На една годинка става вече ДЕКЕМВРИйското човече

  • 72 990
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 646
Последно Оги вдигаше Т като му избиваха кътници(има нов сега от другата страна, но не е имало драми) и му давах, докато му беше зле по 2 пъти Марсианци сироп с бъз, а после още няколко дни по 1 път на ден. Остана ни още.
От тогава не е бил болен, но не мисля, че е заради сиропа.
Иначе, от хомеопатия си нямам никаква идея и дори не знам какво да купувам. Имам едни гранулки Туя, давах ги едно време при ваксини, сега не знам за какво да ги ползвам.

# 706
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Честита Баба Марта! Бързо да му минава на Митко. До сега само веднъж вдигна Т , Кевин като му избиха кътници! и я свалих с свещички и сироп на Нурофен. По препоръка на педи. Hug

# 707
  • Мнения: 2 988
Аз се надявам, че тези две разболявания в толкова кратък период от време са причинени от спаднал имунитет заради зъбите. Долните два кътника като че ли сега пробиват.  Венците му са много подути, а горните са и червени.

# 708
  • София
  • Мнения: 8 646
Вероятно е заради тях.
На Оги се е случвало да му избият веднага или по време на температурата и пика на болките и мрънкането. Но най-често има 3-4 такива нощи и зъбите се появяват около 2-3 седмици по-късно.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 759
В момента има само кашлица и сутринта имаше 38 градуса температура. Свалих я с една доза Панадол и лепя лепенки Куул Патч, за да я поддържам ниска, а вечерта ако се наложи пак да давам температуропонижаващи. Правилно ли постъпвам според вас с температурата?
Според мен постъпваш правилно. Но за антибиотика не смея да изказвам мнение. Вили кашляше януари няколко дни, после вдигна Т, отидохме на лекар и се оказа с хрипове, давах АБ. 2 седмици по-късно беше със сополи, но нищо повече. Самите АБ също намаляват съпротивителните сили на организма и според мен няма да е лошо да е посъветваш с педиатърката за имуностимуланти. Аз я питах преди време ш тя каза, че няма нужда. Но той беше пил АБ на 2 месеца и сега януари му беше за втори път. Обаче сега с яслата се чуда какво да правя. На консултацията смятам да питам, защото то трябва да се почне по-рано, а се надявам април да тръгне.

# 710
  • Мнения: 2 988
Хайде да се похваля, че температурата на Митко спадна.  newsm44 Този път не вдигна и повече от 38,5 и това ме навежда на мисълта, че не трябваше да бързаме с антибиотика, но като нямаше как да потърся второ мнение ме беше страх да рискувам на своя глава. Определено ще настоявам педиатърката да ни изпише нещо за подсилване на имунитета, че за малко повече от месец пи 2 антибиотика.

Благодаря за мненията и пожеланията. bouquet

# 711
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Честит празник!  bg

# 712
  • Варна
  • Мнения: 759
Хайде да се похваля, че температурата на Митко спадна.  newsm44 Този път не вдигна и повече от 38,5 и това ме навежда на мисълта, че не трябваше да бързаме с антибиотика, но като нямаше как да потърся второ мнение ме беше страх да рискувам на своя глава. Определено ще настоявам педиатърката да ни изпише нещо за подсилване на имунитета, че за малко повече от месец пи 2 антибиотика.

Благодаря за мненията и пожеланията. bouquet
А ти даваш ли антибиотик сега? От колко време? Ако даваш, нормално да спадне Т. Не трябва да прекъсваш лечението и да направиш целия курс.

Честит празник!

# 713
  • Мнения: 2 988
Да знам, че не трябва да се прекъсва лечението дори и да има подобрение. Давам антибиотика, но предния път, дори  и с по-силен антибиотик имаше 3 дена температура, а този път беше за около 24 часа.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 759
Сигурно микроорганизмът е различен Wink

Днес бяхме на консултация - Вили е пораснал със 700 гр и 2-3 см. После му сложиха ваксината за морбили, паротит и рубеола, след което го наградихме с час игра на площадка  Grinning

Пожелавам ви весел празник утре  bouquet

# 715
  • Мнения: 2 988
Цвети, за колко време са тези 700гр? Shocked

# 716
  • Варна
  • Мнения: 759
Цвети, за колко време са тези 700гр? Shocked
За 3 месеца.

Да се похваля - вече съм магистър по управление на здравните грижи!  Party

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
Честито, Цвети! Пожелавам ти да имаш добра реализация Simple Smile
Зорито днес става на 1г и 3м Simple Smile Горе долу е 11кг /80 см, другия месец ще я мерят, че бяхме ходили януари, а след годинката било през 3 месеца измерването...
Вече махнахме памперса, спи по-добре през нощта и кърменето е към края.

# 718
  • Мнения: 657
Честито, Цвети!  bouquet bouquet bouquet Звучи страхотно, пожелавам ти много професионални успехи!

И моята мома беше на консултация за 1г. и 3м. Качила е 300 гр. и вече е 11 700 кг/ 84 см., фонтанелата е почти затворена, следващият път е на 20 април за последна ваксинация.

Съни, браво за памперса! Как го махнахте, казва ли си? Ангела понякога казва - пика пика и сочи гърнето, понякога си подръпва памперса отпред, но понякога нищо не прави или пък ние не се усещаме newsm78. Ако сме навън - не реагира изобщо. За акането - започва да пъшка и по това познаваме, но тя го върши и почти по едно и също време, та нямаме пропуски. 

# 719
  • Мнения: 2 988
Честито и от мен Цвети.  bouquet

Аз не мога да се похваля с никакъв успех с гърнето. Преди почти всеки път го хващах и акаше в гърнето, но през последната седмица- не. Ака все по различно време на деня и го прави така тихомълком, че изобщо не го разбирам. С пишкането сме горе-долу 50/50. Зависи от това дали ще му се седи на гърнето или не. Веднъж го сложих и докато се обърна да взема мръсния памперс вече беше станал и си вършеше работата (пищкането) на килима и ми се хилеше насреща. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт