Какъв тип сушилня?

  • 50 082
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Искам и аз сушилня  Sad

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
При мен се получава супер тъпотия - нямам никакво място за сушилня, а искам ... Sad

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Върху пералнята не може ли? Или на остъклен балкон?

# 48
  • Мнения: 46 518
То си зависи и от блока. Щото някои казват че се чували и пералните и прахосмукачките. При нас не се чува със сигурност. Даже и бебето като реве не се чува - поне така твърдят съседите Mr. Green
Но е факт, че аз не чувам на никой пералнята или прахосмукачката.

И аз не чувам прахосмукачката на съседите, но като започне да я тряска в парното, разбирам много добре, че какво прави  ooooh!
Пералните не ги чувам, освен центрофугата на едно бабе, ап. й даже не е директно до нас, смятай за каква машина става дума  Joy

При мен се получава супер тъпотия - нямам никакво място за сушилня, а искам ... Sad

И при мен е същото, ще взимаме комбиниран уред за сега.

# 49
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Гълтат, ама има разлика межди 3, 6 киловата (енергиен клас А, специално гледах АЕГ с цена 1400лв) и 4, 5 киловата (моята, енергиен клас Б, Аристон 700лв). Един киловат си е прилично голяма разлика в консумацията. Смяташ ги по 2часа за едно сушене, по еди си колко стотинки киловата и си преценяваш дали ти е изгодно и за колко време си избиваш разликата. Или ако си много екологичен и енергоспестяващ тип и можеш да си позволиш цената на енергиен клас А.

Не го смяташ правилно. $,5 кв е за целия цилъл на сушене. Т.е за всичките 2 часа и нещо. Peace

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Върху пералнята не може ли? Или на остъклен балкон?
Пералнята е в гардероба в антрето Grinning Не може върху нея, няма място. На остъкления балкон има други неща, които няма къде да се преместят и също няма къде, абе никъде няма място, да му се не види ... Ако намеря такава, която е с по-малка дълбочина, би могло да я сложа в антрето, ама такива съм виждала перални, а малки сушилни не знам къде има.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Гълтат, ама има разлика межди 3, 6 киловата (енергиен клас А, специално гледах АЕГ с цена 1400лв) и 4, 5 киловата (моята, енергиен клас Б, Аристон 700лв). Един киловат си е прилично голяма разлика в консумацията. Смяташ ги по 2часа за едно сушене, по еди си колко стотинки киловата и си преценяваш дали ти е изгодно и за колко време си избиваш разликата. Или ако си много екологичен и енергоспестяващ тип и можеш да си позволиш цената на енергиен клас А.

Не го смяташ правилно. $,5 кв е за целия цилъл на сушене. Т.е за всичките 2 часа и нещо. Peace
Ми, добре, права си, нещо съм зяпала в сметките. Но все пак е по-малко ток енергийния клас А. Смяташ колко стотинки е и си правиш от колко сушенета си избиваш разликата.

# 52
  • София
  • Мнения: 752
Аз пак за шума...явно ще си я пускам само денем сушилнята... вече сме го правили това с ходенето в съседите и се чува...не много силно но достатъчно че да те дразни ако спиш по-леко. Иначе за цялата тази глупост е виновен строителя на който съм бясна. Между апартаментите стените не са бетонни а от итонг, и на всичкото отгоре са дебели само 12см с мазилки, замаски и всичко каквото има на една стена. И пак на всичкото отгоре тези итонгови стени се пукат и то така че стават дупки в стената (между спалнята ни и хола има такава пукнатина, в която пъхнах една свинска опашка и единия и край се вижда в спалнята, а другиа в хола)  Close Е как няма да се чува.... #2gunfire

P.S.: Оххххх излях си мъката...всеки път като се замисля за това побеснявам и искам като видя строителя да го убия (а представяте ли си че той живее в същия блок и въпреки това не се е погрижил строителството да е качествено)


# 53
  • София
  • Мнения: 752
Извинявайте ако ви отекчих с глупости не по темата, но така ми дойде отвътре да си излея набързо душата Sick

# 54
  • Мнения: 1 327
я аз да питам сушилните ви само с топъл въздух ли са? Защото моята приятелка ми каза,
че на майка и сушилнята е със студен въздух, може да се регулира, а тя е стара сушилня... 

# 55
  • София
  • Мнения: 752
я аз да питам сушилните ви само с топъл въздух ли са? Защото моята приятелка ми каза,
че на майка и сушилнята е със студен въздух, може да се регулира, а тя е стара сушилня... 

Нашата е с топъл, но топлината зависи коя програма ще избереш, т.е. за какви материи, а има и програма за освежаване, която е със студен въздух

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
я аз да питам сушилните ви само с топъл въздух ли са? Защото моята приятелка ми каза,
че на майка и сушилнята е със студен въздух, може да се регулира, а тя е стара сушилня... 
Мся, не знам това какво значи, но температурата на която се сушат дрехите е различна в зависимост от материята. Има и на студен въздух програма. Но не я ползвам. Много време суши. Нямам чак толкова деликатни дрехи или след първото сушене вече не стават за нищо. Дрехите са да ми служат на мен, а не аз да им слугувам.

# 57
  • Мнения: 1 327
янтра, наде, кви са ви сушилните?

# 58
  • Мнения: 1 172

 ...(а представяте ли си че той живее в същия блок и въпреки това не се е погрижил строителството да е качествено)



Малко офф:
Ооо, има голяма разлика м/у това, което един строител прави за себе си (или за свой роднина) и това, което прави за обикновения купувач. Дори и в една сграда, възможно е жилищата ви да нямат нищо общо. Знам как действат, когато държат на апартамента X. Това, че вашите апартементи не са шумоизолирани, съвсем не означава че и неговия не е... Както и  много други детайли. Имам много близък строителен предприемач и знам какви са разликите Wink. А нашият апартамент е от "специалните" (тези, на които строителите обръщат повече внимание, тъй като са на техни близки) и в някои отношения няма нищо общо с апартаментите на съседите ни. А уж всички си плащат на еднакви цени, и уж на пръв поглед всичко е еднакво. Тъй че не разчитайте на качество, само защото и строителят или някой негов наследник (ще) живее в същия блок.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ariston ASD70C
кондензационна

Общи условия

Активация на акаунт