, енергиен клас Б, Аристон 700лв). Един киловат си е прилично голяма разлика в консумацията. Смяташ ги по 2часа за едно сушене, по еди си колко стотинки киловата и си преценяваш дали ти е изгодно и за колко време си избиваш разликата. Или ако си много екологичен и енергоспестяващ тип и можеш да си позволиш цената на енергиен клас А.

Не го смяташ правилно. $,5 кв е за целия цилъл на сушене. Т.е за всичките 2 часа и нещо. Peace

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Върху пералнята не може ли? Или на остъклен балкон?
Пералнята е в гардероба в антрето Grinning Не може върху нея, няма място. На остъкления балкон има други неща, които няма къде да се преместят и също няма къде, абе никъде няма място, да му се не види ... Ако намеря такава, която е с по-малка дълбочина, би могло да я сложа в антрето, ама такива съм виждала перални, а малки сушилни не знам къде има.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Гълтат, ама има разлика межди 3, 6 киловата (енергиен клас А, специално гледах АЕГ с цена 1400лв) и 4, 5 киловата (моята, енергиен клас Б, Аристон 700лв). Един киловат си е прилично голяма разлика в консумацията. Смяташ ги по 2часа за едно сушене, по еди си колко стотинки киловата и си преценяваш дали ти е изгодно и за колко време си избиваш разликата. Или ако си много екологичен и енергоспестяващ тип и можеш да си позволиш цената на енергиен клас А.

Не го смяташ правилно. $,5 кв е за целия цилъл на сушене. Т.е за всичките 2 часа и нещо. Peace
Ми, добре, права си, нещо съм зяпала в сметките. Но все пак е по-малко ток енергийния клас А. Смяташ колко стотинки е и си правиш от колко сушенета си избиваш разликата.

# 52
  • София
  • Мнения: 752
Аз пак за шума...явно ще си я пускам само денем сушилнята... вече сме го правили това с ходенето в съседите и се чува...не много силно но достатъчно че да те дразни ако спиш по-леко. Иначе за цялата тази глупост е виновен строителя на който съм бясна. Между апартаментите стените не са бетонни а от итонг, и на всичкото отгоре са дебели само 12см с мазилки, замаски и всичко каквото има на една стена. И пак на всичкото отгоре тези итонгови стени се пукат и то така че стават дупки в стената (между спалнята ни и хола има такава пукнатина, в която пъхнах една свинска опашка и единия и край се вижда в спалнята, а другиа в хола)  Close Е как няма да се чува.... #2gunfire

P.S.: Оххххх излях си мъката...всеки път като се замисля за това побеснявам и искам като видя строителя да го убия (а представяте ли си че той живее в същия блок и въпреки това не се е погрижил строителството да е качествено)


# 53
  • София
  • Мнения: 752
Извинявайте ако ви отекчих с глупости не по темата, но така ми дойде отвътре да си излея набързо душата Sick

# 54
  • Мнения: 1 327
я аз да питам сушилните ви само с топъл въздух ли са? Защото моята приятелка ми каза,
че на майка и сушилнята е със студен въздух, може да се регулира, а тя е стара сушилня... 

# 55
  • София
  • Мнения: 752
я аз да питам сушилните ви само с топъл въздух ли са? Защото моята приятелка ми каза,
че на майка и сушилнята е със студен въздух, може да се регулира, а тя е стара сушилня... 

Нашата е с топъл, но топлината зависи коя програма ще избереш, т.е. за какви материи, а има и програма за освежаване, която е със студен въздух

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
я аз да питам сушилните ви само с топъл въздух ли са? Защото моята приятелка ми каза,
че на майка и сушилнята е със студен въздух, може да се регулира, а тя е стара сушилня... 
Мся, не знам това какво значи, но температурата на която се сушат дрехите е различна в зависимост от материята. Има и на студен въздух програма. Но не я ползвам. Много време суши. Нямам чак толкова деликатни дрехи или след първото сушене вече не стават за нищо. Дрехите са да ми служат на мен, а не аз да им слугувам.

# 57
  • Мнения: 1 327
янтра, наде, кви са ви сушилните?

# 58
  • Мнения: 1 172

 ...(а представяте ли си че той живее в същия блок и въпреки това не се е погрижил строителството да е качествено)



Малко офф:
Ооо, има голяма разлика м/у това, което един строител прави за себе си (или за свой роднина) и това, което прави за обикновения купувач. Дори и в една сграда, възможно е жилищата ви да нямат нищо общо. Знам как действат, когато държат на апартамента X. Това, че вашите апартементи не са шумоизолирани, съвсем не означава че и неговия не е... Както и  много други детайли. Имам много близък строителен предприемач и знам какви са разликите Wink. А нашият апартамент е от "специалните" (тези, на които строителите обръщат повече внимание, тъй като са на техни близки) и в някои отношения няма нищо общо с апартаментите на съседите ни. А уж всички си плащат на еднакви цени, и уж на пръв поглед всичко е еднакво. Тъй че не разчитайте на качество, само защото и строителят или някой негов наследник (ще) живее в същия блок.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ariston ASD70C
кондензационна

# 60
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Да използвам темата зада попитам - тези сушилни, малките,които са от някаква промазана материя и са сгъваеми, които сега ги рекламират в Телешоп, някой има ли информация за тях? Вероятно са поредният боклук, изглеждат много измислени, ама някой ако знае нещо, моля да се включи.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Да използвам темата зада попитам - тези сушилни, малките,които са от някаква промазана материя и са сгъваеми, които сега ги рекламират в Телешоп, някой има ли информация за тях? Вероятно са поредният боклук, изглеждат много измислени, ама някой ако знае нещо, моля да се включи.
Тук сме по машините.  Simple Smile Това не го знам какво е Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 752
янтра, наде, кви са ви сушилните?


Ariston ASD70C
кондензационна

# 63
  • Мнения: 3 576
Момичета, за това нещо ли говорим, щото лееекинко се ориентирам към него вече ? Wink
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730

# 64
  • София
  • Мнения: 752
Момичета, за това нещо ли говорим, щото лееекинко се ориентирам към него вече ? Wink
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730


Да точно тази е нашата, но имай впредвид, че е шумничка

# 65
  • Мнения: 3 576
Ех, тия Аристон все шумни бре....  ooooh!
Пералнята ми е такава, много съм си доволна от нея  Heart Eyes, но много бучи на центрофуга.
Сега мисля и пералня, и сушилня да ги забутам в един килер на долния етаж, пък нека си шумят....

Електролукс-а шумни ли са, някой има ли наблюдения??

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Не знам дали са шумни, никога не съм виждала в действие съшилня Електролукс. Чисто субективно мнение - когато ги гледах в магазина менюто им за избор на програми ми се стори сложно за употреба. Може и да бъркам Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 752
Ех, тия Аристон все шумни бре....  ooooh!
Пералнята ми е такава, много съм си доволна от нея  Heart Eyes, но много бучи на центрофуга.
Сега мисля и пералня, и сушилня да ги забутам в един килер на долния етаж, пък нека си шумят....

Електролукс-а шумни ли са, някой има ли наблюдения??

Скоро си купихме нова пералня Аристон и се води Super Silent - наистина е много тиха, но не знам кога схте поцхнат да произвеждат и тихи сушилни (може вече и да има но не съм проучвала)

# 68
  • София
  • Мнения: 718
Ние имаме на принципа на конденза - има само едно чекмедже, в което се събира водата.

# 69
  • Мнения: 2 439
Моята сушилня е WHIRLPOOL с долна кондензна кутия, сложила съм я до пералнята в нишата, която ползвам като перално помещение. Може да се монтира и върху пералня, но трябва да е от същата марка. Доволна съм, малко е шумничка, но толкова перани по-шумни съм чувала, че нямам проблем. Освен това има допълнителна функция - топли чрез топлообменника и половината апартамент спокойно се топли от издухания въздух, ето ти спестяване от парно.

# 70
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
hrisito и percepolis, можете ли да дадете линк да ги видим вашите сушилни? Окончателно съм решила да е с долна кондензна кутия, само че още се колебая за марката...

# 71
  • София
  • Мнения: 718
Заповядай и успех с покупката.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013697

# 72
  • Мнения: 561
Момичета, тепърва ще си купувам пералня, но се замислям и за сушилня. Единственото място за втората е върху пералнята. Трябва ли да са тогава от една марка, има ли някакви по-специални закрепвания или направо на пералнята се поставя?

# 73
  • Мнения: 685
Трябва ли да са тогава от една марка, има ли някакви по-специални закрепвания или направо на пералнята се поставя?


Трябва да са с еднакви размери, за да може сушилнята правилно да стъпи върху пералнята! Има едни малки тапи (включени в комплекта на сушилнята), които се слагат на крачетата на сушилнята да не драскат повърхността й.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Леко оф-топик, ама зверски ме дразни климатика на тея над нас, който капе върху външните ни алуминиеви щори. На драго сърце бих го сменила за сушилня или пералня.

И един офф-съвет Laughing Помоли ги да удължат извеждащата водата тръбичка, така че да капе на улицата, а не върху щорите ти. Сега гледам климатика на долния етаж - тръбата му излиза на почти метър напред.
А за сушилните - сестра ми има и от нея знам, че е доста шумна.

# 75
  • Мнения: 3 576
Проблеми с вратичката на Аристона да имате?? 

Вчера я гледах в Техномаркет и беше счупена..... а момчетата обясниха, че те така си се чупели......  Thinking

Между другото консултантите им са под всякаква критика, в този магазин няма да стъпя повече!!!  #Cussing out
Както видят, че се приближаш към техния сектор, така всички се разбягват.... когато отидох при дружинка от тримца, които си приказваха в началото дори не ми обърнаха внимание, докато не си зададох въпроса втори път и не вдигнах скандал!!  #2gunfire

Малко офф-топик, но бях бясна, що за облужване?!!!
В Технополис винаги има кой да ми обяснява всичко, което ме интересува.

# 76
  • София
  • Мнения: 752
Проблеми с вратичката на Аристона да имате?? 

за сега нямаме , даже обърнахме посоката на отваряне...

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
И аз нямам проблем с вратичката на Аристона. Една година упорито използване - 2 или 3 сушилни на денонощие.

# 78
  • Мнения: 561
А някой ползвал ли е сушилня, дето вадила ризите гладени. Днес в Техномаркет ме убеждаваха, че от този модел излизат изгладени.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025271
Имате ли опит, струва ли си въобще?

# 79
  • София
  • Мнения: 718
А някой ползвал ли е сушилня, дето вадила ризите гладени. Днес в Техномаркет ме убеждаваха, че от този модел излизат изгладени.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025271
Имате ли опит, струва ли си въобще?

Напълно е възможно. При нас като свърши програмата и ги извадиш дрехите са топли и не са смачкани. Може би си заслужава.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
То общо взето всички сушилни вадят дрехите изгладени, ако не ги оставяш и ги вадиш веднага след като свърши сушенето. Но съм в чуденка, как ще направи ръб на риза или на панталон.....

# 81
  • Мнения: 685
То общо взето всички сушилни вадят дрехите изгладени, ако не ги оставяш и ги вадиш веднага след като свърши сушенето. Но съм в чуденка, как ще направи ръб на риза или на панталон.....

Така си е! Ако се извадят още топли са като изгладени, ръб обаче няма как да се заглади. newsm78
За тази цена според мен няма да дава кой знае колко различни резултати от сушилня и за 700 - 800 лв.  Peace

Успех в избора!

# 82
  • Мнения: 1 172
То общо взето всички сушилни вадят дрехите изгладени, ако не ги оставяш и ги вадиш веднага след като свърши сушенето. Но съм в чуденка, как ще направи ръб на риза или на панталон.....

Абсолютно! И аз се бях засилила да купувам тази за 2000 лв, още като я пуснаха в каталога си (Технополис или Технмаркет, не помня къде първо я видях). Обаче, консултантът беше доста откровен и ми каза, че разликата с една друга, която купихме за около 1000 лв, не е кой-знае колко голяма що се отнася до намачкването/изпъването на дрехите.  Доволна съм от нашия модел. Не знам колко по-добър може да е този за 2000, че да си струва да си го купя.

# 83
а може ли да микажете - в упътването пише без дрехи с метални копчета и ципове - има ли проблем с това наистина - как да сушим дънки ???

# 84
  • Мнения: 1 172
а може ли да микажете - в упътването пише без дрехи с метални копчета и ципове - има ли проблем с това наистина - как да сушим дънки ???

Аз пускам всичко. Не знам какъв може да е проблемът с копчета и ципове, освен че са шумни и че може да закачат някоя дреха (както  и в пералнята).

# 85
  • Мнения: 3 576
Към Янтра и адашката Wink имам едно питане:
днес си взех такава сушилня Аристон, но нещо не мога да се оправя с тъпите функции, а инструкциите са отчайващо кратки и неясни.  Close

Значи първо си пуснах едни чаршафи на макс темп, за 2ч. и нещо идеални станаха.
Сухи и почти не измачкани, при положение, че я напълних догоре.
След което пускам дрехи, памучни, заемат 1/3 от сушилнята на ниска темп за памук - за 20 мин съвсем леко се изсушиха, влажни са.
Реших да ги пусна отново, този път на висока темп и ми изписа, че програмата ще трае 2ч. и 30мин?!!  Shocked
Защо, като дрехите са много по-малко иска толкова дълго да суши??
Какво мога да направя? Нищо не им разбирам на тия функции...
Може и на лични  Praynig

Сори, че спамя темата, но така и така се заприказвахме за този модел тук......

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Начи ся.... аз суша всииииииичко на символа с колбичката. Много малко са ми чисто памучните дрехи. Излиза ти програма за 1,15. Обаче на мен не ми стига, защото пералнята ми е 6кг и нагласям удължено време.  Ползвам часовника (намира се вдясно до дисплея) и задавам 1ч 40мин. Перфектно Simple Smile Я пробвай символа с колба и програмата от 1,15. От собствен опит - минути 20 са недостатъчни за каквото и да било. Минимум 40, за 20 само се стоплят. Ако не ти стигне 1, 15 удължи времето до 1,40 и ще стане добре.
На памук суша единствено кърпи и чаршафи. И програмата за деликатни тъкани за вълнени пуловери.


Допълвам - по-добре гледай да сушиш пълна сушилня защото не ти излиза сметката за ток. И максимум обороти на пералнята. Мен ме плашат, че като я тормозя на 1600 ще се развали, обаче би трябвало да е сметната за тези обороти. И колкото са по-малко оборотите - повече мокро в дрехите, повече сушиш, значи повече ток.

# 87
  • Мнения: 3 576
Мерси Simple Smile
Стана както трябва с това часовниче, на 1.20мин изсуших една пералня.
Мисля, че почти всички дрехи са ни памук - като почнеш дънки, блузи, детски дрешки.... единствено някое друго яке да е синтетика.

Не мога да я напълня догоре, защото толкова ми побира пералнята - 5кг , единствено чаршафи и кърпи идват по-тежки.
Освен това си мислех, че като я натъпча има по-голяма вероятност да се намачкат дрехите.

Но страшно съм доволна - не съм очаквала толкова ненамачакани да ми излизат дрехите, дори няма нужда да ги гладя.  Mr. Green
Не знам каква сметка за тока ще ми дойде сега, от вчера до днес поне 5 пъти я пусках  Laughing

# 88
  • Мнения: 649

Но страшно съм доволна - не съм очаквала толкова ненамачакани да ми излизат дрехите, дори няма нужда да ги гладя.  Mr. Green
Надя, кой модел на Аристон избра? Аз имам хладилник, фурна и съдомиялна Аристон, доволна съм от марката и сега се колебая между тези две сушилни:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013847
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Нощем се суши Money. Има си отложен старт. Аз пера и суша по две машини на нощ. Вечер пускам една пералня. После я местя в сушилнята. В 11 пускам една пералня и една сушилня. Като стана по някое време нощем до тоалетна вадя сухото и пъхам мокрото.
И в доста голям процент дрехи има процент синтетика. Не винаги го пише на етикета Simple Smile И колбичката просто е по-мак режима от памучните програми.

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674

Но страшно съм доволна - не съм очаквала толкова ненамачакани да ми излизат дрехите, дори няма нужда да ги гладя.  Mr. Green
Надя, кой модел на Аристон избра? Аз имам хладилник, фурна и съдомиялна Аристон, доволна съм от марката и сега се колебая между тези две сушилни:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013847
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730
По-голямата ще суши по-добре. И аз ги гледах точно тия двете. Явно коя имам Laughing

# 91
  • Мнения: 3 576
Взех Ariston ASD-70C(EX) заради LCD дисплейчето, по-красиво е.
Иначе и двете били еднакви като функции.

Янтра, аз и пералнята я пускам само на памучни програми, така съм си свикнала  Grinning

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Взех Ariston ASD-70C(EX) заради LCD дисплейчето, по-красиво е.
Иначе и двете били еднакви като функции.

Янтра, аз и пералнята я пускам само на памучни програми, така съм си свикнала  Grinning
А, едната е за 5кг, другата за 7. LCD дисплея според мен даже не е предимство, а недостатък. Още една електронна джаджа за чупене.
В тази тема само аз съм толкова активна. трябва да се спра.

# 93
  • Мнения: 649
Почти нямах колебания за Аристона, но ми казаха, че няма програма против намачкване. Значи да действам смело Peace
А Надя е права за консултантите в Техномаркет и Технополис - забелязах разликата  още преди 2г. когато купувахме съдомиялната

# 94
  • Мнения: 4 300
Имах желание да я пускам нощем, ама как да стане като спя като пън. Не се събуждам изобщо. Ако ги оставя да си седят в сушилнята ще се намачкат ли?
Подозирам че отговорът е Да.

# 95
  • Мнения: 3 576
Почти нямах колебания за Аристона, но ми казаха, че няма програма против намачкване.

Програмата против намачкване е следната: след като са готови от време на време ги завърта, за да не се слягат, така че когато и да ги вземеш да са топли.
Мисля, че и преди това беше писано тук - дрехите не са намачкани, ако ги извадиш веднага след сушенето.
С тази функция точно се избягва намачкването от престояване.

От два дена я ползвам и още не мога да се нарадвам каква полезна машинка е Wink

# 96
  • Мнения: 685
Имах желание да я пускам нощем, ама как да стане като спя като пън. Не се събуждам изобщо. Ако ги оставя да си седят в сушилнята ще се намачкат ли?
Подозирам че отговорът е Да.

Да. Както Ira е обяснила като започнат да изтиват и лека полека се намачкват. Въпреки че ги върти от време на време.
Аз понякога ги оставям до сутринта, но после приличат на баница.

# 97
  • Мнения: 364
Здравейте ,
и ние обмисляме варианта да си купим сушилня , че иначе по 3 дена суша и мъкна дрехи от стая в стая.
Какво ще кажете , чувала съм че дрехите се захабяват при ползване на такъв уред, вярно ли е това по ваши наблюдения?
А някой има ли наблюдения за сушилни на Бош ?

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Защо не ползвате отложения старт? Слагате ги вечерта, те си стоят мокри. Сушат се така, че да спре точно преди да свърши нощната (май в 7 сега на лятното време, зимното в 6) и пускате програмата против намачкване. Като станете в 7-8 дрехите няма да са намачкани Simple Smile

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Здравейте ,
и ние обмисляме варианта да си купим сушилня , че иначе по 3 дена суша и мъкна дрехи от стая в стая.
Какво ще кажете , чувала съм че дрехите се захабяват при ползване на такъв уред, вярно ли е това по ваши наблюдения?
А някой има ли наблюдения за сушилни на Бош ?
За една година нямам наблюдения нещо да ми се е захабило. Някои дрехи не са предназначени за сушилня и се скапват, но това е още при първото сушене. На мен такива дрехи не ми трябват и ги прежалвам лесно Mr. Green


Опа, грешка. От една година съм с новата сушилня. Преди това бях с една 25годишна, ама тя издъхна. Та от 4ри години - нямам проблеми с никакви дрехи захабени от сушилнята.

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 15:45 от Янтра

# 100
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ползвам сушилня от 1.5 година- нищо нямам изхабено, даже при първо сушене. Не съм забелязала дрехите да изтъняват, въпреки, че на филтъра се събира доста мъх на всяко сушене.
Я и аз д апитам нещо. Миналата зима сушилнята ми беше в отопляема стя, сега ще е  в неотопляемо помещение. Това ще увеличи ли времето за сушене и съответно сметката за ток? Някъде бях чела, ч еима значение въздуха в стаята, температурата. newsm78
Иначе и аз я пускам  сотложен старт, така,ч е да спре малко преди края на нощната тарифа, с включена функция против намачкване.

# 101
  • Мнения: 82
здравейте, и аз искам да питам нещо хората, които ползват сушилни - смаляват ли се дрехите? обмисляме купуването на сушилня, но ми казаха, че не всички дрехи били подходящи да се сушат в сушилня и някои дрехи се смалявали много..Имаме намерение да я вградим в гардероб. Мислите ли, че може да образува влага в гардероба?

# 102
  • Мнения: 685
Някъде напред се обсъжда вече сушилня в гардероб. Забрави !!!!
Това не е подходящото място за сушилня.

А колкото до дрехите, има такива които не се сушат в сушилня. Трябва да гледаш етикетите Например моята има програма за вълнени дрехи, но не бих ги сложила вътре.

Отдавна ползвам сушилня и до сега не съм имала дрехи, които са се смалили. Спазвай програмите и няма проблем.  Peace

# 103
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
А някой ползвал ли е сушилня, дето вадила ризите гладени. Днес в Техномаркет ме убеждаваха, че от този модел излизат изгладени.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025271
Имате ли опит, струва ли си въобще?
 
   Купихме си такава http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021823 и мога да ти кажа, че освен че суши перфектно, дрехите излизат адски мекички и изгладени

# 104
  • Мнения: 753
нашата е тази и съм страшно доволна:
http://www.gorenje.bg/3806?aid=6325

# 105
  • Мнения: 633
супер сте  Hug,тук намерих отговор на почти всичките си въпроси ,които имах по отношение на сушилните  Peace,само трябва да убедя мъжо,че това е още един -СУПЕР полезен уред ,като  съдомиялната   Praynig-без която вече неможем!!!

# 106
  • Мнения: 685
нашата е тази и съм страшно доволна:
http://www.gorenje.bg/3806?aid=6325

И аз и аз  Wink

# 107
  • Мнения: 934
А някой монтирал ли е сушилня върху специална поставка върху пералня?
 /Предлага се от вносителя/
Добър ли е варианта?

# 108
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А някой монтирал ли е сушилня върху специална поставка върху пералня?
 /Предлага се от вносителя/
Добър ли е варианта?
Аз планирам този вариант за сега, но мисля да е във вградена колона и да има между тях плоскост, на която да закрепя сушилнята. Така само върху пералнята ме е страх, въпреки че в техномакркет ме уверяваха, че няма страшно  Thinking

# 109
  • Мнения: 934
А някой монтирал ли е сушилня върху специална поставка върху пералня?
 /Предлага се от вносителя/
Добър ли е варианта?
Аз планирам този вариант за сега, но мисля да е във вградена колона и да има между тях плоскост, на която да закрепя сушилнята. Така само върху пералнята ме е страх, въпреки че в техномакркет ме уверяваха, че няма страшно  Thinking
И мен така ме убеждаваха, затова реших да питам "патило".

# 110
  • Мнения: 633
момичета, а мислите ли че е добра идеята за сушилня втора употреба-предлагат ми една Сименс,уж малко ползвана/340лв/,че за 700-800 лв не мога да убедя мъжа ми и ще си остана без сушилня  Cry

# 111
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А някой монтирал ли е сушилня върху специална поставка върху пералня?
 /Предлага се от вносителя/
Добър ли е варианта?
Аз планирам този вариант за сега, но мисля да е във вградена колона и да има между тях плоскост, на която да закрепя сушилнята. Така само върху пералнята ме е страх, въпреки че в техномакркет ме уверяваха, че няма страшно  Thinking
И мен така ме убеждаваха, затова реших да питам "патило".
Ами аз не съм "патило" все още, надявам се и да не стана  hahaha
Най-добре вградени в колона хем отпред ще си имаш вратички, хем няма да ги мислиш  Wink

# 112
  • Мнения: 61
Прочетох всичко написано тук, но искам да попитам какво ви е мнението за комбинацията 2 в 1 пералня и сушилня. Искам да си купя само сушилня, но просто няма къде да я сложа. Предполагам, че идеалния вариант е два отделни уреда, но в това жилище при нас няма къде да ги монтираме. Благодаря ви предварително!  bouquet

# 113
  • Мнения: 505
Ами проблемът при пералня със сушилня е, че за сушенето трябва голям барабан, а за прането - малък. Така че ако изпереш 2,5 кг пране и го изсушиш, ще се изпере компромисно, но ще се изсуши добре. Ако изпереш 5 кг пране, колкото побира машината, трябва да спреш след прането, да извадиш 2,5 кг, да пуснеш останалите да се сушат и чак после ако не си вече простряла останалото пране, зареждаш го и него да се изсуши - т. е. повече игра е, ако переш големи количества. Но все пак дори и най-сериозните фирми произвеждат такива машини, следователно има нужда и от тях. Аз съм си решила, че за малки количества по-добре пералня със сушилня - един непрекъснат цикъл на нощна тарифа ми се струва по-удобен. А отделно мога да си купя само сушилня, ако реша - за големи пранета - одеала, завивки, възглавници и т.н. Ако някой знае повече, да пише, че аз само на теория засега разказвам.

# 114
  • Мнения: 649
Вчера купихме тази сушилня  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730. Много съм доволна от резултата - пусках  я вече 2  пъти  и сега ще пробвам отложения старт. Благодаря за съветите на всички и най вече на Янтра и Надя!  bouquet

# 115
  • Хасково
  • Мнения: 995
Аз от вчера имам тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013180!
ira_bs вашата вдига ли шум, аз май съм била с изкривени представи за шумността на една сушилна машина.
Иначе резултата е перфектен!
А как топли помещението в което е - това ме устройва идеално, само се моля да не си отгледаме мухъл!

# 116
  • Мнения: 649
Не ми се струва шумна - поне не повече от съдомиялната, а и аз я сложих на терасата така че не се чува много. Каква е тази функция за сушене на маратонки в твоята сушилня? В магазина не видях подобно нещо, а разглеждах доста подробно функциите на двата модела, защото имах колебания за  и против дисплея. Имаш ли допълнителна решетка за поставяне на обувките?

# 117
  • Мнения: 204
Ira, а твоята има ли програма за лесно гладене, аз се колебая между твоя модел и този, който е посочила Надя, за нейния пише повече неща, а твоя има дисплей/ нещо, което аз харесвам/. С две думи какви програми има твоята

# 118
  • Мнения: 649
В магазина гледахме, че с с едни и същи функции - единствената разлика е в дисплея.  Продавачката ме убеждаваше, че е по-сложно да работиш с дисплей, но аз съ свикнала, защото и съдомиялната ми е Аристон и принципа е един и същ. Разгледай по-подробно функциите  сайта на производителя.

# 119
  • Мнения: 649
Това са инструкциите за ползване на двата модела, можеш да ги разгледаш и да видиш  каква е разликата между двата модела

http://www.zora-bg.com/download.php?resurs=downloads&id=200

http://www.zora-bg.com/download.php?resurs=downloads&id=208

# 120
  • Мнения: 3 576
Програмите всъщност въобще не са много, аз досега съм ползвала само тези за памук.
Пробвах веднъж смесено пране на синтетика, но ми останаха влажни и после досушавах още 40мин...
За маратонки нищо не пише при мойта, ама точно зимата се съмнявам да тръгна да пера и суша обувки.

# 121
  • Хасково
  • Мнения: 995
Имаш ли допълнителна решетка за поставяне на обувките?
Не нямам решетка за обувки!
Не знам даже какво представлява.Я някой да покаже какво е това чудо!
Иначе в характеристиките в магазина и в сайта на Техномаркет пише програма за пране на маратонки!!! - не знам!
Пък и Nadia79 е права рядко би се наложило да се сушат маратонки зимно време!

# 122
  • Мнения: 649
Имаш ли допълнителна решетка за поставяне на обувките?
Не нямам решетка за обувки!
Не знам даже какво представлява.Я някой да покаже какво е това чудо!
Иначе в характеристиките в магазина и в сайта на Техномаркет пише програма за пране на маратонки!!! - не знам!
Пък и Nadia79 е права рядко би се наложило да се сушат маратонки зимно време!

Не сам виждала такава решетка досега.
Ira, а твоята има ли програма за лесно гладене
Да, има програма за лесно гладене, но не съм я ползвала още.

# 123
  • Мнения: 541
Момичета да ви питам, имаме сушилня от скоро Аристон е , даже някои от вас я препоръчваха малко по напред, ами много ми мирише прането след това, все едно на гума или на влажно , просто една неприятна миризма, Колкото и ароматизатор да слагам при прането, после като се сушат в сушилнята резултата е плачевен. Вие имате или имали ли сте подобен проблем.
Или може би като е нова и трябва да минат няколко пранета за да се махне тази миризма?

Моля за съвет, кой каквото се сети!!!

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Момичета да ви питам, имаме сушилня от скоро Аристон е , даже някои от вас я препоръчваха малко по напред, ами много ми мирише прането след това, все едно на гума или на влажно , просто една неприятна миризма, Колкото и ароматизатор да слагам при прането, после като се сушат в сушилнята резултата е плачевен. Вие имате или имали ли сте подобен проблем.
Или може би като е нова и трябва да минат няколко пранета за да се махне тази миризма?

Моля за съвет, кой каквото се сети!!!
Измий долния филтър, този дето се чисти веднъж на месец. Просто го изплакни с вода.

# 125
  • Хасково
  • Мнения: 995
Все още не сме усетили такова нещо с миризми - дано и няма!
В един друг форум четох, че се използвали някакви антистатични кърпички - в БГ имало само на Ленор и ако искаш дрехите да миришат хубаво пръскали с някакъв арамотизатор в барабна преди да я пуснеш!
Някой ползвал ли е такива екстри къв сушилнята!
Моля ви кажете как сушите дрехите с ципове - голяма тропане пада! А не мога да не суша такива то половината дрехи на дъщеря ми са суитчъри с цип, а и по нашите има ципове!

# 126
  • Мнения: 61
Здравейте  момичета!

Изчетох всичко по темата със сушилните и след кратко умуване се сдобих с ariston asd 70 c ex http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730.
 Искам да ви питам доколкото разбрах от инструкцията все още нямам такава на български има два филтъра един до самия барабан, който трябва да се почиства след всяко сушене и един в долния част, който трябва да се почиства поне веднъж месечно. Кутията,в която се събира водата се намира в горния ъгъл. Така ли е или аз съм в грешка. Направо нямам търпение да я изпробвам и затова реших да ви попитам.

Благодаря ви!

# 127
  • Мнения: 685
има два филтъра един до самия барабан, който трябва да се почиства след всяко сушене и един в долния част, който трябва да се почиства поне веднъж месечно. Кутията,в която се събира водата се намира в горния ъгъл.

Точно така. Кутията с водата се изсипва след всяко сушене. Филтърът на вратата на сушилнята се чисти след всяко пране. А другия веднъж месечно от гадорийте.

За я ползваш със здраве дълги години   bouquet

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз, само да предложа нещо от собствен опит. Като чистиш долния филтър, на месец веднъж, махни и горния. Има връзка между тях и можеш да си мушнеш ръката. Аз пъхам една четка с дълга дръжка от левчето и почиствам насъбралите се влакна.  Ако ги оставиш при първото сушене ще се смъкнат в току-що почистения ти филтър. Simple Smile

# 129
  • Мнения: 61
Благодаря ви момичета!!!  bouquet

# 130
  • София
  • Мнения: 160
имам запитване към viliandar- къква тие е пералнята със сушилня и да ли си доволна.аз искам да си купя комбиниран уред,защото нямаме място за сушилна /зная за предимствата на отделната сушилня / .ако някой друг има комбиниран уред може също да ми даде информация.благодаря предварително

# 131
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
имам запитване към viliandar- къква тие е пералнята със сушилня и да ли си доволна.аз искам да си купя комбиниран уред,защото нямаме място за сушилна /зная за предимствата на отделната сушилня / .ако някой друг има комбиниран уред може също да ми даде информация.благодаря предварително
Извинявай, чак сега видях въпроса. Пералнята+сушилня ми е SIEMENS Доволна съм, изсушава добре без да намачква много дрехите, но определено разделям една пълна пералня на 2. Само ако са дрехите на детето-тях пера отделно веднъж в седмицата става-една пералня=>сушене. Сега бързам, но утре ще покажа модела.

# 132
  • София
  • Мнения: 276
Може да се монтира и върху пералня, но трябва да е от същата марка.
Това със сигурност ли е тъка?Ако е вярно е много кофти....ограничават те в избора! Въпросът ми е- ако е монтирана върху пералнята, пералнята като центруфугира и се мърда( поне моята леко #Cussing out се разхожда) това влияе ли на Сушилнята? Тоест има ли опщия да се захване сушилнята за стената или директно се монтира върху пералнята?  ThinkingПростете невежеството ми.

# 133
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Не е задължително и наложително сушилнята,поставена над пералня да е от същата марка...просто при избора на сушилня трябва да се съобразите с големината на пералнята,дали ще съвпадне плота й и крачетата на уреда който стъпва в/у него.
 По-скоро е добре да ги разделите с плот,поставен на някаква конструкция или прикрепен към стена(ако е ниша и това е възможно)
  Вибрациите при въртене на барабана,независимо от оборотите не са полезни за механиката на уреда отгоре.Така,че евентуалното им разделяне с плот ще му удължи живота.
   
   Ако имате възможност да закупите сушилня отделно от пералня е най-добре.Тъй като при комбинирания уред се налага да се извади половината част от прането,за да може да се изсуши рационално,икономично и качествено останалото.По принцип в такива уреди дрехите се понамачкават при сушене,поради малкия барабан.Също е много важно да се поставят дрехи от еднотипна материя за сушене.

   Малкия фитър на сушилните се чисти не "поне веднъж в месеца",а при всяко трето сушене.
Това е наложително ако желаете мотора на сушилнята да изкара по-дълго време без да се повреди.

Общи условия

Активация на акаунт