На ДЕКЕМВРИйче вече взе да отеснява в коремчето на мама!

  • 30 362
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 672
айде и аз в новата темичка  Hug
за болничните да кажа,че 45 дневния не влиза в тези 180 дни или по-простичко казано са 180 +45

# 16
  • Мнения: 11
Привет и от мен.

Другата седмица живот и здраве поръчваме кошарката - за начало ще я караме на сгъваема, докато решим къде ще се установим. Ето това съм си харесала . После - после в един от гаражите има мини-дърводелска работилница, има дървен материал, моето момче ще има възможност да се развихри. Не че няма и ПДЧ плоскости, но ако ще правим бебешко/юношеско легло бих предпочела да е от масив. Пък ПДЧ-то може да отиде за кухненски шкафове, когато решим да се нанасяме на новия етаж ( а там тепърва колко работа има - само едната баня/тоалетна е обзаведена ). Едно е сигурно - за зимата ще сме в родната ми къща и от време на време ще претичваме 170-180 км до другата баба. За лятото - каквото дойде.

За майките - йероглифът за неприятности на китайски буквално се изписва като 2 жени под един покрив  Wink Вчера моята ме изкара от нерви. Пенсията на жената и е ниска, отдавна съм поела всички разходи вкъщи, тя само казва какво иска. Днес си пратих болничния за майчинство към службата, а той хваща и един ден в декември и сега треска ме тресе - да не вземат да го изплатят към 20-ти януари, защото не знам как ще се оправяме. Бащата поръчал 10 кубика дърва да ми доставят (500лв без разходите за рязане и цепене), отделно сметките ще са бая солени, отделно не се знае на половинката кога ще изплатят заплатата и дали на 100%... Сещате се за картинката. Опитвам се да и го обясня, но тя си знае нейното - искам такъв колбас (който го има само в един магазин тук, по стечение на обстоятелствата на оня край на града, а на мен ми тупат краката), искам такъв препарат за килими (по това време пране на килими?!), искам, искам, искам... Как да и кажа, че ако купя това и онова, може да не стигнат парите за хляб? Опитах леко и тактично, тя ми се разсърди...

Така че, момичета, главите високо горе, коремите гордо напред и само да е здраве!

# 17
  • Мнения: 4
TDI, БЛагодарим за темичката и за перкрасното заглавие  Hug Heart Eyes  bouquet

А, да ни е честита темичката  Grinning
Изчезваме на РД

# 18
  • Мнения: 58
Аз до колкото знам тези 180 дни болничен са си за годината разрешени по принцип, а този 45 дневен не е от тези "обикновените", а си е ССПЕЦИАЛЕН - 45 дни болничен преди раждане
CatZ88 - колко ти е кротък мъника, на колко време мръдва, само леко се помества или си раздава ритник?
Привет Sweet dreams, хубаво си решила да пишеш вече Wink я да те питам обаче, защо по 2 ехографии месечно... просто ми се виждат множко. Освен това не само направление от личния лекар, попитай какво трябва да ти подготви като документи АГ-то! Аз миналата година сменях град и ми подготвяха един картон, на който двустранно бяха отбелязани някакви неща по прегледите, също в теб трябва да си останат изследванията от 1 посещение за кр. група, ХИВ, Хепатит и т.н., от Микробиологията и цитонамазката... Поне тези началните ги изискват 100% при постъпване в болницата.

клеопатра, това з алигнина има логика да стерилизират те  допълнително, но пък практиките си зависят от съответната болница. Мен никой не ме е питал искам ли лигнин, а преди раждане си попитаха имате ли си превръзки. Явно си зависи.

Относно отичането на краката не е добра идея бременна да си го самопричинява! Sad разбирам желанието за разходки, защото и аз го имам, но не прекалявам, за да не си докарвам болежки. Това с отоците  не е хубаво... понякога като започнат няма отървия, да не говорим, че често вървят ръка за къка с разширени капиляри.
Още в ранна бременност приятелка лекар ми беше казала, че е хубаво като започне да ми тежи и да ми се изморяват краката по не по 2 пъти на ден за минимум 1 час да си качвам краката нависоко и да си лежа да почивам.
 Peace

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 18:37 от tem4eto

# 19
  • Мнения: 58
Ellendil, мила, мога ли да се пошегувам - ама тя майка ти да не е тя бременната...?! Хи хи, какви с атия претенции. Ти си я знаеш жената, ама най- малкото да ходи тя за тоз салам!
М/у другото, аз цяла бременност не мога да понасям месни колбаси, какви то и да са, все надушвам нещо нередно в тях, ама буквално, не знам колко химия слагат, но явно достатъчно! пробвам по 1 парче и това е Simple Smile

# 20
  • Мнения: 20
tem4eto, за двете ехографии месечно и на мен ми се струват в повече, но АГ-то държи на всеки преглед да ме гледа на ехографа, а последните два месеца прегледите бяха по два пъти месечно.
Дори когато бях на ФМ единия ден, а на следващия на преглед, пак каза, че и тя трябва да ме погледне. Беше й интересно да провери как така тя не е забелязала, това което ми казаха на ФМ, а именно че легенчетата на бъбречетата са малко по-големи от нормата. Но явно така се случват нещата в частните болници...
Иначе аз имам копия на всички амбулаторни листове и изследвания, така че се надявах да не трябва да ида пак при нея. Като ида при новото АГ, ще питам какво е нужно и ако се налага ще ида при другата да взема каквото трябва, ако изобщо ми го даде...

# 21
  • Мнения: 1 298
Честито нова тема, благоря ТДИ   Hug  bouquet
Здравейте, момичета  Grinning . Не знам какво става, но близките седмици все съм заета през деня, но няма лошо, поне времето минава по-бързо  Grinning . Днес бяхме на зъболекар, мъжа ми де, ама аз с него да се поразходя, че му вадиха зъб и пломба, стана ми жал за него. С автобуса ще сме тея дни. Добрата новина е, че намерихме фар, само една обява по интернет имаше като хората, вчера не вдигаха, но днес вдигнаха и в сряда трябва да пристигне, но оставаме без никакви пари, все ще се оправим  
Деси, на мен ми ги даде една приятелка превръзките, че затова ще съм с тях  Simple Smile Дано вече да си по-добре, наистина си в много гадна ситуация  Hug Наистина е по-сложно при теб, но не е хубаво това с натякването и ти да се чувстваш длъжна, някак не е честно, не знам какво друго да кажа  Rolling Eyes
matilda_, благодаря ти, наистина е малкото зло  Hug
Станислава, наистина гадно е станало с тея памперси, ама здраве да е както се казва  Simple Smile
Дарче, браво, хубава е количката  Simple Smile
Firenelly, мерси  Hug, радвам се, че вие сте се разминали от произшествие, наистина е много стресиращо, дори и на косъм да е
Коконче, браво за легълцата
Клеопатра, за лигнина, аз мисля, че всеки може да си го направи както реши, на мен ми казаха, че може и да се нареже, ако е по-удобно, аз също не знаех как, но вчера си измислих метод и си направих подомно на превръзки, пък ако а малки или тънки, ще слагам по 2 и готово.
Вилхелм тел, още малко остана, ще ги издържиш все
smahnatabg, браво, че сте наред с бебчето  Simple Smile
Аз също съм против чистките, тук всеки има право с термин декември, че и с друг да се запише на първа страница, аз съм и при ноемврийките например.
valentinaaaa, мисля, че 45-те са отделно от тези 180, от 45-те вече се счита за майчинство
Sweet dreams, добре дошла  Hug  bouquet Дано временно да сте разделени с ТМ, че не разбрах точно, по работа или нещо лично
Малко се поулях, надявам се да ми простите, ама така като цял ден имам работа, сега пък отивам да правя нещо сладичко  Laughing Laughing

# 22
  • Мнения: 13
Айде и аз да се пльосна в новата тема, много е хубава.
Добре дошла sweet dreams. А как така ви разделиха с тм.  newsm78
Междудругото и при мен от началото на бременността си имам по две ехографии месечно. Такава и е практиката, а и на мен така някак си ми е по спокойно.

