Премахване на боя за коса с витамин C

  • 211 369
  • 624
  •   1
Отговори
# 555
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Не е толкова до марката боя.Къната единствено четох, че не се маха с витамин ц-то.
Аз се боядисвах дълги години с синьо-черното на Палете и го разкарах накрая с тази маска.Тъй като не исках да си изсушавам прекалено косата правех маската веднъж седмично. По-напред съм писала.Наистина става червеникава след черната боя, нормално е.

# 556
  • Мнения: 36 005
mariqivanova799, нормално е и да се бели скалпа, и да постигнеш толкова добри резултати - вит. С е киселина
лющенето ще ти размине скоро, не се притеснявай  Wink
следващия път в бадемовото маслко сложи и глицерин - левче в аптеката, но дава чудесни резултати

# 557
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Само да ви кажа, че се продава и вит. С на прах, за тези на които не им се занимава да стриват таблетки. Аз съм пробвала и с двете и ефекта си е един и същи.
Колкото до това, че маската вит. С не сваляла къна, не съм съгласна, защото аз и къносана коса съм изсветлявала с тази маска. И много момичета от темата за къната и билките също са го правили Peace Може би да уточня, че става въпрос за натурална къна + различни билки за постигане на тъмен цвят (най-често индиго), а не за така наречените "къни" на арома, афродита, хербул и т.н.

# 558
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз най-накрая успях да смъкна черното. Там където беше упоритото черно сега е кестеняво, в краищата е червено рижава, в корените е рижаво, бяло, жълто и черни косми от естествената ми коса. Ще продължа да правя маската докато ми дойде часа за фризьора, за да смъкна възможно най-много от боята, за да си предпазя косата от химията с която ще ми смъкват боята.
Купих си витамин Ц на прах, писма ми с това стриване и мъчене да се получи ситен прах. Моите хапчета са едни големи и доста твърди. БГ хапчетата са малки и малко по-меки и лесни за стриване на прах, но ми свършиха. Видях в един магазин за фитнес маниаци, витамин Ц на прах в един голям буркан. Излезе ми около € 20, но тук са скъпи дори и хапчетата.
Трябваше да си направя снимки преди и сега, да ги кача за да се види разликата, но не се сетих.

# 559
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Момичета,благодаря за отговорите.bubanka,непременно ще сложа глицерин следващия път.Баща ми има псориазис и се къпе и бръсне само с чист глицеринов сапун,но не сме се сетили да му вземем само глицерин да се маже.С бадемовото масло ми се успокои скалпът.След горе-долу колко време  мога да се боядисам,имате ли представа?На самата боя пише да не се използва ако скалпът е раздразнен.

# 560
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Колкото до това, че маската вит. С не сваляла къна, не съм съгласна, защото аз и къносана коса съм изсветлявала с тази маска. И много момичета от темата за къната и билките също са го правили Peace Може би да уточня, че става въпрос за натурална къна + различни билки за постигане на тъмен цвят (най-често индиго), а не за така наречените "къни" на арома, афродита, хербул и т.н.
Не случайно написах, че съм чела.Опит с къна нямам, а само с боя за коса  Peace

# 561
  • София
  • Мнения: 5 289
Ма верно сложете по една снимка на тия коси, черното знаем как изглежда, та няма нужда от преди. Laughing
Бубанка тоз глицерин може ли да се капва в крема за лице? Само в маски за коса ли? newsm78

# 562
  • Мнения: 36 005
mariqivanova799, щом спре да те дразни скалпа, смело боядисвай
Mumy, не съм го полвала за лице, но предполагам, че може

# 563
  • Мнения: 78
Здравейте,смятам да опитам и аз този нов метод,най ми хареса че щади косата.Четах много от темата,но не разбрах дали става изсветляването равномерно или на петна?

# 564
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
На мен ми изсветли напълно равномерно.Никакви петна не получих.Просто смъкна боята отвсякъде.
Но внимавайте с тази маска.На мен ми изсуши скалпа.После като сложих боята ми пареше.Може и да е било непоносимост към боята,признавам,че не съм я ползвала до сега.
Но пък ефектът е страхотен,не личи къде е била черната боя.Червената боя си хвана и на местата,където беше боядисано черно.
Не изсветлява естествената коса,само премахва стара боя.
Към косата витамин Ц определено е щадящ,по никакъв начин не ми я повреди,но четох,че наистина може да раздразни кожата.Моят съвет е ако имате израстнали естествени корени да не мажете върху тях и скалпа.Само по дължините,където косата е била боядисвана.

# 565
  • Мнения: 36 005
вит. С е киселина, нормално е да раздразни скалпа

# 566
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,за съжаление.Четох,че дори изгаряне на кожата може да се получи,което за щастие не ми се случи.
Разбира се може и алергия към боята да съм получила,но след този случай си правих тест с друга боя и нямаше реакция.Аз съм си виновна,че лепнах боята без да изчакам.Занапред ще внимавам повече.

# 567
  • Мнения: 78
Благодаря,днес ще пробвам

# 568
  • Мнения: 36 005
Да, разранила се е кожата и за това е дразнила боята, не от алергия

# 569
  • Мнения: 636
Днес направих 3 процедури с Деколор за махане на цвета и утре ще се боядисвам в червено. Определено боядисаната тъмна коса вече е рижава, но е по суха - дано не съм я скапала съвсем.
Та въпроса ми е - след като я боядисам в червено какъв шампоан да ползвам за боядисана коса или за химически третирана и увредена, защото смятам да направя поръчка в енцо

Общи условия

Активация на акаунт