Февруарските бебоци - малки, сладки жабоци :)

  • 59 640
  • 481
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 484
Това кога едно дете ще проходи е много относително. Всяко дете е различно.
Аз имам 3.
Голямата ми щерка проходи на 15 месеца, малката на 11 месеца, а синът на 10 месеца и 4 дни.


 Не че искам с когото и да е да се заяждам - просто предлагам: Нека не говорим за децата си в множествено число. Те са отделни личности.
Ако примерно синът ми все още не може да говори, това съвсем не означава, че НИЕ не можем да говорим, означава просто, че само той не може да говори, не НИЕ, аз мога!  Simple Smile

# 421
  • Мнения: 19
Това кога едно дете ще проходи е много относително. Всяко дете е различно.
Аз имам 3.
Голямата ми щерка проходи на 15 месеца, малката на 11 месеца, а синът на 10 месеца и 4 дни.


 Не че искам с когото и да е да се заяждам - просто предлагам: Нека не говорим за децата си в множествено число. Те са отделни личности.
Ако примерно синът ми все още не може да говори, това съвсем не означава, че НИЕ не можем да говорим, означава просто, че само той не може да говори, не НИЕ, аз мога!  Simple Smile
Права сте ,  сега като прочетох чак ми стана кофти.  Embarassed

# 422
  • Мнения: 8 951
Дъщеря ми проходи на 10 месеца, синът ми е на 15 месеца вече и няма намерение да прохожда, изобщо не е стабилен. Децата са различни, не можем да ги слагаме под общ знаменател.
Аз също не харесвам говоренето в множествено число. Гади ми се като чудя някой така да говори. Децата ми са отделни личности и говоря за тях като такива.

# 423
  • Мнения: 63
Това кога едно дете ще проходи е много относително. Всяко дете е различно.
Аз имам 3.
Голямата ми щерка проходи на 15 месеца, малката на 11 месеца, а синът на 10 месеца и 4 дни.


 Не че искам с когото и да е да се заяждам - просто предлагам: Нека не говорим за децата си в множествено число. Те са отделни личности.
Ако примерно синът ми все още не може да говори, това съвсем не означава, че НИЕ не можем да говорим, означава просто, че само той не може да говори, не НИЕ, аз мога!  Simple Smile
Надявам се денят Ви да е по- спокоен и щастлив, след като любезно направихте забележка за нещо, което несъзнателно се прави от 90% от майките. Добре че сте Вие.

# 424
  • Мнения: 603
Имат ли децата ви белег от бцж? Бяхме го обсъждали отдавна май. Някой правил ли е манту? При моя младеж няма и точка дори, бях показвала на педиатъра, той гледа, но каза че го е проверил и имало време....по имунизационен календар това се проверява на 7 м. ако не се лъжа.

# 425
  • Мнения: 87
Всеки сам преценя как да говори за детето си . Запазете забележките за себе си ,МОЛЯ!!!

# 426
  • Мнения: 366
Моето детенце приходи на 1 г и 2 м Simple Smile. Забелязва му се белега от БЦЖ. Пропуснахме сега ваксината на 16 м, защото я няма при нас, а и Пачи е болен.

# 427
  • Мнения: 19
Нашият  юнак проходи на 22.05 , сега е много щастлив , не се спира. А аз искам да правя прощъпулник, дайте ми съвет как се прави. Питката се раздава на комшиите нали? Нямам си идея какво се прави

# 428
  • Мнения: 743
Аз пък не съм правила никакви диети, макар че имам и аз за сваляне. През първото тримесечие от бременността свалих килограми от липса на апетит. Върнах си ги още на четвъртия месец. Сега съм на същите килограми като от преди да забременея, но нали ми е трета бременност, имам излишни мазнинки поне 4-5кг. И нали от корема най-трудно се сваля, все не мога да се наканя поне упражнения да правя... При нас вървенето не е новина отдавна. Сега всички се ослушваме да различим някоя нова дума сред потока от бебешко бъбрене на Елица. Не му е лесно на детето, каката и баткото лесно падат на нейно ниво и бръщолевят измислени думи, така че трудно ще почне от сега да казва нещо повече от мама, кака, тате, баба, там, с които вече сме свикнали. Пък и ако прояде най-сетне, ще съм много щастлива. Тъкмо беше почнала да проявява пак интерес и от седмица отново отказва всичко. Сега пък кучешките зъби на горния венец я мъчат. Побелели са вече, но още не са пробили. Само я гледам как все си пъха в устата някоя играчка да чеше венците.  Sad

# 429
  • Мнения: 19
Кучешките зъби най - много го измъчиха Синан,  горните вече пробиха, а долните още го мъчат. Не им е лесно на децата. Синан вече има 14 зъбки, добре че до сега не е дигал температура, само дето много е крив.

