На една годинка става вече ДЕКЕМВРИйското човече

  • 72 988
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Честито, ЦветиHugБраво!  bouquet
Съни, браво за сваления памперс! Hug(И Бобо е без дневени и нощен от 8 месечен, от почивката ни миналото лято). Казва си някой път-аки или ати(това го казва и за пиш) или отива при гърнето си. Но и аз го зная вече кога пишка и кога какво иска да прави. Може да се стиска много дълго навън, по час някъде. Ако е с мен аз го проверявам по-редовно и се сещам, ама ако е с баща си-той по-рядко се сеща, затова зная, че дълго се стиска. Simple Smile
А кърменето пишеш към края си? Жалко. Ох, на мен много ми се кърми още...поне до 2те му годинки искам. Grinning Hug

# 721
  • София
  • Мнения: 8 646
Цвети, браво  bouquet

Оги още си ходи на гърнето, нямаме никакъв напредък от самото начало, но и аз не правя никакви опити да му махам памперса. Слагам го сутрин и вечер и той винаги свършва нещо.
Днес трябваше да сме на консултация, но му избиват зъби и е сополив, та пропуснахме. Ще ходим другата седмица.
Има ли ваксина сега на година и 3-4 месеца ?

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Tsvetivn, честито!

Мелина_3, и аз искам поне до две години кърмя.  Blush Дано и госпожицата да е на същото мнение. Simple Smile

Ирайн, на 13 месеца не е ли Приорикс? Мисля, че е тя. Ние сме се уговорили с педиатърката да се чуем в края на месеца и да уточним дата за имунизацията. Кумовете доста се оплакаха от Приорикса, знам, индивидуално е, но ми е едно свито за нея.  Blush

Не съм махнала памперса все още, но гърнето се ползва по предназначение, поне в повечето случаи.
С храната удрям на камък. Гладна е, но иска да яде сама, аз да не помагам изобщо. И маже, маже... ooooh!
Освен това, ако няма броколи, все едно нищо не ѝ предлагам.  Joy

# 723
  • Мнения: 2 988
Adoration, аз имам същия проблем с храненето, но успях да намеря някакво решение. Малко количество от манджата (2-3 лъжици) разбърквам с 1натрошен сухар. Става много гъсто като каша. Давам му по една лъжица във всяка ръка, за да не бърка с ръцете, и го оставям да яде сам. Останалата по-рядка част от манджата му я давам аз. Така хем не се омазва целият, хем той е доволен, че "яде" сам.

# 724
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Честито! Цвети. bouquet

# 725
  • Мнения: 657
Приориксът се слага на 13 месеца освен ако няма забавяне по някаква причина. На 1г. и 4 м. има реимунизация с Пентаксим и после чааааак на 6 г.

Диди и Митко, страхотна идея е това с даването на две лъжици, за да не бърка с ръце! Още довечера ще я приложа Laughing

Пък аз сам на работа, не ми стига цяла седмица, че и в събота. мръъъъън

# 726
  • София
  • Мнения: 8 646
Приорикс е тази за шарките, нали ? На него му я слагаха Януари.
Оги не иска да яде сам, вчера за пръв път го излъгах да държи краставица и да я дъвче. Като му давам, само човка с върха на лъжицата или с пръстче чопли и никога не поднася към устата. Ако аз през това време взема с ръка и му дам-хапва.
Явно е научен, че аз давам храната  Laughing Как в станало-не знам. Но ми се иска да прави опити и сам.
Броколи харесваше в началото на захранването, сехщга не мога да го накарам  Laughing Обича картофи или ориз на фурна.И кисело мляко. Ако му дам нещо различно от кисело мляко сутрин- не яде.
Голяма гадина е напоследък, показва характер и ни побърква всички  Joy
Аз не знам до кога искам да кърмя...докато се откаже. Изнервя ме понякога и си казвам, че искам в близките месец-два, друг път ми е много мило и се надявам да не е скоро.

# 727
  • Мнения: 1 208
Моя цицоманчо ме напада още от вратата като се прибера от работа. 

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
Венче, аз още от август я слагам на гърне и тя много бързо схвана, че там се вършат нещата. От тогава почти не е акала в памперса, може би по-малко от 10 пъти за тези 6-7 месеца.  И пишкането беше доста редовно в гърнето, но от мен зависи, понякога ме домързява да я слагам. И преди 20-тина дни вече реших, че е крайно време да го махам. Първите 3 дни се напишкваше по 2-3 пъти, после по веднъж, а на шестия ден изкара суха до вечерта и така. Забелязах, че се стиска и дори да забравя да я заведа, пуска малко и се усеща, мрънка и си довършва на гърнето... След още няколко дни вече стоеше на вратата, ръмжи и чака да отворя да ходи на гърнето Simple Smile)) Слагам й памперс следобед и вечер, но в повечето случаи е сух. Навън сме без.
И все пак децата са различни. Въпреки че на баткото го махнах горе долу по същото време - на 1г и 4мес,  беше много по-трудно, а започна да си казва към 1г7м.

