Мъдри и добри, 134 арабски мами споделят радости и тревоги

  • 50 810
  • 735
  •   1
Отговори
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942

Добре дошли в 134-та арабска тема!
Това е тема за всички, които са свързани с арабския свят или тепърва ще открият неговата магия.
За всички, които са писали, пишат и ще пишат в арабския форум.




Всяка наша стара тема ни е мила –
много мъдрост там се е скрила!
От тук тема  избери,
и в нея бързо надникни!




За любознателните и широко скроени фенове на Ориента тайни вратички към:

Египет
биляд аш шам-сирия,ливан,палестина,йордания
Мароко,Алжир,Тунис
Кувейт
Снимки от Алжир
снимки от Мароко
Снимки Сирия
Снимки Ливан
Снимки Йордания
Арабски имена
Арабски език-за начинаещи
Изпитани рецепти от арабската кухня
Изпитани рецепти от арабската кухня-втора част
Арабия - онлайн каталог
Блог на Форум за арабска култура "Махмуд Даруиш"
Близкия Изток от Блога на Мариян
Българи в Арабските страни от Блога Интидар
Блогът на Амал  Heart Eyes
Faima in Egypt
Алжир и музикалното му богатство
Kлуб на арабските съпруги и приятелки
Справедливост за Палестина


И един подходящ цитат на форумска поетеса:

При нас във форума е празник всеки ден,
защото имаме рода голяма.
Почувстваш ли се угнетен,
пиши на някоя арабска мама.



Последна редакция: нд, 19 авг 2012, 13:02 от alvera

# 1
  • Мнения: 550
Първа!
Алверка, хуабво заглавие  и чудесно оформление Hug

# 2
  • Мнения: 427
Аид Мубарак !

   
    Благодаря за темичката Алверка   bouquet
На ималите повод за празнуване , честито от мен на патерица  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 815
На двете пораснали момичета много радост им пожелвам  Hug

Честит Еид на всички постещи и непостещи  Peace

Нека донесе много здраве и мир  Praynig

# 4
  • Мнения: 3 804
Да се отчета в новата тема,

алвера справила си се отлично   bouquet



Да,почерпя със закъснение за рожденния ден на щерката .

теди честит рожден ден на голямата принцеса   bouquet




# 5
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Честит Еид на всички!
Бъдете живи и здрави! Щастие и хармония да има в домовете ви!
И нека всички следващи празници посрещаме в мир! Hug


Алверка, браво и благодаря!  bouquet

# 6
  • Мнения: 0
Айд Мубарак   bouquet  Пожелавам на всички ви мир и много много щастливи бъдещи моменти...
Честит празник на малките арабски принцеси и от мен на патерица...  Hug
Браво за темата...  Peace  Дано продължавате така креативно още много дълго време... Simple Smile
Какво правите всички, къде се загубихте, няма ви с интересните ви житейски ситуаций, мисля, че точно във времена като тези, усмивките и малките неща са най- важни и за това се надявам бързо да наскачате в новата тема... аз разбирам, че и Ливан се клати, какво се случва там?
Аз не искам дори да гледам понякога и се опитвам да си мисля, че края на всичко лошо наближава...  Praynig
Иначе аз, за добро или лошо си губя работата следващия месец, но аз не я понасях, така че сега някак си чувствам и доза облекчение, но пък пак съм без работа и така не стават нещата тук... Simple Smile)) И така... аз днес чистя, но наминах да ви поздравя за празника... хайде, усмихнете се и погледнете в очите на половинката или малките половинчовци  Mr. Green около вас и за секунда ще се почувставте както трябва!!!  bowuu
До скороооо...  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 815
Добър ден от мен!

Днес е много хубав ден тук! Започна да захладнява, вече е константно под 40' градуса дори и около 12 ч , когато трябва да е най-горещо  Mr. Green Ще почваме да ходим на плаж пак  Peace

Да питам, ако някой е опитвал бикрам йога? Днес ще ходя за първи път и ми е интересно. Това е йогата на 40' градуса, където се потиш и едновременно изгаряш калории и токсините от тялото излизат с потта. Някой да е пробвал? Честно не съм гледала в другия форум на красива мама, може някой и да е писал нещо  Thinking

Хайде лек ден на всички!!

# 8
  • Мнения: 550
Любс, не съм опитвала този тип йога, но сега гугълнах и намерих ето това видео:  #Crazy


Сподели коя от тези пози правихте днес?  Whistling
Аз едно време ходех на power йога, но треньорът беше много зле, въобще не сu паснахме, та реших, че йогата не е за мен. Тази пролет обаче тренирах с други треньори и вече съм на друго мнение. Сега от време на време правя вкъщи тази , тази или която и да е от тези йога тренировки.

И да ви попитам дали ще ме помислят за леко чалната, ако докато сме у хабибините родители взема да правя подобни тренировки у тях - йога, пилатес, кардио тренировки и т.н. Че като знам колко обичам арабската храна, се опасявам да не се върна с +5кг.  Sad Embarassed

# 9
  • Мнения: 815
Добро утро!

Хехехе Айа, не съм толкова добра все още  #Crazy по принцип позите са 26 и всяка се прави по два пъти. Целия клас е 90 мин.
Според мен никой няма да те помисли за чалната, защото тези тренировки са доста разпростанени вече навсякъде... май обаче няма да имаш време за такива  Heart Eyes Кога пътувате?

# 10
  • Мнения: 815
Аз от най-малко пишеща изведнъж се превърнах в най-много  Mr. Green

Ехооооо, хорааааа, къде сте?  Thinking

# 11
  • Мнения: 550
Любс, темата май се превръща в диалог между нас  Crazy

Не знам за другите, но аз съм вече в Аман.   Whistling
Още нямам много впечатления, бяхме само до един музей, един спортен парк, а вечерта в стария град на наргиле. Ама много скъпо ми се видя, цените в кафето като в Германия.  Crossing Arms
Музеят беше на кралското семейство - техните автомобили, състезателни картове, мотори и т.н. Модели и марки премного, всичките от скъпи по-скъпи. Разглеждайки ги, хабиби ми разказа, че според роялистите в Йордания сегашният крал, когато е бил момче останал без колело и взел назаем от съседче. Уж да покажат, че е бил дете от народа. Срам нямат тия хора.  Stop

Това е от мен, лека нощ  Hug

# 12
  • Мнения: 815
Айа, скоро може и в монолог да премине.  hahaha Joy Дано си изкарвате добре  Hug Не пишеш как е времето? Peace Ако съдя по тук, може и да е захладняло до към 33-35  Sunglasses

Останалите къде сте, девойки? Само да не сте слънчасали някъде  Laughing Обаждайте се от време не време  Crossing Arms

Хайде лека седмица на всички   Hug

# 13
  • Мнения: 550
Любс, до вчера беше много горещо (поне за моите разбирания), но днес е по-добре, под 30 градуса. Досега бяхме на терасата на един кафе-ресторант (много артистично място, силно го препоръчвам : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.11049303630.18331.1070 … 493630&type=3) и по едно време се появи лек ветрец и стана дори прохладно.
Дано се запази така времето, че да може да обикаляме повече, за утре сме си набелязали Джараш.  Flutter

# 14
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Да взема да се намеся в диалога  Mr. Green

Аз ходих на море и се върнах, разболях се и оздравях, а вие още сте на първа страница.
Бяхме в Приморско. Тази година изневерихме на Созопол, но поне плажа беше много по-хубав. Иначе градчето не е по-добро. Созопол има неповторима атмосфера. Почерняла съм като ромка. Аз по рождение съм си малко тъмничка, та не ми трябваше много. Иначе друго интересно няма. Още съм безработна и започва да ми харесва така в къщи. Ама си търся работа упорито уж  Simple Smile

Хайде всички без Любс и Айа да се засрамят и да стигнем бързо 10-та страница  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт