Бял сос за пълнени чушки

  • 278 631
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Винаги съм се чудила как се прави соса.Благодаря за многото варианти  bouquetА знаете ли дали става и за лозови сърми newsm78.Една гъркиня преди много години беше правила лозови сърми с някакъв сос,но май беше жълтеникав и като че ли имаше и лимон в него.Много беше вкусно и от тогава го мисля.


Сигурно е сложила куркума Те използват тази подправка

# 31
  • София
  • Мнения: 1 802
Момичета  Hug за пръв път направих бял сос на чушките и си облизах пръстите, а мъжа ми го гледах с поглед стил "Че ти незнаеш ли, че мога да правя бял сос?!"  Mr. Green Направих го във варианта с топено сирене, без яйце (беше ме страх да не сбъркам с него), направо страшен спец се оказах  Mr. Green

Със сигурност такъв сос ще върви на лозови сърми, защото е основно с кисело мляко. Предполагам също като Шуши 7777, че соса на гъркинята е оцветен с куркума, може също да е бил с дом. яйца, които също да се допринесли за хубавия цвят.

# 32
  • Мнения: 3 674
Аз  ползвам за чушките един  страхотен сос на Аткинс..от който не се пълнее понеже няма брашно в него...  Wink А е много вкусен!! Освен това соса пасва много на риба /особено на сьомга/ и на пиле... Heart Eyes Чушките стават невероятно сочни с него.Откакто научих за този сосо ги правя само с него.Предполагам че ще пасне много и на лозовите сърмички...

Сос на Аткинс..."Бернез"

75 гр масло
100 гр течна сметана
3 жълтъка /може и два/

Става за 3 минутки.


Маслото се разтапя в тигана, добавя се течната сметана...тигана се дръпва от котлона/за да не се пресекат жълтъците/  и се добавят жълтъците леко разбити преди това. Пак се връща тигана и на среден огън се бърка постоянно докато соса се сгъсти /сгъстява се за една минутка/.

Приятен апетит!
Hug

# 33
  • Мнения: 393
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.


Още утре ще се пробва много ценен сос   bouquet
Ако добавиш и малко горчица и един разбит желтък(може и два де)  ще е супер. Тестувано е

# 34
  • Мнения: 3 674
Момичета  Hug за пръв път направих бял сос на чушките и си облизах пръстите, а мъжа ми го гледах с поглед стил "Че ти незнаеш ли, че мога да правя бял сос?!"  Mr. Green Направих го във варианта с топено сирене, без яйце (беше ме страх да не сбъркам с него), направо страшен спец се оказах  Mr. Green


Ей това с топеното сирене ще го пробвам...   звучи ми ....

# 35
  • Мнения: 1 951
И аз днес правих сос за пълнените чушки. Купих готовия фикс на Маги  "Малки тайни" за сос бешамел и полях чушките.Бързо, лесно, вкусно  Mr. Green

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз  ползвам за чушките един  страхотен сос на Аткинс..от който не се пълнее понеже няма брашно в него...  Wink А е много вкусен!! Освен това соса пасва много на риба /особено на сьомга/ и на пиле... Heart Eyes Чушките стават невероятно сочни с него.Откакто научих за този сосо ги правя само с него.Предполагам че ще пасне много и на лозовите сърмички...

Сос на Аткинс..."Бернез"

75 гр масло
100 гр течна сметана
3 жълтъка /може и два/

Става за 3 минутки.


Маслото се разтапя в тигана, добавя се течната сметана...тигана се дръпва от котлона/за да не се пресекат жълтъците/  и се добавят жълтъците леко разбити преди това. Пак се връща тигана и на среден огън се бърка постоянно докато соса се сгъсти /сгъстява се за една минутка/.

Приятен апетит!
Hug



АААА това ще се опита Влючвай се по често и в тази тема също http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197214.msg4234085#msg4234085

# 37
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз да кажа как правя соса - брашното размито с малко вода, 2 яйца, половин кисело мляко и 2-3 с.л. заквасена сметана на данон. Това бъркам добре на котлона, като добавям от соса в който са се пекли чушките до сгъстяване на соса. Чушките винаги ги правя в тава, слагам повече водичка именно за да остане да сипя на соса. Ние у дома повече обичаме чушките печени в тава  Peace

# 38
  • Мнения: 483
Аз ги направих вчера печени в тава. СТАНАХА СУПЕР! Мъжът ми каза че вече само така ги иска Joy
Соса го направих така...2 лъжици брашно размих в половин кофичка к. мляко, прибавих 2 яйца, започнах да сгъстявам соса и прибавих бульона от чушките, подправих със сол, черен пипер и малко масло.
Стана фантазия...сигурна съм че всички варианти на соса са много вкусни..
Благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 3 674
Браво Mama E!!! Hug Оххх,потекоха ми лигите докато те четох.... Crazy ....и огладнях

Ще трябва да се отправям много скоро  към леглото си...докато още не е късно, че току виж съм започнала  да готвя пълнени чушки ...сега по нощите...  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 483
Браво Mama E!!! Hug Оххх,потекоха ми лигите докато те четох.... Crazy ....и огладнях

Ще трябва да се отправям много скоро  към леглото си...докато още не е късно, че току виж съм започнала  да готвя пълнени чушки ...сега по нощите...  Mr. Green


 Joy
Няма майтап това бяха най-вкусните и сочни чушки които съм яла някога (а аз бая съм хапвала Mr. Green)
Мъжът ми преяде до степен каквато рядко съм виждала!!!
Мерси отново!

# 41
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз ги направих вчера печени в тава. СТАНАХА СУПЕР! Мъжът ми каза че вече само така ги иска Joy

Стана фантазия...сигурна съм че всички варианти на соса са много вкусни..
Благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

Аз затова ги пека само на фурната  Peace вкуса им е по-хубав, от тези които са варени в тенджера. 

# 42
  • Мнения: 423
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.
точно така и аз правя соса за чушки, само не слагам топено сирене, но предполагам, че така е дори по-вкусно. С прясно мляко не ми се връзва нещо!!!!!!

# 43
  • Мнения: 570
И аз снощи готвих пълнени чушки със соса по рецептата на Мамица, че нямах топено сиренце. Станаха мнооого вкусни, мъжа ми даже попита как се прави този сос. Става и през нощта да яде  eat

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ще взема и аз да го пробвам утре   chef

Общи условия

Активация на акаунт