Какъв тип сушилня?

  • 50 075
  • 133
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 300
Нашето чудо на техниката е монтирано и си работи. Без канал и вода. Обаче поради организационни проблеми Mr. Green засега седи в кухнята- когато работи температурата в помещението се повишава с 1-2 градуса.
Много съм доволна.
За протокола машинката е Електролукс.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Качествена сушилня около и над 700 лв.
Сушенето не отнеме повече от 2 часа  Peace
Поне с моята е така.
Зависи колко е пълна все пак. Моята пералня е голяма 7кг и като я наримбя добре, после сушилнята суши по 2ч и 20-30мин. Иначе при нормално пълнене съхнат за около 1,40мин. Много дебели хавлии - 2ч 10мин. Има и друга хватка - материята. Ако са от една материя съхнат по-добре, ама това вече е в сферата на научната фантастика за мен. Чисто памучни перални имам когато пера двата хавлиени халата за баня и когато пера чаршафи и кърпи. Всичко друго ми е смесено и го суша на по-деликатни програми.

# 32
  • Мнения: 3 576
Искам да се включа в тази тема с питане: много ли мачкат сушилните и задължително ли да гледам да имат функция против намачкване???

Днес гледах в Технополис и се ориентирах към следните марки - Electrolux, Ariston и Candy.

Ariston беше единствената, която имаше подобна функция, откъм дизайн не е върха, с 3г гаранция е, произведена във Великоритания, пералнята ми е такава и съм доволна от нея.

Candy - една приятелка ще си взима такава и може би затова си насочих вниманието към нея, нямам наблюдение дали са добри.

Electrolux ги препоръчват навсякъде, но пък нито един от моделите нямаше финкции против намачкване.
Всичко друго, но не и това...
Да не би под някакво друго название да е при тях??
Има за лесно гладене, но на мен идеята ми е да не гладя, т.к дори в момента не си гладя дрехите - простирам ги така, че да не се намачкват....

Като цена гледам да е до 700лв, така че ако може да ми препоръчате нещо...  Hug

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Искам да се включа в тази тема с питане: много ли мачкат сушилните и задължително ли да гледам да имат функция против намачкване???
Ами.... как да ти кажа.... за една сушилня това е много необходима функция. Поне за мен. Старая се да пускам сушилня нощем, заради цената на тока. Тръгва в 11, и аз си лягам. Като изсъхне ако няма тази функция до сутринта дрехите ще приличат на хармоника.
Но пък може да компенсираш с отложения старт, да тръгва два часа преди да свърши нощната тарифа и да ги вадиш веднага след ставане.
Всъщност тази функция не знам какво добавя към цената, като е просто да се завърта барабана на всеки 10-15 минути след като е изсушила. И ако си вадиш дрехите веднага след като са изсъхнали не се мачкат.
Моята е Аристон (по-горе писах) и съм доволна. В началото дрехите излизаха понякога мокри, но и хванах цаката и сега нямам проблеми.

# 34
  • Мнения: 1 172
Искам да се включа в тази тема с питане: много ли мачкат сушилните и задължително ли да гледам да имат функция против намачкване???

Днес гледах в Технополис и се ориентирах към следните марки - Electrolux, Ariston и Candy.

Ariston беше единствената, която имаше подобна функция, откъм дизайн не е върха, с 3г гаранция е, произведена във Великоритания, пералнята ми е такава и съм доволна от нея.

...

Моята има такава функция. AEG e. Около 1000 лв струваше преди няколко месеца (някой по-горе беше питал за цени).
Тази функция е особено полезна - голяма част от дрехите можеш просто да сгънеш и да прибереш, без да гладиш. Останалите не излизат като на хармоника Wink Препоръчвам ти да избереш модел с такава функция. 

# 35
  • Мнения: 3 576
Да, но се учудих, че само най-ефтиния модел на Electrolux, който беше дори с отвеждане на парата, имаше функция против намачкване.....
На никой друг не видях, не беше написано на табелката и аз не го разпознах на бутон..... което някак си не ми се вярва такава добра марка да е пропуснала да включи функцията.

Разбира се, консултанта веднага ме насочи към сушилнята, която глади сама за 2000лв  Whistling

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ммм погледни им и консумацията на ток. Моята е енергиен клас Б, имаше енергиен клас А на АЕГ, обаче беше доОоООооста по-скъп от моето Аристонче.

# 37
  • Мнения: 685
На никой друг не видях, не беше написано на табелката и аз не го разпознах на бутон..... което някак си не ми се вярва такава добра марка да е пропуснала да включи функцията.

Не е възможно да нямат, особено ако цената си  я бива  Grinning
Тази функция е включена по подразбиране, ако не искам тогава се изключва (поне с моето Gorenje e така)...
А колкото до консумацията сушилните гълтат множко ток - няма начин, не са енергоспестяващи.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Гълтат, ама има разлика межди 3, 6 киловата (енергиен клас А, специално гледах АЕГ с цена 1400лв) и 4, 5 киловата (моята, енергиен клас Б, Аристон 700лв). Един киловат си е прилично голяма разлика в консумацията. Смяташ ги по 2часа за едно сушене, по еди си колко стотинки киловата и си преценяваш дали ти е изгодно и за колко време си избиваш разликата. Или ако си много екологичен и енергоспестяващ тип и можеш да си позволиш цената на енергиен клас А.

# 39
  • София
  • Мнения: 752
А много ли са шумни сушилните ви...че нашата е в килер, който пък е до спалнята на съседите и те се сърдят като я пускам нощем Cry

# 40
  • Мнения: 1 172
А много ли са шумни сушилните ви...че нашата е в килер, който пък е до спалнята на съседите и те се сърдят като я пускам нощем Cry
Особено нощем си се чува, когато всичко друго е утихнало. Чува се въртенето на барабана, както и ако има някоя дреха с цип, който се удря в барабана или копчета...

Най-добре я пусни някоя вечер и иди у комшиите ви да чуеш как е. Няма да се лъжете, я Wink

# 41
  • Мнения: 4 300
То си зависи и от блока. Щото някои казват че се чували и пералните и прахосмукачките. При нас не се чува със сигурност. Даже и бебето като реве не се чува - поне така твърдят съседите Mr. Green
Но е факт, че аз не чувам на никой пералнята или прахосмукачката.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Каквато и сушилня да имате циповете и копчетата няма да ги махате преди сушене, нали? Следователно пак ще се чува. Кажи на съседите да повикат ХЕИ да мерят шум дали е в допустимите граници (а той ще е според мен) и ако нарушаваш закона ще спреш да сушуш нощем. Аз например живея на главна улица, може да е в Сопот, но целия трафик минава пред у нас, включително и голяма част от София- Бургас и Южна България- Беклемето и просто няма начин да си простра зимата дрехите. Лятото съхнат за един час и ги прибирам и не се цапат толкова, но зимата за един ден посивяват. Засега до нас на калкан е строеж, но ако дойде някой и ми каже да не суша нощем ще кажа да ми плаща тока. Аз лично не чувам и спя добре. Сушилнята е в другия край на апартамента. Обаче пък имам само една врата - тази на спалнята.

# 43
  • Мнения: 1 172
То си зависи и от блока. Щото някои казват че се чували и пералните и прахосмукачките. При нас не се чува със сигурност. Даже и бебето като реве не се чува - поне така твърдят съседите Mr. Green
Но е факт, че аз не чувам на никой пералнята или прахосмукачката.

О, да, и това е вярно. В интерес на истината аз чувам само уредите в нашия апартамент. Но през нощта мен ме дразни да ми шуми сушилнята (то и тик-такането на стенни часовници също ме дразни нощем). Разположението на апартамента ни е такова, че няма никакъв шанс съседите да я чуват Wink
П.П. И аз не чувам бебето на съседите. Това според мен е най-тихото бебе на света, а според тях не било точно така  Grinning
А като бяхме в панелка, чувах и кафемелачките на съседите, и пералните им, и прахосмукачките, и бебетата от съседните апартаменти.

# 44
  • Мнения: 4 300
Леко оф-топик, ама зверски ме дразни климатика на тея над нас, който капе върху външните ни алуминиеви щори. На драго сърце бих го сменила за сушилня или пералня.

Общи условия

Активация на акаунт