Бял сос за пълнени чушки

  • 278 624
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 674
Габи...ти си страхотна! Hug  Какви чушчици си сготвила.. Heart Eyes.Направо ми се приядоха като гледах снимките!!!

Аз ще пробвам соса със сметана,и аз обичам разнообразието и да експериментирам  кухнята/когато имам време / Wink

Мерси за супер рецептата!  Hug


# 91
  • Мнения: 1 818
За нищо  Hug

И аз благодаря! bouquet

# 92
  • Мнения: 375
Моята тънкост, като пълня чушки с яйца и сирене, е, че в сместа от яйца, сирене, малко чесънче, копър, сол  и 1 с.л. кисело мляко слагам 1 ФИЛИЯ СУХ ХЛЯБ НАТРОШЕН. Така сместа не се разтича и става по-плътна.

# 93
  • Мнения: 1 818
Това е интересна идея,ще я пробвам.И проблема със сиренцето ни е решен.Наскоро откриха близо до нас склад за български стоки...има и сиренце С тукашните сирена не се получаваха нито чушките,нито баницата.

# 94
  • Мнения: 1 818
Ето ви още една много интересна и вкусна идея за пьлнени 4ушки   bouquet

Чушки пълнени с тортия-стъпка по стъпка

# 95
  • Мнения: 3 674
Ето ви още една много интересна и вкусна идея за пьлнени 4ушки   bouquet

Чушки пълнени с тортия-стъпка по стъпка
Габиииии......пак извади супер рецепта...!  Heart Eyes Вече се наложи да си отворя специална папка"Вкусотии!!".... Joy и там да  си ги слагам  рецептите от форума.... Sunglasses

# 96
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ето ви още една много интересна и вкусна идея за пьлнени 4ушки   bouquet

Чушки пълнени с тортия-стъпка по стъпка
Габиииии......пак извади супер рецепта...!  Heart Eyes Вече се наложи да си отворя специална папка"Вкусотии!!".... Joy и там да  си ги слагам  рецептите от форума.... Sunglasses


Жалко че не мога да ям пържено

# 97
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Да питам - соса с топеното сирене връща ли се при чушките или се добавя като гарнитура  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 5 577
 Crazy леле момичета, правих го тъкмо този сос, по прочетеното от тук.
то стана моето заливка за мусака, много сбърках нещо.  Shocked

разбърках го, и долях кис. мляко и върнах, да е по-рядко - стана, но като заливка, не е сос. сложих и заквасена сметана и топено сирене, абе манжда с грозде.   Embarassed

сега е още горещо, ще видим после дали става за ядене.

# 99
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
И моето стана гъстичко , но го разредих с водичка /соса е много вкусен/
Следващия път ще слагам соса непосредствено преди да сервирам чушките /ако е по гъст разбира се /  Peace

# 100
  • Мнения: 595
Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).
Сложих 2 жълтъка и  малко чесън,но без сиренето.Станаааааааааааа.....мммммммммм  chef

# 101
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).
Сложих 2 жълтъка и  малко чесън,но без сиренето.Станаааааааааааа.....мммммммммм  chef

Сиренето придава невероятен вкус , опитай и с него  Peace

# 102
Скъпи мои, Безкрайно благодаря на дамата, която толкова упорито пита за соса, КОЙТО И ПРИ мен се ИЗПРАРЯВА! Praynig
Но сега като прочетох всичко си дадох сметка каква ми е грешката Thinking
Винаги се случва така, че приготвям повече пълнеж за чушлетата, защото се опасявам , че няма да ми стигне.
Та каквото остане го спретвам в тавата сред останалите чушки -
Като налея водицата (много, малко - все тая) цялата се попива в оризчето, което не е в чушките и сос не остава!!!!!!  Cry
И това си има предимства, защото за мойто мъжле, това оризче, което е попило целия сос и мазнинка е КАЙМАЧЕТО на чушките и той не дава друг да го обира освен него направо от тавата...
Все пак обича и белия сос, така че следващият път, мили дами, обещавам да остане водичка!
Обичам ви и Ви целувам!  bouquet

# 103
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пробвай! Чакаме отзиви!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт