В момента чета ... 89

  • 10 655
  • 190
  •   3
Отговори
  • Мнения: 10 691




ВАЖНО!
Желателно е когато споделяте впечатление от дадена книга да внимавате как го правите. Това предупреждение не цели въобще да ви откаже от споделяне или питания, напротив! Но често, все още под въздействието на емоцията от прочетена книга се прибързва в споделянето. Нека коментирането на ключови моменти, развръзка, убиец и въобще всичко, свързано със съдържанието, което би разкрило важна информация, да бъде поставяно в скрит текст! За целта, вмъкнете текста, който искате да скриете между скобите [спойлер][/спойлер], на латиница - spoiler. Уважавайте правото на непрочелите все още книгата да й се насладят максимално, когато решат!
Как да поставите картинка в мнение:
- когато желаете да покажете корица на книга, която четете, е необходимо да копирате, сложите адреса на картинката между отварящ и затварящ таг за изображение, т.е. между img и /img, поставени в скоби - [имг] [/имг]. За намаляване на изображението, ползвайте img height=250 или img height=300, след това адреса и накрая /img, съответно пак със скоби, ето и пример:
[имг хеигхт=250]http://....................jpg[/имг]

# 1
  • Мнения: 56
Чета "Емпузион" на Олга Токарчук, почти я привършвам. Изключителна писателка! Литературно пиршество е за мен четенето на нейните книги. Харесвам стила ѝ, красивия и сложен изказ, дълбочината на творбите , плътните образи, които изгражда, начина, по който разпалва въображението ми със сюжетите и философските си размисли, невероятната ѝ ерудиция, чувството за хумор. Всичко ми харесва Simple Smile Преводът е брилянтен!

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 10:42 от countessinna

# 2
  • София
  • Мнения: 1 781
Започнах Четвърто крило и потръгна увлекателно, като една идея ми е тийн и леко в търсене на хайпа.
Приключих Специални връзки и ми е категорична 5-ца. Въпреки началото, което ми беше странно посредствено, средата - когато очаквах коренно различен сюжет, след това всичко си дойде на мястото и открих логиката за тези похвати. Много ми хареса!

Благодаря за темата!

# 3
  • Мнения: 36 498
Благодаря за темата, снощи дочетох "Нощта на тигъра" - това е разказ за съдията Ди. Имам още няколко романчета и разкази, докато приключа с поредицата. Диаграмата на зодиакалните знаци ми се видя странна, защото има написани съответствия със знаците от другия зодиак, а както знаем, китайските зодии се определят от годината, а не от месеца на раждане.
Освен това ми направи впечатление, че има българско издание, наречено "Маймуната и тигърът", което обединява двата разказа - "Утринта на маймуната" и "Нощта на тигъра".
Събитията в "Нощта на тигъра" се развиват непосредствено след "Гвоздей в черепа", а в "Утринта на маймуната" - скоро след "Езерото, което не връщаше удавниците". Между двата разказа има скок във времето от 10 години.
Може би и тази странност се дължи на особения начин на писане на ван Хюлик, обаче ако нямах интернет да проверявам тези неща, щях да се чувствам много объркана. Примерно ако просто си четях "Маймуната и тигърът", без никаква странична информация и без да си правя маратон с поредицата. В началото на разказите има списък с действащи лица, който е объркан в бг изданието - и на двата разказа пише -
"ДИ Жендзие

главен магистрат на Ханюан през 666 г. от н.е."

А в "Нощта на тигъра" той току що е приключил назначението си в Бейджоу и действието се развива през 676г.
Скрит текст:
И не е без значение, защото съдията мисли за убития Хун (в Гвоздей в черепа) и все още е в депресия. Поведението му би изглеждало странно без контекст.

# 4
  • София
  • Мнения: 485
Мине време и пак се завърна към Крис Картър и Хънтър. Много добра поредица, сега съм на - "Смъртоносно обаждане".

# 5
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
Благодаря за темата!

В момента паралелно препрочитам "Трите тела" от Лиу Цъсин. Започнах да гледам китайската версия и буквално в епизодите "чета" все едно от книгата Simple Smile

Другата книга е "Дългата игра" от Елена Армас, но нещо трудно ми върви.

# 6
  • Галифрей
  • Мнения: 4 136
Благодаря за новата тема! ❤

В момента чета класика малка златна книжка (лукзоно издание) с недовършените романи на Джейн Остин “Семейство Уотсън” “ Лейди Сюзън” и “ Сандитън” на английски ❤ Признавам,че не разбирам всяка дума но пък научавам нови думи.

# 7
  • Мнения: 6 506
Мижж,благодаря за темата! Heart
Към края на "Стълба към небето " на Джон Бойн съм.

# 8
  • Мнения: 5 278
Благодаря за новата тема и за препоръките за автобиографии! Бранислав Нушич също не бива да се изпуска, много ми е любима Simple Smile
Аз започнах "Тайният живот на пчелите" и много бързо ме увлече. Честно казано нямам никаква идея какъв е сюжета, помня само че тук я препоръчвахте, но е много мой стил.

# 9
  • Мнения: 630
Благодаря за темата, Миж 💐

Записвам се с ”Червена царица” на Хуан Гомес-Хурадо. В началото съм и не мога да кажа още дали ми харесва, но главната героиня ми е адашка и ми е малко странно (мисля, че за пръв път ми се случва да чета книга с героиня с моето име).

Преди това четох “Дейзи Даркър”, но не съм особено впечатлена, досетих се по средата на книгата накъде вървят нещата и ми дойде твърде фантасмагорично.

# 10
  • Мнения: 4 166
Здравейте, да се включа и аз. Simple Smile
В момента съм съвсем в началото на ''Мастиленочерно сърце'', шестата част от поредицата за детектив Корморан Страйк и партньорката му Робин Елакот. Страшно ми харесва стила на писане на Робърт Галбрейт (Джоан Роулинг), изключително увлекателен! Потапя те в историята и няма страница, която да ми е досадна или момент, който да нямам търпение да приключи. Характерите на героите са много добре изградени, диалози, всичко. Лондон, Корнуол и други части на Великобритания са умело включен фон, на който се равива действието.
Книгите са дебели, но се четат на един дъх.
Когато синът ми беше по-малък, прочетох първите три части на Хари Потър, не вярвах, че и за възрастни Роулинг ще е толкова добра! Който не е чел, горещо препоръчвам да започне. Първата част е ''Зовът на кукувицата''.

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 23:21 от Tess d`Urberville

# 11
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 107
Минавам средата на Бебето на Розмари . Прочетох разнородни мнения. До тук ми е увлекателна, дано не се окаже с бозав край. Харесвам книги и филми от миналия век.

# 12
  • Мнения: 25 634
Не препоръчвам „Бебето на Розмари“ на бременни жени и млади майки. Аз като бременна я четох, брррр.... Simple Smile
То тогава прочетох и „Гробище за домашни любимци“ – двойно брррр. Laughing

# 13
  • Мнения: 395
Благодаря за темата, Миж 💐
Продължавам си с "Подобрен" на Блейк Крауч-надявам се уикенда да я довърша.
В миналата тема някой беше писал за Р. Ф. Хуанг и "Вавилон" - въпросната книга я започнах и още си седи и чака - на мен ми идва много описателна, без почти никакво действие. За сметка на това първата част на "Войната на маковете" за мен беше чудесно изживяване - фентъзи, действие, политика, измами, всичко си имаше. Даже скоро искам да я препрочета и директно да продължа с втора и трета част.

# 14
  • Мнения: 268
" Скандалният живот на Евелин Хюго" слушам в момента. Лек роман, за развлечение.

Общи условия

Активация на акаунт