Трансфер на 3-ти ден или 5-ти ден?

  • 46 576
  • 171
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 359
Азия, Ванчето е виновна, че си е кръстила така темата  Mr. Green
Абсолютно,какви са тези ТР само на 3ти и 5ти ден. Laughing
Я да се вклчват други с трансфери на 2ри и 4ти ден.

# 166
  • Мнения: 137
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам 
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

А аз ще допълня с това:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/175--btv-

# 167
  • UK
  • Мнения: 5 999
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам 
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

А аз ще допълня с това:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/175--btv-
Ой по отношение на новия метод на д-р Владимиров, големи полемики имаше доскоро в темата на клиниката ooooh!

# 168
  • Мнения: 137
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам 
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

А аз ще допълня с това:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/175--btv-
Ой по отношение на новия метод на д-р Владимиров, големи полемики имаше доскоро в темата на клиниката ooooh!

Дай ми линк към тази тема моля:))

# 169
  • UK
  • Мнения: 5 999
Да не говорим, че с перфектно качество на ембрионите на 5 ден пак не се получава  ooooh! ooooh!
За мен е важно е ембрионът и самото отлождане. После нещата от само себе си ще се нагласят. Както Сигмето го е казала цитирам 
да, точно така. Ако ембриона е качествен, матката е гостоприемна и оня отгоре ако е рекъл-става.
това е истината

А аз ще допълня с това:
http://www.ivf.bg/index.php/bg/news/12-novini/175--btv-
Ой по отношение на новия метод на д-р Владимиров, големи полемики имаше доскоро в темата на клиниката ooooh!

Дай ми линк към тази тема моля:))
Темата е тук в проблемното Wink Заповядай http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=689500.0 и  по-скоро в Тема 1 потърси в последните страници Peace

# 170
  • София
  • Мнения: 257
Интересна тема, започнах да я чета от самото начало...

Аз имах и трансфер на трети и на пети ден.

Най-напред беше трансфер на пети  ден на два бластоциста  (бяха оставени 4 Е да се развият до бластоцист) - положителен тест за бременност, но се получи хиперстимулация и .... не се разви бременността.

После беше трансфер на три замразени ембриона - размразени на трети ден,  но трансфера беше на - а сега де   Rolling Eyes - инжекцията овител беше на 03.11.12 - а трансфера на 09.11.12 - матката е на кой ден от овулацията  - 4 или 5?  Така и не разбрах дали предния ден вечерта или на сутринта са размразени.  От този трансфер пак имаше положително ЧХГ -  два ембриона се бяха имплантирали в матката и един избягал нагоре към лявата тръба (в левия яйчник беше доминантния фоликул, които се е спукал) и се е имплантирал там.  И на 20.12. -  пада се 9г.с. изчистиха единия ембрион от тръбата и другите от матката.

е те това от мен.



Последна редакция: чт, 27 дек 2012, 16:09 от Elena_K

# 171
  • Мнения: 33
Здравейте,

Аз пък мисля, че това дали ще бъде направен трансфер на 3-ти, 4-ти или 5-ти ден зависи най-вече от броя и развитието на ембрионите. До 4-ти и 5-ти ден се оставят ембриони за селекция, т.е когато има поне 3 добре развиващи се ембриона и ембриолозите трябва да направят най-добрия избор.
Но, в случай като моя последния опит в Турция, аз имах само 2 ембриона и ембриолозите ми казаха, че трансфера ще бъде твърдо на 3-ти ден, въпреки, че ембрионите се развиваха чудесно. Аз попитах дали не е по-добре да се изчакат до 4-ти или 5-ти ден, ембриолога ми каза, че няма абсолютно никаква причина да ги чакаме, че матката е най-добрата среда за ембрионите и в нея те ще се чувстват най-добре. Така че, слушайте си докторите, все пак те знаят най-добре кое е най-доброто за нас Peace

Според мен, за да се постигне бременност, е по-важно качеството на ембриона, отколкото, на кой ден е направен трансфера Peace

За статистиката:

Процедура №1 в АГ Варна- трансфер на 2-ри ден, отрицателен тест;
Процедура №2 в Мемориал Хоспитал, Истанбул - трансфер на 4-ти ден, положителен тест, но биохимична бременност;
Процедура№3 в Мемориал Хоспитал, Истанбул - трансфер на 3-ти ден, положителен тест, надявам се този път всичко да е наред Praynig Praynig Praynig


***Надежда***

Много се радвам за  теб
И за всички които,макар и след провали продължават  да вярват..защото вярата е най важна
Ти си  истински боец след  като си издържала на всичкото описано по горе
Едно голямо БРАВО👏
Дано имаш  късмет този път,желая  го на всички от ♥️
Амин всички да дочакаме дните за тест и той да бъде положителен.АМИН

Общи условия

Активация на акаунт