Февруарските бебоци - малки, сладки жабоци :)

  • 59 594
  • 481
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 19
И нашия е така, не ходи, а тича 😁 вкъщи е по - добре , но като сме в парка постоянно пада и се удря някъде. Така , така ще свикнат. За закуска яде попарка , кус кус, чай маслини сирене ,  кашкавал не яде. Аз го кърмя още вечер, не знам как ще го отбия, крещи и направо посинява , като не му давам. Бибата отдавна я забравихме, беше на 3-4 месеца. А памперса и аз не знам как ще го махнем, и нашия не иска да сяда на гърнето, играе си с него, като  го сложа  почва да реве . Той по природа си е ревльо де 😁

# 436
  • Мнения: 175
Здравейте,и от мен Simple SmileИ нашият малчо е към бягащите.Предната седмица,падна и маалко си удари нослето.Явно повече се стрестна,от колкото го заболя Simple SmileПървоначално не можах да видя,от къде е кръвта но после видях.Биба отдавна не ползва,гърнето е за игра Simple SmileСяда,става от него и до там.Много е невнимателен,изобщо не си гледа в крачетата.Много обича да танцува,да се катери,да се гледа в огледалото докато вика,или танцува,и да се милва.В последно време,упорито повтаря кака и тати.Нови думички не съм чувала,бърбори си нещо тайно Simple SmileЗа закуска давам кус кус,филийка с яйце и сирене,или с кашкавал и пил филе,овесени ядки със банан.Попара не иска.Честно казано се изчерпвам от идей,и приемам нови Simple SmileХубава и спокойна вечер на всички bouquet

# 437
  • Мнения: 743
Моето малко момиче пък все така не иска да яде. Набляга си на млякото. Вчера ме учуди като изяде четвъртинка кайсия. Обича и таратор. Понякога хапва по няколко хапки кашкавал. Изобщо, ако й поднеса лъжичка към устата, се дърпа. Единствено ако тя посегне сама да си вземе нещо, може да го пробва, но и тогава опитва съвсем мъничко. С гърнето и тя си играе, но аз не бързам да се отчайвам, защото и кака й беше така, но година по-късно си се научи на гърне. Елица вече има 15 зъба,вижда му се краят на зъбоникненето, та се надявам скоро да почне да похапва повече. За говоренето  - казва вече много неща и всеки ден ме изненадва с нещо ново. Освен мама, баба, тати, бати и кака казва тътче на пъпчето си, пам на памперса, отговаря ми с да и не на затворени върпоси, тананика си песничката "Мила моя мамо" със свои думи. Тази сутрин даже ме изненада - още щом се събуди я чух да казва отчетливо "как да кажа мамо" и си продължи мелодията със свои думи нататък. Казва "там" и сочи с пръст това, което я интересува, имитира звуците на животни като коте, куче, магаре, пате, кокошка.

# 438
  • Мнения: 175
Мили мами,вчера  реших да изненадам моя мъж с готова вечеря,понеже каза че ще закъснее.И така,сварих си картофите за салатата(печката е на терасата)Нахраних малкия,включих скарата,и сложих рибата.През това време,малкия щъка из стаите и слуша музика.Реших да обърна рибата,обаче детето след мен и си викам да затворя вратата на терасата за малко,че е много любопитен и все към печката го влече.Обърнах рибата,и ще влизам вътре...обаче не мога.Бутам вратата,ама не се отваря...разбойника ме заключил от вътре.Явно разбра,че не мога да вляза и плаче милото.Ии аз се потя на терасата,той плаче от вътре.В крайна сметка,се наложи да счупя стъклото на вратата,за да мога да вляза.Оръжието ми беше тръбата на прахосмукачката.Таа мили мами,внимавайте че тези наши  Grinningдребоси(да са живи и здрави)правят пакости за отрицателно време.Малчо поплака още малко,после събрахме стъклата(не искаше да ме пусне,че се носихме)И всичко мина:)Изненадахме тати

# 439
  • Мнения: 366
Мили мами,вчера  реших да изненадам моя мъж с готова вечеря,понеже каза че ще закъснее.И така,сварих си картофите за салатата(печката е на терасата)Нахраних малкия,включих скарата,и сложих рибата.През това време,малкия щъка из стаите и слуша музика.Реших да обърна рибата,обаче детето след мен и си викам да затворя вратата на терасата за малко,че е много любопитен и все към печката го влече.Обърнах рибата,и ще влизам вътре...обаче не мога.Бутам вратата,ама не се отваря...разбойника ме заключил от вътре.Явно разбра,че не мога да вляза и плаче милото.Ии аз се потя на терасата,той плаче от вътре.В крайна сметка,се наложи да счупя стъклото на вратата,за да мога да вляза.Оръжието ми беше тръбата на прахосмукачката.Таа мили мами,внимавайте че тези наши  Grinningдребоси(да са живи и здрави)правят пакости за отрицателно време.Малчо поплака още малко,после събрахме стъклата(не искаше да ме пусне,че се носихме)И всичко мина:)Изненадахме тати
Важното е, че си успяла да реагираш и си влязла при него Simple Smile. Миналата година племенника ми (беше на възрастта на наште бебоци), заключи майка си отвън и беше извадил ключа. С големи увещавания, го беше накарала да отключи. Та покрай този случай гледам да не затварям вратите, когато той не е с мен Simple Smile

# 440
  • София
  • Мнения: 250
Мами,
чудя се дали вече да се притеснявам, защото моето момиче не иска да ходи само. Страх я е, и като се усети, че не я държа и сяда.
Има ли февруарчета, които все още не искат да ходят самички?

# 441
  • Мнения: 87
Зравейте! И моето мом4е все о6те не ходи стабилно,трябва или да го държа за ръка или да ходя след него,за6тото се разсейва много бързо и хоп и  Laughing на моменти и аз се притеснявам,оба4е знам ,4е 6том прави няколко кра4ки самостоятелно е въпрос на време да проходи. Поне така съм 4увала ,ни6то не ни остава освен да 4акаме  Simple Smile поздрави  Hug

# 442
  • Мнения: 8 939
Деян също не ходи. Изобщо никакви крачки не желае да прави самостоятелно. Ще го изчакам да стане на 1г.6м и тогава ще предприема преглед при специалист. Той днес става на 1г.5м.
Иначе за ръка ходи стабилно, катери се и слиза от дивани, столове, пълзи бързо, много е стегнат и жилав. Моето мнение, че не проходил е, че е твърде висок и тежък и центъра на тежестта му е нависоко, но това са само моите успокоителни мисли.
Смехорана, за ръка стабилна ли е? Сама може ли да се задържи права без да ходи за няколко секунди? Ти как я усещаш?

# 443
  • София
  • Мнения: 250
Да, за ръка ходи. Не я усещам да виси на ръката ми т.е. все едно само за баланс я ползва. Понякога като я подмамя с нещо и стои сама или прави няколко крачки като съм й дала по 1 чорап във всяка ръка. Предполагам, че чорапите й създават някакво чувство за сигурност. И тя се катери като бръмбар навсякъде. Лази от преди Коледа. Дано да са наред дечицата, че като видя някое по-малко от моето и ходещо и се притеснявам...

# 444
  • Мнения: 505
И моя човек е същата работа, на година и 5 месеца, но сам не смее да ходи. Опитва се да прави много по-опасни каскади без страх, а пък ходенето го плаши. Не съм се запретиснила, но вече съм изчерпана да очаквам пустото прохождане.

# 445
  • София
  • Мнения: 250
Ще им дойде времето и на нашите деца да проходят, явно търпение му е майката.
Много ме дразнят разни "доброжелатели" дето питат с някакво удивление все едно гледат извънземно: "Тя още ли не ходи ?!"

# 446
  • Мнения: 366
Ще им дойде времето и на нашите деца да проходят, явно търпение му е майката.
Много ме дразнят разни "доброжелатели" дето питат с някакво удивление все едно гледат извънземно: "Тя още ли не ходи ?!"
Явно все още изпитва страх. Моето детенце започна да лази малко след като направи 10 м. Страх го беше да стой сам без упора. По мебелите се предвижваше, но иначе сам не искаше. Не съм го водила за две ръце да ходи, на вън го водех за една ръка само. Страх го беше да се отпусне. Проходи малко след като навърши 1г и 2м. Видя, че може да ходи и веднага започна да тича. Не знае какво е да ходи Simple Smile Няма страшно ще се отпусне.

# 447
  • Мнения: 90
Здравейте и от мен. Моят хубостник също не ходи сам. Роден е края на януари, у дома върви сам, но излезем ли навън, все за ръка го държа. Всъщност, мисля че проблемът при него е, че той бяга, а не ходи и затова постоянно пада и аз се страхувам да го пусна сам навън. Все ми се струва нестабилен, няма никакъв страх, търчи и накрая рев Simple Smile)))

# 448
  • Мнения: 8 939
Това че тинсе страхуваш да го пуснеш, не значи, че не ходи. Аз ви говоря за никакво ходене, той изобщо не се пуска по никакъв начин.

# 449
  • Мнения: 366
Това че тинсе страхуваш да го пуснеш, не значи, че не ходи. Аз ви говоря за никакво ходене, той изобщо не се пуска по никакъв начин.
Хич не се притеснявай. Моят хубостник беше същия. Не се пускаше сам и за секунда, а всички описани неща от теб правеше. Моето мнение е, че ги е страх. Пробвайте да го залъжете с нещо и да направи 2-3 крачки сам, е така на близки разтояния. При нас точно така се получиха нещата. Почуства се уверен и започна да тича Simple Smile. За успокоение ще кажа, че и във ФБ групата има все още дечица, които не са проходили стабилно.

Общи условия

Активация на акаунт