На една годинка става вече ДЕКЕМВРИйското човече

  • 73 019
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 988
И моят мъник се буди поне по 3 пъти през нощта, а кърма не е близвал от 9 месеца.  Laughing Сега май го мъчат първите кътници. Венците ми се струват подути и побелели, но да видим кога ще изникне следващото зъбче. Най-лошото , че започна да заспива много трудно през деня, а  и вечер. Не знам зъбите ли са виновни или режимът.

Не ми се иска да правя конкуренция на Мелина за заглавие на новата тема, защото нейното ми хареса, но пък ми хрумна нещо и реших да го предложа: “Декемврийските щурчета тичат с боси крачета“.

А и да ви попитам нещо. Чували ли сте за някакво суеверие, че прощъпулник се прави на пълнолуние.  #Crazy Сазили ли сте го? Казаха ми, че се правело тогава, за да е пълен живота на детето и да има в него по равно от всичко.

# 691
  • Мнения: 670
Честит празник, момичета  Two Hearts Two Hearts Two Hearts Нека в семействата ви винаги да царят любов и разбирателство! 

Понеже не бях присъствала на прощъпулник, почетох доста из нета. За пълнолуние никъде не срещнах, някъде пишеше, че се прави само в сряда, другаде - че в сряда, в петък или в неделя. Нашият беше в неделя, че нали съм на работа и няма кога иначе.

От два дни малката спи преди обед. През нощта спи много неспокойно, постоянно се върти, пъшка и ме търси. Става към 9 и в 11 вече реве за сън, много странно newsm78
Питах мм кога ще си дойде да спи в спалнята, каза, когато Ангела започне да спи по цяла нощ в нейното си легло. Значи, очертава се дъъъъъълго да си спим само двете Mr. Green

Пожелавам ви спокойна и романтична вечер  loveuuu

# 692
  • София
  • Мнения: 8 664
Тъкмо ще имате повече място  Laughing
В предния апартамент ММ се беше изнесъл да спи в хола на разтргстрлния диван. Така около месец, докато веднъж реши да легне следобед на нашето легло и аз го скастрих, че ми разваля къта за игра на бебето.
Та се изнерви и каза, че това си е неговото място. От тогава си спи с нас  Laughing Явно изревнува.
Той работи и с нощни смени и тогава спи в друга стая. Опитвам се да го оставям да се наспива, местим се в хола често. Не знам ако не кърмех детето и не спяхме заедно, как щеше да спи и той. Така като се разбуди Оги го дърпам към мен и веднага се унася пак. Иначе щеше да има ревове, пък да ставам, да светвам.

# 693
  • Мнения: 1 208
Значи и с двамата ми ММ, сме си спали заедно с ММ. И двамата са кърмени, и двамата се будеха/будят през нощта. Егоист съм, щом аз не мога да спя и той няма да спи. Ама да бъда честна той явно в един момент свиква на шума и дори да се буди бързо заспива пак.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
И ние спим тримата на спалнята. Не си представям какво ще е да ставам по хиляда пъти на нощ, ако се наложи. Така е по-лесно - гушкам, кърмя и заспиваме. И двете сме доволни. Мъжът ми също се наспива. Simple Smile
Непрекъснато ме поучават колко лошо е детето да спи при нас, защо още кърмя, защо не взимам храна от детска кухня и други подобни. Нощното кърмене не го споменавам, защото съм лоша майка, която не е успяла да научи детето си да не се буди за кърма през нощта.  Mr. Green Вече не обръщам внимание.
Цикълът ми се възстанови преди четири месеца. За щастие, вече не е така болезнен, както преди раждането. Продължавам да кърмя многократно през целия ден.

Вече не знам какво да предлагам за обяд и вечеря. Явно пак я мъчат зъби и отказва да яде дори любими храни. Ще мине, знам.

# 695
  • Мнения: 1 498
Ние наскоро преместихме Райън в собствена стая и всички спим по-добре. Преди това постоянно се будехме и тримата, а сега е мир и спокойствие. Бейбикол си е включен, ако се събуди посред нощ, но с малко вода и гушкане заспива пак.

# 696
  • Мнения: 148
Здравейте мами!
Ще взема и аз да се отчета с развитието на малкия.Чакаме осмото зъбче,сравнително е спокоен,не мога да се оплача,поплаква си вечер,но е в рамките на нормалното.Когато нищо не го успокоява се принуждавам и давам Нурофен.Апетитът му е добре,хапва си добре,на кухня сме,той много я харесва,а и за мен си е един вид отмяна от готвене.Започнах наскоро да давам цитруси,първо си играех да ги беля,но вече ги режа на малки парченца и яде сам.Много обича портокали и киви.Като цяло сме в един и същ режим всеки ден-закуска към 8 ч.(ако е станал към 6 пие мляко),към 10-10:30 ч. яде плод( един цял плод или два по-малки),след това излизаме и играе навън до към 13-13:30ч.Прибираме се,обядва и веднага си ляга,обикновено дори го нося от стола до кошарата заспал.Следобед ядене и навън и така всеки ден.

# 697
  • София
  • Мнения: 8 664
Adoration, аз недоумявам защо се смята, че си добър родител и се справяш, ако принудиш новородено да се съобразява с режима и живота на възрастен човек Grinning  А колко по-лесно е да се съобразиш с бебето и да се нагодите заедно към режим, който допада и на двете страни. Е, пълно съвършенство няма, ама може поне малко да е улесни.
Даже не знам как точно става отучването и приучването. Сигурно при по-спокойни бебета се получава, макар че моят е много послушен и спокоен...пък не би могло да стане.
Имам чувството, че единственото, което се постига е седмици и месеци рев и майката се тормози, че не е достатъчно добра. Накрая просто детето укрепва и пораства и започва да си спи, да не яде нощем. 
При някои нормално пък не се случва(много си се будят до 2-3 годишно) и разни познати сочат майката-ми тя от рано не го научи и сега им се е качил на главите.
А то е нещо съвсем нормално. Да, досадно е и изморяващо, но е напълно нормално.
Не може заради късметлийските деца, които от рано си спинкат, другите да са някакъв лош резултат на родителски мързел и неумение.
Да подсетя ако не знаете-днес и в четвъртък има детски дрешки в Лидл. Много са приятни. Днес са по-бебешките, а в четвъртък за малки и по-големи дечица.
Ходих сутринта, но едните номера са до 80 размер, а другите 86-92. Оги е 77см и 86 ще му става лятото, а тогава няма да ми трябват толкова бодита с дълъг ръкав и дълги панталони. Пък за есента ще купя по-нататък.
Има и обувчици, но 21 на него ще му става като се стопли, а са като ботички. 20-и номер не беше останал. Естествена ярешка кожа са и са симпатични.

# 698
  • Мнения: 1 908
Ирайн, точно по твоите разсъждения, с които съм напълно съгласна, бях чела една статия, ако я намеря ще кача линк. Ставаше въпрос за бебетата от рекламите и филмите, и как създават усещането, че това са бебетата- спят си, будят се да ядат под час, след което пак заспиват. Ако случайно се задържат повече време будни, то е за да се усмихват, гукат и направят нещо много забавно и мило, след което автоматично заспиват и можеш да си сверяваш часовника по тях.
Затова, щом се роди истинското бебе, майките се виждат в чудо и се чудят как така то НЕ спи, реве, прави други не до там приятни неща и мислят, че нещо не е наред. А то си е съвсем нормално дете, особено ако е кърмаче.
Когато Филип беше новороден беше като скачен за гърдите ми- спеше само на гърда, сучеше през 10 минути и не позволяваше за миг да бъде положен в кошарата. Аз се бях настроила за подобен режим и не само, че не ми пречеше, но се наслаждавах напълно на положението- с кака тийнейджърка, представете си каква благодат изпитвах да гушкам малко, невинно същество, което не ми крещи, че ме мрази, защото му е излязла пъпка на носа...Но ММ беше изумен как така детето не спи като "останалите деца" по три часа, след което да се събуди за хранене в полусън и да продължи летаргичното си съществуване. И си позволи да ми сподели, че на леля му, една многознаеща стара мома с познания в медицината и фармацията, способни да изчервят и най-обиграния професор, д.м.н. и т.н., без да има каквото и да било признание за тези си познания, т.е. ползва ги за домашна употреба и даване на съвети там, където не и ги искат, че на тази леля приятелката, пенсионирана от 40 години детска лекарка, казала, че щом едно бебе не спи 3 часа непробудно, значи не му стига кърмата. След това безценно умозаключение, ММ отнесе един свиреп поглед от моя страна и се приключи, но си представям някоя по-плаха и неуверена майка как би се почувствала и как веднага би извадила шишетата с АМ...Та така. И сега- будели се децата, кога щели да спрат, на Иванка детето от втория месец спряло да се буди? Когато им дойде времето, ще спрат. То и аз понякога ходя да ям по нощите, или имам нужда да ме гушне някой, когато се събудя и ме е страх, дето съм на 30+ години, та тези мишки ли да не се будят.
Животните затова нямат психични отклонения и са си добре- защото се разбират с многознаещите лели по най-лесния начин- теглят едни зъби и да се приключва  Mr. Green

# 699
  • София
  • Мнения: 8 664
Нашата педиатъркана първото посещение каза-ядене на 3 часа, 10 минути на едната гърда, 10 на другата. Останалото цедиш и складираш. "Пазиш си кърмата"...за кой я пазя...не знам.
Та на 3 часа се кърми, за да не се срещат стара и нова кърма, че ферментира в стомаха.
Аз само поклатих глава в знак на съгласие.
Моят мъж след това измрънка, че лекарката била казала еди как си, аз също погледнах на смърт и му пратих няколко статии да прочете. Та вече и той е като обръгнала майка кърмачка и дава съвети  Joy
Беше ходил на фитнес лагер и там имало няколко жени с бебетата си. На него много му се искало да си говорят за бебета, да се похвали, че и той има и застанал до тях, докато едната кърмела и питал"На поискване ли кърмите"  Joy
Та станало запознанството де, одобрили го.

# 700
  • Мнения: 1 908
На първия ден след изписването ни от болницата бях решила да записвам какво прави детето по часове, за да мога да покажа режима на доктора, като дойде, да си каже мнението. Записах следното: 7:00 суче, 7:10 спи, 7:20 събуди се, 7:30 суче, 7:45 спи, 8:30 суче... и се отказах. Когато докторът дойде му споделих тревогите си и му показах листчето  Joy Много се смя  Mr. Green

ММ и той е голям радател на кърменето и за съвместното спане. Онзи ден си продадохме зимната количка, докато мъжът я оглеждаше, той дръпна лекция на жената как съвместното спане спасява от колики  Joy

# 701
  • Варна
  • Мнения: 759
На него много му се искало да си говорят за бебета, да се похвали, че и той има и застанал до тях, докато едната кърмела и питал"На поискване ли кърмите"  Joy
Та станало запознанството де, одобрили го.

Joy Joy Joy
Моят пък рекламираше многократните пелени  Mr. Green

Мелина, благодаря ти за съвета, но вече няма смисъл от гердани - кърмя за приспиване вечер и рано сутрин и така само ще се разсейва  Wink

# 702
  • Варна
  • Мнения: 261
Тук нещо май позамряха нещата! Хайде да раздвижа положението като ви пожелая:

Честита Баба Марта! Да се сте здрави, весели, засмени! Simple Smile

# 703
  • Мнения: 2 988
Честита Баба Марта и от нас.

Митко отново е болен.  Sad Не знам дали е вирус или се е простудил, но пак е на антибиотик. Не знам какво да правя. Уж само червено гърло, без хрипове и хрема, а антибиотик. Бих искала и второ мнение, но в нашия град по-добра лекарка уж няма. В момента има само кашлица и сутринта имаше 38 градуса температура. Свалих я с една доза Панадол и лепя лепенки Куул Патч, за да я поддържам ниска, а вечерта ако се наложи пак да давам температуропонижаващи. Правилно ли постъпвам според вас с температурата?

Вие ползвате ли нещо за подсилване на имунната система? Има ли такива лекарства за толкова малки деца?

# 704
  • Мнения: X
Честита Баба Марта и от нас.

Митко отново е болен.  Sad Не знам дали е вирус или се е простудил, но пак е на антибиотик. Не знам какво да правя. Уж само червено гърло, без хрипове и хрема, а антибиотик. Бих искала и второ мнение, но в нашия град по-добра лекарка уж няма. В момента има само кашлица и сутринта имаше 38 градуса температура. Свалих я с една доза Панадол и лепя лепенки Куул Патч, за да я поддържам ниска, а вечерта ако се наложи пак да давам температуропонижаващи. Правилно ли постъпвам според вас с температурата?

Вие ползвате ли нещо за подсилване на имунната система? Има ли такива лекарства за толкова малки деца?

Аз за имунната система давам "Осцилококцинум" по една доза на седмица.Температура я свалям с "Беладона", хомеопатично е ,пак може да се разтваря с малко водичка през час.

Общи условия

Активация на акаунт