Февруарските бебоци - малки, сладки жабоци :)

  • 59 591
  • 481
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 8 939
Никакъв шанс няма да се пусне, кляка и лази, дори навън. Не ти говоря за стабилно, а за никакво ходене. Sad

# 451
  • Мнения: 505
Alina, моят син беше абсолютно точно така, но миналата седмица четвъртък неочаквано се пусна. Направи няколко обиколки на стаята, беше много щастлив, да не говоря за нашата реакция. Е, да,  ама на следващия ден старата песен на нов глас - сега така ми стиска ръката и грам не се пуска, ама грам. Много ме е яд, вярвам аз нещо сгафих в радостта си да го карам да ходи и да ходи.. просто се отказа и ми е тъжно.

# 452
  • Мнения: 8 939
Trak, колко е висок синът ти?

# 453
  • Мнения: 505
Не знам в момента, на година и 3 беше 83 см.

# 454
  • Мнения: 366
И моят син не правеше абсолютно никакви крачки сам. Много пълзеше, но да стой сам без упора абсурд. Една вечер неочаквано се престраши и се пусна. Според мен щеше да е по-притеснително, ако нищо от изброените неща от теб не правеше.

# 455
  • София
  • Мнения: 6 258
Trak, колко е висок синът ти?
А Деян колко е висок?
Давид преди месец и нещо 86см.

Отдавна не съм писала тук, но ви чета. Ние сме за лятото в Бургас (наехме си квартира). Повечето време съм сама с децата, но си се справяме чудесно. Големите много ми помагат.
Аз пък забелязвам, че Давид е твърде добричък. Тук едни по-големи деца го накараха да стане от количката си, дето я бута с крачета и той стана. А, ако братята му я вземат реве. После подобна случка с едно агресивно 2-годишно, той се стресна и гушна в мен. Иначе е много общителен, ходи се закача и с непознати. Та малко съм в чуденка какво точно да предприема, за да не свиква така.

# 456
  • Мнения: 8 939
90 см и отгоре, но е слаб. Мисля че точно височината и пазенето на равновесие му е проблема, но ще видим..
Аня, ние преди месец някъде ви видяхме в Икеа, видях го Давид тогава в детското кръгче на ресторанта. Не ме питай защо не ти се обадих. И аз не знам.
Много хубаво сте напарвили с квартирата, в Бургас е прекрасно. Весело изкарване.

Последна редакция: сб, 06 авг 2016, 14:40 от alina_si

# 457
  • София
  • Мнения: 6 258
Еее, обаждай се като ме видиш. Аз, особено, ако съм сама с децата, може и да подмина някой познат.
А за ходенето, аз бих отишла на ортопед. На наши приятели детето се пусна на 18м, ако не и по-късно, вървеше добре, но искаше някой да я държи за ръчичка.

# 458
  • Мнения: 505
проходиха ли непроходилите бебета, понеже моето още не. скоро пак се пусна за малко с две химикалки в ръце, после пак се отказа. чудя се дали не иска да се чувства напълно стабилен, защото прави опити, справя се добре, но пак се отказва.

# 459
  • Мнения: 8 939
И моят човек все още не е. Пуска се от дивана до мен, ако го чакам за две-три крачки, иначе не. При друг не ходи, а сам да тръгне, абсурд. Навън само за ръка, вкъщи пълзи.

# 460
  • Мнения: 505
Може би наистина като проходят ще тичат. Моя син и лази навън, не винаги ходи, все иска да го разнасям.

# 461
  • София
  • Мнения: 250
Моята госпожица се пусна, но е много нестабилна. Лекарката ми каза, че ако иска да лази в къщи да я оставя да си лази, тя сама ще предпочете ходенето, когато се почувства сигурна. Навън я водя с колан за прохождане, за да я пазя да не обели носа.

# 462
  • Мнения: 366
Здравейте Simple Smile  Да пораздвижа темата ще ви питам "Как са февруарчетата ни?" Simple Smile. Моето детенце все още е с памперс и с биба. Има 16 зъба, като от няколко седмици е много крив, точно като при зъбки, но си мисля, че е рано за последните 4 зъба.

# 463
  • Мнения: 158
Здравейте. Оги има 14 зъба и все още е с биба и с памперс, но може и без памперс, ако постоянно го молим се изпишква, но не казва, че му се прави нещо. Аз започнах работа преди месец, а той днес е 4 ден на ясла. Доста се притеснявам. В яслата се държи добре, яде и спи и си играе, когато отидем да го вземем играе с разни играчки и ухилен идва да ни ги покаже. Сутрин вече още по из път започва да преплаква и да се връща назад, знае какво му предстои и за това. Знам, че отношението на госпожите е добро чувала съм само положителни отзиви -до тук добре. От както започна да ходи там вкъщи е някакъв ад.Например снощи 40 минути рева, тръшка се, не знае какво иска, скимтя, не иска биба, нито мляко, нито нищо само сочи с пръст във всички посоки и чак трепери, зачерви се целия и по никакъв начин не се успокоява, каквото и да правим накрая излезе навън с дядо си и там се кротна . Дадох му нурофен и мляко и заспа докато спеше пак скимтя и хрипа все едно бълнува. По късно се събуди и поиска вода дадох му шишенцето, но не го иска пак започна същия рев, ходихме насам натам, вода от чаша му дадох не иска искаше сам да си я пълни, а после я хвърли в мивката -просто не знае какво прави. Баща му го взе и му наля изпи 2 чашки и заспа. На сутринта се събуди в 6:05 часа като нов в добро настроение и пак поиска АМ. Много се притеснявам и не знам какво да си мисля дали ще свикне с яслата и дали тези реакции се дължат на нея или има друга причина. Има ли други февруарчета тръгнали на ясла? Ако имате някакъв опит с по-големи деца бих се радвала да споделите, защото вече се чудя какво ще правим, ако продължава така. 

# 464
  • Мнения: 8 939

tsveti_djukelova и малките деца много преживяват всяко ново нещо, всяка промяна, когато започнат да пълзят, да ходят, да ходят на ясла, да останат да спят при баба. Това за тях е ужасно много и те не знаят как да си го преживят и плачат. Твоето бебе е по-емоционално сигурно и затова се случват тия неща, но това е поводът. Опитай се да игнорираш трите основни причини за плач при децата - пишка му се, гладно е, спи му се(изморено е).
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт