В момента чета...51

  • 65 354
  • 725
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 687


Старата тема:
Скрит текст:


Важно!
Желателно е когато споделяте впечатление от дадена книга да внимавате как го правите. Това предупреждение не цели въобще да ви откаже от споделяне или питания, напротив! Но често, все още под въздействието на емоцията от прочетена книга се прибързва в споделянето. Нека коментирането на ключови моменти, развръзка, убиец и въобще всичко, свързано със съдържанието, което би разкрило важна информация, да бъде поставяно в скрит текст! За целта, вмъкнете текста, който искате да скриете между скобите [спойлер][/спойлер], на латиница - spoiler. Уважавайте правото на непрочелите все още книгата да й се насладят максимално, когато решат!
Как да поставите картинка в мнение
- когато желаете да покажете корица на книга, която четете, е необходимо да копирате, сложите адреса на картинката между отварящ и затварящ таг за изображение, т.е. между img и /img, поставени в скоби - [имг] [/имг]. За намаляване на изображението, ползвайте img height=250 или img height=300, след това адреса и накрая /img, съответно пак със скоби, ето и пример:
[имг хеигхт=250]http://....................jpg[/имг]

# 1
  • София
  • Мнения: 6 210
Мерси за темата, Миж  Hug!
Вместо прост запис, споделям, че ви следя внимателно и трупам заглавия  Crazy. Възползвах се от промоцията на озон и си поръчах книга, която някой скоро коментира и препоръча - "Мъжът от Константинопол" на Жозе Родригеш Душ Сантош.

# 2
  • Мнения: 394
И аз се записвам за да не ви изгубя отново и да не би случайно безкрайния ми списък от книги за четене да намалее  Hug

# 3
  • Мнения: 1 489
Включвам се и аз в темата.
Дочитам " Любов по време на холера" на Маркес. Не е това, което съм си представяла.

# 4
  • Мнения: 5 405
Скучен запис и от мен. Grinning
Миж, благодаря за темата.  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 495
Аз съм потънала в "Ужас" - Дан Симънс. На светлинни години разстояние е от книгите, които по принцип чета, но ми харесва. А все още дори не съм я преполовила; предполагам, че ще става все по-интересна. Трябва по-честичко да излизам от зоната си на комфорт - приятни изненади се получават понякога. Simple Smile
С голям интерес следя тук и на други места коментари за "Стопанката на Господ" - аз не съм я чела, едва ли и ще я прочета, но са ми любопитни различните мнения както за самата книга, така и за начина ѝ на разпространение.
Миж, благодарности за темата.

# 6
  • Мнения: 5 278
Хоп и аз в новата тема Simple Smile

# 7
  • Мнения: 24 341
Чета "Загадката Л. Живкова" на Крум Благов

# 8
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Възползвах се от промоцията на озон и си поръчах книга, която някой скоро коментира и препоръча - "Мъжът от Константинопол" на Жозе Родригеш Душ Сантош.


gargamela я препоръча и аз я взех  Laughing
Очаквам да ми хареса. Само да изплувам от "Удавниците". Всъщност може и да я почна паралелно, че ми се чете.

Миж, мерси за темата  Grinning

# 9
  • Мнения: 4 017
На всички, които се мъчат със Зорбас, да препоръчам "Капитан Михалис". Там всичко се чете на един дъх.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 566
Благодаря за новата тема, Миж! bouquet

Записвам се в нея с "A Little Life" на Ханя Янагихара. Към момента ми харесва много и се надявам така да продължи.  Peace

Набелязвам си и аз книги, които препоръчвате.  Hug

# 11
  • Мнения: 6 346
Да се запиша и аз - малко ми остава от "Нишките на съдбата" и много ми харесва, междувременно четох и други неща. Благодарности за новата тема! bouquet

# 12
  • Мнения: 4 785
Приключих с "Друговремец" на Диана Габалдон - 3,5* в ГР. Хареса ми, историята беше интересна, цялостният стил на писане също. Но прозира едно неумение да се премине към дадено събитие и се започва с едни излишни локуми, ама толкова дълги, че често откарваха по над 100 стр., за една никаква прелюдия. Без идея, просто като логорея. И ми доскучаваше  в тези моменти, но влезеше ли историята в коловоза, нещата се получаваха. Не ми хареса и характера на Джейми, по-точно посоката, която придоби след
Скрит текст:
брака му - стана един любовно-лигав, нищо общо с мъжкарския персонаж от началото.
Към други герои също имам забележки, някои събития останавиха неясноти - защо изобщо се случиха? И историята беше пресолена със секс сцени и изнасилвания. Затова се колебая някъде между 3 и 3,5.

Започнах "Любов по време на холера" на Габриел Гарсия Маркес

# 13
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Благодаря за новата темичка! Записче

# 14
  • Мнения: 10 885
Мерси за темата, Миж.

Аз нямам представа как са тиражите по принцип, но мисля, че 10 000 броя за 2 месеца е добро постижение.

Но както сме си говорили и друг път е любопитно какви са реалните тиражи на издаделствата, за да можем да направим сравнение.

Но пък ми стана интересно какви са продажбите на другите балкански автори извън Балканите. И какъв им е маркетинга сравнен с този на нашите автори, ако изобщо има такъв за нашите.

Общи условия

Активация на акаунт