Какъв тип сушилня?

  • 50 079
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 576
Програмите всъщност въобще не са много, аз досега съм ползвала само тези за памук.
Пробвах веднъж смесено пране на синтетика, но ми останаха влажни и после досушавах още 40мин...
За маратонки нищо не пише при мойта, ама точно зимата се съмнявам да тръгна да пера и суша обувки.

# 121
  • Хасково
  • Мнения: 995
Имаш ли допълнителна решетка за поставяне на обувките?
Не нямам решетка за обувки!
Не знам даже какво представлява.Я някой да покаже какво е това чудо!
Иначе в характеристиките в магазина и в сайта на Техномаркет пише програма за пране на маратонки!!! - не знам!
Пък и Nadia79 е права рядко би се наложило да се сушат маратонки зимно време!

# 122
  • Мнения: 649
Имаш ли допълнителна решетка за поставяне на обувките?
Не нямам решетка за обувки!
Не знам даже какво представлява.Я някой да покаже какво е това чудо!
Иначе в характеристиките в магазина и в сайта на Техномаркет пише програма за пране на маратонки!!! - не знам!
Пък и Nadia79 е права рядко би се наложило да се сушат маратонки зимно време!

Не сам виждала такава решетка досега.
Ira, а твоята има ли програма за лесно гладене
Да, има програма за лесно гладене, но не съм я ползвала още.

# 123
  • Мнения: 541
Момичета да ви питам, имаме сушилня от скоро Аристон е , даже някои от вас я препоръчваха малко по напред, ами много ми мирише прането след това, все едно на гума или на влажно , просто една неприятна миризма, Колкото и ароматизатор да слагам при прането, после като се сушат в сушилнята резултата е плачевен. Вие имате или имали ли сте подобен проблем.
Или може би като е нова и трябва да минат няколко пранета за да се махне тази миризма?

Моля за съвет, кой каквото се сети!!!

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Момичета да ви питам, имаме сушилня от скоро Аристон е , даже някои от вас я препоръчваха малко по напред, ами много ми мирише прането след това, все едно на гума или на влажно , просто една неприятна миризма, Колкото и ароматизатор да слагам при прането, после като се сушат в сушилнята резултата е плачевен. Вие имате или имали ли сте подобен проблем.
Или може би като е нова и трябва да минат няколко пранета за да се махне тази миризма?

Моля за съвет, кой каквото се сети!!!
Измий долния филтър, този дето се чисти веднъж на месец. Просто го изплакни с вода.

# 125
  • Хасково
  • Мнения: 995
Все още не сме усетили такова нещо с миризми - дано и няма!
В един друг форум четох, че се използвали някакви антистатични кърпички - в БГ имало само на Ленор и ако искаш дрехите да миришат хубаво пръскали с някакъв арамотизатор в барабна преди да я пуснеш!
Някой ползвал ли е такива екстри къв сушилнята!
Моля ви кажете как сушите дрехите с ципове - голяма тропане пада! А не мога да не суша такива то половината дрехи на дъщеря ми са суитчъри с цип, а и по нашите има ципове!

# 126
  • Мнения: 61
Здравейте  момичета!

Изчетох всичко по темата със сушилните и след кратко умуване се сдобих с ariston asd 70 c ex http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016730.
 Искам да ви питам доколкото разбрах от инструкцията все още нямам такава на български има два филтъра един до самия барабан, който трябва да се почиства след всяко сушене и един в долния част, който трябва да се почиства поне веднъж месечно. Кутията,в която се събира водата се намира в горния ъгъл. Така ли е или аз съм в грешка. Направо нямам търпение да я изпробвам и затова реших да ви попитам.

Благодаря ви!

# 127
  • Мнения: 685
има два филтъра един до самия барабан, който трябва да се почиства след всяко сушене и един в долния част, който трябва да се почиства поне веднъж месечно. Кутията,в която се събира водата се намира в горния ъгъл.

Точно така. Кутията с водата се изсипва след всяко сушене. Филтърът на вратата на сушилнята се чисти след всяко пране. А другия веднъж месечно от гадорийте.

За я ползваш със здраве дълги години   bouquet

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз, само да предложа нещо от собствен опит. Като чистиш долния филтър, на месец веднъж, махни и горния. Има връзка между тях и можеш да си мушнеш ръката. Аз пъхам една четка с дълга дръжка от левчето и почиствам насъбралите се влакна.  Ако ги оставиш при първото сушене ще се смъкнат в току-що почистения ти филтър. Simple Smile

# 129
  • Мнения: 61
Благодаря ви момичета!!!  bouquet

# 130
  • София
  • Мнения: 160
имам запитване към viliandar- къква тие е пералнята със сушилня и да ли си доволна.аз искам да си купя комбиниран уред,защото нямаме място за сушилна /зная за предимствата на отделната сушилня / .ако някой друг има комбиниран уред може също да ми даде информация.благодаря предварително

# 131
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
имам запитване към viliandar- къква тие е пералнята със сушилня и да ли си доволна.аз искам да си купя комбиниран уред,защото нямаме място за сушилна /зная за предимствата на отделната сушилня / .ако някой друг има комбиниран уред може също да ми даде информация.благодаря предварително
Извинявай, чак сега видях въпроса. Пералнята+сушилня ми е SIEMENS Доволна съм, изсушава добре без да намачква много дрехите, но определено разделям една пълна пералня на 2. Само ако са дрехите на детето-тях пера отделно веднъж в седмицата става-една пералня=>сушене. Сега бързам, но утре ще покажа модела.

# 132
  • София
  • Мнения: 276
Може да се монтира и върху пералня, но трябва да е от същата марка.
Това със сигурност ли е тъка?Ако е вярно е много кофти....ограничават те в избора! Въпросът ми е- ако е монтирана върху пералнята, пералнята като центруфугира и се мърда( поне моята леко #Cussing out се разхожда) това влияе ли на Сушилнята? Тоест има ли опщия да се захване сушилнята за стената или директно се монтира върху пералнята?  ThinkingПростете невежеството ми.

# 133
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Не е задължително и наложително сушилнята,поставена над пералня да е от същата марка...просто при избора на сушилня трябва да се съобразите с големината на пералнята,дали ще съвпадне плота й и крачетата на уреда който стъпва в/у него.
 По-скоро е добре да ги разделите с плот,поставен на някаква конструкция или прикрепен към стена(ако е ниша и това е възможно)
  Вибрациите при въртене на барабана,независимо от оборотите не са полезни за механиката на уреда отгоре.Така,че евентуалното им разделяне с плот ще му удължи живота.
   
   Ако имате възможност да закупите сушилня отделно от пералня е най-добре.Тъй като при комбинирания уред се налага да се извади половината част от прането,за да може да се изсуши рационално,икономично и качествено останалото.По принцип в такива уреди дрехите се понамачкават при сушене,поради малкия барабан.Също е много важно да се поставят дрехи от еднотипна материя за сушене.

   Малкия фитър на сушилните се чисти не "поне веднъж в месеца",а при всяко трето сушене.
Това е наложително ако желаете мотора на сушилнята да изкара по-дълго време без да се повреди.

Общи условия

Активация на акаунт