# 729
  • Мнения: 657
И аз я слагам на гърнето отдавна, още от юни. Между другото, нямам опит, а не съм и чела как става, но си го представях точно така - просто го махам и като не и е приятно да е мокра, ще показва сама. Само че, предполагам, ще трябва да съм отпуска и да и отделя време, понеже не съм сигурна, че мм ще се справи. Знам ли, може пък да ме изненада приятно, ще му подхвърля идеята  Mr. Green

Моята пък до снощи не е искала гърдата сама, кърмехме се когато аз предложа. Обаче снощи така настоятелно сочеше и чак се надигаше да ми гледа в деколтето Laughing

Ирайн, да, приорикса е за шарките.

# 730
  • Мнения: 1 208
Не само дърпа деколтето, ами и казва чао на другите, за да ходим в спалнята.
За памперса, чакам лятото аз, не ми се перат много дрехи. Мисля като съм в отпуск да отида за една седмица при майка ми е на двора по цял ден да твори:).

# 731
  • София
  • Мнения: 8 646
И аз мисля лятото да пробвам махане на памперса. Най-вече , за да сме в нашия апартамент.Тук навсякъде има килими.
Оги последния месец-два се научи да си иска. Но за да ми бръкне в деколтето трябва да е мярнал нещо  Laughing Ако не съм с дълбоко деколте или не съм се съблякла, просто плаче да го взема и като го прегърна се хваща за мен и някак се притиска и стяга целия. Това му е знакът  Laughing

# 732
  • Мнения: 1 498

Беше ходил на фитнес лагер и там имало няколко жени с бебетата си. На него много му се искало да си говорят за бебета, да се похвали, че и той има и застанал до тях, докато едната кърмела и питал"На поискване ли кърмите"  Joy
Та станало запознанството де, одобрили го.


Сега го прочетох това и се скъсах от смях. Simple Smile Нашия татко също много обича да говори за бебета и бързо завързва контакти с такива приказки.  Laughing

# 733
  • Варна
  • Мнения: 759
Благодаря ви, мами  bouquet

Ние с ваксината за шарките закъсняхме, та сега чак юни-юли ще сложим последната преди голямата пауза.

Вили е свикнал по едно също време да суче, така че няма драми да си иска и да сочи деколте. Но то си зависи от детето и от нуждите му. sisku, при вас може да нужда от близост и уединение, все пак цял ден си на работа. Но смятам, че когато решиш да го отбиваш, той ще разбира вече и можеш да му обясняваш нещо.

Вили също ми е правил няколко пъти номер с пикаенето на килима, въпреки че килим имаме само под дивана, който се подава една педя пред него  Laughing Но когато е искал да ми покаже недвусмислено, че не харесва гърнето и не иска да седи на него, скача, бяга и отива на килимчето  Crazy Аз и не го насилвам с гърнето, но ми се иска преди яслата да свикне.

Ven4e333, ММ ме изненада с инициативата да слага Вили на гърне след следобедния сън и така вече няколко пъти твърди, че пишка там. Е, аз днес опитах, но не ми се получи, тъкмо беше свършил работата в пелената, обаче пък спа почти 3 часа, което е рекорд до сега. Лошото е, че почти винаги се събужда в рев и не въври да го слагам веднага на гърнето, което и без това го изнервя. Така че гововри с ТМ, може и наистина да те изненада  Wink

# 734
  • Мнения: 148
Здравейте мами!
Поздрави на всички с махнатия памперс,аз още не се престрашавам.Малкият често прави на пук и чака да му сложа памперса и тогава върши голямата работа.Ако пък реша да го сложа на гърнето в този момент се спира и нищо не прави.Не знам как да се преборя с това,надявам се да е период,който ще отмине.
Искам да питам кога мислите че е подходящо захранването с ягоди,малини и т.н.Този май ще стане на 1 г. и 5м.Честно казано ми се вижда малко рано,но пък догодина ще е на 2 и половина почти.Не ме разбирайте погрешно,за никъде не бързам,просто ми се ще да ги опита в сезона.Не съм се интересувала никъде още точно кога може да се дават.

Общи условия

Активация на акаунт