Бял сос за пълнени чушки

  • 278 634
  • 103
  •   1
Отговори
  • в баира
  • Мнения: 861
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
В белия сос за чушките слагам 2 разбити яйца и прясно мляко.

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Звучи страхотно сосчето, благодаря, Фифундрела  Hug
Ние таман доизядохме една тава с чушки, ама обезателно ще го пробвам!

# 3
  • Мнения: 4 546
аз го правя с маргарин, брашно и прясно мляко. изсипвам го в тавата при чушките и така пека.

# 4
  • Мнения: 1 352
Аз обичам чушките повече варени с бял сос. Не пържа. Използвам водата, в която са се варили чушките, добавям кисело мляко, 2 яйца и брашно и става супер.

# 5
  • Мнения: 4 176
Не. Аз не го правя така. По този начин става много мазно и тежко.
За кюфтета фрикасе и чушки правя така:

В тенждера слагам 2-3 с.л. брашно +1/2 кофичка кисело мляко- разбивам ги. После прибавям 2 яйца и тях разбивам.
Слагам тенджерата на котлона и започвам на слаба струя при непрекъснато бъркане да сипвам от водата където са врели чушките. Сипвам и бъркам, докато сипя целия сос.
Започвам да бъркам постоянно, докато  стане сос с гъстота на боза.
Махам от котлона и слагам малка бучка краве масло.
Добива невероятен аромат. Соля на вкус и малко черен пипер.
Така соса не е тежък.
Това е за средно голяма тенджера.
Ако видите, че соса става прекалено гъст, имайте готова чаша топла вода, за да разредите при самото варене.
Трудно се дава такава рецепта, защото всичко зависи от големината на тенджерата и количеството вода.

По същия начин застройвам и супи.

# 6
  • Мнения: 1 190
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

...

И ние снощи това вечеряхме и правих същия сос, по същия начин/мъжът ми така го обича/, обаче без топеното сирене.
Правила съм го и така както казва Mamica и също става много вкусен.

п.п. Супите и аз така ги застройвам, не обичам много много запръжките Peace

# 7
  • Мнения: 5 682
 FlutterДокато чушките ми се пекат в тавичката си правя отделно: разбивам си 2-3 яйца добавям брашно докато стане гъсто и после две лъжици супени кисело мляко. Чушките като станат готови вземам им водата, в която са се варили/пекли и я прибавям към получената смес. Всичкото това после го връщам в тавичката при чушките и обратно във фурната, само да клокне и това е. Идеята с топено сирене ми хареса, ще я пробвам като добавка към този ми сос. Peace Party

# 8
  • Мнения: 6 461

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.
Смятам да го пробвам ,както го описваш тук Simple Smile

# 9
  • в баира
  • Мнения: 861
По този начин става много мазно и тежко.
Нашият изобщо не стана мазен и тежък  Naughty, но всеки има различни критерии за мазно.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.
Смятам да го пробвам ,както го описваш тук Simple Smile
Ще се пробва, няма как!   bouquet

# 11
  • в къщи
  • Мнения: 467
Пфуууу,да я бях видяла тая темичка малко по-рано smile3555.Тъкмо вечеряхме пълнени чушки и нямаше да е лошо,да сменя сосчето. newsm78

# 12
  • Мнения: 1 910
Аз обичам чушките повече варени с бял сос. Не пържа. Използвам водата, в която са се варили чушките, добавям кисело мляко, 2 яйца и брашно и става супер.
Дай рецепта, ако ти е под ръка. Аз само за печени на фурна знам.  Wink

# 13
  • Мнения: 1 352
Аз обичам чушките повече варени с бял сос. Не пържа. Използвам водата, в която са се варили чушките, добавям кисело мляко, 2 яйца и брашно и става супер.
Дай рецепта, ако ти е под ръка. Аз само за печени на фурна знам.  Wink

Измивам и изтърбушвам чушките. Правя си смес от кайма, подправки и ориз. Чушките се пълнят със суровата плънка, но не се натъпкват, защото после ориза набъбва. Всяка чушка топвам в брашно, за да не изтича сместа след това, редя в тенджера, добавям вода и похлупвам чушките с порцеланова чиния. Когато оризът набъбне са готови. В една купа разбивам 2 жълтъка, около половин кофичка кисело мляко и 3-4 суп. лъж брашно. Към тази смес сипвам по малко от водата, в която са вряли чушките и бъркам непрекъснато. Връщам тази смес обратно при чушките да поври още 10-ина минути, добавям бучка масло, накрая пресен магданоз. Става супер Crazy

# 14
  • Мнения: 1 910
Marieta, благодаря за бързия отговор.  bouquet

# 15
  • Мнения: 1 353
Аз го правя най-обикновен. Четири яйца, 2-3с.л. брашно, 1 кисело мляко и соса от чушките.

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Правя сос бешамел , като в него слагам и от чорбата на чушките. После ги дозапичам.

# 17
Аз го правя като Mamica, после посипвам обилно със ситно нарязан магданоз, става много свежо

# 18
  • Мнения: 3 042
Сега пека пълнени чушки и смятам да направя соса на Mamica. Peace

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.


Още утре ще се пробва много ценен сос   bouquet

# 20
  • Мнения: 4 380
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.

Ами това си е оригиналния сос, само че вместо яйце- топено сирене. Не правя обаче никакви запръжки с брашното- ако слагам брашно просто го разтварям в малко студена вода. Яйцето допълнително сгъстява. Цялата философия на вкуса на соса за чушки е в съчетанието "чушков бульон-кисело мляко".

# 21
  • Мнения: 483
Аз никога не съм правила чушки в тенджера или пък със сос newsm78
но звучи супер, мерси за идеята!!! Joy

# 22
  • Мнения: 49
и аз го правя като Mamica ,но не слагам 2цели яйца,а само жълтъка им,за да не се пресича когато се претопля

# 23
  • Мнения: 4 380
Аз никога не съм правила чушки в тенджера или пък със сос newsm78
но звучи супер, мерси за идеята!!! Joy

 Shocked И как могат да се ядат пълнените чушки без сос? Shocked Това е все едно таратор без краставица. В традиционната ни кухня соса си върви "комплект" с пълнените чушки и в соса е целият им вкус.

# 24
  • Мнения: 483
Аз никога не съм правила чушки в тенджера или пък със сос newsm78
но звучи супер, мерси за идеята!!! Joy

 Shocked И как могат да се ядат пълнените чушки без сос? Shocked Това е все едно таратор без краставица. В традиционната ни кухня соса си върви "комплект" с пълнените чушки и в соса е целият им вкус.
Майка ми, бабите ми и аз винаги сме ги готвили така:
Напълнените (със стандартна плънка) чушки ги подреждам в тава и слагам вода колкото да ги покрие. 10-15 мин преди да станат готови слагам около чушките от останалата плънка (винаги правя повече). Така ориза обира цялата останала вода от печенето. Така че крайният резултат е напълно сухи чушки (в смисъл без сос). Така ги готвят и всички мои познати, а те не са малко.
Та затова за мен е нова идея  Joy Е, не че не съм виждала да се правят със сос...Но не съм се сещала да ги готвя.

А как ги слагате в тенджерата? Прави с отвора нагоре?

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 04:08 от Mama E

# 25
  • Мнения: 4 380
Хм...печени в тава правя само сушени чушки за Коледа и само постни. newsm78 Обикновенните чушки варя в тенджера. Редя легнали и плътно прилепнали. Отгоре винаги покривам с една чиния и тогава наливам водата за да не се разместват от варенето и да не изплуват. Също както вариш сърми. След това е много лесно придържайки чинията да отцедиш бульона, който да използваш за сос. Майка ми веднага прави соса и го излива обратно в тенджерата с чушките. Аз обикновено го държа в отделна тенджерка.

# 26
  • Мнения: 483
Хм...печени в тава правя само сушени чушки за Коледа и само постни. newsm78 Обикновенните чушки варя в тенджера. Редя легнали и плътно прилепнали. Отгоре винаги покривам с една чиния и тогава наливам водата за да не се разместват от варенето и да не изплуват. Също както вариш сърми. След това е много лесно придържайки чинията да отцедиш бульона, който да използваш за сос. Майка ми веднага прави соса и го излива обратно в тенджерата с чушките. Аз обикновено го държа в отделна тенджерка.



Мерси ще ги пробвам задължително...най-голям проблем са ми чушките...няма от нашите #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 27
  • Мнения: 1 564
Аз обичам чушките повече варени с бял сос. Не пържа. Използвам водата, в която са се варили чушките, добавям кисело мляко, 2 яйца и брашно и става супер.
И аз го правя по същия начин.Стават много вкусни.  chef

# 28
  • София
  • Мнения: 3 610
Винаги съм се чудила как се прави соса.Благодаря за многото вариянти  bouquetА знаете ли дали става и за лозови сърми newsm78.Една гъркиня преди много години беше правила лозови сърми с някакъв сос,но май беше жълтеникав и като че ли имаше и лимон в него.Много беше вкусно и от тогава го мисля.

# 29
  • Мнения: 1 564
Ние лозовите сърми ги ядем поляти със кисело мляко,чесън и малко копър.

# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Винаги съм се чудила как се прави соса.Благодаря за многото варианти  bouquetА знаете ли дали става и за лозови сърми newsm78.Една гъркиня преди много години беше правила лозови сърми с някакъв сос,но май беше жълтеникав и като че ли имаше и лимон в него.Много беше вкусно и от тогава го мисля.


Сигурно е сложила куркума Те използват тази подправка

# 31
  • София
  • Мнения: 1 802
Момичета  Hug за пръв път направих бял сос на чушките и си облизах пръстите, а мъжа ми го гледах с поглед стил "Че ти незнаеш ли, че мога да правя бял сос?!"  Mr. Green Направих го във варианта с топено сирене, без яйце (беше ме страх да не сбъркам с него), направо страшен спец се оказах  Mr. Green

Със сигурност такъв сос ще върви на лозови сърми, защото е основно с кисело мляко. Предполагам също като Шуши 7777, че соса на гъркинята е оцветен с куркума, може също да е бил с дом. яйца, които също да се допринесли за хубавия цвят.

# 32
  • Мнения: 3 674
Аз  ползвам за чушките един  страхотен сос на Аткинс..от който не се пълнее понеже няма брашно в него...  Wink А е много вкусен!! Освен това соса пасва много на риба /особено на сьомга/ и на пиле... Heart Eyes Чушките стават невероятно сочни с него.Откакто научих за този сосо ги правя само с него.Предполагам че ще пасне много и на лозовите сърмички...

Сос на Аткинс..."Бернез"

75 гр масло
100 гр течна сметана
3 жълтъка /може и два/

Става за 3 минутки.


Маслото се разтапя в тигана, добавя се течната сметана...тигана се дръпва от котлона/за да не се пресекат жълтъците/  и се добавят жълтъците леко разбити преди това. Пак се връща тигана и на среден огън се бърка постоянно докато соса се сгъсти /сгъстява се за една минутка/.

Приятен апетит!
Hug

# 33
  • Мнения: 393
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.


Още утре ще се пробва много ценен сос   bouquet
Ако добавиш и малко горчица и един разбит желтък(може и два де)  ще е супер. Тестувано е

# 34
  • Мнения: 3 674
Момичета  Hug за пръв път направих бял сос на чушките и си облизах пръстите, а мъжа ми го гледах с поглед стил "Че ти незнаеш ли, че мога да правя бял сос?!"  Mr. Green Направих го във варианта с топено сирене, без яйце (беше ме страх да не сбъркам с него), направо страшен спец се оказах  Mr. Green


Ей това с топеното сирене ще го пробвам...   звучи ми ....

# 35
  • Мнения: 1 951
И аз днес правих сос за пълнените чушки. Купих готовия фикс на Маги  "Малки тайни" за сос бешамел и полях чушките.Бързо, лесно, вкусно  Mr. Green

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз  ползвам за чушките един  страхотен сос на Аткинс..от който не се пълнее понеже няма брашно в него...  Wink А е много вкусен!! Освен това соса пасва много на риба /особено на сьомга/ и на пиле... Heart Eyes Чушките стават невероятно сочни с него.Откакто научих за този сосо ги правя само с него.Предполагам че ще пасне много и на лозовите сърмички...

Сос на Аткинс..."Бернез"

75 гр масло
100 гр течна сметана
3 жълтъка /може и два/

Става за 3 минутки.


Маслото се разтапя в тигана, добавя се течната сметана...тигана се дръпва от котлона/за да не се пресекат жълтъците/  и се добавят жълтъците леко разбити преди това. Пак се връща тигана и на среден огън се бърка постоянно докато соса се сгъсти /сгъстява се за една минутка/.

Приятен апетит!
Hug



АААА това ще се опита Влючвай се по често и в тази тема също http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197214.msg4234085#msg4234085

# 37
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз да кажа как правя соса - брашното размито с малко вода, 2 яйца, половин кисело мляко и 2-3 с.л. заквасена сметана на данон. Това бъркам добре на котлона, като добавям от соса в който са се пекли чушките до сгъстяване на соса. Чушките винаги ги правя в тава, слагам повече водичка именно за да остане да сипя на соса. Ние у дома повече обичаме чушките печени в тава  Peace

# 38
  • Мнения: 483
Аз ги направих вчера печени в тава. СТАНАХА СУПЕР! Мъжът ми каза че вече само така ги иска Joy
Соса го направих така...2 лъжици брашно размих в половин кофичка к. мляко, прибавих 2 яйца, започнах да сгъстявам соса и прибавих бульона от чушките, подправих със сол, черен пипер и малко масло.
Стана фантазия...сигурна съм че всички варианти на соса са много вкусни..
Благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 3 674
Браво Mama E!!! Hug Оххх,потекоха ми лигите докато те четох.... Crazy ....и огладнях

Ще трябва да се отправям много скоро  към леглото си...докато още не е късно, че току виж съм започнала  да готвя пълнени чушки ...сега по нощите...  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 483
Браво Mama E!!! Hug Оххх,потекоха ми лигите докато те четох.... Crazy ....и огладнях

Ще трябва да се отправям много скоро  към леглото си...докато още не е късно, че току виж съм започнала  да готвя пълнени чушки ...сега по нощите...  Mr. Green


 Joy
Няма майтап това бяха най-вкусните и сочни чушки които съм яла някога (а аз бая съм хапвала Mr. Green)
Мъжът ми преяде до степен каквато рядко съм виждала!!!
Мерси отново!

# 41
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз ги направих вчера печени в тава. СТАНАХА СУПЕР! Мъжът ми каза че вече само така ги иска Joy

Стана фантазия...сигурна съм че всички варианти на соса са много вкусни..
Благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

Аз затова ги пека само на фурната  Peace вкуса им е по-хубав, от тези които са варени в тенджера. 

# 42
  • Мнения: 423
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.
точно така и аз правя соса за чушки, само не слагам топено сирене, но предполагам, че така е дори по-вкусно. С прясно мляко не ми се връзва нещо!!!!!!

# 43
  • Мнения: 570
И аз снощи готвих пълнени чушки със соса по рецептата на Мамица, че нямах топено сиренце. Станаха мнооого вкусни, мъжа ми даже попита как се прави този сос. Става и през нощта да яде  eat

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ще взема и аз да го пробвам утре   chef

# 45
  • Мнения: 3 674
На нас малко взеха да ни тръсват с кайма и ориз..та ги направих  последния път с гъбки, ориз и запържен лук!  Sunglasses Освен всичките останали подправки сложих и къри, за да стане ориза жълтичък...Станаха мозък! Heart Eyes
И аз винаги ги пека в тава. По лесно  ми е... Hug

Това сосче  с топеното сирене ще го пробвам ....обезателно. ;-)

# 46
  • Мнения: 4 380
Аз ги направих вчера печени в тава. СТАНАХА СУПЕР! Мъжът ми каза че вече само така ги иска Joy
Соса го направих така...2 лъжици брашно размих в половин кофичка к. мляко, прибавих 2 яйца, започнах да сгъстявам соса и прибавих бульона от чушките, подправих със сол, черен пипер и малко масло.
Стана фантазия...сигурна съм че всички варианти на соса са много вкусни..
Благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

Аз само не разбрах, откъде този бульон като си ги пекла в тава? newsm78

# 47
  • Мнения: 3 674
Аз ги направих вчера печени в тава. СТАНАХА СУПЕР! Мъжът ми каза че вече само така ги иска Joy
Соса го направих така...2 лъжици брашно размих в половин кофичка к. мляко, прибавих 2 яйца, започнах да сгъстявам соса и прибавих бульона от чушките, подправих със сол, черен пипер и малко масло.
Стана фантазия...сигурна съм че всички варианти на соса са много вкусни..
Благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

Аз само не разбрах, откъде този бульон като си ги пекла в тава? newsm78
Сигурно е направила соса след като ги е изпекла  вече и ги е извадила. Wink А в тавата винаги се налива вода...поне до половината,и докато се пекат чушките си пускат сосче и то като се смеси с водата става на  бульонче.
И аз заливам чушките със сос, след като ги извадя от тавата.

# 48
  • Мнения: 4 380
Хм...дори и да се налива вода в тавата, тя не е много, пък и се изпарява доста по време на печенето. newsm78 Да остане една чаша най-много. А и в крайна сметка като така или иначе се налива вода в тавата, каква е разликата дали е на котлона или във фурната?

# 49
  • Мнения: 483
Хм...дори и да се налива вода в тавата, тя не е много, пък и се изпарява доста по време на печенето. newsm78 Да остане една чаша най-много. А и в крайна сметка като така или иначе се налива вода в тавата, каква е разликата дали е на котлона или във фурната?

Виждам че нещо си ме набелязала в тази тема, но аз любезно ще ти отговоря. За да имам достатъчно бульон за соса изпекох чушките в по-дълбока тава с повече вода. Имах достатъчно за да направя белият сос. Не мога да разбера какво толкова те озадачава...
Както и да е. Аз го пробвах днес и в/у мусака от тиквички и стана супер!

А за сведение на xenia (за да не се чуди къде пък ми е останал бульон за соса) нямаше такъв, но аз си разтворих едно кубче бульон във вода и с него действах Joy

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 21:11 от Mama E

# 50
  • Мнения: 4 380
Цитат
Виждам че нещо си ме набелязала в тази тема

Много си мнителна нещо към коментарите ми...Уточнявам неща, които не съм схванала и нищо повече. Замислих се просто дали да не пробвам печени в тава, но мисълта за бульон на кубче никак не ме въодушевява. newsm78 Та целия вкус на соса идва от бульона от чушките. А налееш ли повече вода в тавата, пак си стават варени като в тенджера. Никакъв смисъл тогава не виждам.

# 51
  • Мнения: 483
Нямат нищо общо варените и печени...Пробвай и прецени, може пък да ти харесат.
А коментара беше на шега Grinning

# 52
  • Мнения: 7 106
Замислих се просто дали да не пробвам печени в тава, но мисълта за бульон на кубче никак не ме въодушевява. newsm78 Та целия вкус на соса идва от бульона от чушките. А налееш ли повече вода в тавата, пак си стават варени като в тенджера. Никакъв смисъл тогава не виждам.

xenia, гарантирам ти, че и да плуват във вода чушките, пак има огромна разлика при печене в тава и варене в тенджера. Аз лично ги предпочитам печени и винаги ги правя в по-дълбока тава, наливам вода да ги покрие, за да ми остане за соса. А естествено е част от водата да се изпари и самите чушки се запичат отгоре. Току що извадих тавата от фурната, сега отивам да правя и соса  Laughing.
Пробвай така, мисля че няма да съжаляваш, пък и ще усетиш разликата  Wink.

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
На нас малко взеха да ни тръсват с кайма и ориз..та ги направих  последния път с гъбки, ориз и запържен лук!  Sunglasses Освен всичките останали подправки сложих и къри, за да стане ориза жълтичък...Станаха мозък! Heart Eyes
И аз винаги ги пека в тава. По лесно  ми е... Hug

Това сосче  с топеното сирене ще го пробвам ....обезателно. ;-)


За да стане ориза жълтичък слагай КУРКУМА 

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Забравих да питам Когато ги печете в тава течността трябва ли да покрива чушките  newsm78

# 55
  • Мнения: 3 674
.... А налееш ли повече вода в тавата, пак си стават варени като в тенджера. Никакъв смисъл тогава не виждам.

xenia Не се налива много вода,само да покрие дъното, и два пръста..това се прави за да не загорят чушките отдолу  и да не  залепнат за тавата....И разликата между печени и варени е много голяма.Пробвай и ще се убедиш!

Шуши...бях чувала за куркума,  но не се бях сетила....ще пробвам.Мерси за идеята!  Hug 

За водата в тавата..не трябва да покрива чушките..иначе ще са като варени. Mama E и тя ще пише колко вода слага... Grinning  Аз слагам малко водичка...а отгоре се запичат и хващат една много хубава коричка... 
chef


# 56
  • Мнения: 483
Слагам вода колкото да покрие чушките или на едно ниво с тях, защото те са по-месести от българските и искам леко да омекнат преди да се запекът. С нашите  чушки бих сложила по-малко. Остава достатъчно бульон за соса и е много вкусно.
Определено ги предпочитам печени.

# 57
  • Мнения: 7 106

За водата в тавата..не трябва да покрива чушките..иначе ще са като варени.


Не искам да споря, но това не е съвсем така  Peace. Покривам с вода чушките в тавата и по средата на печенето водата вече е до половина. Отгоре са запечени, отвътре - сочни. Имат си вкус на печени чушки, варени не ги обичам, така че ако ставаха като варени, нямаше да ги заливам целите  Wink. Апропо, пека на 200-210 градуса.
Голямото количество вода е в случай, че ще се прави и сос. Ако са без сос и 1-2 пръста вода са достатъчни.

# 58
  • Мнения: 4 380
Убедихте ме да пробвам и в тава, пък ще видим каква е разликата. newsm78 Само ме притеснява малкото количество сос... newsm78

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Убедихте ме да пробвам и в тава, пък ще видим каква е разликата. newsm78 Само ме притеснява малкото количество сос... newsm78


И аз ще опитам но с повече водичка за да направя повече сос  Hug

# 60
  • Мнения: 4 380
Убедихте ме да пробвам и в тава, пък ще видим каква е разликата. newsm78 Само ме притеснява малкото количество сос... newsm78


И аз ще опитам но с повече водичка за да направя повече сос  Hug

Моите вече се пекат. Вчера точно купих разкошни чушки, адски дълги...Толкова, че гигантското количество плънка дори не стигна и се наложи да вадя голямата тава за пуйка. Сега ще ги видим... Grinning

# 61
  • Мнения: 3 674


Моите вече се пекат. Вчера точно купих разкошни чушки, адски дълги...Толкова, че гигантското количество плънка дори не стигна и се наложи да вадя голямата тава за пуйка. Сега ще ги видим... Grinning

Ухххаа... Ксенче,ще разказваш..... Wink




За водата в тавата..не трябва да покрива чушките..иначе ще са като варени.


Не искам да споря, но това не е съвсем така  Peace. Покривам с вода чушките в тавата и по средата на печенето водата вече е до половина. Отгоре са запечени, отвътре - сочни. Имат си вкус на печени чушки, варени не ги обичам, така че ако ставаха като варени, нямаше да ги заливам целите  Wink. Апропо, пека на 200-210 градуса.
Голямото количество вода е в случай, че ще се прави и сос. Ако са без сос и 1-2 пръста вода са достатъчни.


3ори ...да всеки си решава колко вода иска наистина....  Hug Аз лично слагам малко, понеже не правя соса от бульона/соса от чушките/ ... а го правя със соса на Аткинс за който бях писала че ми е любимия, понеже е без брашно... Grinning

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 00:27 от roza66

# 62
  • Мнения: 4 380
Хареса ми. Peace
Залях чушките почти до ръба им и водата не се изпари много, пък и тавата ми беше огромна, така че имаше предостатъчно бульон за соса (1 малка тенджерка). Но разликата е в запичането на чушките, от където повече аромат. Ще ги правя вече в тава. Така и нищо не трябва да се затиска.

Роза, я кажи...виждам че и ти си на безвъглехидратна диета. Не мога да хапна от чушките (а много обичам) заради ориза. newsm78 Ти с какво правиш плънката?

А соса ще си правя моя любимия, но следващия път ще сгъстя с малко агар-агар вместо брашно да видим какво ще стане. newsm78

# 63
  • Мнения: 3 674
Ксени,..по принцип не съм на безвъглехидратна диета....само соса е безвъглехидратен.Друго на Аткинс не спазвам,понеже аз си карам на друга диета която  ме държи с години на едни и същи килца/лунна диета/ Heart Eyes
 А ние много обичаме плънка с лук,ориз и гъби... като гъбките и  лукът ги запържвам  предварително с  малко масло. А четох че ставали много хубави пълнени чушки с тиквички,лук,ситно нарязани и обелени домати...и  гъби.Тъкмо за теб/няма ориз/. Wink Не съм пробвала,но му звучи апетитно...и ще  пробвам в най-скоро време....  chef

# 64
  • Мнения: 4 380
Хм...и аз ще пробвам. Интересно звучи. Ще трябва да впрегна фантазия и да експериментирам с безвъглехидратни пълнени чушки. newsm78 Следващия път обаче. Confused Ако някой има вече пробвани комбинации, да споделя!

# 65
  • Мнения: 11 607
Да питам,че да не отварям нова тема....Да ми кажете как правите пълен пипер с яйца и сирене,а може и със сос????

Благодаря!

# 66
  • Мнения: 589
Разбиваш яйца със сирене,пълниш чушките и печеш Laughing Соса навярно вече си прочела как да направиш Grinning

# 67
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Разбиваш яйца със сирене,пълниш чушките и печеш Laughing Соса навярно вече си прочела как да направиш Grinning
Аз слагам и една идея кисело мляко, за да не стоят "стъпкани" чушките, а да са по-сочнички.   chef

# 68
  • Мнения: 3 674
Разбиваш яйца със сирене,пълниш чушките и печеш Laughing Соса навярно вече си прочела как да направиш Grinning
Аз слагам и една идея кисело мляко, за да не стоят "стъпкани" чушките, а да са по-сочнички.   chef
И аз слагам 1-2 с л. кисело мляко...зависи каква е гъстотата. Също добавям  в сместа  пресен копър и няколко скилидки чесън/настъргани/. Стават много вкусни и сочни с такъв пълнеж! Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 4 294
Да питам,че да не отварям нова тема....Да ми кажете как правите пълен пипер с яйца и сирене,а може и със сос????

Благодаря!

Разбивам яйцата със сиренето, копър, чесън, вегета или маги но малко, защото са солени подправки, а сиренето си е солено. Напълвам чушките.
В намазнена тава изсипвам буркан доматено пюре, отгоре реда чушките, доливам малко вода,  поливам с малко олио от горе и пека във фурната.

# 70
  • Мнения: 11 607
Дудинка ,roza66, t_ilieva ,olimpiia   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 4 294
Дудинка ,roza66, t_ilieva ,olimpiia   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Моля, моля и като направиш чушките със сиренето да пишеш дали са сполучливи  Laughing

# 72
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дудинка ,roza66, t_ilieva ,olimpiia   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Моля, моля и като направиш чушките със сиренето да пишеш дали са сполучливи  Laughing
И аз чакам резултата, макар че съм сигурна, че ще станат супер!   chef

# 73
  • Мнения: 11 607
Дудинка ,roza66, t_ilieva ,olimpiia   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Моля, моля и като направиш чушките със сиренето да пишеш дали са сполучливи  Laughing
И аз чакам резултата, макар че съм сигурна, че ще станат супер!   chef

Съжелавам момичета...изядоха се! Снимки няма, оцеля само 1 пиперка...да ви снимам нея, ако искате...Ние с татито нали сега сме сами и всичко правя в камерен състав, по таз причина не ми се и готви...че нещо не мога да уцеля и пропорциите...нали съм свикнала за повече хора да готвя и сега само за 2-ма.......

Иначе как ги направих....Изпържих ги във фритюрника(не им трябва много,че те сега пиперките са с тънка коричка), обелих ги, сложих вътре яйце и сирене и после ги панирах и пак за малко във фритюрника...направих салата и ...толкоз за днес...За довечера си направих устата за навън! В тез жеги 1 път в кухнята - стига!

# 74
  • Мнения: 3 674

...Иначе как ги направих....Изпържих ги във фритюрника(не им трябва много,че те сега пиперките са с тънка коричка), обелих ги, сложих вътре яйце и сирене и после ги панирах и пак за малко във фритюрника...направих салата и ...толкоз за днес...За довечера си направих устата за навън! В тез жеги 1 път в кухнята - стига!
Охооо...Мамо Цоци...както си ги направила...ми то май ние от теб ще трябва да взимаме рецепта! За панирани не се бях сетила newsm78...Мерси за идеята! Hug

 Оххх... как огладнях.......

Отивам на магазина да купувам чушки..то се е видяло че това ще готвя за вечеря.Твоята рецепта... Mr. Green



# 75
  • Мнения: 3 674
Момичета, досега  правих чушките...сега сядаме да ги ядем .Пълнежа ми е този път  е със сирене,яйца,копър,чесън ,малко кисело мляко и добавих настърган кашкавал... и ги правих по друг начин... Crazy Соса е на Аткинс... Wink
Снимала съм всичко така че след малко  като хапнем ще ги кача снимките.На вид изглеждат добре..ама на вкус не знам.Тепърва предстои...до скоро... Wink


 П.С.....остана ми от пълнежа..престарах се Rolling Eyes Както винаги готвя за много....ама сега сме си само двамата...та остана.Някой има ли идея за какво мога да го използвам...не ми се хвърля  newsm78. До скоро ..отиваме да ядем....

# 76
  • под тепетата
  • Мнения: 9 309
roza 66, пробвай да напълниш тиквички или домати и да запечеш.

# 77
  • Мнения: 3 674
Ехаа,напълнихме коремчетата и облизахме пръсти Heart Eyes Чушките станаха много хубави....Ама да ви кажа честно друг път няма да се разправям толкова....много играчка.  Rolling Eyes А бяхме много гладни.....Та първо пека,после ги пълня,после панирам и после ги пържа... Crazy

Първо ги пекнах малко чушките в фурната....през това време направих пълнежа , с всичките продукти + кашкавала.Добавих кашкавал понеже ми се видя малко редичка сместа,та кашкавала ги сгъсти.После взех да пълня чушките.Не знам как мама Цоци е панирала нейните,забравих да я питам.Аз ги овалях в яйца-брашно-яйца. После в нагорещеното тиганче ...накрая направих соса. И ето  ги готови и сервирани.    Почерпете се и вие!


bilqna....имаш в предвид тиквички пълнени с яйца и сирене ли.. newsm78

# 78
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ехаа,напълнихме коремчетата и облизахме пръсти Heart Eyes Чушките станаха много хубави....Ама да ви кажа честно друг път няма да се разправям толкова....много играчка.  Rolling Eyes А бяхме много гладни.....Та първо пека,после ги пълня,после панирам и после ги пържа... Crazy

