Бял сос за пълнени чушки

  • 278 701
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 380
Убедихте ме да пробвам и в тава, пък ще видим каква е разликата. newsm78 Само ме притеснява малкото количество сос... newsm78


И аз ще опитам но с повече водичка за да направя повече сос  Hug

Моите вече се пекат. Вчера точно купих разкошни чушки, адски дълги...Толкова, че гигантското количество плънка дори не стигна и се наложи да вадя голямата тава за пуйка. Сега ще ги видим... Grinning

# 61
  • Мнения: 3 674


Моите вече се пекат. Вчера точно купих разкошни чушки, адски дълги...Толкова, че гигантското количество плънка дори не стигна и се наложи да вадя голямата тава за пуйка. Сега ще ги видим... Grinning

Ухххаа... Ксенче,ще разказваш..... Wink




За водата в тавата..не трябва да покрива чушките..иначе ще са като варени.


Не искам да споря, но това не е съвсем така  Peace. Покривам с вода чушките в тавата и по средата на печенето водата вече е до половина. Отгоре са запечени, отвътре - сочни. Имат си вкус на печени чушки, варени не ги обичам, така че ако ставаха като варени, нямаше да ги заливам целите  Wink. Апропо, пека на 200-210 градуса.
Голямото количество вода е в случай, че ще се прави и сос. Ако са без сос и 1-2 пръста вода са достатъчни.


3ори ...да всеки си решава колко вода иска наистина....  Hug Аз лично слагам малко, понеже не правя соса от бульона/соса от чушките/ ... а го правя със соса на Аткинс за който бях писала че ми е любимия, понеже е без брашно... Grinning

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 00:27 от roza66

# 62
  • Мнения: 4 380
Хареса ми. Peace
Залях чушките почти до ръба им и водата не се изпари много, пък и тавата ми беше огромна, така че имаше предостатъчно бульон за соса (1 малка тенджерка). Но разликата е в запичането на чушките, от където повече аромат. Ще ги правя вече в тава. Така и нищо не трябва да се затиска.

Роза, я кажи...виждам че и ти си на безвъглехидратна диета. Не мога да хапна от чушките (а много обичам) заради ориза. newsm78 Ти с какво правиш плънката?

А соса ще си правя моя любимия, но следващия път ще сгъстя с малко агар-агар вместо брашно да видим какво ще стане. newsm78

# 63
  • Мнения: 3 674
Ксени,..по принцип не съм на безвъглехидратна диета....само соса е безвъглехидратен.Друго на Аткинс не спазвам,понеже аз си карам на друга диета която  ме държи с години на едни и същи килца/лунна диета/ Heart Eyes
 А ние много обичаме плънка с лук,ориз и гъби... като гъбките и  лукът ги запържвам  предварително с  малко масло. А четох че ставали много хубави пълнени чушки с тиквички,лук,ситно нарязани и обелени домати...и  гъби.Тъкмо за теб/няма ориз/. Wink Не съм пробвала,но му звучи апетитно...и ще  пробвам в най-скоро време....  chef

# 64
  • Мнения: 4 380
Хм...и аз ще пробвам. Интересно звучи. Ще трябва да впрегна фантазия и да експериментирам с безвъглехидратни пълнени чушки. newsm78 Следващия път обаче. Confused Ако някой има вече пробвани комбинации, да споделя!

# 65
  • Мнения: 11 607
Да питам,че да не отварям нова тема....Да ми кажете как правите пълен пипер с яйца и сирене,а може и със сос????

Благодаря!

# 66
  • Мнения: 589
Разбиваш яйца със сирене,пълниш чушките и печеш Laughing Соса навярно вече си прочела как да направиш Grinning

# 67
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Разбиваш яйца със сирене,пълниш чушките и печеш Laughing Соса навярно вече си прочела как да направиш Grinning
Аз слагам и една идея кисело мляко, за да не стоят "стъпкани" чушките, а да са по-сочнички.   chef

# 68
  • Мнения: 3 674
Разбиваш яйца със сирене,пълниш чушките и печеш Laughing Соса навярно вече си прочела как да направиш Grinning
Аз слагам и една идея кисело мляко, за да не стоят "стъпкани" чушките, а да са по-сочнички.   chef
И аз слагам 1-2 с л. кисело мляко...зависи каква е гъстотата. Също добавям  в сместа  пресен копър и няколко скилидки чесън/настъргани/. Стават много вкусни и сочни с такъв пълнеж! Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 4 294
Да питам,че да не отварям нова тема....Да ми кажете как правите пълен пипер с яйца и сирене,а може и със сос????

Благодаря!

Разбивам яйцата със сиренето, копър, чесън, вегета или маги но малко, защото са солени подправки, а сиренето си е солено. Напълвам чушките.
В намазнена тава изсипвам буркан доматено пюре, отгоре реда чушките, доливам малко вода,  поливам с малко олио от горе и пека във фурната.

# 70
  • Мнения: 11 607
Дудинка ,roza66, t_ilieva ,olimpiia   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 4 294
Дудинка ,roza66, t_ilieva ,olimpiia   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Моля, моля и като направиш чушките със сиренето да пишеш дали са сполучливи  Laughing

# 72
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дудинка ,roza66, t_ilieva ,olimpiia   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Моля, моля и като направиш чушките със сиренето да пишеш дали са сполучливи  Laughing
И аз чакам резултата, макар че съм сигурна, че ще станат супер!   chef

# 73
  • Мнения: 11 607
Дудинка ,roza66, t_ilieva ,olimpiia   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Моля, моля и като направиш чушките със сиренето да пишеш дали са сполучливи  Laughing
И аз чакам резултата, макар че съм сигурна, че ще станат супер!   chef

Съжелавам момичета...изядоха се! Снимки няма, оцеля само 1 пиперка...да ви снимам нея, ако искате...Ние с татито нали сега сме сами и всичко правя в камерен състав, по таз причина не ми се и готви...че нещо не мога да уцеля и пропорциите...нали съм свикнала за повече хора да готвя и сега само за 2-ма.......

Иначе как ги направих....Изпържих ги във фритюрника(не им трябва много,че те сега пиперките са с тънка коричка), обелих ги, сложих вътре яйце и сирене и после ги панирах и пак за малко във фритюрника...направих салата и ...толкоз за днес...За довечера си направих устата за навън! В тез жеги 1 път в кухнята - стига!

# 74
  • Мнения: 3 674

...Иначе как ги направих....Изпържих ги във фритюрника(не им трябва много,че те сега пиперките са с тънка коричка), обелих ги, сложих вътре яйце и сирене и после ги панирах и пак за малко във фритюрника...направих салата и ...толкоз за днес...За довечера си направих устата за навън! В тез жеги 1 път в кухнята - стига!
Охооо...Мамо Цоци...както си ги направила...ми то май ние от теб ще трябва да взимаме рецепта! За панирани не се бях сетила newsm78...Мерси за идеята! Hug

 Оххх... как огладнях.......

Отивам на магазина да купувам чушки..то се е видяло че това ще готвя за вечеря.Твоята рецепта... Mr. Green



Общи условия

Активация на акаунт