В момента чета...51

  • 65 365
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 397
Готово ... Изумление и трепет - марк (=прочетена).
Интересно ... много интересно "японско" четиво - промълвявам с изумление и трепет Simple Smile

# 31
  • Мнения: 6 618
И аз я прочетох. Не очаквах,че е толкова кратка.
Е,тук възхищение към японците и тяхните нрави и култура-няма. Има един доста задълбочен анализ,поднесен с много ирония и самоирония.
 На много места се смях със сълзи!
Препоръчвам я,още повече,че наистина се чете за няколко часа.  Simple Smile

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 5 945
Аз чета "Тайната история" на Дона Тарт. На 15% съм и не съм убедена,че ми харесва. Възможно е по-нататък да стане по-интересна,започнаха да се загатват вече някои неща,но все още не ме е грабнала истински.

# 33
  • Мнения: X
И аз чета "Тайната история". Прочела съм три глави, не е много. Но не ми върви четенето..щом съм я започнала, ще я довърша. Но вероятно по-нататък.

# 34
  • Мнения: 2 596
Прочетох "Човек на име Уве". Голям рев му дръпнах накрая. Не знам дали е от книгата или съм в такъв период   Mr. Green
Започвам "Да се оичаме с отворени очи". Нямам очаквания, но ще и дам шанс.

# 35
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Записче  bouquet

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 1 652
На средата на "Червен изгрев" на Пиърс Браун съм. Увлекателна е, определено ще търся и втора част  Peace .

# 37
  • Мнения: 1 752
Да се запиша, че ви изпускам и ще ми намалее книжния списък Simple Smile
Чета "Малкият приятел" предимно уикенда и много ми харесва. Тази Хариет ме върна в детските ми години с това скитане Simple Smile Напоследък си мисля и за "Тайната история" и ми се струва, че не я оцених тогава подобаващо..
И на Франзен ще дам шанс отново Peace

Иначе електронно чета "Ще се видим в Париж". Хубава е, но вече почва да ме дразни думата Париж във всяко второ заглавие, явно продава Mr. Green

# 38
  • Мнения: 5 383
След близо месец безкнижие, вчера започнах Тетрамерон на Хосе Карлос Сомоса. Като гледам как е тръгнала, ако продължава в същия дух, идея си нямам как ще я оценявам newsm78

# 39
  • Мнения: 792
И аз благодаря за темата, Миж!
Напредвам си бавничко със "Свобода" на Франзен. Харесва ми колко пълнокръвни са образите, дълбочината на отношенията, актуалните теми, които се засягат. Защо така странях от този автор досега, не знам Wink 
След идиличното селце на Луиз Пени и така изстрадалото на Абгарян, срещата с някой и друг градски персонаж ми е особено приятна Simple Smile

# 40
  • Мнения: 10 700
Аз пък идвам с първите първите си безапелационни и пълнокръвни 5* /ПЕТ/ звезди за тази година за "Станция Единайсет"  Grinning
Книгата ме изкефи максимално!
Признавам, в самото начало имаше у мен известно чувство на колебливо харесване /да кажем като за 2,5* Simple Smile /, но то много скоро беше преодоляно Simple Smile
Струва ми се, че някои образи с потенциал не бяха развити, но на фона на всичко останало това се оказа без особено значение.
Препоръчвам я на любителите на анти-утопиите. Тази книга на мен лично ми се стори по-добра от "Пътят" , още повече, че тук поне има някаква надежда накрая, докато при Маккормак мракът е пълен.

Мисъл от книгата, която ще запомня: "Адът е липсата на хората, за които копнеем."

Много благодаря на милата съфорумка, която ми я прати за прочит!  bouquet


Сега мисля да видя това "Изумление и трепет" що за чудо са ... Мислех в аграрно-рустикалната вълна да се метна, но май ще е в японско-счетоводната /доколкото подразбрах  Mr. Green /

# 41
  • Мнения: 398
Миж, преди време започвах Станция единайсет, но така и не я харесах, но след твоето изложение със сигурност пак ще я видя и може би този път ще успеем да се спогодим. Това Изумление и трепет май май и аз ще си го взема, да видя какво толкова му харесвате  Grinning

# 42
  • Мнения: 194
Божеее какво си причиних - прочетох "Любовникът" на Дюрас.. добре, че беше кратка!
Изобщо, изобщо това не е моята книга, историята до някъде беше интересна, но е написана по начин, който хич не ми допадна.
Чак се чувствам ядосана Grinning - мислех, че това може да ми се случи само след Бакман, но уви..

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Сега мисля да видя това "Изумление и трепет" що за чудо са ... Мислех в аграрно-рустикалната вълна да се метна, но май ще е в японско-счетоводната /доколкото подразбрах  Mr. Green /
В японско-тоалетната  Crazy
Аз мислех да започна Кристин, но реших да почина малко от Кинг. Сетих се, че преди време в книжарницата видях някаква комерсиално-еротична корица с неразчитаемо заглавие, по-късно разбрах, че се казва Шейхът и е един от култовите 31 забравени любовни романа от деветдесетте и когато ми попадна за 50 ст, си я купих. Пробвах няколко страници, но май не ми се чете това... та започнах Повелителя на мухите, още съм в началото, но вече знам, че е правилният избор  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 397
Божеее какво си причиних - прочетох "Любовникът" на Дюрас.. добре, че беше кратка!
Изобщо, изобщо това не е моята книга, историята до някъде беше интересна, но е написана по начин, който хич не ми допадна.
Чак се чувствам ядосана Grinning - мислех, че това може да ми се случи само след Бакман, но уви..

И аз така реагирах ... филмът е по-добър според мен.

Общи условия

Активация на акаунт