Цьолиакия(глутенова непоносимост)

  • 2 300
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
   Здравейте майки!!!! Аз съм болна от цъолиакия. Имам я наследствено от баба ми. Имам дете на 4 годинки на което искам да направя изследване за цъолиакия Искам да знам ,да ли детето я има или не. Личният лекар ми каза че трябва да се направи Антиглиадиново изследване . В интернета намерих Александровска и Токуда лаборатории в които правят такива изследвания. В Токуда за Антиглиадиново изследване ( IgA , IgG) 30лева, а а Александровска Антиглиадиново изследване ( IgA , IgG) 2о лева и за всеко Антиглиадиново изследване 20лева.                                                В лаборатория Рамус правят изследване за глутен (79) за 15 лева . Да ли това е същото изсладване?                                                                                                                                                                       Ако някой се сблъсквал с това заболяване,  препоръчайте лаборатория. Може би трябва да се правят още изследвания.  Ще съм много благодарна за препоръки и съвети!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Последна редакция: нд, 28 фев 2016, 18:51 от sofiko321

# 1
  • Мнения: 111
Извинявам се не мога да ви бъда полезна,но бихте ли ми казали в какво се изразява тази глутенова непоносимост?Какви са симптомите?

# 2
  • Мнения: 69 008
А личен лекар няма ли си това дете? Тези въпроси се обсъждат с него, евентуално с детски гастроентереолог. След като ти самата имаш такава непоносимост, не си ли правила изследвания?

# 3
  • Мнения: 16
Mirelkata, в този линк има имформация за болест и симптомите.                                       http://centralhospital.bg/index.php?p=22&id=25

# 4
  • Мнения: 16
   Тета, обсъждах тези въпроси с лекар , но искам хората от личният опит да кажат и да имат мнения и за иследвания и за лабратории. Един  доктор каже правете ЕМА тест,други  тестове не правете,  а още един доктор каже само  антиглиадинов тест  IgG , IgA. Човек може да се обърка.                       
      Аз имах неприятен случай с доктор и  лаборатория . След този случай едва не ми се разпадна семейство  и за това обичам да проверявам и да получавам повече информация.                                  Бях родена преди 30 години и при мен симптомите за цъолиакия бяха 100 процента подтвердени.   Изследвания правиха само в една лаборатория. Болеста не беше толко известна и распространена и никой не ми е правил биопсия на червото защото диагноза беше на лице и изследване се казваше по друг начин.

# 5
  • Мнения: 69 008
Ти си наясно значи с изследванията -видове и пр., просто си сверяваш часовника, разбрах те сега.  Peace И аз така правя междудругото.

# 6
  • Мнения: 111
Добре не можах да разбера какви са ви били симптомите?Как се стигна да ви насочат за пускане на тези антитела и какви са по-точно антителата?Важно ми е,защото и аз съм с автоимунно заболяване и имам някакви съмнения..

# 7
  • Мнения: 16
Мирелката.  При мен е генетично от баба ми. И при мен бяха симптомите на цъолиакия  алегрия, растройства, потдут корем и не качване на тегло. Сестра ми има също цъолиакия , но при нея нямаше симптомите. Тя изглеждаше и се чустваше като здрав човек, само време от време я болеше корем.Но когато  направи изследване за цъолиакия , той показа че е болна. При не я беше като скрита форма  и не с проявяваше толко. и аз за това искам да направя на детето това изследване. 

Общи условия

Активация на акаунт