Цьолиакия-тема 7

  • 170 675
  • 858
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 199
Да,познато ми е.Малко извън темата и аз да споделя.Макси беше на 2 месеца,когато майка ми каза,че е сънувала как й казвам,че Макси е болен от неизлечима болест.Еййй,казвам й,няма и ти какво да сънуваш,та такива глупости.....Точно след една година,сънят се сбъдна.Мисля че на по-интуитивните хора им се случват такива неща,предусещат някакси.
Nevinna,не се отчайвай!Жената е сгрешила,не е искала.Напиши й списък,говори й,обяснявай й....И ние ,и всеки е правил грешки в началото  Hug.

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 19:00 от rozi_maxi

# 46
# 47
# 48
  • Мнения: 527
Здравейте! Да споделя някои продукти, които са чисти т глутен.

След водена кореспонденция с управителя на предприятието Домлян, имам личното му уверение, че в техните продукти липсва. Маслото им е много хубаво, кашкавалът, не чак толкова, но е чист.

Шоколад Милмекс с цели лешници, понеже видях, че той липсва в онзи списък. Също маслото Пилос на Лидл.
Дано да са от полза на някого Peace

# 49
# 50
  • Мнения: 527
Радвам се, че мога и аз с нещо да съм полезна Hug

# 51
  • Мнения: 527
Пропуснах да добавя - млеката на Домлян, са много хубави и чисти. Май е иснитско, но смее ли човек да се зарадва? Thinking

# 52
  • Мнения: 472
Пропуснах да добавя - млеката на Домлян, са много хубави и чисти. Май е иснитско, но смее ли човек да се зарадва? Thinking
И аз  съм на мнение,че Домлян е хубаво мляко,а и е по БДС,така че би трябвало съдържанието описано на опаковката да отговаря на истината.
Във Варна продават и мляко Табу,също по БДС. Peace

# 53
  • Мнения: 77
Здравейте, доста сте писали, тези дни ми беше много натоварено нямах време да вляза във форума Sunglasses Nevinna  относно ТЕЛК и ние нямаме биопсия, но преди месец ни дадоха 50% за две години( от Варна сме) така, че не би трябвало да има спънки зависи лекарите в комисията доколко са запознати със заболяването. И аз като теб и др майки в началото на диетата бях много стресирана и много притеснена постоянно ми се плачеше като се замислех какво е положението, но с времето се свиква и след като виждаш детето ти колко добре се чуства, колко е енергично и е добре и ти се успокояваш донякъде защото напрежението си го има винаги. Съгласна съм с Рози ето Дани е от 1г. на диета и никога до сега не е бил толкова жив той кипи от енергия и много порасна ето вчера бяхме при Георгиева изтеглихме го 15.400кг. само за месец е наддал с едно кило и вече започна да си хапва и много др неща. И пак ще се съглася с Рози за градината хубавото е че ние носим храната защото всички знаем с какъв бюджет са градините и какви храни купуват. Да сме живи и здрави всички. На 16.08. сме на изследвания в Терапията. Целувам ви прекрасен  и усмихнат ден.

# 54
  • Мнения: 113
Рози, Юлияна и всички други момичета тук, дано сте на ясно колко съм ви благодарна и колко близки ви чувствам. Не знам как бихме преминавали през това ако не се държим заедно. Понякога е необходимо някой да погледне отстрани, и да даде съвет. Благодаря ти Рози - наистина не знаех как да постъпя с бавачката, знаете колко е трудно да се довериш. В крайна сметка обясних й отново подробно, разпечатах й статийки от нета за Ц, за диетата и пр. Ако не беше ти, сигурно щях да избухна.
По повод пробиотиците на нас доц. Георгиева ни изписа ентерик екол по две на ден и мезим форте също по две на ден за шест месеца. На мен ми се струва, че най-добри резултати има от Биогаята, но давам това което са ни предписали. На някой друг да са му изписвали тези два препарата?

Здрави и усмихнати дечица Ви желая, слънчев ден!

# 55
  • Мнения: 51
Взехме винетката, точно ден преди да пътуваме..днес, тръгваме на 13ти в 12ч имаме час за Д-р Пантелеева, стискайте ни палци.
Притеснено ми е.
Чета какви килограми качват дечицата..Крис е едва 13кг, а толкова време(повече от 1г) вече е на безглутенова диета. Confused

Хубав и усмихнат ден момичета  bouquet

# 56
  • Мнения: 527
Здравейте! Hug Мога да похваля и пилешкия  бульон на Chefs best - няма глутен! Peace Хубав е!

# 57
  • Мнения: 77
Успех Иле само спокойно мисли си положително и всичко ще е наред Simple Smile
Nevvinna ние пием биогайа от два месеца заедно с витамините така прецени Георгиева явно при вас е необходимо да пиете тези които тя ви е изписала.
Прекрасен и усмихнат ден от мен  bouquet

# 58
  • Мнения: 51
спираме безглутеновото хранене..максимум до 3-4 седмици..ако даде ..ще даде реакция..и влизам в София веднага в Детска гастро...правят биопсия..
и се решава има ли..няма ли Целиакия
ако е загубен..потулен..неоткриваем.​.се прави нов..защото потния му тест е положителен и се счита че има генен проблем..Муковисцидоза..да се отрече евентуално..ако е объркан потния тест
това е от визитата ни в София..СЕГА ОСТАВА СТРАХА ОТ ТОВА КАК ЩЕ ЯДЕ ГЛУТЕН>>>И ИМА ЛИ МУКОВИСЦИДОЗА Sad

Пиша объркано..но и аз съм объркана..и изплашена..свиквахме с едно..то сега съмнения за друго..
Страх ме е как да му дам глутен..та подадох солетка..детето вика ..нееееее има глутен мамоо Sad

# 59
  • Мнения: 472
Иле, Hugуспокой се..99%няма муковисцидоза.
Още в  родилния дом правят някакви кръвни изследвания за тази болест(поне в нашата неонатология във Варна)
Освен това понеже работя с рехабилитаторите(които при нас правят потния тест)знам от тях че той трябва да се прави изключително прецизно,иначе дава отклонения в резултата,а грешки са лесно допустими при самото правене..
Като се сетя Васката как се дра,а не трябваше да мърда..
Ако имаше муковисцидоза до сега щеше да знаеш..
Дечицата с това заболяване често боледуват от белодробни заболявания,досега все някой щеше да се усъмни,ако имаше защо.
На моят син като му правеха теста,не беше боледувал нито веднъж,но най-кошмарните ми нощи бяха докато чаках резултата за муковисцидоза ,така че добре те разбирам..
Спокойно мила,просто касата плаща ,а лекаря проверява още една макар и малко вероятна възможност.
На практика детето ти е здраво!Вярвай в това!

Общи условия

Активация на акаунт