# 430
  • Мнения: 90
Здравейте и от мен Simple Smile Моят син също не ходи сам, може да измине голямо разстояние без да пада, но може и на втората крачка да се захлупи Simple Smile)) Клати се като пате, преплита краката Simple Smile) И мен ме питат постоянно дали ходи  Simple Smile)) Пита му раздавах още на първите самостоятелни крачки. Раздадох, тичайки , на мамите на детската площадка ( живеем в непосредствена близост) и на съседите. Зъбки има само два, а трети сега изби, но всичко с времето си. Усмихнат ден, момичета Simple Smile)))

# 431
  • Мнения: 158
Здравейте. Аз направих прощапулник на 24 януари 1месец след първите самостоятелни крачки и раздадох от питката на хората у нас никъде не съм ходила. Нареждат се предмети търкаля се питка и това е. Оги хвана питката, а после ключа за колата. Сега умира да се качи в колата може с часове да седи там дори и да не е в движение. Има 10 зъба.Бяга постоянно и за това често ходи с обелен нос. Хапва си стабилно от всичко,но не му личи тъй като изразходва много енергия.Преди 20дена бяхме на консултация беше 11 900 и 81 см.
Аз не съм пазила диети бях качила 13кг по време на бремеността след като родих ми останаха 6 кг за сваляне. Сега покрай него дори съм по малко килогроми от преди бремеността за което много се радвам.
Опитвате ли да махате памперсите и как върви, също и за бибите и млякото. От скоро започнах опити да сяда на гърне, но за сега без особен ефект.За бибата отлагам -само 2 вечери опитах да не му я дам и не заспа докато не я лапна стоя до 23ч, а иначе 21ч е заспал. Все още пие АМ сутрин, тъй като става много рано към 6 часа и вечер, но му давам по 100 мл . Хубав ден!Честит празник на всички деца!

# 432
  • Мнения: 743
Гърнето само го разхожда из стаите. През зимата я слагах да сяда до кака си на гърне, но откакто е проходила, отказва да сяда на него. Само го яхва като конче. Пък често се случва да й се зачервява дупето. Кака й се научи и не носи памперс нито денем, нито нощем, но Елица още я кара по бебешката. Биберон залъгалка не ползваме отдавна. Малко след годинката го махнах и си заспива без проблем. Но шишето с биберон е любимо, без значение дали пие мляко или вода от него. И не иска да яде почти нищо друго покрай зъбите.

# 433
  • Мнения: 1 174
Мъка са ни тия кучешки. Нестига, че го измъчиха, ами и с бонус вирус се сдоби детето, от онзи ден е с варираща Т 37.6-39.6 . Голяма мъка е. Гърнето не му е забавно, ползва го от време на време ...за играчка, но не по предназначение.

# 434
  • Мнения: 366
Махането на памперса е непосилна задача за мен, не иска да седне на гърнето. Млякото го отказа март месец, когато беше болен. Аз толкова много се притеснявах как ще го махнем, защото имаше 2 млечни хранения т.е. общо 6 хранения. Сега вече е с 4 хранения. В тази връзка да ви питам какво давате за закуска? Аз редувам кус кус, попара и кисели мляко с банан и овесени ядки. Иска ми се да променя закуската, но той отказва да яде филия с кашкавал или намазана с нещо. Бибирин още ползва и не знам кога ще я махнем.
С прохождането започна да тича. Не знае какво е да ходиш. На 1.06 падна и си удари главата. Водихме го до спешното, защото си беше разцепил малко над веждата главата. Искаха да го шият, но аз отказах и само го залепиха.

Общи условия

Активация на акаунт