Премахване на боя за коса с витамин C

  • 211 066
  • 624
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 974
Да, прясна боя маха изцяло ( поне при мен )

# 616
  • Мнения: 90
Здравейте, дами! Виждам, че темата не е активна от доста време, но да си пробвам късмета. Та ето го и моя проблем - косата ми е много тъмно кестенява /един тон над черното/ и започна да побелява на 14 годишна възраст. От 18 или 19 годишна се боядивам за да покрия белите коси. Та така над 10 години. Сега като ми избиват корените ми се вижда, че май над 50% е бяла и ми се ще да пробвам да си оставя бялата коса. Вероятно бъркам, но си мисля, че ще е ефектно. Косата ми е дълга до кръста. След съвети с фризьори как да отмия тези 10 годишни бои ми казаха само обезцветяване. Някак не ми се иска, понеже знам, че е много вредно. Та според вас с ремувър или Витамин Ц дали ще постигна някакъв ефект? Или някакви други съвети и идеи? Благодаря предварително!

# 617
  • Sofia
  • Мнения: 857
Здравейте, дами! Виждам, че темата не е активна от доста време, но да си пробвам късмета. Та ето го и моя проблем - косата ми е много тъмно кестенява /един тон над черното/ и започна да побелява на 14 годишна възраст. От 18 или 19 годишна се боядивам за да покрия белите коси. Та така над 10 години. Сега като ми избиват корените ми се вижда, че май над 50% е бяла и ми се ще да пробвам да си оставя бялата коса. Вероятно бъркам, но си мисля, че ще е ефектно. Косата ми е дълга до кръста. След съвети с фризьори как да отмия тези 10 годишни бои ми казаха само обезцветяване. Някак не ми се иска, понеже знам, че е много вредно. Та според вас с ремувър или Витамин Ц дали ще постигна някакъв ефект? Или някакви други съвети и идеи? Благодаря предварително!
От черна съм средно руса с няколко процедури витамин с и после деколор.
Не се изтощи въобще косата ми, всяко боядисване слагах следващ номер и сега е ниво 8 , в добро състояние.
Успех

# 618
  • Мнения: 2
Изчетох цялата тема и реших да пробвам с витамин С.Резултата е невероятен. От 15 години съм черно-синя.Още от първият път черното го няма.

# 619
  • Мнения: 6
Невероятно! Аз бях на балеаж, от половин година се боядивам 5ца. Сякаш ми се иска да съм на ниво 6. Дали става на петна, защато една педя от косата ми в корена е доста по- тъмна, долната част е малко по- светла. Веднага ли се забелязва разлика. Вреди ли на косъма?

# 620
  • Мнения: 1 306
Сместа сваля цвета от боядисана коса. На естествения цвят не влияе. Дали ще стане на петна зависи от нанасянето. Няколко пъти съм се “спасявала” по този начин, цветът винаги е падал равномерно. По принцип може леко да изсуши косъма, като това зависи основно от моментното състояние на косата, но една по-богата маска оправя положението. При мен резултатът винаги е бил видим веднага.

# 621
  • Мнения: 5 695
Повдигам темата, защото заради експеримент на моята фризьорка от руса станах със сиво-зелена коса ...
Та, да питам с течен витамин С ли да пробвам или стрит на прах?
Да кажа само, че косата ми е много суха.

# 622
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
С витамин Ц още повече ще изсъхне.
Иначе не знам пък той като киселина каква реакция ще даде, не е многоок в момента да се експериментира.

# 623
  • Мнения: 5 695
Нали в цялата тема дават информация, че се премахва боята с витамин С.
Питането ми беше с течен или стрит от хапчета витамин С е по-добре да се ползва?

# 624
  • Мнения: 12 752
Ако ще се стриват хапчета - продава се и чист такъв на прах, по-лесно е с него. В ДМ май е най-изгоден че им е собствена марка.

Общи условия

Активация на акаунт