# 23
  • Мнения: 277
Честита ни нова темичка  smile3501 smile3534 newsm53
Одеве тръгнах за нов пакет памперси,а се прибрах с 2 гащеризона и 1 блузка и БЕЗ памперси  smile3521 newsm47 newsm03

# 24
  • Мнения: 11
Браво на теб Simple Smile

Аз стигнах до извода, че при мен кръвооросяването на корема тегли от снабдяването на мозъка с кислород и взех да излизам на пазар със списъци. Просто си представете картинката - с едната ръка бутам количката в супермаркета, с другата държа листче хартия и отмятам какво има да се взима. Че иначе и аз като теб - тръгна за едно, върна се с 15, но не и с това, за което съм тръгнала, хихихих.

tem4e, с удоволствие бих изпратила майка ми да си купи, но жената е много зле с краката, не може да ходи, тъй че волю-неволю аз трябва да пазарувам.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6
честита нова тема   bouquet като ви чета и започвам да се притеснявам че нищо не съм купила нито за мене нито за бебето но с това кръвно почти не излизам но списък вече съм си направила и трябва да се стегна и да започна да стягам багажа Grinning Grinning

# 26
  • Мнения: 277
ооо аз вече приключих с покупките и за мен и за бебчо ,само памперсите му останаха и то защото неволно ги изхвърлих,инъче и това имахме,в петък ни идва и кошарката и сме готови  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 89
Добре престрашила се, Sweet Dreams! Ами, на мен не ми се сменя АГ в последния момент. Дано не съжалявам накрая. Но моят поне телефон ми даде, не че винаги го вдига  Wink, но като звънна по-настоятелно после той ми се обажда. Но мен ме е срам и това ми се е случвало само 1 път досега.
Станислава, според мен (вече знам е късно за това, ама...) памперсите нямат реално срок на годност, освен ако не са някакви от преди 10 години! Че какво да им стане? Опаковани са си! То и затова на тях е нямало дати.
Еллендил, хахаха, аз така също забравям редовно. Дори отивам за нещо и после се връщам с друго  ooooh!. Днес се ядосах и бях със списък и аз  Laughing Wink
Кадроваче, много стряскаща случка си имала, а и сега с рейсове и нов фар Confused
Мимито, не винаги е нужно точно ти да си купила, а имаш ли някой освен ТМ, който да ти помага? някои хора не купуват от сега, но после ти ще си още по-изморена и трябва друг да иде. Аз на ММ не бих се доверила, за него половината неща са "ненужни", нали няма майчински инстинкт, милото. Затова пък вместо термометър за стая на беба имаме цяла мини метерологична станцийка на балкона. Мъже  Laughing

# 28
  • Мнения: 58
Абе щом трябва по 2 ехографии - няма лошо предполагам Simple Smile когато и на мен ми се съберат през 2 седмици понякога ми е по- спокойно, отколкото когато са минали 4 седмици!   Rolling Eyes
Ellendil, мила, не ти завиждам! Аз просто не пазарувам вече сама. Миналата бременност си го причинявах включително и в 8 месец да мъкна по 2 торби, да мия и готвя като кретен всеки ден и т.н. Резултата бяха постоянни болки в едното рамо, в кръста, в корема... може би сега се осъзнах /предната бременност се чувствах доста по- добре без оплаквания като цяло/. Имам наболявания в корема още от 4 месец и си казах, че аз повече това няма да си го причинявам! Хубаво, че ММ се усети да ме води на пазар 1 път седмично поне. През седмицата, когато го няма у дома е по- лесно - мъкна само по 1 хляб, мляко, доматчета примерно....
Хубаво е да има кой да помага, не просто защото е хубаво, а защото така трябва!!!  Crossing Arms
А, да ето - и аз забравям... по темата със забравянето - съвсем нормално. Така може да се "затъпее", че едва ли не малкото име да не можеш да си кажеш. Хм, идеята за оросяването на корема е добра, аз обаче подозирам ония гадове - хормоните  Joy

# 29
  • Мнения: 0
Добър вечер! И аз да се отбележа в новата темичка  smile3533 .  Благодарим, TDI.  newsm74

Аз отивам да готвя, по-късно ще ви дочета...   food002
Лека вечер за сега!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт