На ДЕКЕМВРИйче вече взе да отеснява в коремчето на мама!

  • 30 367
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15
Аз съм чувала,че в началото имаш чувството,че все едно ти се ходи до тоалетна.Така ли е?

# 46
  • Мнения: 199
Кадроваче, запази спокойствие, виж момичетата казват, че им се е случвало. Дано всичко да е наред, да отминат, че да почакаш още няколко седмици поне. Simple Smile HUG

# 47
  • Мнения: 20
Кадроваче, успокой се и полегни. И на мен ми се случваше няколко пъти напоследък - да имам по 5-6 контракции една след друга за малък интервал от време, но не бяха болезнени, това в моменти на притеснение, но АГ ми беше казала да пия по 2 но-шпа в такива случаи и след като ги изпивах контракциите отминаваха. Дано всичко е наред, стискам палци  Hug

# 48
  • Мнения: 1 298
Вече станаха повече от 10, но сега се поуспокои сякаш положението, но-шпато го изпих отдавна преди 40 мин сигурно, но ми остана някаква тъпа болка от дясно постоянна, може и да гася след малко да пробвам да поспя и да видя утре лекаря какво ще каже.

# 49
  • Мнения: 243
Лелееее страшни сте..Като отвързани пред компютрите  Laughing Laughing Joy

ТДИ  Благодарско за новата тема...Чудя се края на декември кой ще я прави. newsm78

да се отчета: Днес бяхме с ММ на лекцията за епидуралната..Доста жени бяхме..И доста на моита възраст  Whistling. Но на мен нпма да ми я разрешат..Имам татуировка на кръста,точно между 4 и 3 прешлен.Отделно припадаците и акушерската ръка..Така че...Но ме успокоиха ,че имало друг вид упоика,която за сега се прилагала само в Англия..А тук е влезнала от 1 месец,и за сега добре се понася..Азотен оксид .Които се вдишва.Но на изчезва болката както при епидуралната а само я намалява.

Блазя ви на вас с честите ехофрафии..Кво да кажа аз,1 на 2 месеца... bowuu

Направих урино култура да видим бактериите какви и откаде са,Но при личната ми.Да видим тя какво ще каже,че съм бясна на онзи 20 %....

Добре дошли на новите мами   bouquet


mamapak азотният оксид е райският газ,използва се за седация по принцип. Действа като измества кислорода и се чувстваш замаян,но по мои наблюдения, понеже в кабинета имаме систма и съм я пробвал и на себе си и на пациенти,ако не си спокоен и отпуснат не може да ти подейства достатъчно! Хубаво е да се посъветваш много сериозно с анестезиолог, предполагам че трябва да те тестват и т.н.
kadrova4e как си?  Sad

# 50
  • Мнения: 68
kadrova4e, щом утре си на ЖК, не се притеснявай. Полегни си и да се наспиш хубаво Hug   Ще мине, щом си пила и но-шпа вече

# 51
  • Мнения: 1 298
По-добре съм, ще гася и ще почивам, че много се сдухах, дано да спрат напълно. Лека на всички
Лиленце, Ноеми  Hug
Дано да си права и всичко да е наред.

# 52
  • Мнения: 13
кадроваче не може-ще чакаш !Стискаме палци,ти стискай кълки и ни дръж в течение,но най-вече бъди спокойна каквото и да става.  Hug
Темче съвсем лекичко го усещам и много по-рядко отпреди една седмица,незнам мястото ли му е малко вече ,може и да е нормално,но ще отида утре  за запис на тоновете да съм по-спокойна
Ох още няколко седмици да устискаме всички и живи и здрави да си гушкаме бебчетата като им дойде времето  Praynig
Лека нощ от мен и дано утре да има само хубави новини и емоции  Hug

# 53
  • Мнения: 4
Ние се върнахме от РД. Прочетох ви...нямаше да пиша,но заради Кадровачето няма как. Лягай и почивай миличка  Hug Може да са някакви подготвителни контракции. С Габи се обадих на доки , като бяха на 10мин. Иначе както казва MerryMerry започваш да имаш и чувството ,че ти се ходи до тоалетна по голяма нужда. ДА нямаш от тия Бракстон Хикс.
Какво трябва да се направи при такива контракции?  /това го извадих от нета/
Braxton-Хикс контракции не засягат шийката на матката, и въпреки че честота и интензивността им към края на бременността се увеличават, те не са признак за приближаващо раждане. Тъй като е трудно сами да опеделите дали се касае за подготвителни или истински контракции може да се наложи да потърсите лекар за съвет.
Ако усещате контракции (болезнени или безболезнени) повече от четири пъти на час, или на интервали по-малки от 15 минути, моля свържете се незабавно с наблюдаващия Ви гинеколог.

Стискам палци всичко да е наред и да е фалшива тревога  Heart Eyes  Hug

Добре дошли на новите мами   bouquet

# 54
  • Мнения: 28
Записче и от мен. Днес бяхме на ЖК. Бебчо се обърнал с главичката надолу, хемоглобина ми се е повишил на 124. Днес отново видяхме мъжките атрибути на нашият бебо и татито е мн. горд. След 2 седмици ще влизам в 9 месец и мисля да се подготвям за раждането като започна да пия Арника Монтана CH 5.
Кадроваче дано ти се поуспокоят тези контракции newsm10

# 55
  • Мнения: 15
milush15,за какво се пие тази Арника Монтана?

# 56
  • Мнения: 28
milush15,за какво се пие тази Арника Монтана?
Пие се за по-лесно раждане, когато е нормално и за по-бързо възстановяване след двата вида раждане. Може да прочетеш в интернет има доста инфо.

# 57
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Къдроваче, стискай краката  Laughing рано е още! Иначе контракциите като родилни са на еднакъв интервал, примерно на 10 мин. и са ти за час на 10 мин. после стават на 7 мин. за още час-два и са все на 7 мин., а не на 5 мин. и после на 7 и после на 10 и после пак на 5, дано си ме разбрала  Peace

Клеопатра, ефекта няма да е същия като във ФБ - там идеята беше жени, които не са бременни с термин декември да не могат да четат/пишат в групата след като бъдат изтрити. Тук дори и да ги изтрия от първа страница, не можем да ограничим когото и да било от четене или писане, формата е по-различен просто  Peace

мамапак, за темата ако може някой да се включва, всяка помощ е добре дошла. Честно казано и аз не знам дали ще мога да се оправя с 2 деца и темата да оправям, то и сега е едно "оправяне" - като родим половината линкове ще трябва да се подменят, вместо термини ще трябва да се пишат датите на бебчовците, ние в темата на баткото и колаж си бяхме направили Rolling Eyes абе ще си има занимавка...

Аз си лягам днес се натоварих много емоционално. На моя близка приятелка детето е доста палаво или по-скоро е не знам как да го определя...невъзпитано...и това, че тя ми е приятелка прави ситуацията още по-сложна. Нейното дете редовно ходи да се закача с другите дечица - преди време замери едно друго дете с играчка, добре че не го уцели, мин. седмица натисна едно момиченце, опитваше се да я сбори ли не знам, то като писна, преди няколко дни бутна моя малкия... и днес пак го бутна както моя тичаше и естествено падна, удари се, както и да е... при което аз като казах, че си тръгваме, защото няма да играем с него щом прави така, то се обърна и започна да ме плюе  Shocked  и аз му викам "майка ти не те шамари, обаче аз такъв шамар ще ти извъртя"  #Cussing out  ей направо ме изкара извън нерви това хлапе, честно ви казвам...моята приятелка само го наказва за по 5 мин., в които той обещава да не прави повече така и в момента, в който му изтече наказанието започва пак отначало...чудя се дали да не преместя моя в друга група, че са и заедно в градината....а моята приятелка на право беше с отворена уста като казах това за шамара, ест. не го ударих, не съм го доближила дори, аз моя не удрям, камо ли чуждите, но ми стана много неприятно....
После пък моя ревна, рева, рева...бях му поръчала една рибка, ходихме до магазина да я вземем, не я бяха докарали и той като се присети за една автомивка от серията cars за 50лв. и като ревна за нея  #Crazy  а мин. седмица му купих на play-doh машина за пластелин, оставих 70лв. в Джъмбо, не мога всяка седмица да му купувам такива играчки дори и да имам парите, обаче ходи обяснявай... 1 час рев и тръшкане...накрая пред един магазин му викам "ще те набия поне да знам за какво ревеш" и хората ей така ме гледат  Shocked  
направо не издържам на моменти, като са 2-ма не знам как ще се справя чисто емоционално, физически с таласамия и всички екстри на раждането...аз съм корава ще стисна зъби и мога и да не спя и т.н. физически ще се справя, обаче нервите ми....

# 58
  • Мнения: 13
Къдроваче стискаме палци. Дано е фалшива тревога. Лягай и почивай. Hug
Ех sweet dreams много гадно е така с твоето мъжле.
Моя бебешор от 19:00 часа не е спрял да ритка. Футболист май ще бъде. Няма изморяване.  #Crazy
Или май се опитва да се обърне, че нали сме седалищно.
А утре се чудя дали да не преброя колко пъти ще ида до 00.  newsm78 Немога да смогна тоалетна хартия да взимам.  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 58
хаха, матилда, това за хартията май важи за всички Grinning моя веднъж ме пита какво правиш да не я ядеш, но май не се замисли колко пъти ме вижда да ходя само вечер, ама и през деня си е така!
MerryMerry, питаш за онова усещане за позив по голяма нужда, ама яко така осезателно и пънеш па няма, па то бебето било. Само дето не е в началото, а е в началото на същинското раждане/не знам дали правилно се изказвам/, вече наголямо разкритие, с бебе в родовия канал и малко след това обикновено ти казват да започваш да напъваш /5-10 мин някъде/.
Аз даже така се бхпритеснила преди 2 седмици. бях болна и 10 дни кашлях и напъвах, имах малко контракции естествен като кадроваето днес, но като ме и напъна.... ШАШ! Напъна е или от запека койнто бях получила или пък запека има общо също с това, че малчо е надолу с глават и притиска червата... или пък притиска нервче ИЛИ ВСИЧКО НА КУП!  Crazy
И е много яко като ме среже в мехура, хубаво, че по навик ходя до тоалетна,  Naughty не чакам да се напикая ха ха ха и ся като си легна пак ще зарита сигурнотака, че да не заспа до 2 smile3511 да огладнея, да хапна и да ме почнат киселини.....  Joy
Да не помислите, че се оплаквам - само споделям, да знаете, че не сте единствени...
... TDI не съм го очаквала от себе си, но онова хлапе май трябва да го пляснеш по дупето или да забиеш един на родителницата му да внимава в картинката  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт