Хормон на растежа

  • 18 760
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Искам да попитам има ли тук родители на деца, на които им е слаган хормон на растежа?Как се чувстваше детето ?Има ли ефект от него?Изобщо ме интересува всичко за този хормон

# 1
  • Мнения: 5
Здравей

Моят син е на растежен хормон вече 3 години. Беше на 2г.6м, сега е на 5г.8м.
Получава инжекции Omnitrope и вече си е абсолютно в нормите. Не сме забелязали никакви промени в него, освен това, че порастна и е колкото връстниците си. Мускулчетата му заякнаха доста.
Ако има нещо, което те интересува, питай

# 2
  • Мнения: 6
Здравейте. Аз също се интересувам от тази тема.синът ми е на 5 г и 2 месеца и е 106см и 17 кг лека полека падна на 3 % на от скалата. На 4 години правихме изследване на соматомедин, който беше доста нисък 64 (19-175) и снимка на китката за костна възраст, която отговаряше на годините, което пък не е добре в случая. Сега преди 3-4 месеца пак изследвахме соматомедина и пак беше 65. Не сме правили пробата с растежният хормон все още.  Интересува ме в България лесно ли се минава на комисия за одобряване и отпускане на хормона или е трудно както и тук в Гърция ?

# 3
  • Мнения: 5
Моят син другата седмица е на контролен преглед, на който ходим през 4 месеца. Взимат му кръв и проверяват стойностите и в зависимост от това регулират дозата, ако е малко или много. До сега честно казано не са я променяли и всичко е окей.
Ние живеем в Дания и преди да започне хормоните трябваше да се направят няколко изследвания и след месец излезна резултатът и започнахме. Минахме на един курс с таткото как да поставяме инжекцията и това беше.
Тук всичко е безплатно и ние не плащаме дори една стотинка, нито за инжекцията/писалката, нито за ампули, нито за иглички...и слава Богу, защото е много скъпо.
Той в момента е около 118 см и 20 кг.
Но до миналата година си беше в размер 92...близо две години

# 4
  • Мнения: 6
Как открихте проблема при вас? 
  От България има ли майки с деца на тази терапия?

# 5
  • София
  • Мнения: 327
Моят син е с тотален дефицит на растежния хормон на лечение от ноември 2015г. Роден е с хипотрофия изостана към 3 тата си година.  Беше голяма мъка докато стигнем до изследвания и намерим правилния лекар. За 1 г 9 м. е пораснал 15 см и е качил 3,7 кг. Направих група във фейсбук - Деца на лечение с растежен хормон, заповядайте.  Имаме и група Деца с проблеми в растежа,  за тези които още се проследяват.
Не е имало странични ефекти,  само положителни. Повлия му страхотно на говора и тонуса, тъй като изоставаме в развитието си.

# 6
  • Мнения: 6
Как се казва групата? Бих искала да се присаединя към вас. Благодаря!

# 7
  • Мнения: 4 644
И аз се интересувам при кой лекар да отида на преглед и консултация? До колкото знам в България само в София и Варна са центровете където отпускат лечение с този хормон.
Синът ми е на 5 г. и 8 м. 105 см. и 15 кг. За последните 2-3 години много изостана. Има изоставане в костната възраст с 2 г.
Аз съм 162 см, баща му 182 см. Не е да сме от най- ниските. 

# 8
  • Мнения: 6
Йоко, мисля, че е по- добре костната възраст да е по- назад от реалната защото така детето има да навакса. Ако е по - голяма от възрастта на детето, тогава е май проблем. Без да те обеързвам с мнението си. Синът ми е точно, като вашият син, и възраст и ръст. И аз почнах да се притеснявам и да търся.  От кой град сте?

# 9
  • Мнения: 4 644
Доста е слабичък, има проблем с артикулацията и трудности в изговарянето на доста звуци.
Скрит текст:
От Сливен сме.

# 10
  • Мнения: 4 665
Само тази тема намерих и я отварям.Усещам, че след посещението ни при ендокринолог утре ще съм точно за тук,колкото да не ми се иска.Детето ми—вторият близнак.Момче,на 10 години.Ниско тегло застопорено от години ± 1 кг и ръст който за 6 години се е променил с 12 см.Все,си казвах децата са различни,не са по калъп обаче той просто е малък,а е 4 клас.По площадките децата мислят че е първи и го подиграват че.лъже.Много ми е притеснено,защото изобщо нямам идея какво предстои.И ми е едно такова горчиво,защото лекаритекоито ги виждат ,мерят,теглят все пак носят отговорност поне да забележат че има нещо извън нормите.Много съм притеснена,много.Някой ще.поговори ли с мен,моля

# 11
  • Мнения: 3 495
Моето дете също е дребно. Есента най-накрая и педиатърката се съгласи да направим консултация с ендокринолог, но я отложихме. Скоро ще я правим. Миналото лято по площадките я смятаха от детската градина, но пък тя ги изумяваше със знаенето на таблицата за умножение. Момичетата в нейния клас са три пъти по- големи от нея. А вие при кой ендокринолог ще ходите?

# 12
  • Мнения: 4 644
И моето дете е дребно, но е със заболяване на костите, макар в САЩ успешно да прилагат хормон на растежа, тук отказват. Той е 8 г., 19 кг., 117 см.

# 13
  • Мнения: 4 665
Ние сме от Бургас.На този етап ори единствения детски в града.Все си казвах,че момчетата са по назад в развитието си ,обаче....на почти 11 години,24 кг и 126 ръст...

# 14
  • Мнения: 4 665
Здравейте.Вече чакам резултатите от изследването.Това което зная е че с щитовидна,бъбреци и черен дроб—всичко е наред.Костната възраст е 8 години,при календарни почти 11.Генетичните ще станат ясни след месец.Това чакане ме смазва.Не разбирам нещо...Има ли.някаква пряка връзка между резултатите за растежния хормон и генетичнте изследвания?Обясниха ми,че след яснота по първите ше се вземе решение дали ще наблюдават още година детето или оше на пролет щени извикат за нови изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт