Трансфер на 3-ти ден или 5-ти ден?

  • 46 570
  • 171
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 515
....мисля,че няма абсолютно никакво значение-добрият ембрион ще продължи да се дели,независимо на кой ден го трансферират,било то и на втори.....
Ами точно това пише и в статията,само че ако ти върнат един ембрион на 2-ри ден,няма да знаеш дали би оцелял до 5-ти,и дали са ти го върнали.....мммм...излишно.Ако ти го върнат на 5-ти,знаеш,че му остава общо взето само едно изпитание-имплантирането. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 6 232
... Петият ден е за предпочитане,с оглед избягването на многоплодни бременности
Това твърдение е широко разпространено,а изобщо не го рабирам Rolling Eyes
Как се избягват многоплодни бременности,при трансфер на 3бр. ембриони и то много по-жизнеспособни,преминали селекцията /кои ще оцелеят между 3-ти  5-ти ден/ и доказали способността си да се имплантират /четох някъде,че ако са стигнали стадий бластоцист,то те се смятат способни да се имплантират/.Е как се намалява вероятността от многоплодна бременност,напротив-увеличава се. Rolling Eyes
Просто,в нормалните страни никой не връща 3 бластоциста....по този начин  Wink,рядко връщат и два,като единият не е с добро качество.Последно,като се тръшках,че искам трансфер на 4 бластоциста,въпреки,че съм чела всичко това,лекарката ми каза,да се радвам,че съм в България,защото в някои страни вече връщат само 1,за 3 и 4,изобщо да не говорим  Shocked

# 17
  • Мнения: 104
Моят успешен опит беше от трансфер на 3-ти ден. Първия ми опит беше с трансфер на 2 бластоциста но не се получи. Много се чудих какво да правя втория път но всъщност док. ми каза че 80%от трансферите били на 3-ти ден. Така или иначе с две ембрион-чета нямах много варианти но пък се получи. Имам и позната с близнаци от трансфер на 3-ти ден.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 800
При нас връщат максимум два бластоцида, в някои европейски държави по един. Последният ми опит беше ЗЕТ и само един оцеля от три и мислех, че няма смисъл, но беше успешен трансфер, за съжаление бременността приключи в 12 седмица. Тогава четох из нета, според разни изследвания, когато е един бластоцид даже има по-голям шанс за имплантация, като са повече се "борят" за място и това намалява шанса за успех.
Имам друг опит преди това пак на 5-ти ден, имаше имплантация, но бременността приключи в 6г.с.

Трансфер се прави на трети ден, ако са малко на брой и/или не се делят достатъчно бързо според очакванията. Това в никакъв случай не означава, че ембрионите не са с добро качество.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 02:16 от benson10

# 19
  • Мнения: 515
Просто,в нормалните страни никой не връща 3 бластоциста....по този начин  Wink,рядко връщат и два,като единият не е с добро качество...
Ами правилно постъпват хората Simple Smile Това вече си е ограничаване на бр. многоплодни бременности.А при нас знам,че връщат по 3 бластоциста със сигурност /на една приятелка й върнаха 3 при Стаменов/.

Сигурно фразата трябва да я редакрираме така "Връщането на бластоцисти в БГ,увеличава многократно шанса ви от многоплодна бременност" Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 6 232
 Laughing
О,за там,със сигурност знам и за 5 на пети ден  Shocked

# 21
  • София
  • Мнения: 4 884
Много съм чела по темата,даже преди моя трансфер преди години бях пуснала подобна LaughingЛичното ми мнение е,че колкото и перфектна среда да се създаде за ембрионите,по-добре е да са в матката ,отколко извън нея.Определено съм за 3ти ден,разбира се,може би съм пристрастна,Моят единствен засега опит,беше на 2 ембриона на 3ти ден,единият с перфектните за този стадий 8 клетки,другият-7.Хванаха се и двата,но бременността приключи  в 11 седмица.Категорично обаче смея да твърдя,че успехът ми се дължеше на добре развиващите се ембриони,и на факта,че трансферът се осъществи под строг и внимателен УЗ контрол.Според мен правилното поставяне е ключов момент Peace

# 22
  • Мнения: 515
....Личното ми мнение е,че колкото и перфектна среда да се създаде за ембрионите,по-добре е да са в матката ,отколко извън нея...
По този повод вчера докторът ме шашна с думите: Simple Smile
Най-трудната възможна за имплантация среда е матката.В тръбите,имплантацията е много по-лесна,в яйчниците даже е по-лесна,но матката е единственият орган,способен да износи бременност.Именно тази агресивна среда създава естествената селекция на качеството на ембрионите,която природата е измислила,за да се намали бр. на родените деца с увреждания.

П.П.Така че матката явно не е по-доброто място за един недоразвит 3-дневен емб.,който по това време би трябвало все още да е в по-щадящата среда,а именно-фалопиевите тръби.Ако знаех това преди 10 дена,щях да настоявам да изчакаме 5-ти ден,но от болницата естествено нямаше да се навият,защото отглеждането става много по-скъпо,а дали ще стигна до трансфер-неясно.Съответно нямаше кой да им покрие разходите по оплождането и отглеждането на емб. Wink

# 23
  • Мнения: 39 308
Аз бих казала -Божа работа.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 165
....Ако знаех това преди 10 дена,щях да настоявам да изчакаме 5-ти ден,но от болницата естествено нямаше да се навият,защото отглеждането става много по-скъпо,а дали ще стигна до трансфер-неясно.Съответно нямаше кой да им покрие разходите по оплождането и отглеждането на емб. Wink
в това убедена ли си?
щото на мен не ми отказаха, с риск фонда да не им покрие доста по-голяма сума от твоята  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 146
И аз четох доста, когато ми предстоеше трансфер - и съм за трансфер на 5-ти ден. Просто при 3-ти ден е скрита картинка, дали изобщо оцелява до 5-ти. Друг въпрос е дали в нашите лаборатории средата е добра за отглеждане до 5-ти ден, защото си има тънкости, мисля че трябва да им се смени средата след 3-тия ден (поне така съм чела).  От клиниката се съгласиха да ги "отглеждат", но имаше голям брой ембриони и се предполагаше, че ще има достатъчно, които ще стигнат до 5-ти ден.
Обаче според мен по-големият брой ембриони снижава шанса, а не го увеличава - така съм чела и ми звучи логично (въпреки че в клиниката ми казаха обратното).
При мен - 3 ембриона на 5-ти ден, но само един развит до стадий блостоцист - отрицателен резултат.

# 26
  • Мнения: 515
в това убедена ли си?
щото на мен не ми отказаха, с риск фонда да не им покрие доста по-голяма сума от твоята  Rolling Eyes
Предполагам,че ще ми откажат,защото когато има много ембр.,все няколко ще стигнат до трансфер и все пак ще вземат някакви пари от пациента.Когато обаче ембр. е един,изобщо не се знае дали ще има трансфер и опитът няма да се канселира. Ами не знам. Simple Smile Ако сега опитът излезе несполучлив,другия път ще питам. Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 16 691
alexiana  абсолютно си права, че е скрита картинка трансфера на 3-ти ден.  А при положение, че средата в матката е твърде агресивна за ембрион на 3-ти ден, тогава при наличие на увеличен брой НК- клетки, който атакуват ембриона, не става ли още по-трудно за ембриона да оцелее при трансфер на 3-ти ден????

# 28
  • Мнения: 359
Май никой не може да каже . Аз съм имала 2 успешни на 3ден ,един неуспешен на 2ден и един неуспешен на 4ти ден.
Аз мисля че възрастта е много важна . Не знам но този ужасен факт ,сбърква нещата ,как и аз не си го обяснявам но така твърдят лекарите .

# 29
  • София
  • Мнения: 16 691
azzia двата успешни на 3-ти ден щяха да оцелеят и до стадий бластоцист...

Общи условия

Активация на акаунт