Бял сос за пълнени чушки

  • 278 630
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 674
На нас малко взеха да ни тръсват с кайма и ориз..та ги направих  последния път с гъбки, ориз и запържен лук!  Sunglasses Освен всичките останали подправки сложих и къри, за да стане ориза жълтичък...Станаха мозък! Heart Eyes
И аз винаги ги пека в тава. По лесно  ми е... Hug

Това сосче  с топеното сирене ще го пробвам ....обезателно. ;-)

# 46
  • Мнения: 4 380
Аз ги направих вчера печени в тава. СТАНАХА СУПЕР! Мъжът ми каза че вече само така ги иска Joy
Соса го направих така...2 лъжици брашно размих в половин кофичка к. мляко, прибавих 2 яйца, започнах да сгъстявам соса и прибавих бульона от чушките, подправих със сол, черен пипер и малко масло.
Стана фантазия...сигурна съм че всички варианти на соса са много вкусни..
Благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

Аз само не разбрах, откъде този бульон като си ги пекла в тава? newsm78

# 47
  • Мнения: 3 674
Аз ги направих вчера печени в тава. СТАНАХА СУПЕР! Мъжът ми каза че вече само така ги иска Joy
Соса го направих така...2 лъжици брашно размих в половин кофичка к. мляко, прибавих 2 яйца, започнах да сгъстявам соса и прибавих бульона от чушките, подправих със сол, черен пипер и малко масло.
Стана фантазия...сигурна съм че всички варианти на соса са много вкусни..
Благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

Аз само не разбрах, откъде този бульон като си ги пекла в тава? newsm78
Сигурно е направила соса след като ги е изпекла  вече и ги е извадила. Wink А в тавата винаги се налива вода...поне до половината,и докато се пекат чушките си пускат сосче и то като се смеси с водата става на  бульонче.
И аз заливам чушките със сос, след като ги извадя от тавата.

# 48
  • Мнения: 4 380
Хм...дори и да се налива вода в тавата, тя не е много, пък и се изпарява доста по време на печенето. newsm78 Да остане една чаша най-много. А и в крайна сметка като така или иначе се налива вода в тавата, каква е разликата дали е на котлона или във фурната?

# 49
  • Мнения: 483
Хм...дори и да се налива вода в тавата, тя не е много, пък и се изпарява доста по време на печенето. newsm78 Да остане една чаша най-много. А и в крайна сметка като така или иначе се налива вода в тавата, каква е разликата дали е на котлона или във фурната?

Виждам че нещо си ме набелязала в тази тема, но аз любезно ще ти отговоря. За да имам достатъчно бульон за соса изпекох чушките в по-дълбока тава с повече вода. Имах достатъчно за да направя белият сос. Не мога да разбера какво толкова те озадачава...
Както и да е. Аз го пробвах днес и в/у мусака от тиквички и стана супер!

А за сведение на xenia (за да не се чуди къде пък ми е останал бульон за соса) нямаше такъв, но аз си разтворих едно кубче бульон във вода и с него действах Joy

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 21:11 от Mama E

# 50
  • Мнения: 4 380
Цитат
Виждам че нещо си ме набелязала в тази тема

Много си мнителна нещо към коментарите ми...Уточнявам неща, които не съм схванала и нищо повече. Замислих се просто дали да не пробвам печени в тава, но мисълта за бульон на кубче никак не ме въодушевява. newsm78 Та целия вкус на соса идва от бульона от чушките. А налееш ли повече вода в тавата, пак си стават варени като в тенджера. Никакъв смисъл тогава не виждам.

# 51
  • Мнения: 483
Нямат нищо общо варените и печени...Пробвай и прецени, може пък да ти харесат.
А коментара беше на шега Grinning

# 52
  • Мнения: 7 106
Замислих се просто дали да не пробвам печени в тава, но мисълта за бульон на кубче никак не ме въодушевява. newsm78 Та целия вкус на соса идва от бульона от чушките. А налееш ли повече вода в тавата, пак си стават варени като в тенджера. Никакъв смисъл тогава не виждам.

xenia, гарантирам ти, че и да плуват във вода чушките, пак има огромна разлика при печене в тава и варене в тенджера. Аз лично ги предпочитам печени и винаги ги правя в по-дълбока тава, наливам вода да ги покрие, за да ми остане за соса. А естествено е част от водата да се изпари и самите чушки се запичат отгоре. Току що извадих тавата от фурната, сега отивам да правя и соса  Laughing.
Пробвай така, мисля че няма да съжаляваш, пък и ще усетиш разликата  Wink.

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
На нас малко взеха да ни тръсват с кайма и ориз..та ги направих  последния път с гъбки, ориз и запържен лук!  Sunglasses Освен всичките останали подправки сложих и къри, за да стане ориза жълтичък...Станаха мозък! Heart Eyes
И аз винаги ги пека в тава. По лесно  ми е... Hug

Това сосче  с топеното сирене ще го пробвам ....обезателно. ;-)


За да стане ориза жълтичък слагай КУРКУМА 

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Забравих да питам Когато ги печете в тава течността трябва ли да покрива чушките  newsm78

# 55
  • Мнения: 3 674
.... А налееш ли повече вода в тавата, пак си стават варени като в тенджера. Никакъв смисъл тогава не виждам.

xenia Не се налива много вода,само да покрие дъното, и два пръста..това се прави за да не загорят чушките отдолу  и да не  залепнат за тавата....И разликата между печени и варени е много голяма.Пробвай и ще се убедиш!

Шуши...бях чувала за куркума,  но не се бях сетила....ще пробвам.Мерси за идеята!  Hug 

За водата в тавата..не трябва да покрива чушките..иначе ще са като варени. Mama E и тя ще пише колко вода слага... Grinning  Аз слагам малко водичка...а отгоре се запичат и хващат една много хубава коричка... 
chef


# 56
  • Мнения: 483
Слагам вода колкото да покрие чушките или на едно ниво с тях, защото те са по-месести от българските и искам леко да омекнат преди да се запекът. С нашите  чушки бих сложила по-малко. Остава достатъчно бульон за соса и е много вкусно.
Определено ги предпочитам печени.

# 57
  • Мнения: 7 106

За водата в тавата..не трябва да покрива чушките..иначе ще са като варени.


Не искам да споря, но това не е съвсем така  Peace. Покривам с вода чушките в тавата и по средата на печенето водата вече е до половина. Отгоре са запечени, отвътре - сочни. Имат си вкус на печени чушки, варени не ги обичам, така че ако ставаха като варени, нямаше да ги заливам целите  Wink. Апропо, пека на 200-210 градуса.
Голямото количество вода е в случай, че ще се прави и сос. Ако са без сос и 1-2 пръста вода са достатъчни.

# 58
  • Мнения: 4 380
Убедихте ме да пробвам и в тава, пък ще видим каква е разликата. newsm78 Само ме притеснява малкото количество сос... newsm78

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Убедихте ме да пробвам и в тава, пък ще видим каква е разликата. newsm78 Само ме притеснява малкото количество сос... newsm78


И аз ще опитам но с повече водичка за да направя повече сос  Hug

Общи условия

Активация на акаунт