Хормон на растежа

  • 19 061
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 741
Предполагам ще търсят синдром,например Силвър- Ръсел. При него се изписва хормон на растежа.

# 16
  • Мнения: 3 539
Kasidy, аз нищо не разбирам. Но пък ми препоръчаха да отидем при Елисавета Стефанова. Гледах днес за часове, има за 10 март, но детето тогава има контролно по бел. Има часове за 30 март. Тогава ще ходим. Йоко, а вие при кой ендокринолог сте ходили?

# 17
  • Мнения: 4 741
При Йотова в Св. Марина гр. Варна, но спрямо мен и детето ми се държа грубо и непрофесионално. Други родители споделяха, че са доволни.
Преди години преглеждаше само платено 50 лв.

# 18
  • Мнения: 3 539
О, там е много далече за нас. Ние в София ще ходим, най-близо ни е.

# 19
  • Мнения: 4 741
Относително нещо е разстоянието. Ние пътувахме четири пъти до Белград, защото там беше най- добрият лекар в света, от който се нуждаеше детето ми. 800 км. в едната посока.

# 20
  • Мнения: 3 539
Така е, права си. На нас тази док. ни я похвалиха, пък да видим. Да пораснат дечицата! Ох, Йоко все се срещаме по теми с проблеми!А днес ми е криво, че едно 50 кг в класа на детето се захванало с моята буболечка, която още няма 20 и 1,20, пък и моето му било виновно, дето от раницата не можеш да видиш има ли дете, или е самоходеща раница.

# 21
  • Мнения: 4 741
Съдба ли е не знам... Толкова години и не мога да намеря отговор на въпроса "Защо?". Сигурно няма и да намеря.
В един момент се уморих от лекари и болници, но дълъг път има да извървим.
В една фб, за хора със заболяване като на синът ми, доста родители споделиха, че успешно се прилага лечение с хормона на растежа при децата им, а тук в БГ няма лекар, който да се ангажира. Не искат и това е.

И при нас е така. На 8 г. е 19 кг. и 119 см., няколко съученици го тормозят, но се радвам, че му е през .... и не му влияе на доброто в него, което му е в повечко.

# 22
  • Мнения: 4 734
И моето дете го тормозят в училище.Все го бутат,ритат му раницата.Принудих се да го уча да се отбранява, но той отказва.По цял ден акъла ми е в училището при него.
 Нас ни разпределиха при д—р Бояджиев,чета че е и генетик.Оня ден от притеснение забравих да му спомена,че на всичкито отгоре детето е и с асансьорни тестиси.Йоко,като те прочетох за синдрома на Силвър—Ръсел и взех да ровя да прочета.Какво ли ми трябваше.....

# 23
  • Мнения: 1 031
Съдба ли е не знам... Толкова години и не мога да намеря отговор на въпроса "Защо?". Сигурно няма и да намеря.
В един момент се уморих от лекари и болници, но дълъг път има да извървим.
В една фб, за хора със заболяване като на синът ми, доста родители споделиха, че успешно се прилага лечение с хормона на растежа при децата им, а тук в БГ няма лекар, който да се ангажира. Не искат и това е.
И при нас е така. На 8 г. е 19 кг. и 119 см., няколко съученици го тормозят, но се радвам, че му е през .... и не му влияе на доброто в него, което му е в повечко.
Аз имам вече голямо момче с проблеми в растежа. При него всички показатели бяха в норма с изключение на ръста. Голямото забавяне не получи между 1 и 2 г, тогава порасна само с 2 см. Ние го водихме на всякакви изследвания, но проблем не се откри. Явно не открихме нашия лекар, ендокриноложката, доцент и преподавател в МУ, след като прегледа пакета с изследвания каза, че ние не го храним и затова не расте. Angry  И понеже съм го завела на 6.7 г и като гледа показателите за 6 той е на долната граница, да го заведем като стане на 7 и бъде със сигурност под нея. Сега има по-големи възможности за прегледи и консултации, така че бъдете настоятелни.
Аз също съм се притеснявала, че ще има проблеми в училище, но беше точно обратното - съучениците му го обичаха много. Самият той има значителни успехи в спорта, учението и изкуствата, има самочувствие и се държи с достойнство. Казва, че ниският ръст не го притеснява

# 24
  • Мнения: 4 741
За съжаление при моето дете ниския ръст е последен проблем. Познавам доста мъже с нисък ръст, успели и без комплекси.

# 25
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен. Видях че от дълго време никой не е споделял за проблем за липса на хормона на разтежа. Синът ми е на 10 г и е висок 123 см. Оказа се че е с дефицит на хормона на разтежа. С много настоявания от моя страна личната ни изпрати при ендокринолог. Попаднахме на правелния човек. Благодарение на нея открихме проблема за ниския му ръст и тегло. А не както всички повтаряха"Спокойно той ще порасне в побертета, и вия сте ниска".  Сега ни предстоят други процедури за причината за липса на хормона и след това терапия с хормона на разтежа. Не съм на ясно как стоят нещата но доколкото разбрах май  в София само се одобряват пациенти за хормона. Ако някой вече го е преминал можели да сподели.

# 26
  • София
  • Мнения: 327
Здравейте и от мен. Видях че от дълго време никой не е споделял за проблем за липса на хормона на разтежа. Синът ми е на 10 г и е висок 123 см. Оказа се че е с дефицит на хормона на разтежа. С много настоявания от моя страна личната ни изпрати при ендокринолог. Попаднахме на правелния човек. Благодарение на нея открихме проблема за ниския му ръст и тегло. А не както всички повтаряха"Спокойно той ще порасне в побертета, и вия сте ниска".  Сега ни предстоят други процедури за причината за липса на хормона и след това терапия с хормона на разтежа. Не съм на ясно как стоят нещата но доколкото разбрах май  в София само се одобряват пациенти за хормона. Ако някой вече го е преминал можели да сподели.

Комисии има единствено в Педиатрията в София, във Варна- детска ендокринология в болница Света Марина и в Пловдив и Плевен мисля.

# 27
  • Мнения: 4 734
Ние вече година лечение направихме.12 см и 7 кг. Всички в класа растат главоломно, моето дете все по-миниатюрно ми изглежда.
 Да кажа на майките с деца с подобен проблем,че заболяването позволява детето да мине на ТЕЛК комисия.

 Имам и един въпрос, на който отговор нямам.Децата с дефицит на растежен хормон водят ли се и с умствена изостаналост? Попитаха ме вече няколко пъти по различен повод.Аз обяснявам,че детето физически не отговаря на календарната си възраст и хората въртят очи със съжаление все едно ми казват "Ами то и ментално нещата се развиват по-бавно явно". Много му е трудно на моето дете в училище,по всичко.Има предмети по които обяснявам,но то все едно не дорасло да проумее какво му казвам.

# 28
  • Мнения: 33
Ние вече година лечение направихме.12 см и 7 кг. Всички в класа растат главоломно, моето дете все по-миниатюрно ми изглежда.
 Да кажа на майките с деца с подобен проблем,че заболяването позволява детето да мине на ТЕЛК комисия.

 Имам и един въпрос, на който отговор нямам.Децата с дефицит на растежен хормон водят ли се и с умствена изостаналост? Попитаха ме вече няколко пъти по различен повод.Аз обяснявам,че детето физически не отговаря на календарната си възраст и хората въртят очи със съжаление все едно ми казват "Ами то и ментално нещата се развиват по-бавно явно". Много му е трудно на моето дете в училище,по всичко.Има предмети по които обяснявам,но то все едно не дорасло да проумее какво му казвам.
Здравейте и при нас се случва същото. Гледам негови връстници  и долавя разлики в поведението му  не знам до колко влияние има хормона но се надявам да го преодолее. Нас тепърва ни чакат още изследвания.

# 29
  • Мнения: 4 741
Моето момче е с Langer-Giedion Syndrome(делеция 8q11.24) и изостава в растежа. На почти 10 г. е висок 125 см и тежи 21 кг.
Рядко генетично заболяване, което засяга костите.
Когато беше на 5 г. ходихме при д-р Йотова на преглед. Много лошо впечтление остави в мен с думите, които няма да забравя "Това дете го остави, то няма да постигне нищо."?!?! Един вид е бавноразвиващо, малоумно и т.н. и видиш ли да не се занимавам с него, а да го оставя каквото такова.
На 5г. след рентген се установи изоставане с 2 г. в костната възраст. Скоро не сме правили такава, но сигурно ще е повече. Сестра му е на 8 г. 137 см и 28 кг.

Общи условия

Активация на акаунт