Първо ги пекнах малко чушките в фурната....през това време направих пълнежа , с всичките продукти + кашкавала.Добавих кашкавал понеже ми се видя малко редичка сместа,та кашкавала ги сгъсти.После взех да пълня чушките.Не знам как мама Цоци е панирала нейните,забравих да я питам.Аз ги овалях в яйца-брашно-яйца. После в нагорещеното тиганче ...накрая направих соса. И ето  ги готови и сервирани.    Почерпете се и вие!


bilqna....имаш в предвид тиквички пълнени с яйца и сирене ли.. newsm78




ЕЙЙЙЙЙ ЖЕНООООО огладнях бееееее  smile3511 Много си активна Ако моя види , ще вземе да ме метне пред печката , а тук е 40 градуса и не се диша  newsm45

# 79
  • Мнения: 3 674

ЕЙЙЙЙЙ ЖЕНООООО огладнях бееееее  smile3511 Много си активна Ако моя види , ще вземе да ме метне пред печката , а тук е 40 градуса и не се диша  newsm45

Оххх ,то не ви  е лесно с тия жеги верно.... Rolling Eyes На мен ми звучи като приказка за Рая.."ЖЕГИ 40 ГРАДУСА!"... newsm78
Тук няма такова нещо Mr. GreenА  на мен ми писна от студ... #Cussing out Знаеш ли колко храдуса  е тук сега Шуши...?  Tired
 Ами  + 13 градуса... бъхъри !  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 21:41 от roza66

# 80
  • под тепетата
  • Мнения: 9 309
Roza 66, бланшираш в подсолена вода за 2-3 мин. издълбаните тиквички,пълниш ги със сместа и печеш в тавичка с малко вода и мазнина.По средата на печенето можеш да ги захлупиш с филийка домат. Моите днес бяха с месна плънка и сос. А ако пълниш домати -не ги бланшираш.

# 81
  • Мнения: 3 674
Roza 66, бланшираш в подсолена вода за 2-3 мин. издълбаните тиквички,пълниш ги със сместа и печеш в тавичка с малко вода и мазнина.По средата на печенето можеш да ги захлупиш с филийка домат. Моите днес бяха с месна плънка и сос. А ако пълниш домати -не ги бланшираш.
Звучи мнооого вкусно! Ще експериментирам другия път.Благодаря ти  Hug

# 82
  • под тепетата
  • Мнения: 9 309
Моля,моля, а сега се сетих , че и гъби можеш да напълниш. Лека вечер (поне при нас е вечер)

# 83
  • Мнения: 1 818
Като чета тази тема,така пълна с чушки Heart Eyes,се сетих за една рецепта,която ми попадна в испанските готварски страници-Пълнени червени чушки със сос от зелени чушки...видя ми се интересна рецептата и мисля да я пробвам тези дни,а ако някоя от вас иска да я пробва преди мен,веднага ще преведа рецептата  chef

# 84
  • Мнения: 3 674
Моля,моля, а сега се сетих , че и гъби можеш да напълниш. Лека вечер (поне при нас е вечер)

Гъби печурки пълня с топено сирене и заляти със соя/соев/ сос....Стават мозък!Мезе за  вино .... Heart Eyes

Габи...Това звучи интерено.... Heart EyesМоже ли да постнеш рецептичката... Peace

# 85
  • Мнения: 1 818
Пълнени червени чушки със сос от зелени чушки

1 kg червени чушки

1/2 кг.зелени чушки

3/4 kг.кайма

2 или 3 лъжици галета

2 яйца

1 глава лук

5 скилитки чесън

олио,сол,черен пипер,индийско орехче,1/2 чаша бяло вино

Правим плънката като смесваме каймата,галетата,яйцата,сол,черен пипер и инд. орехче на вкус

Изчистваме червените чушки и ги издълбаваме.Пълним ги със сместта ...

За зеления сос задушаваме  зелените чушки,лука и чесъна...смиламе ги в домашен робот,прибавяме виното , малко вода и посоляваме.С получения сос поливаме напълнените чушки и печем във фурната

Забележка моя...Струвами се,че с нашата класическа българска смес за чушки с оризче ще се получи по-добре.След малко ще я пробвам тази рецепта.Купих чушките.Избрах уж по-малки,че тези испанските...за да напълня 4-5 големи ми е необходима 1 гк.кайма и 1/2 кг ориз Mr. Green








# 86
  • София
  • Мнения: 4 294
Я gaby_s какви са тези вкусотийки, потекоха ми лигите  newsm22
трябва да ги пробвам

# 87
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Я gaby_s какви са тези вкусотийки, потекоха ми лигите  newsm22
трябва да ги пробвам



Обичам да експериментирам и ще ги направя  Peace

# 88
  • Мнения: 1 818
Направих ги чушките и трябва да ви кажа,че станаха невероятно вкусни...познатият вкус с различен оттенък-средиземноморски.Направих снимчици.
Забърках си аз сместта както ме е учила свекърва ми-кайма,ориз,,сол,червен пипер,чубрица,2-3 листенца  джоджен,1 йяце,1 чаша вода,лук и т.н. както си знаем по български.Не пържа нищо.

Напълник чушките,като им направих малко отворче отдолу.Сложих в тавата с чушките много вода,почти да го покрие,няма друг начин тези големи чушки да се опекат и отвътре.Така си поемат колкото вода им трябва.Сложих ги да се пекат и 15 мин.преди да ги извадя...
Направих соса от зелени чушки,както описах по-горе.,но му сложих само една скилидка чесън...

и залях чушките.Върнах ги във фурната

Тук са опечени вече...

Да ви е сладко!Докато се хранеха мъжете у дома се чуваше само... Превъзходни са...трепачни...!!!

Из НЕТ-а има доста рецепти с този сос.Някои му слагат сметана за готвене вместо вино...мисля,че ще се получи още по-добре.Пекат и риба върху него.Слага се в тавичката зеленият сос ,а отгоре се подрежда риба...и във фурната 


# 89
  • Мнения: 4 380
Този сос е трепач. Наскоро правих подобен за пилешки гърди по рецепта която прозвуча в бонапети с тази разлика че там беше патешко ако не се лъжа. Мисля, че със сметана го правих соса. Страшен беше. С червените чушки изглежда много красиво. Вярвам, че е било и много вкусно.

# 90
  • Мнения: 3 674
Габи...ти си страхотна! Hug  Какви чушчици си сготвила.. Heart Eyes.Направо ми се приядоха като гледах снимките!!!

Аз ще пробвам соса със сметана,и аз обичам разнообразието и да експериментирам  кухнята/когато имам време / Wink

Мерси за супер рецептата!  Hug


# 91
  • Мнения: 1 818
За нищо  Hug

И аз благодаря! bouquet

# 92
  • Мнения: 375
Моята тънкост, като пълня чушки с яйца и сирене, е, че в сместа от яйца, сирене, малко чесънче, копър, сол  и 1 с.л. кисело мляко слагам 1 ФИЛИЯ СУХ ХЛЯБ НАТРОШЕН. Така сместа не се разтича и става по-плътна.

# 93
  • Мнения: 1 818
Това е интересна идея,ще я пробвам.И проблема със сиренцето ни е решен.Наскоро откриха близо до нас склад за български стоки...има и сиренце С тукашните сирена не се получаваха нито чушките,нито баницата.

# 94
  • Мнения: 1 818
Ето ви още една много интересна и вкусна идея за пьлнени 4ушки   bouquet

Чушки пълнени с тортия-стъпка по стъпка

# 95
  • Мнения: 3 674
Ето ви още една много интересна и вкусна идея за пьлнени 4ушки   bouquet

Чушки пълнени с тортия-стъпка по стъпка
Габиииии......пак извади супер рецепта...!  Heart Eyes Вече се наложи да си отворя специална папка"Вкусотии!!".... Joy и там да  си ги слагам  рецептите от форума.... Sunglasses

# 96
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ето ви още една много интересна и вкусна идея за пьлнени 4ушки   bouquet

Чушки пълнени с тортия-стъпка по стъпка
Габиииии......пак извади супер рецепта...!  Heart Eyes Вече се наложи да си отворя специална папка"Вкусотии!!".... Joy и там да  си ги слагам  рецептите от форума.... Sunglasses


Жалко че не мога да ям пържено

# 97
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Да питам - соса с топеното сирене връща ли се при чушките или се добавя като гарнитура  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 5 577
 Crazy леле момичета, правих го тъкмо този сос, по прочетеното от тук.
то стана моето заливка за мусака, много сбърках нещо.  Shocked

разбърках го, и долях кис. мляко и върнах, да е по-рядко - стана, но като заливка, не е сос. сложих и заквасена сметана и топено сирене, абе манжда с грозде.   Embarassed

сега е още горещо, ще видим после дали става за ядене.

# 99
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
И моето стана гъстичко , но го разредих с водичка /соса е много вкусен/
Следващия път ще слагам соса непосредствено преди да сервирам чушките /ако е по гъст разбира се /  Peace

# 100
  • Мнения: 595
Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).
Сложих 2 жълтъка и  малко чесън,но без сиренето.Станаааааааааааа.....мммммммммм  chef

# 101
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).
Сложих 2 жълтъка и  малко чесън,но без сиренето.Станаааааааааааа.....мммммммммм  chef

Сиренето придава невероятен вкус , опитай и с него  Peace

# 102
Скъпи мои, Безкрайно благодаря на дамата, която толкова упорито пита за соса, КОЙТО И ПРИ мен се ИЗПРАРЯВА! Praynig
Но сега като прочетох всичко си дадох сметка каква ми е грешката Thinking
Винаги се случва така, че приготвям повече пълнеж за чушлетата, защото се опасявам , че няма да ми стигне.
Та каквото остане го спретвам в тавата сред останалите чушки -
Като налея водицата (много, малко - все тая) цялата се попива в оризчето, което не е в чушките и сос не остава!!!!!!  Cry
И това си има предимства, защото за мойто мъжле, това оризче, което е попило целия сос и мазнинка е КАЙМАЧЕТО на чушките и той не дава друг да го обира освен него направо от тавата...
Все пак обича и белия сос, така че следващият път, мили дами, обещавам да остане водичка!
Обичам ви и Ви целувам!  bouquet

# 103
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пробвай! Чакаме отзиви!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт